PDA

Pogledati punu verziju : Kop - najbolja varijanta za ski vikend...?



laki
29.11.2004, 18:42
Hm, nadam se da je ovoj temi mesto ovde... Proshle sezone sam odradio samo jedan ski-vikend i to na Kop-u... Kombinacija je bila JAT apartmani dva nocenja. E sad, ove godine planiram da inteziviram malo aktivnosti povodom iste stvari, pa me zanimaju vasha iskustva i predlozi povodom ove teme?

Zanima me praktichno jedno ili dva nocenja, a prevoz u lichnoj rezhiji (ne vezujem se za buseve itd...).


Pozdrav!

pop67
29.11.2004, 23:04
Evo kako ja to radim... (prosle godine 3x!!)
petak-budjenje 04:30h a u 5 su vec skije na autu i polako krecemo(uglavnom nas je trojica) iz BG-a.Da skratim,u 10h smo na stazi i skijamo...
subota- skijanje
nadelja- skijanje(za razliku od prethodnog :) ) do 14h,rucak,odmor(oko 1h) i povratak nazad(kuci uvek pre 21h).
Sto se tice smestaja,mi smo zakljucili da u Brzecu prodjemo dooosta jeftinije.Privatno naravno i bilo je prosle godine 50eura za 3 dana(2nocenja-2 se i placaju :roll: ) u trokrevetnom apartmanu(slicni kao u konacima,mozda malo bolji jer su novi i grejanje je vrhunsko!!) a nalaze se na 100m od B.Reke I.Da ne reklamiram vise,cenovno me sve ostalo((Edizel,smestaj,hrana(ne restorani..)) kosta koliko i ski pas za ta 3dana(mozda malo vise ali u principu je to toliko).Nadam se da ce uslovi biti slicni pa ce se verovatno nakupiti novca za 2 do 3x i ove sezone(uz Bugarsku... 8) ).
E sad,znam da se dosta ljudi mrsti na samu pomen reci Brzece medjutim moje iskustvo je ok-jeste da se malo duze penje do gore,da uglavnom mora zicom i da se vrati,da su mogucnosti za vecernji provod manje... ...no mislim da za nekoga ko ode da stvarno skija gore(kao ja) su to stvari pred kojima je lako zatvoriti jedno oko i otici jednom vise na ski vikend u toku sezone
Nadam se da sam ti bar malo pomogao a ako nista drugo cuo si i drugaciji pogled na istu stvar pa razmisli.Voleo bih kad bi i jos neko izneo svoja iskustva,razmisljanja u vezi ove teme jer ja Kop u bliskoj buducnosti vidim samo u ovoj varijanti
Pozdrav
P.S.Izgleda da imamo iste vozilice :lol: ,Skoda ako se ne varam...

vanessa
30.11.2004, 08:18
vec godinama idem na kopaonik, sto pun aranzman, sto ski vikendi. ponekad svaki 2-3 vikend.
ova dobricina varijanta nije losa, sto se tice smestaja, ali samo ako te ne mrzi da se mlataras po planini na kraju ski dana. :)
meni je licno to smaranje.
odsedamo u konacima, klubu A, ponekad i olgi ...
obzirom da radimo, za nas je najbolja varijanta subota-nedelja, i to kolima naravno. krecemo oko 5h u subotu, stizemo oko 9h , taman na vreme za zice, a povratak je u nedelju po podne. ako nas vreme posluzi, pravo uzivanje !
imas privatne apartmane oko granda i kluba A, ali su uglavnom za 4-6 osoba, sto meni ne odgovara. cene su najpovoljnije u decembru. kada bi sneg padao kao prosle godine, bilo bi super. najbolje je ako moze da se ode pre savetovanja pravnika, tj. ako meteo uslovi to dozvoljavaju: puno snega, nigde zive duse!
:)

Milan NS
30.11.2004, 08:55
Najbolja varijanta za ski vikend je upravo ova koji su prethodnici rekli.
Rani polazak i dolazak na planinu oko 9-10 ujutro. Skijanje ceo dan i ceo vikend. Ali za viken je najve?a gužva. Ako ne radiš extra varijanta je ponedeljak-petak van raspusta. Imaš utisak da je policijski ?as na palnini...skijš sam na nekoj stazi... 8)
Smeštaj ? Pa vrlo jeftino možeš da pro?eš u JUGOBANCI.
A vrlo lepo u CLUBU A i GRANDU.

laki
30.11.2004, 09:49
P.S.Izgleda da imamo iste vozilice, Skoda ako se ne varam...
-Hehe, u pravu si!

Shto se tiche polaska i puta - da, tako sam i ja odradio (5:30 Bgd polazak-9:30 Kop parking). Vezano za smeshtaj - shto mi je najbitnije, sve pohvale (svima) na predlozima! Kop je extra za ovu varijantu i sam sam se uverio, pogotovo jer vam pruzha mogucnost da na neki nachin izaberete najbolje vremenske prilike.

Dobrice, samo mi reci malo detaljnije u vezi tog smeshtaja u Brzecu, jer i on ulazi u razmatranje. Pogotovo zbog problema sa parkiranjem na vrhu Kop-a, koje me... :evil:

I josh jedna stvar (veoma bitna)! Da li se po dolasku na Kop odmah chekirate u hotelu ili prvo palite na stazu...?

Pozdrav!

Milan NS
30.11.2004, 10:06
?ekiranje u hotelu. 10 min
Otklju?avanje sobe + bacanje stavri na krevet 2-3 minuta.
Staza. 8)

pop67
30.11.2004, 14:25
Kao prvo,nemam stvarno nikakve veze sa vlasnicima...
Covek je kucu pretvorio u mini hotel.Na prvom spratu i potkrovlju su napravljeni apartmani(3-5 kreveta,mislim) i ima ih mozda 10-ak.Greje sam,mesto gde mu je kotao se koristi i kao improvizovana skijasnica, tako da i tople vode ima koliko hoces(kao u hotelima).Apartmani su prakticno novi(jeftin namestaj ali nov),prijatno izgledaju i imaju kompletnu kuhinju.Cistacica ujutru sredjuje sobe... U odnosu na konake veliki minus je sto nema Tv i kad malo bolje razmislim to je i jedini(mesto ne racunam!).Od zicare si,bukvalno,100 koraka(ako znas,onaj put uz potok).Da,ljudi su ok.Sve u svemu,po meni nije lose tj.hocu reci nisi u necijoj decijoj sobi :) Parking nije problem,ima mesta, samo sto je auto na ulici(nema nikakvo dvoriste...).Jos jedna vazna stvar,ako si 063 verovatno neces imati signal(mene uzasno nerviralo,mada...)
Mi smo prosle godine dogovarali(rezervisali) tako da smo cim stignemo stvari ubacivali unutra a poslednji dan ujutro(pre skijanja) ubacivali u auto koje oni gledaju ceo dan.Mislim da ne bi bio problem ni da se istusira pri povratku sa skijanja(ako imas vremena).To je otprilike to,ne znam sta bih ti vise rekao a ako imas jos neko pitanje tu sam.
Pretpostavljam da znas kako se stize do vrha B.reke II od ostatka skijaskog centra(ima malo da se gura u oba pravca ali nista strasno)
Ako budes zainteresovan i dalje broj tel(njihov) cu ti poslati preko PP ili na mail

Bata Bane
30.11.2004, 15:32
Pretpostavljam da znas kako se stize do vrha B.reke II od ostatka skijaskog centra(ima malo da se gura u oba pravca ali nista strasno)
Ako budes zainteresovan i dalje broj tel(njihov) cu ti poslati preko PP ili na mail

Ako radi u odlasku Gvozdac nema nikakvog guranja (i ako ne radi opet je minimalno jer se prese?e na Kneževske Bare), a ako rade i Ledenice onda je i guranje u povratku minimalno. Nekad je tu postojao bebi ski lift tako da nije bio problem sti?i do Bele Reke.

zloglasni
30.11.2004, 16:22
Ma to pesacenje je od gvozdca do bele reke 2 je stvarno minimalno.Svega par jacih zaveslaja i vec sta stigli do jedne nizbrdice gde se hvata spust koji vas izvalaci do polovine uzbrdice i odatle jos par zaveslaja i eto bele reke2.U odlasku sa bele reke nema 'veslanja' kao sto je vec receno postoje dve precice jedna vodi desno ka gvozdcu a druga levo ka knezevim barama u slucaju da nerade knezeve moze se produziti dalje ka dubokoj i dubokoj 2.

laki
30.11.2004, 17:35
najbolje je ako moze da se ode pre savetovanja pravnika, tj. ako meteo uslovi to dozvoljavaju: puno snega, nigde zive duse!


Hm, kada je savet pravnika? :roll:

Dobrice, hvala na detaljnim informacijama! Ako bude u igri, kontaktiram te.

pop67
30.11.2004, 19:16
najbolje je ako moze da se ode pre savetovanja pravnika, tj. ako meteo uslovi to dozvoljavaju: puno snega, nigde zive duse!


Hm, kada je savet pravnika? :roll:

Dobrice, hvala na detaljnim informacijama! Ako bude u igri, kontaktiram te.

Nema problema,tu sam. Verovatno idemo 24,25i26-og pa cu imati i proverene informacije(update-ovane za ovu sezonu :) )
Nego,sta hocu da vas pitam-jel uspeo neko da sastavi B.reke bez zaustavljanja? Ja jesam prosle god i mislim da je mnogo dobar osecaj kad se sleti sa 1900mnv na 1150mnv za 5min i stvarno je velika steta sto se ne sredjuje gornja staza(ubedljivo najbolja na Kopaoniku)
P.S."uspeo" u smislu da je imao srece da zbog uslova to izvede

Bata Bane
30.11.2004, 20:55
Nego,sta hocu da vas pitam-jel uspeo neko da sastavi B.reke bez zaustavljanja? Ja jesam prosle god i mislim da je mnogo dobar osecaj kad se sleti sa 1900mnv na 1150mnv za 5min i stvarno je velika steta sto se ne sredjuje gornja staza(ubedljivo najbolja na Kopaoniku)
P.S."uspeo" u smislu da je imao srece da zbog uslova to izvede

Uspeo sam i prošle i ove godine stim što je prošle bio dosta bolji ugo?aj jer sam prošao upravo kada su utabali kompletnu Belu Reku II. Ove godine sam tako?e prošao celu ali je problem bio donji južni deo BRII koji je pun kamenja. Kad stigneš u Brze?e onda lepo sedneš na pi?e u onaj mali kafi? i uživancija:) Eh da još radi Struga...

zloglasni
01.12.2004, 01:30
Brate slab si ti mi smo u srecna vremena vozili kompletnu belu reku oko 3:20 a prosle sezone 4.05

vanessa
01.12.2004, 07:50
savet pravnika je 13-17.12.

pop67
01.12.2004, 12:55
Brate slab si ti mi smo u srecna vremena vozili kompletnu belu reku oko 3:20 a prosle sezone 4.05
Ma nisam ja ni merio vreme,to sam rekao onako otprilike... a skidam kapu za 3:20!! Samo sam hteo da sa nekim podelim moje odusevljenje tim celim spustom.
Za Stevsa-vrlo je moguce da smo isti dan vozili jer sam i ja prosao neposredno iza ratraka(a svi znamo da se tamo retko vidjaju) i bilo je neverovatno dobro,ceo spust bez stajanja... uh,veliko uzivanje.Ne secam se datuma,nije ni vazno a da povezem sa temom bilo je na jednom od ski vikenda :) Mada su i tad ratraci(2 su bila) na onom najstrmijem delu,posle one leve krivine samo poizbacivali kamenje ali je moglo da se normalno zaobidje.Secam se da si mi i na sajtu skijanje objasnjavao sta su problemi oko te staze a ja jos jadnom kazem da je velika steta sto je ne sredjuju... :(

Bata Bane
01.12.2004, 13:07
Mada su i tad ratraci(2 su bila) na onom najstrmijem delu,posle one leve krivine samo poizbacivali kamenje ali je moglo da se normalno zaobidje.Secam se da si mi i na sajtu skijanje objasnjavao sta su problemi oko te staze a ja jos jadnom kazem da je velika steta sto je ne sredjuju... :(

Evo sad gledam po exifu iz slike da je to bilo 28.1 2003. u prepodnevnim casovima. Tacno je da su i tada prosla dva rataka i da je staza bila vrh za skijanje.

http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaonik%20Zimi%2026.Jan%20-%204.Feb%202003/Bela%20Reka%20II%202.JPG
http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaonik%20Zimi%2026.Jan%20-%204.Feb%202003/Bela%20Reka%20II%20najstrmiji%20deo%202.JPG
http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaonik%20Zimi%2026.Jan%20-%204.Feb%202003/Bela%20Reka%20II%20najstrmiji%20deo%201.JPG
http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaonik%20Zimi%2026.Jan%20-%204.Feb%202003/Bela%20Reka%20II%205.JPG
http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaonik%20Zimi%2026.Jan%20-%204.Feb%202003/Bela%20Reka%20II%204.JPG
http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaonik%20Zimi%2026.Jan%20-%204.Feb%202003/Bela%20Reka%20II%203.JPG

Arijel
01.12.2004, 13:38
Slike Bele reke su sjajne!

Ali ako ni je problem da se vratimo na kratko na temu :D - koliko je naporan put kolima na Kop? Koji je put pogodniji za penjanje i dolazak? (auto put - KG - Brus, ili preko JB ili ... ??)

Nikad nisam isla kolima na Kop, samo busom, pa nisam nesto spec. ni razmisljala o krivinama ili tezini puta. Put na Jahorinu je i pod snegom bio potpuno OK (penjanje od Vlasenice do centra), koliko se to razlikuje od penjanja na Kop?
:roll:
Svi ste pominjali da ste isli preko dana, jer to samo stvar izbora (slobodnog vremena, povoljnijeg smestaja,... ) ili ima neki razlog vezan za sam put?

Pozdrav !!!

vanessa
01.12.2004, 14:09
cao arijel,
ja vozim nekoliko godina (na kop), i meni je licno bolja i laksa varijanta autoputem. brze je i manja je guzva. nesto ne vidim da je sam uspon problem. zavisi kakav si vozac i u kojim kolima. svakako ti treba iskustvo zbog snega, bez obzira na lance.
ako si te srece da se zalepis za kolonu, ne moras da brines. samo ce se malo oduziti.....:)

pop67
01.12.2004, 17:23
Moja varijanta puta iz Bg-a na Kopaonik(Brzece) je
Autoput-Pojate-Krusevac(prolazi se kroz grad,obelezeno je dobro i to je jedini minus ove varijante)-Brus-Brzece-Kopaonik.Mislim da je ovo daleko najkomfornija i najbrza opcija mada mozda ne i najlaksa(sa obzirom na to da mozda prvi put vozis u takvim okolnostima!).Bolji je put od Josanicke B. u smislu da je malo laksi mada bez obzira na to ja ti ne preporucujem Ibarsku.Moguca je i varijanta autoput-Batocina-KG-KV-J.Banja... Mozes do KG-a i starim putem preko Topole...
Kao sto vidis varijanti ima vise ali moj savet je da se pre puta raspitas o stanju deonice Brzece-KOP(AMSS) i raspalis "mojom" varijantom
Ne bih da te plasim ali put na Jahorinu(deo od Pala do centra) je neuporedivo laksi,blazi od obe varijante penjanja na KOP posebno od varijante preko Brzeca.Nisi bas pazljivo pratila put na Jahorinu,po meni je tezi deo popeti se iz Vlasenice na Romaniju(H.Pijesak) nego na samu Jahorinu sa Pala no nije ni vazno
Put iskljucivo danju i to sto ranije krenuti zbog mnogo objektivnih razloga(nikad se ne zna sta te ceka...)
Nadam se da si bar malo razbistrila...

Sto se tice lanaca,meni ne zatrebase uopste.Dobre gume i u 95% slucajeva lanci i ne trebaju.Ne bi verovali gde me je sve Wintera izvlacila...

Bata Bane
01.12.2004, 17:56
Što se ti?e Ibarske magistrale od Kraljeva do Biljanovca (skrentanje za Kopaonik) ve?im delom je prevu?ena novim asfaltom i dobrim delom proširena za zadnje dve godine tako da je put sasvim solidan (još uvek ga rade). Postova?u ovde celokupnu kilometražu Kopaonik - Kragujevac preko Kraljeva sa svim mestima kroz koje se prolazi. Što se ti?e BG-KG preko autoputa ima 144km, a preko Topole 110km stim što se stiže otprilike za isto vreme negde oko sat i 40 minuta. Od KG-a do Kopaonika se stize za nesto vise od 2.5 sata preko Kraljeva (150km).

zloglasni
01.12.2004, 19:53
Najveci problem bele reke 2 je sto je pogresno trasirana i zato su braca digla ruke mada uz malo muke moglo bi se to doterati.I naravno bez topova uzaludno je govoriti o toj stazi jer se donji deo nalazi na skromnih 1300m a levak uvek oskudeva sa snegom bez obzira na kolicinu padavina jer ga skijasi ocas posla ogule i onda nam neostaje nista drugo nego da se jos ljutimo na one koji ne znaju pa otklizavaju na levku i samo struzu sneg.
:D

Bata Bane
01.12.2004, 21:08
Evo kompletne kilometraže sa mestima, pumpama, restoranima na putu Kopaonik - Kragujevac (preko Kraljeva - ibarske magistrale)

0 km – Kopaonik - Konaci
5 km – Hajdu?ka voda
8 km – Kadijevac
11,4 km – Greda
13,2 km – Gvozdac
16,4 km – Kokorovac
21,7 km – Kapija
24,6 km – Jošani?ka Banja
25,4 km – Raskrsinica Biljanovac – Brus
25,8 km – MM Petrol pumpa
27,8 km – Reka Planska
34,9 km – Biljanovac
35,9 km – raskrsnica Raška – Kraljevo
39,3 km – Bojani?i
43,5 km – Restoran Crna Maca
44,0 km – Bare
48,6 km – Fontana
49,5 km – Uš?e
50,6 km – most na Ibru
51,0 km – skretanje za Studenicu – pumpa Jugopetrol
52,8 km – restoran Tri lipe
56,2 km – restoran Dolina Jorgovana
74,7 km – restoran
80,0 km – Bogutovac
90,4 km – Konarevo
90,7 km – skretanje za Matarušku Banju
92,6 km - pumpa
96,4 km - Jugopetrol pumpa – skretanje za Kraljevo
100,0 km – centar Kraljevo
104,4 km – pružni prelaz
104,6 km – pumpa
105,3 km – most na Zapadnoj Moravi
105,7 km – Šumarice
113,2 km – pumpa
117,5 km – Pe?enog
119,1 km – Vitkovac
128,8 km – Balosava
131,9 km – Gruža
138,3 km – Ravni Gaj (motel, Jugopetrol pumpa) – Vu?kovica
144,8 km – pumpa
145,5 km – Kori?ani
147,3 km – pumpa
148,7 km – Kragujevac
150,5 km – Jugopetrol pumpa

laki
14.01.2005, 13:47
Evo malo info-a, poshto palim(o) na dvodnevnu varijantu 15-16.01.2005.

Cene smeshtaja za dve osobe (jedno nocenje):

Olga Dedijer: 2x1600 din (nisam siguran za hranu da li ima ili ne) + Takse
Jat Apartmani: 2x1700 din (bez hrane) + Takse (francuski lezhaj- apartman)
Jugobanka: 2x1700 (sa doruchkom) + Takse
Srebrnac: 2x1600 (polupansion; doruchak - vechera) + Takse
Konaci: Nemaju za dvoje pa uvaljuju apartman sa 2+1 za 4400 din po nocenju.

Boravisna taksa je 80 dindzi (po osobi)

Trenutna cena dnevnog ski pasa 800din, poludnevni 500din, dvodnevni 1500din

Toliko od mene, vidimo se sa fotkama od ponedeljka! 8)

P.S. Padaju, padaju s'neba bele zvezde... :lol:

pop67
14.01.2005, 23:24
Cene deluju OK
Srecan put pa se javi kad se vratis jer me zanima iskustvo sa hotelima na Kop-u kad si im tu samo 2 dana(kad ulazis,izlazis; kako rasporedis obroke... )
Brzece mi otpada kao varijanta jer koliko vidim B.Reke jos nisu radile ove sezone

IvanQ
15.01.2005, 00:58
Ljudi, iz Nisa je varijanta jedan dan najlaksa i najjeftinija. Ski klub organizuje povremeno, a evo sad za nedelju je najavljeno. Dakle, prevoz 300din + pass koji je za sada 800din. Polazi se u 07h i uvece si kuci.
Takodje, ista varijanta kolima, praktikovao ja tako prosle godine nekoliko puta. Naravno, u dva navrata sam se i zadrzavao po nekoliko dana, ali i ovo je super posto skijas cele zime, a ne samo 7 dana koliko traje zimovanje. Ako odem u nedelju, a 99% idem pa makar ne skijao bice valjda nekih slika.

pop67
15.01.2005, 13:49
Ako se ne varam,blize vam je iz Nisa
Isli smo mi i iz Bg-a na jedan dan samo meni treba ceo dan sutra da se povratim od tog ipak prevelikog napora.Sta ces,ljubav valjda... ili mozda ludilo,ko zna bitno je da se skija
Ne znam da li bi sad uspeli da me nagovore da odem na 1 dan ali dva su vec druga prica a tri dana,pa to je pravo zimovanje kad je Kopaonik u pitanju(pa vise puta u toku jedne sezone i budem :D )


P.S.Pozdrav za Saleta,najvaznijeg partnera za ski vikende! :lol:

IvanQ
15.01.2005, 14:02
Ljudi, ja sutra idem na Kop. Videcemo da li ce biti skijanja. Verovatno cu da nosim neki digitalni fotoaparat pa ce biti slika. Naravno, i utisaka...

laki
17.01.2005, 10:56
Pozdrav ekipi!
Vratismo se juche uveche - zhivi zdravi i shto je najbitnije iscrpljeni od skijanja i bordanja! Pricha ide ovako;

Polazak iz Bgd-a subota oko 06:25h, put totalno u redu bez lanaca do Jat apartmana sa jednim stajanjem za dolivanje goriva stigli smo za 3:30h! Nejbrzhe vreme za sad (moglo je i brzhe, ali nije bilo potrebe). Policije nije bilo uz put...

U 10:00 smo ushli u apartman (JAT) raskomotili se (malo opustili itd..) staza od 12:00-16:00 sa ski kuchetom od 500 dindzi... Sneg je bio suv, na nekim mestima je bilo leda i kamenja ali sve u svemu je planna prazna (smeshan broj ljudi) i imate utisak da je cela vasha. Vreme; sneg magla, -10 c... Duboka nije radila, panchic pri vrhu bez snega zbog jakog vetra (ne isplati se...)

Nedelja; na stazi od 10:00h - 16:00h -raspadanje od skijanja (ne znam koliko smo zhica napravili - jako puno), sneg je fino napadao, ali i dalje suv, pracen vetrom na odredjenim delovima se slabo nahvatao... Vreme:magla i slab sneg, -10.00 C. Radila je i duboka, uglavnom smo je vozili od karamana pa na dole, zbog jakog vetra ova varijanta je bila najbolja.

Utisci; planina (tuzhno) poluprazna, topli napici itd jeftini, npr kuvano vino oko 120 din na stazi, nova zhica je ekstra - nema guzhve itd, ali mi deluje da ide malo sporo. Prognoziram da ce narednih par dana biti dobri za skijanje jer je sneg padao i u nedelju. Oseca se danak nemarnosti koji je bio prisutan svih godina, predpostavljam da je masa ljudi otishla u konkurentske ski centre + vrmr koje nije na ruku. Dosta lokala ne radi. Ekipa sa motornim sankama i dalje divlja. Uredjenje staza - prosechno loshe, klasika - ratrak je verovatno proshao jedanput i to je to... Sa strana je bilo dovoljno snega da se maximalno nagura na stazu i da se formira extra sloj.

Sa moje strane - super, otvorili smo sezonu, idemo dalje...

Videcu shta imam od slika, pa cu editovati i zakachiti, pozdrav svima!
EDIT: Evo i slika, na zhalost - samo dve (ostale su morale biti cenzurisane) :wink:
http://img155.exs.cx/img155/8681/jaram8vb.jpg
http://img155.exs.cx/img155/428/centar9tn.jpg

pop67
17.01.2005, 13:48
Hvala i da,bitno je da je pocelo
Ja necu moci ici do kraja februara zbog obaveza a nadam se da ce bar u martu biti snega da nadoknadim propusteno...
Do sad bi bio bar jednom da su uslovi bili normalni