PDA

Pogledati punu verziju : Ski pass



Bata Bane
09.02.2008, 19:23
Bas me zivo zanima zasto oni tipovi startuju ljude na Kopaoniku i pitaju ih da li prodaju ski pass, ja sam moj prodao za 600 dinara, a ostalo mi jos sat vremena skijanja.:dontknow:

plageton
09.02.2008, 23:40
Isplate ti samo depozit ili citavu cenu ski pasa?
T

TADIJA_91
09.02.2008, 23:52
Poludnevni ski pass od 12:30 do 16:30 kosta 1400 dinara, sto ce reci da sat vremena kosta 350 din, sto dalje implicira da si ski pas dao za 150 din ispod realne cene:D.Ccc al' su te prevarili ...

plageton
10.02.2008, 00:00
Pretpostavljam da je pitanje zasto neko na stazi isplacuje puni depozit po koji biste inace morali da idete do kase. Gde je njegov interes? To sam se i ja pitao.
Oni otkupe ski-pas koji vazi jos sat-dva i onda ga prodaju onima koji su tek doputovali i hteli bi upravo tih sat-dva da se skijaju, a ne isplati im se da zbog toga uzimaju ski-pas na kasi. Znaci, taj sat sto je tebi ostao prodace nekom i uzece koju stotinu diinara. I pedeset da uzme od nekog ko ima vremena samo jednom da se spusti, sve je cist car.

wlad
10.02.2008, 00:05
A taj koji je kupio je preplatio ;). Gubio je vreme tumarajući i tražeći nekoga da mu proda ski pass da bi posle skijao pola sata ;).

kop
10.02.2008, 16:40
Ima ljudi u Konacima, ispred prodaje ski passa koji kupuju ski pass-ove koji su skoro istekli. Meni su za sedmodnevni, kom je ostalo oko sat vremena skijanja dali hiljadarku :)

YIBLEX
11.02.2008, 08:44
Ima ljudi u Konacima, ispred prodaje ski passa koji kupuju ski pass-ove koji su skoro istekli. Meni su za sedmodnevni, kom je ostalo oko sat vremena skijanja dali hiljadarku :)

To vec ne bi trebalo da ima logiku. kome ce momentalno da prodaju sat skijanja za 1200 odnosno 800 kad vrati depozit. odmah mi kroz glavu prodju putarine i pitanje da li je moguce.....

Bata Bane
12.02.2008, 16:51
Sad sam poceo da kontam da oni imaju neku masinu za magnetisasnje, pa mozda na tome uzimaju kintu.

TADIJA_91
12.02.2008, 17:03
Ja mislim tj prilicno sam siguran da svaka karta ima svoj broj, za koji ovi na salteru sto prodaju ukucaju broj dana koliko si uplatio, i toliko vazi.Znaci ti samo nosis "broj" a oni znaju sta si uplatio. Tako funkcionise i onas swatch-ov sat koji takodje ima svoj broj. Dakle, malo je verovatno da oni mogu da produze taj ski pass ako ne upadnu u sistem ss. Mozda imaju koristi da izvade nesto iz karte (sigurno ima nesto unutra cim se placa depozit).

wlad
12.02.2008, 17:10
Koliko ja znam (a ne znam puno :)) taj ski pass je običan RFID (http://en.wikipedia.org/wiki/Rfid). Logika rada sistema je kao što je pomenuo TADIJA_91. Dakle, tvoj pass nema nikakvu logiku, samo identifikaciju. A u sistemu skijališta je povezan taj ID sa tvojim tipom ski passa (ima informaciju kada je uzet, koliko traje, tip itd.)......

I da, sam ski pass ne vredi puno, sigurno manje od depozita ;).

Djura
23.01.2010, 12:35
Pozdrav, nisam znao gde da postujem ovo, pa ako ima potrebe prebacite...

Ove godine prvi put idem na skijanje, tj. da ucim da skijam, verovatno ce me drugar uciti. Hteo sam da vas pitam da li ce mi uopste trebati ski pas, s obzirom da samo ucim da skijam i ako hoce, koliko dana ce mi trebati i koja je cena ski pasa? I kakvi ce uslovi biti za skijanje, posto je ove sezone slabo padao sneg, u pitanju je preiod od 13-19 feb.?

poz