PDA

Pogledati punu verziju : Nova zicara - nova tema



Kobra
17.08.2004, 12:56
Ako neko ima novosti (slike) dokle se stiglo na izgradnji zicare karaman greben (koja je pocela da se gradi 16.08) neka koristi ovu temu.

pedja
08.09.2004, 23:22
Malo mi je zao sto Vas je malo u forumu leti.Nadam se popravice se.

sveta
09.09.2004, 04:03
Ista staza a nova zica,nema tu nista novo.

Stevs
13.09.2004, 10:21
Eh da je sreće da se Kopaonik razvija novm žičarama ali zajedno i sa novim stazama ovako prave planinu za decu od tri godine. Ne puštaju Ledenice koja je ispravna, ne čiste Krćmar, a ovamo prave novu žičaru...Da li je moguće da nema ljudi na Kopaoniku koji bi bar sredili postojeće staze i makar malo obeležavanjem rasteretili gužvu što je isplativije nego praviti žičaru na istom mestu i uz to potrošiti milione.

Dobrica
13.09.2004, 19:45
Potpuno se slazem sa Stevs-ovim komentarom.Pravo u metu... To je ono sto i mene nervira godinama.Izmedju ostalog,ne mogu da verujem da sa ovakvim cenama ski-pass-a ne mogu bar da se bolje obeleze staze,putevi izmedju staza,precice... Pretpostavljam da je ovo bolji marketinski potez !?
P.S.Nisam protiv izgradnje nove zicare(ko mene,nas sta i pita? :( ),naprotiv mislim da je ovo dobar znak a sve sto sam hteo da kazem je da je bilo jeftinijih poteza koji bi nam(skijasima) vise znacili.Ko zna,neka strategija,poslovna politika(stranci.. :-) ) ,privatizacija :? ?

sveta
14.09.2004, 01:27
i da znate ta nova zica nije nova vec polovna!
:x

Stevs
02.11.2004, 18:19
Evo gomile slika nove ĹľiÄ?are:

http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaonik%20Jesen%2030.Oktobar%20-%2031.oktobar%202004/index.htm

btw: Ĺ*ta se desilo sa forumom fale poruke iz zadnja dva meseca?

sveta
04.11.2004, 03:55
sta se desava sa krcmarom?

Stevs
05.11.2004, 15:12
Koliko sam video Krčmar je u ispravnom stanju kao i prošlih godina. Korpe stoje tj. nisu skinute. Gvozdac je popravljen samo sidra nisu stavljena kao ni na Ledenicama i Suvom Rudištu. Pančićev Vrh ili ti popularnu 4ku ravnjaju bagerom, a Karaman Greben će po mojoj proceni sigurno biti gotov ove godine jer rade i subotom i nedeljom. Svi stubovi su postavljeni. Koliko vidim još je ostalo koturi, sajla, korpe i sam početak kućica i protiv teg, traka za ubrazavanje itd. Kad sam bio radili su ubacivanje potoka u cev :P Sve u svemu radi se što je za pohvalu. Imate sve slike gore pomenutom linku.

Codex
05.11.2004, 22:56
Evo gomile slika nove ĹľiÄ?are:

http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaonik%20Jesen%2030.Oktobar%20-%2031.oktobar%202004/index.htm

btw: Ĺ*ta se desilo sa forumom fale poruke iz zadnja dva meseca?
Hack ;)

Slobs
07.11.2004, 22:09
Tu zicu koju su skinuli sa centra lepo da prebace dole na Ledenice, da meni ne puca butina svaki put kad se na boardu izvlachim odozdo.

Slobs je rekao.

Slobs
07.11.2004, 22:22
Sa karamana, izvinjavam se, odakle su je vez razmontirali. Svejedno, Ledenice zasluzuju zicu!!

Fabrizio
18.11.2004, 17:02
Stevs, svaka cast na ovim super snimcima i slikama!!!

Dobrica
21.11.2004, 17:33
Ako vec niste,procitajte ovo
http://www.ict-tower.com/genex/index.php?option=content&task=view&id=333
Definitivno ode dvosed na Mali Karaman za sledecu sezonu!
Pohvala i od mene Stevsu za fotografije

Milan NS
22.11.2004, 12:33
Dobro nije otišao na malo jezero :lol:

Paxy
22.11.2004, 18:07
Pozdrav,

Mozeli mi neko objasniti, sto je toliki problem osposobiti stazu Krcmar ? To je jedna od najlepsih staza na Kopaoniku.
Ajde da razumem sto ne osposobljavaju Strugar, ajde to mozda zbog isplativosti ili sl, ali Krcmar je dok je radila bila veoma posecena staza.
Ako zicara nije ostecena, sto im toliko treba da precesljaju teren ?
Ako je zicara ostecena, zasto se ne potrude da je osposobe nego ce sad da vrse remont i Malog Karamana !

Krcmar je staza koja je tehnicki vrlo raznovrsna. Velika je steta sto nece biti u funkciji ni ove godine.

stevan
26.01.2005, 17:24
Na sajtu jedinog domaceg proizvodjaca zicara sam video da su oni sposobni da proizvedu zicare sa dva, tri i cetiri sedista, sa svim ostalim dodacima (topli ulosci, traka za ubrzavanje i sl.) - dakle mogli su oni da naprave ovu cuvenu cetvorosedesnicu, a ne da je kupujemo od austrijanaca?!
Ima li neko nekoga u Genexu da mi objasni taj potez?

Stevs
26.01.2005, 18:17
Na sajtu jedinog domaceg proizvodjaca zicara sam video da su oni sposobni da proizvedu zicare sa dva, tri i cetiri sedista, sa svim ostalim dodacima (topli ulosci, traka za ubrzavanje i sl.) - dakle mogli su oni da naprave ovu cuvenu cetvorosedesnicu, a ne da je kupujemo od austrijanaca?!
Ima li neko nekoga u Genexu da mi objasni taj potez?

Iz Genexa? Sigurno ti se niko nece javiti. Tj. javice ti se onog trenutka kad sve bude privatizovano i kad pola njih podobija otkaze zbog stanja u kojem je skijaski centar... Inace FOD iz Bora je proizveo dve dvosedeznice na Kopaoniku Duboku II i Krcmar dok je na novoj cetvorosedesnici bio izvodjac radova.

Kobra
26.01.2005, 20:20
Na sajtu jedinog domaceg proizvodjaca zicara sam video da su oni sposobni da proizvedu zicare sa dva, tri i cetiri sedista, sa svim ostalim dodacima (topli ulosci, traka za ubrzavanje i sl.) - dakle mogli su oni da naprave ovu cuvenu cetvorosedesnicu, a ne da je kupujemo od austrijanaca?!
Ima li neko nekoga u Genexu da mi objasni taj potez?


Mislim da je ovo prvi pametan potez koji su ljudi u genex-u uradili za proteklih 10 godina.Mnogo je bolje sto su zicaru kupili od stranca nego da su je kupili od domace kompanije,a evo i zasto.Da su je kupili od Bora verovatno bi radila dva meseca i onda bi joj nesto falilo,a ponovo da nesto crkne na njoj pravili bi se ludi i tako bi trajalo danima, a ovako zicara je strana pretpostavljam i kvalitetna jer se koristi i u drugim ski centrima, tako da nemamo sta da brinemo, a sto se tice domace industrije mi mozemo da sluzimo jedino kao radnici mada mislim da je i to bolje prepusti drugom jer bi oni to uradili svakako mnogo bolje.
Samim pogledom na to da nasa kompanija za proizvodnju zicara ima da ponudi najvise cetvorosed a doplmaer i gondole i razne druge sprave za prevoz skijasa dokazuje da smo mi i nasa industrija u velikom zaostatku za svetom i svetskim proizvodjacima.
Moje misljenje je da ako Kopaonik nastavi da saradjuje sa svetski poznatim firmama ima vrlo velike sanse da postane jedan veliki ski centar
koji ce biti mnogo bolji od ostalih ski centara u okruzenju.

P.S. Primer dobrog ulaganja u sisteme zicara je i Bansko kod koga su sve zicare nove i sve su tipa cetvorosed i gondole.Zasto to nebi u skorije vreme postala i stvarnost Kopaonika. :P

Stevs
26.01.2005, 20:56
E sad da ti kazem nesto malo stvarnosti o novoj zicari cuvenom cetvorosedu austriJske proizvodnje. Kao prvo jos uvek nije tehnicki primeljena, pre 20tak dana je pola sata isla unazad!, a pre tri dana se desinhronizovala traka za ubrzavanje i sajla, zicara uzasno sporo radi sto je jos jedan dokaz da nesto nije u redu. Brukanje FODa na taj nacin je neumesno jer njihova zicare Duboka II, a i Krcmar su radile i rade proteklih 12-13 godina. Ne tvrdim da prave bolje zicare ali nema razloga da se bilo ko iz nase industrije na taj nacin srozava jer je netacno i diletantski tvrditi da nasa iondustrija nema kadrove i sposobnost za takve poduhvate. Ona jedino nema novca. U tome je najveci problem.

Arijel
27.01.2005, 10:49
Zao mi je sto moram da ti protuvurecim Stevs, ali bez novca nema kvalitetnih kadrova! Ni u jednoj oblasti, ni u jednoj zemlji.

Kobra
27.01.2005, 14:01
E sad da ti kazem nesto malo stvarnosti o novoj zicari cuvenom cetvorosedu austriJske proizvodnje. Kao prvo jos uvek nije tehnicki primeljena, pre 20tak dana je pola sata isla unazad!, a pre tri dana se desinhronizovala traka za ubrzavanje i sajla, zicara uzasno sporo radi sto je jos jedan dokaz da nesto nije u redu. Brukanje FODa na taj nacin je neumesno jer njihova zicare Duboka II, a i Krcmar su radile i rade proteklih 12-13 godina. Ne tvrdim da prave bolje zicare ali nema razloga da se bilo ko iz nase industrije na taj nacin srozava jer je netacno i diletantski tvrditi da nasa iondustrija nema kadrove i sposobnost za takve poduhvate. Ona jedino nema novca. U tome je najveci problem.

Stevs odgovori mi samo na jedno pitanje ko je montirao cetvorosedeznicu karaman,i sam ces doci do zakljucka zbog cega zicara radi tako kako radi.
Mislim da se zicara ne gradi u pet do dvanest nego se lepo pocne na vreme i sve bi bilo u redu,ajde mi ti reci ko je jos uspeo da izgradi zicaru za 3 meseca a pritom je uspeo i da je istestira i otkloni nedostatke. Ne mislim da su nasi inzenjeri glupi, daleko od toga, vec samo nemaju dovoljno iskustva.Verovatno da su montirali i nasu domacu cetvorosedeznicu imali bi istih problema ako ne i vecih(verovatno bi se gradila 2-3 godine).U svakom slucaju mislim da ce sledece godine sve poceti da grade ranije i da ce za pocetak ski sezone sve biti uredu i da ce im ovo novo iskustvo u mnogome pomoci da se usavrse u izgradnji zicara.

Stevs
30.01.2005, 15:06
Stevs odgovori mi samo na jedno pitanje ko je montirao cetvorosedeznicu karaman,i sam ces doci do zakljucka zbog cega zicara radi tako kako radi.
Mislim da se zicara ne gradi u pet do dvanest nego se lepo pocne na vreme i sve bi bilo u redu,ajde mi ti reci ko je jos uspeo da izgradi zicaru za 3 meseca a pritom je uspeo i da je istestira i otkloni nedostatke. Ne mislim da su nasi inzenjeri glupi, daleko od toga, vec samo nemaju dovoljno iskustva.Verovatno da su montirali i nasu domacu cetvorosedeznicu imali bi istih problema ako ne i vecih(verovatno bi se gradila 2-3 godine).U svakom slucaju mislim da ce sledece godine sve poceti da grade ranije i da ce za pocetak ski sezone sve biti uredu i da ce im ovo novo iskustvo u mnogome pomoci da se usavrse u izgradnji zicara.

Sam si sebe demantovao u istoj poruci tj. dao i pitanje i odgovor:) btw: Salu na stranu nova zica je samo lepa na oko i verujem da ce tek sledece sezone biti u pristojnom stanju. I dalje se ne slazem da bi da je RTB Bor radio celu zicu losija bila uradjena od ove trenutno i dalje tvrdim da bi jednako dobro odradili posao. Oko rokova se slazem i za to nije kriv niko drugi do Genexa. Ja opet ponavljam jedva cekam da se ceo centar privatizuje i da kvalitetni ljudi, ljudi koji vole Kopaonik pocnu da upravljaju tom planinom, a oni kojma je novac na prvom mestu zauvek sidju u ravnicu.