PDA

Pogledati punu verziju : Drustvo, smesi nam se sneg



IvanQ
13.01.2005, 17:57
Po nekoliko prognoza koje sam gledao, u narednih nekoliko dana pada sneg, rekao bih 99%, da ne ureknem :D.
Nadam se da ovo znaci dobro skijanje vec sledece nedelje.

Fidel_Castro
14.01.2005, 04:52
lepo lepo

laki
14.01.2005, 09:57
Ne znam za vas, ali ja sutra odoh na Kop (vikend varijanta)! 8)

IvanQ
14.01.2005, 11:24
Ne znam za vas, ali ja sutra odoh na Kop (vikend varijanta)! 8)
Uh, ne znam bas, malo je snega.. Ja se vec neko vreme mislim da odem na jedan da, ali ne skija mi se po kamenju.... Nadam se da ce da padne nesto pa da se naskijas ko covek. Ocekujemo utiske, obavezno!

laki
14.01.2005, 13:02
Chuo sam se sa drugarom koji je na Kopu pre sat vremena - SNEG PADA sitan - suv, ali je bitno da je krenulo! :D :D :D

Tako da, ono... Opushtencija. 8)

IvanQ
14.01.2005, 13:10
Chuo sam se sa drugarom koji je na Kopu pre sat vremena - SNEG PADA sitan - suv, ali je bitno da je krenulo! :D :D :D

Tako da, ono... Opushtencija. 8)
sjuper

pop67
14.01.2005, 13:16
Vise je i vreme bilo...
Neko rece-"padaj sneze,padaj..."

Bata Bane
14.01.2005, 13:22
Svi se nadamo snegu :) Uglavnom ja kre?em sutra i tamo sam do kraja januara pa se nadam da ?e ga biti bar koliko toliko. Dobija?ete izveštaje kakvo je vreme i koliko ima snega:)

tori
14.01.2005, 13:41
Srecan put i lep provod Stevs i naravno ocekujemo nove fotkice kada se budes vratio. Pozdrav.

Bata Bane
14.01.2005, 13:50
Srecan put i lep provod Stevs i naravno ocekujemo nove fotkice kada se budes vratio. Pozdrav.

Hvala hvala, a fotkuca ce biti nadam se na klilo sobzirom da sam obezbedio 5.5gb memorije za poneti:) Samo da bude snega ;)

IvanQ
14.01.2005, 14:12
Stevs, samo salji detaljne i objektivne izvestaje i svi cemo biti srecni. Mozda se i vidimo gore.

Bata Bane
15.01.2005, 20:25
Stigoh jutros:) Prvo sto se tice puta snega ima na kolovozu jos od pre kapije nacionalnog parka. Lanci su obavezni tj. policija trazi da se stave. Sneg je padao danas ceo dan cas jace cas slabije uglavnom jos uvek pada:) Pada sitan suv seng i nadam se da ce se duze zadrzati. Kako je za skijanje jos uvek ne znam jer krecem tek od ujutru:) Uglavnom ski pass je jefitiniji jos uvek tako da sam desetodnevni platio 5250 din. To je to za sad ako neko nesto ima da pita neka pita ;)

zloglasni
15.01.2005, 21:15
Bratic posto si tolki zaljubljenik u kop verujem da skijas u najmanju ruku dobro pa ne bi bilo lose sutra da prespartas sve staze i da javis stanje.Konkretno me najvise zanima duboka crna i da li je gvozdac proradio ako nije dal se ceka sneg ili je nesto drugo po sredi.

Bata Bane
15.01.2005, 23:35
Naravno sutra krecem u istrazivanje svih staza, a posebno Gvozdca i Ledenica ako budu radile.

Evo jedne slike na brzinu novog cetvoroseda cisto da vidite koliko ima snega:

http://www.tckopaonik.com/stevs/cet.jpg

Fidel_Castro
16.01.2005, 01:47
opaa pa ovo i nije tako loshe, shto se snega tiche ...

tori
16.01.2005, 14:19
Stevs hvala na imformacijama i slici i ako mozes raspitaj se zasto pored ovih crnih staza ne radi i Suncana dolina, vidim da je poslednjih par dana van pogona. :( I naravno zelim ti lepo skijanje! :lol: Pozdrav!

Bata Bane
16.01.2005, 17:00
Sneg je i danas padao do dva pola tri slabijim intenzitetom i ceo Kopaonik je bio pod maglom tako da slike koje vam saljem su cisto reda radi jer stvarno nije imalo sta da se slika po ovakvom vremenu. Snega ima skoro dovoljno i moze da se solidno skija. Staze su trenutno neuredjene. Ogoljenih delova i ledenih ima na svakoj stazi ali to sneg polako prekriva, a i mogu da se zaobidju. Suvo Rudiste je ogoljeno tj. vetar je oduvao vecinu novog snega ali zato rade topovi sve vreme tako da moze da se skija po stazama koje vode sa njega. Crna Duboka po mojoj proracunu ne moze da se skija u donjem delu do spajanja sa crvenom Dubokom iako ljudi skijaju ali ipak mislim da cete ostetiti skije ako odete tamo. Novi cetvorosed i ako ne skijam po toj stazi nesto preterano je stvarno za svaku pohvalu i sto je primetno skoro je necujan :) Staze su osim Karaman grebena skoro prazne i cim malo otopli i nabaca se sneg i utaba preko ogoljenih delova bice odlicno za skijanje. Gvozdac i Ledenice na moju veliku zalost ne rade iako verujem da imaju dosta snega. Ubedjen sam da ce u narednim danaima proraditi. Eto toliko ako neko planira da dolazi moze slobodno jer moze da se skija ne kao predhodne dve godine ali moze sasvim pristojno.

Evo maglovitih slika:)

http://www.tckopaonik.com/stevs/2.jpg
http://www.tckopaonik.com/stevs/3.jpg
http://www.tckopaonik.com/stevs/4.jpg

zloglasni
16.01.2005, 17:15
ja dolazim u cetvrtak a posto crne staze nerade reci mi kako stoji situacija sa dubokom 2 jel ima snega da se prodje bez reparacije skija

IvanQ
16.01.2005, 17:21
Ja nazalost nisam bio danas iako sam planirao. Nadam se da cu uspeti da odvojim koji dan u toku nedelje, po svoj prilici utorak ili cetvrtak. Nego, zna li se trenutna cena pass-a? Interesuje me jednodnevni.

Bata Bane
16.01.2005, 19:35
Ne moze da se skija ispod zicare Duboke 2 jos uvek se vidi gomila onih sitnih zbunica, mada su neki prolazili. Prolazio sam danas izmedju Marinih voda i Malog Karamana gde ima isto dosta tih zbunica i vrlo je tesko da ne kacis vrhovima skija. Sto se tice trenutne cene jednodnevnog ski passa pogledacu kasnije pa cu ti reci.

Bata Bane
16.01.2005, 22:05
jednodnevni: 800
dvodnevni: 1550
trodnevni: 2200
cetvorodnevni: 2800
petodnevni: 3350
sestodnevni: 3750
sedmodnevni: 4000
desetodnevni: 5250
nocna: 400
depozit: 400

Ovo su cene na dan 16. januar

Bata Bane
17.01.2005, 09:33
U danas je hladan suncan dan izgleda da ce biti milna za skijanje:) Jos samo da proradi Gvozdac...

IvanQ
17.01.2005, 11:32
U danas je hladan suncan dan izgleda da ce biti milna za skijanje:) Jos samo da proradi Gvozdac...
Joj covece, ne da ti zavidim. Nego, ajd lepo na kraju dana kazi sta je od staza stvarno ok pa da vidim da li da dolazim.

Tatjana
17.01.2005, 11:57
Stevs svaka cast na izvestajima.
Ja sam skoro odustala od Kopa al sad se pakujem za petak,...

Bata Bane
17.01.2005, 17:08
Danas je stvarno bio milina dan za skijanje. Oblaci su se spustili ispod Kopaonika tako da je bilo vedro, suncano i hladno. Na koju god stranu pogledate more oblaka negde taman u visini Bele Reke I. Staze su bile dosta uredjenije nego juce ali su ipak na najstrmijim delovima progledale tokom dana. Suvo Rudiste je za divno cudo jucerasnjim topovima bukvalno sada celo utabano i sredjeno. Neverovatna razlika. Gvozdac opet nije radio iako su i on i Ledenice prepune snega. Najbolje skijanje danas je bilo na Gobelji kako za skijanje tako i za suncanje :) Crvena Duboka je takodje bila dobra u prepodnevnim casovima dok u popodnevnim su je izorali pri kraju dok crna Duboka po meni bez ostecenja skija nije za voznju.
Od danas dnevnu sliku sa Kopanika mozete videti na naslovnoj strani sitea. Gledacu da je uploadujem svakodnevno, a mozda i vise puta dnevno.

http://www.tckopaonik.com/dnevna/kopaonik.jpg

zloglasni
17.01.2005, 17:15
Ako mozes pokusaj da saznas sta se desava sa stazom Gvozdac zasto je jos ne pustaju.Sto se tice ledenica ja sam cuo neke najave da ce ona da proradi ove sezone ali to su izgleda bile samo buve ta zica nije radila zadnjih par god

IvanQ
17.01.2005, 19:17
Stevs, mislim se da dolazim u sredu. Nije mi toliko bitno da rade teske staze jer mi je ipak prvo skijanje u sezoni, bitno je da npr mogu da se prebacim na Gobelju i da tamo uzivam. Reci mi da li da povlacim put za jedan dan ili ne. Ali objektivno.

Bata Bane
17.01.2005, 19:36
Stevs, mislim se da dolazim u sredu. Nije mi toliko bitno da rade teske staze jer mi je ipak prvo skijanje u sezoni, bitno je da npr mogu da se prebacim na Gobelju i da tamo uzivam. Reci mi da li da povlacim put za jedan dan ili ne. Ali objektivno.

Najbolje da ti kazem sutra :) Mislim da ces da se iskijas koliko toliko, znas kako je na planini nikad se ne zna. Prosle dve sezone sam bio u istom periodu i bilo je dosta vise snega tako da mozda i nisam objektivan sto se tice ugodjaja:) Sve zavisi kolika ocekivanja imas ali danas je bilo na gobelji odlicno, tu i tamo videli su se vrhovi suve trave ali kamenja naravno nije bilo. Na najstrminijim delovima usled odklizavanja skine se sneg ali se to tokom noci popravi.
Sve u svemu da je Genex uredjivao staze leti cistio od kamenja i sisao travu sa ovolikim sneznim pokrivacim bi bilo vrhunsko skijanje.
Ja da sam na tvom mestu ja bih dosao jer sam toliki zaludjenik pa da bih skijao i po blatu ako treba:)))

IvanQ
17.01.2005, 19:42
Ok, vidi sutra kako je. Ja cu biti zadovoljan da skijam 4,5, Karaman greben i Gobelju. Pa sad ti vidi koliko mi se skija :D

Bata Bane
17.01.2005, 19:45
Ako mozes pokusaj da saznas sta se desava sa stazom Gvozdac zasto je jos ne pustaju.Sto se tice ledenica ja sam cuo neke najave da ce ona da proradi ove sezone ali to su izgleda bile samo buve ta zica nije radila zadnjih par god

Ja ljude iz Genexa ne poznajem a svi ti ovde kazu to samo Genex zna zasto radi/ne radi i svako ima svoju teoriju. Sve u svemu jako zalosno sto ni od koga ne mozes da dobijes pouzdane informacije. Koliko sam ja video Gvozdac je "ispravan" i u odnaosu na novembar kada sam tu takodje bio sidra su postavljena. Sto se tice Ledenice kad sam pitao zicnicara na Gvozdcu zasto ne radi dobio sam odgovor da nema svrhe jer mozes da preseces sa vrha Gvozdca te da je ona samo tu u slucaju kvara Gvozdca! Ponavljam koliko sam video sa Gobelje i Vucka i Gvozdcac i Ledenice imaju snega sad da li je utaban to vec ne znam ali ako nije osecam da bi bio odran za par sati zbog nagiba. Ovda dva dana ni Knezeve Bare ne rade takodje koje su na istom potezu mada i na juznoj strani za razliku od GVozdca i Ledenica koji su sever.

Bata Bane
17.01.2005, 19:57
Ok, vidi sutra kako je. Ja cu biti zadovoljan da skijam 4,5, Karaman greben i Gobelju. Pa sad ti vidi koliko mi se skija :D

4,5 su danas bile odlicno sredjene, ja sam prosao ujutru bukvalno odmah posle tabaca i bilo je odlicno. Suvda su imale snega. Karaman greben je progledao citaj ima malo trave i na levom i desnom "strmijem" delu ali to nije frka jer tamo ni leti nema kamenja tako da to ne smeta uopste.

Evo ti jedna slika od jutros cisto da vidis kako izgleda Centar sredjen.

http://www.tckopaonik.com/stevs/5.jpg

IvanQ
17.01.2005, 20:06
Ok, super, ako i sutra bude tako dolazim u sredu sigurno. Dogovorih se vec sa tetkom mojom i ona samo ceka da joj kazem da li idemo ili ne...

laki
17.01.2005, 21:35
Extra vreme! Kao shto sam i mislio... Nema veze za sada je bitno da smo skijali, zakachicemo mi josh neki vikend (koji ce biti i sunchan)! :D

Pozdrav za Stevsa

Bata Bane
18.01.2005, 09:22
I danas je izgleda zesce suncan dan...

Hurmiza
18.01.2005, 09:48
Informacija od jutros snega ima ali su neke staze progledale, tu i tamo se vidi trava po negde i to na crvenim stazama.

IvanQ
18.01.2005, 10:27
I danas je izgleda zesce suncan dan...
Super, sva je prilika da sutra dolazim. Naravno, zavisi od tebe sta mi kazes na kraju skijanja. Znaci, jel ima snega da se proskija nekoliko staza? Samo da proskijam nekoliko staza i presrecan sam.

Nina
18.01.2005, 11:25
Blago vama , ja idem na skijanje tek sredinom februara , i ko zna kakvo ce vreme tada biti. Prosle godine sam bila u Januaru pa opet u Martu i bilo je fenomenalno za skijanje, a gledaj ovo sada .
Samo da pada sneg...Hvala svima koji nas obavestavaju.

Bata Bane
18.01.2005, 17:14
I danas je izgleda zesce suncan dan...
Super, sva je prilika da sutra dolazim. Naravno, zavisi od tebe sta mi kazes na kraju skijanja. Znaci, jel ima snega da se proskija nekoliko staza? Samo da proskijam nekoliko staza i presrecan sam.

Opet je bio mnogo lep dan bez trunke oblaka. Ujutru su staze bile bolje sredjene nego prethodnog dana. Mozes slobodno da dodjes moze sasvim lepo da se skija. Suvo rudiste je opet pri kraju dana oguljeno kao i gornji deo crvene duboke ali moze da se prodje dok su 4,5 bile i na kraju dana sasvim ok. Danas sam se dobar deo dana skijao na gobelji koja je bila najlepsa za skijanje. Evo poslao sam jednu sliku sa malog karamana prema pancicu imas je na naslovnosj strani kao dnevna fotografija sa Kopaonika.
Gvozdac, Ledenice i Knezevske Bare nisu radile zbog kako rece zicnicar na Karamanu zbog nedostatka snega mada koliko sam ja video moglo bi da se skija sto ne znaci da ne bi se zbog velike strmine ogulio sneg. Toliko od mene za danas:)

IvanQ
18.01.2005, 17:26
Super, sad si me obradovao. Zovem ljude i organizujem se. Nadam se da cu da dodjem, a sanse su 99%

Bata Bane
18.01.2005, 17:36
Super, sad si me obradovao. Zovem ljude i organizujem se. Nadam se da cu da dodjem, a sanse su 99%

Nemoj samo mene da hvatas za gusu ako ti se ne dopadne :)

IvanQ
18.01.2005, 17:50
Super, sad si me obradovao. Zovem ljude i organizujem se. Nadam se da cu da dodjem, a sanse su 99%

Nemoj samo mene da hvatas za gusu ako ti se ne dopadne :)
Ako mi se ne dopadne ti si gotov. LM, dogovoreno, sedam u kola u 07h i eto me gore oko 09h posto cenim da na putevima nema problema.

zloglasni
18.01.2005, 19:32
sta se desava sa ski passom jer i dalje vaze one cene sto si poslao pre neki dan?

Bata Bane
18.01.2005, 20:14
sta se desava sa ski passom jer i dalje vaze one cene sto si poslao pre neki dan?

Juce uvece su cene bile iste. Danas nisam gledao...

zloglasni
18.01.2005, 22:33
aj baci sutra pogled pa javi

Ljuba
18.01.2005, 22:51
Zelim prvo da se zahvalim Stevsu na redovnim izvestajima. Ja planiram sa drustvom da dodjem 23-eg januara, samo jos ne znam gde bi bili smesteni. Iako je ova tema namenjenja visini snega, a ne smestaju, s obzirom da je najaktivnija (barem mi se tako cini), znate li vi gde moze da se nadje neki smestaj za 12-13 evra po danu (klopa nije vazna)? Cuo sam da imaju neke kuce preko puta Granda, po toj ceni?

Zna li neko nesto vise?

Ako nema tako nesto, rezervna varijanta je neki polupansion za 15-ak evra. Dakle ima li neko neki predlog?

Ljuba
18.01.2005, 22:54
E da tih 15-ak evra je nazalost neki maksimum, a naravno nemam nista protiv ako bude jeftinije...

Bata Bane
18.01.2005, 23:00
aj baci sutra pogled pa javi

Videcu da pogledam sutra, malocas sam svracao ali su vec bili zatvorili, mada iskreno mislim da nece da poskupljuju sobzirom da je lepo vreme i da sneg polako pocinje da se smanjuje pa kad nisu do sad ne verujem ni da ce sad.

tori
19.01.2005, 03:48
Re: Ljuba
Zelim prvo da se zahvalim Stevsu na redovnim izvestajima. Ja planiram sa drustvom da dodjem 23-eg januara, samo jos ne znam gde bi bili smesteni. Iako je ova tema namenjenja visini snega, a ne smestaju, s obzirom da je najaktivnija (barem mi se tako cini), znate li vi gde moze da se nadje neki smestaj za 12-13 evra po danu (klopa nije vazna)? Cuo sam da imaju neke kuce preko puta Granda, po toj ceni?

Zna li neko nesto vise?

Ako nema tako nesto, rezervna varijanta je neki polupansion za 15-ak evra. Dakle ima li neko neki predlog?

Najbolja varijanta je da sa drustvom odes u Rtanj. Cene za polupansion u visekrevenim sobama su oko 10-ak evra (smesne). Atmosfera-super, klopa-odlicna, na samoj stazi si, sta vise pozeleti... Jedino si od grada malo udaljen (20-ak min hoda). Ali sve ostalo extra. Pozdrav.

Ljuba
19.01.2005, 08:48
To smo prvobitno i mislili, cena pretokrevetne sobe (bez wc-a) je bila 9 evra, i to polupansion.

Naravno to je vrlo brzo otislo, a mi to nismo na vreme uplatili jer smo se neckali zbog snega...

Bata Bane
19.01.2005, 16:35
Staze su u sve gorem i gorem stanju posebno na delovima gde se vise odklizava. Ako u narednim danima ne padne sneg uslovi za skijanje ce biti jako losi za neke su i sad verovatno jako losi. Trenutno svaka staza ima delove gde je dobro oguljena ali sve to jos uvek moze da se zaobidje bez ostecenja skija. Danas oko 14h poceo je da pada sitan sneg slabog itenziteta ali cini mi se da je prestao oko 16h ili pada vrlo vrlo slabo. Dan je bio relativno tmuran sa kratkim suncanim intervalima i povremeno maglovit. Trenutno je tmurno i svi se nadamo jos neko sneznom danu.

zloglasni
19.01.2005, 17:01
Prema svetskim satelitskim prognozama trebalo bi da vec od sutra krene i malo ozbiljniji sneg.Nadam se da ce to tako i biti jer ja ujutru krecem na kop a izuzev duboke,gvozdca i bele reke 2 ostale staze me ne zanimaju.

Bata Bane
19.01.2005, 17:15
Prema svetskim satelitskim prognozama trebalo bi da vec od sutra krene i malo ozbiljniji sneg.Nadam se da ce to tako i biti jer ja ujutru krecem na kop a izuzev duboke,gvozdca i bele reke 2 ostale staze me ne zanimaju.

Bas sam danas pitao zicnicara koji inace radi na Gvozdcu zasto ne radi. Dobio sam isti odgovor da nema dovoljno snega. Duboka crna nema sanse da se vozi sva je izrovana i puna sto siblja sto kamenja tako da mozes da se oprostis od nje bar za sad dok sto se tice Bele Reke ona ce tesko da proradi cak i da padne metar snega jer mora da se taba 10 cm po 10 cm da skijasi zbog velike strmine ne bi odneli sav sneg, a da pri tom ne oderes cele skije.

zloglasni
19.01.2005, 17:51
ma nek napada da radi samo jedna od crnih i dovoljno je inace negine spust u rikverc a mozda cemo morati da smisljamo i nesto jos ludje ne bi li nam bilo zanimljivije ako neko ima neki kreativan predlog nek javi :)

laki
19.01.2005, 18:44
ma nek napada da radi samo jedna od crnih i dovoljno je inace negine spust u rikverc a mozda cemo morati da smisljamo i nesto jos ludje ne bi li nam bilo zanimljivije ako neko ima neki kreativan predlog nek javi :)

Predji na snowboard! :lol: :D 8)

Inache danas sam se chuo sa Banjaluchanima, kod njih pada li pada sneg, nadam se da ce nas taj oblak posetiti. :?

tori
19.01.2005, 19:31
Re: Ljuba

Jbg. :cry: Ja sam jedva nasao dvokrevetnu sobu za 20.feb. i to jos pre dvadesetak dana, ali sam mislio da mozda u visekrevetnim ima mesta. Vidi da li mozda imaju mesta u planinarskom domu Kopaonik, znam da je i tamo dosta jeftino. A za ostale varijante stvarno ne znam, mada kontam da je za cifre o kojima si pricao dosta tesko naci nesto u samom centru. Poz.

IvanQ
19.01.2005, 19:51
Evo ja stigoh kuci posle celodnevnog izleta. Posto sam nocas spavao samo 4h i vozio do Kopa i nazad i izmedju toga skijao sve vreme samo cu ukratko.

Staze su vec u losem stanju. Neke stvarno ne vredi skijati jer mogu da se uniste skije. Duboka je stvarno oguljena tako da nisam ni pokusavao i sve se svelo na dosadjivanje na plavim stazama. Prosao sam nekih 5-6 staza cisto da uporedim i mogu reci da su Marine vode bile sasvim ok, Mali Karaman takodje, petica je bila super dok je cetvorka skoro unistena. Na Karaman Grebenu guzva tako da je i tamo vec dosta ogoljeno. Karaman 10 je takodje sasvim ok samo sto je gornji deo izuzetno grbav i izvirile su stene na nekoliko mesta.
Cetvorosed je stvarno svetski ali nervira sto je spor i dosta vremena se izgubi u korpi.

Zakljucak je da ako ne padne vec koliko sutra nesto snega, prekosutra skoro i da nece biti skijanja. Na svu srecu, prognoze predvidjaju padavine (ovo danas ni ne racunam u padavine) i nadam se da ce vec sledece nedelje biti sasvim ok. A meni prolaze ispiti za nekih 15 dana tako da to tada za mene nema skijanja. Vidimo se posle toga...

Ljuba
19.01.2005, 20:26
Re: Ljuba

Jbg. :cry: Ja sam jedva nasao dvokrevetnu sobu za 20.feb. i to jos pre dvadesetak dana, ali sam mislio da mozda u visekrevetnim ima mesta. Vidi da li mozda imaju mesta u planinarskom domu Kopaonik, znam da je i tamo dosta jeftino. A za ostale varijante stvarno ne znam, mada kontam da je za cifre o kojima si pricao dosta tesko naci nesto u samom centru. Poz.

snasli smo se u medjuvremenu, nasli smo neku kucu preko puta granda. doci ce nas 10-ak evra po danu (naravno bez klope)...

Ljuba
20.01.2005, 11:07
je li palo sta snega sinoc? s nestrpljenjem ocekujemo izvestaje....

IvanQ
20.01.2005, 11:17
je li palo sta snega sinoc? s nestrpljenjem ocekujemo izvestaje....
Koliko vidim na sajtu meteoroloskog zavoda, nije. Prognoze kazu da ce da pada i to dosta, ali za sada se nista ne desava.

Arijel
20.01.2005, 16:18
Jel danas bas toliko lose na Kopu, pa se niko ne javlja ? :D
A vikend sve blizi... 8)

Bata Bane
20.01.2005, 17:03
Dan vrlo slican jucerasnjem kako po visini snega tako i po vremenu stim sto danas nije bilo snega i pri kraju rada skijalista potpuno se izvedrilo. Najbolje staze za skijanje su i dalje Gobelja, Centar (konzerva) eventualno Marine Vode i "Gvozdac".

E sad drvlje i kamenje po Genexu. Danas je bio u kvaru Mali Karaman par sati sto je napravilo opstu guzvu kako ne rade ni Kezevske Bare, a ni Gvozdac. Videvsi da je vrag odneo salu pustaju Gvozdac! Spustio sam se jednom dok je radio i mogu reci da lazu da nema snega cak je bio i utaban. Bio je odlican za skijanje posebno donji deo staze. Koliko vidim ako su opdustali od Ledenica izgleda da odustaju i od Gvozdca. U dnu Gvozdca cak nisu ni postavljeni aparati za proveru ski pass-a bas kao ni na Ledenicama. Izgleda da je to ipak pravi razlog zasto ne radi Gvozdac.

Arijel
20.01.2005, 18:27
Hvala Stevs!

Mozda pocnem da verujem u cuda! :D

Bata Bane
21.01.2005, 16:51
Danas zbog "vetra" nista nije radilo prema Suvom Rudistu tako da se skijanje svelo na Gobelju i Marine Vode. Povremeno je padao bas jak sneg pracen takodje jakim vetrom. Vremenske prilike su takve da se moze ocekivati sneg...

Bata Bane
21.01.2005, 20:36
SNEG! Veje li veje vec par sati i dobro je napadao. Malo je krupniji i vlazniji tako da ce biti dobra podloga :) Imate fotku na naslovnoj strani sitea :)

http://www.tckopaonik.com/dnevna/kopaonik.jpg

pop67
21.01.2005, 22:58
[quote="Stevs"]SNEG! Veje li veje vec par sati i dobro je napadao. Malo je krupniji i vlazniji tako da ce biti dobra podloga :) Imate fotku na naslovnoj strani sitea :)

Ulepsa mi vece!! Hvala :D
Dolazimo sutra a svakako je bolje sa novim snegom...
Steta sto ranije nismo odlucili da dodjemo da se i drugi naskijaju... :)
:D :D :D

Ljuba
22.01.2005, 01:02
Jeeeeeeeeeeeeeeeee!

To je strava vest! Veceras sam bio na koncertu REM, i bilo je super, a sada jos i ova lepa vest :)


Hvala Stevs

Bata Bane
22.01.2005, 16:21
Skijaski dan krenuo sa vedrim nebom, a zavrsi se sa vejavicom :)
Trenutno ima sasvim dovoljno snega, padao je danas u par navrata bas krupan sneg vejavicom, a onda naglo prestajao. Upravo sada ponovo veje :) Vecina staza radi osim Gvozdca kojeg su danas koliko sam video popravljali i trebao bi sutra da proradi konacno. Crna Duboka jos uvek nije za skijanje dok su sve ostale staze sem Belih Reka u sasvim ok stanju. Sve u svemu ko hoce da se skija sad je trenutak :)

IvanQ
23.01.2005, 00:17
Skijaski dan krenuo sa vedrim nebom, a zavrsi se sa vejavicom :)
Trenutno ima sasvim dovoljno snega, padao je danas u par navrata bas krupan sneg vejavicom, a onda naglo prestajao. Upravo sada ponovo veje :) Vecina staza radi osim Gvozdca kojeg su danas koliko sam video popravljali i trebao bi sutra da proradi konacno. Crna Duboka jos uvek nije za skijanje dok su sve ostale staze sem Belih Reka u sasvim ok stanju. Sve u svemu ko hoce da se skija sad je trenutak :)
Ja hocu, ali ne mogu :(
Bas sam ocajan, umesto da skijam ja spremam ispite.. Bljak

tori
23.01.2005, 12:57
Stevse, voleo bih da cujem informaciju iz prve ruke o vremenu na Kopu i stanju na stazama, posto vidim po sajtovima da pada sneg ali to je sve idi mi dodji mi. Informacija iz prve ruke je uvek najbolja. Veliki pozdrav!

IvanQ
23.01.2005, 16:15
Evo poslednjih podataka sa zvanicnog sajta Republickog Hidrometeoroloskog Zavoda Srbije (www.hidmet.sr.gov.yu):
23. januar 2005 (16:00)
Kopaonik: -8C, Vedro, 41cm snega.
Dakle, definitivno je nesto palo jer pratim podatke svaka tri sata (na toliko se azuriraju podaci). Krenulo je dakle, taman pred zimski raspust. Nadam se da cu sledeceg vikenda ponovo da dodjem i da se naskijam kako valja.

Bata Bane
23.01.2005, 18:46
Vec treci dan pada sneg. Danas je skoro ceo dan padao slabim intenzitetom osim u jutarnjim casovima kada je padao bas jak sneg cak u nekim trenucima je i grejalo sunce i padao sneg. Uglavom sada ga ima sasvim dovoljno za skijanje i nesto je hladnije nego predhodnih dana. Danas je najlepse bilo na Gobelji Greben gde smo se zadrzali duze. Gvozdac i dalje ne radi i ako je utaban i spremam za skijanje :( PO svemu sudeci se radi o kovaru na izlaznom koturu...

Milan NS
24.01.2005, 09:04
Tek stiže talas snega koji je za vikend zatvorio Austrijske aerodrome.
Danas poslepodne sneg ?e padati i u BGD i NS i pada?e 3 do 5 dana.
U naradnih pet dana visina snega na Kopu ?e biti preko 90cm.

IvanQ
24.01.2005, 10:30
Tek stiže talas snega koji je za vikend zatvorio Austrijske aerodrome.
Danas poslepodne sneg ?e padati i u BGD i NS i pada?e 3 do 5 dana.
U naradnih pet dana visina snega na Kopu ?e biti preko 90cm.
Da, bukvalno svuda u Srbiji se najavljuje neprestan sneg narednih nekoliko dana.

Milan NS
24.01.2005, 14:35
Tek stiže talas snega koji je za vikend zatvorio Austrijske aerodrome.
Danas poslepodne sneg ?e padati i u BGD i NS i pada?e 3 do 5 dana.
U naradnih pet dana visina snega na Kopu ?e biti preko 90cm.
Da, bukvalno svuda u Srbiji se najavljuje neprestan sneg narednih nekoliko dana.

A evropa :
24.01.2005
"Veliki deo Evrope od jutros je pod snegom, a iznenadni talas hladnog vazduha izazvao je kolaps saobra?aja, dok je poja?ana opasnost od lavina u planinskim predelima.

Kako javljaju agencije, sneg je iznenadio voza?e u Belgiji, Luksemburgu, Holandiji, Britaniji i Nema?koj gde je poledica na kolovozima izazvala više saobra?ajnih udesa u kojima je povredjeno nekoliko osoba. Cela Španija po?ela je danas da se sprema za veliki pad temperature i snežne me?ave, zbog najavljenog hladnog talasa koji dolazi sa severa kontinenta i iz Sibira.

O?ekuje se da ?e temperatura pasti i do i munus 15 stepeni.
"

Bata Bane
24.01.2005, 16:50
Danas je ceo dan padao jak sneg da ne kazem mecava i jos uvek pada. Dosta je napadao - bukvalno je toliko napadao da je po stazama kao da skijate po dubokom snegu. Iako je duvao jak vetar i padao jak sneg sve staze su radile sem Gvozdca-Ledenica, Gobelje Greben i Belih Reka uz kvar nove zicare i svakodnevne kvarove Malog Karamana. Oko 3 popodne na Jarmu je bilo minus 15. Eto toliko:)

Arijel
24.01.2005, 16:56
Cuda su ipak moguca :D

Ma koliko pesimisticki izgledala situacija u prosli cetvrtak, u petak uvece nas je vejavica dopratila do centra Kopaonika! Posle toga je sve bilo jednostavno!

Subota 22.1.2005.
http://www.datacubed.co.yu/zora/_DSCF0014.JPG
Nedelja 23.1.2005.
http://www.datacubed.co.yu/zora/_DSCF0041.JPG

Bata Bane
25.01.2005, 16:40
Zatrpao nas je sneg danas. Ceo dan je padao gust pomalo mokar sneg. Nije bilo vetra pa cak i na Suvom Rudistu ima dubokog snega! Sve u svemu zadrzace se jos dugo.

Bata Bane
25.01.2005, 16:46
btw: Ovi sa hidromet. zavoda ne daju bas tacne informacije. Dva tri puta je padao jak sneg na Kopaoniku, a oni su u to vreme pisali magla ili nesto drugo...

tori
25.01.2005, 18:28
Hvala Stevs. To sam i ja primetio da hidmet. zavod daje malo cudne dnevne izvestaje. Samo nas ti redovno izvestavaj i to je dovoljno. Pozdrav.

p.s. Sta se desava sa Gvozdcem i Belim Rekama, jel ce da prorade sada kada je napadalo snega?

Bata Bane
25.01.2005, 19:22
Hvala Stevs. To sam i ja primetio da hidmet. zavod daje malo cudne dnevne izvestaje. Samo nas ti redovno izvestavaj i to je dovoljno. Pozdrav.

p.s. Sta se desava sa Gvozdcem i Belim Rekama, jel ce da prorade sada kada je napadalo snega?

Gvozdac su danas par sati popravljali valjda izlazni kotur i nije proradio jos uvek. Imas sliku u dnevnim fotografijama kako ga poprevljaju. Za Bele Reke jos uvek ne znam sta se desava sobzorom da ne rade ni Gvozdac ni Ledenice (kao Ledenice treba da rade kad je Gvozdac u kvaru - price za malu decu).

Nina
26.01.2005, 11:24
Ma ni sajt nije azuriran sto se tice dnevnih izvestaja datum je 24.11. vec tri dana tako stoji, samo nam ljudi sa Kopa mogu dati prave informacije.

Milan NS
26.01.2005, 12:31
A taman sam se ponadao da kona?no imamo sajt na kome su informacije pouzdane...a ono izgleda SVAKO ?UDO...
:(

Bata Bane
26.01.2005, 17:26
A taman sam se ponadao da kona?no imamo sajt na kome su informacije pouzdane...a ono izgleda SVAKO ?UDO...
:(

Problem je tehnicke prirode. Srdjanu je otkazala maticna ploca pa ima problema sa updatom sitea.

btw: Da ja podnesem redovni izvestaj:) Snega ima u ogromnim kolicinama, danas je dan poceo sa snegom i maglom, zatim se delimicno razvedrilo i ogrejalo sunce (sve u roku od 5 minuta) potom polako opet nasili oblaci. Sve staze rade kao i juce. Konacno i crna Duboka ima dovoljno snega ali je nisu tabali tako de je puna ogromnih hupsera. Gvozdac su i danas popravljali... 4 i 5 ca su jutros bile savrseno utabane kao tepsija:) Nadam se da nece biti snega nocas tako da ce srediti dobro staze za sutra...

IvanQ
26.01.2005, 19:03
Strava. Ja kad sam video 66cm na sajtu Meteoroloskog zavoda odusevio sam se. Cenim da ce sad da se sve manje trude oko staza jer kad ima snega ovi iz Genexa samo ubiru kajmak. Za crnu duboku cenim da nece ni da je utabaju nesto extra. Takva je bila i prosle sezone, ali dobro, bitno je da moze da se skija :D.
Stvarno znaci sto imamo ove tvoje izvestaje.
Mene zvao ortak juce i tera me da skocimo za vikend na Kop. Naravno, opet zavisi od ispita, ali mislim da necu moci da odolim jer sam prosli put skijao samo plave staze od kojih mi se samo konzerva (petica) svidja. Ostale su samo tako dosadne. Ovog puta bi trebalo da bude bolje.
Kazi mi samo u kakvom su stanju Gobelje jer tamo zbog malo ljudi zna da bude najbolje skijanje.

Bata Bane
26.01.2005, 19:49
Kazi mi samo u kakvom su stanju Gobelje jer tamo zbog malo ljudi zna da bude najbolje skijanje.

Gobelje imaju puno snega i slicne su crnoj Dubokoj ali u manjoj meri ima neravnina sto od skijasa sto od jakog vetra. Danas je mnogo duvalo i bila je magla na Gobelji tako da sam se tamo slabo zadrzao uglavnom radile su obe Gobelje i Greben i Relej. Duvao je toliko jak vetar u prsa da sam sa vrha Gobelje do Jarma bukvalno gurao sve vreme. Obicno odem kasnije na Gobelju kad je vec izoru tako da cenim da je ujutru najbolje tamo jer je tokom noci ispeglaju.

tori
27.01.2005, 17:18
Stevse. Druze. Pricaj, ima li sta novo? Pozdrav! :D

Bata Bane
27.01.2005, 17:44
Brzece osvojeno, Ledenice osvojene, Gvozdac osvojen :))

Elem Bele Reke su po prvi put ove sezone radile, kao i Gvozdac i Ledenice na par minuta:). Bilo je bas puno extremnog skijanja posebno po Beloj Reci koja ipak nema dovoljno snega za skijanje (sto znaci da ima pola metra snega) ali moze da se prodje ako se skija po dubokom snegu. Najstrmiji delovi su puni kamenja na mestima gde je prosao tabac dok je Bela Reka I ravna ko tepsija i bas milina za opustanje posle mucenja po IIci. Gvozdac je konacno popravljen ali nije utaban gornji deo vec je i po njemu bilo ogromnih kolicina dubokog snega pa ko to voli mogao je da uziva. Donji deo Gvozdca kao i Ledenice su utabani. Sve u svemu vrhunski dan za skijanje ili ti manijacenje po dubokom snegu :))

Osecam da ce tek sutra ako ne bude novih padavina biti milina za skijanje.

PS: Crna duboka utabana tako da je moglo i po njoj da se lepo skija.

tori
27.01.2005, 20:31
Napokon da cujemo ono sto smo vec toliko dugo ocekivali! :D :D :D

zloglasni
28.01.2005, 13:24
E drustvo sinoc sam se vratio sa kopa posle 8 dana skijanja i situacija je sledeca.Snega ima na pretek ali su staze (crne) na ostalim ne skijam lose odradjene.Tj crna duboka drzi samo u prvim jutarnjim satima a vec posle toga postaje pravi rodeo.Sto se gvozdca tice on ni radio do juce jer je bilo problema sa ispadanjem zice iz linije a sve je posledia pucanja stuba prosle godine.Sama staza je juce bila u prilicno losem stanju jer gornji deo nije taban dok je od spajanja sa ledenicom staza bilo prilicno dobro sredjena.Na beloj reci 2 potrebna je velika paznja kako bi se proslo bez reparacije skija.Gornji deo do levka jos i moze da se prodje lagano ali od levka je situacija prilicno losa.Tako da je moj savet za one koji vole extremno skijanje i dubok sneg da se od dvojke puste gore grebenom do struge jer na toj stazi nema kamicka ni leti.Sneg je suv u dobok i bila je prava milina juce skijati tamo.Takodje situacija ispod zicare duboka 2 je odlicna i tu je bilo milina za skijanje.Za one koji vole strmije ali dobro sredjene staze ostaje jedino gobelja mada bi danas gvozdac trebao da bude sredjen ali iskustvo govori da i kad je najbolje sredjen nemoze dugo da izdrzi jer uvek ima pocetnika nazovimo ih strugaca koji predstavljaju glavnog neprijatelja ratraku koji i onako lose odradjuje svoj posao.Tako da je savet da se ujutru pozuri i odvoza crna duboka i gvozdac a posle ako ne volite rodeo (ja ga obozavam) paljba na dubok sneg.E toliko sad mora da se uci za ispite pa 10-og povratak na kop.
Pozdrav svima

Bata Bane
28.01.2005, 17:14
Zloglasni je sve rekao, Crna Duboka u jutranjim satima je bila odlicna i neverovatno ravna (retko se vidja), Gvozdac opet nije taban gornji deo vec pustaju skijase da utabaju koliko toliko kako ratak ne bi sve izorao kad prodje. Donjim delom Gvozdca i Ledenicama danas tabac nije prosao. Sve u svemu skijanje se svelo na te dve staze skoro celi dan uz sitne precice i osvezavanje. Sneg ne pada vec dva dana (mozda nesto sitno) tako da se nadam da ce sutra tek biti lepog skijanja...

Bata Bane
29.01.2005, 23:15
Toliko od mene :) Nazalost sidjoh i ja sa planine. Cisto da napisem jos koju rec nocas je napadalo jos nekih 10tak cm snega i sada ga stvarno ima u izobilju. Dan je bio maglovit, a negde oko 14h poceo je da pada opet sneg. Sve je standardno radilo osim opet Gvozdca...Ko planira da ide u sledece dve nedelje neka i planira da se sretne sa ogromnom guzvom. Danas je toliko autobusa i privatnih kola doslo da je to neverovatno:) Sve u svemu dobrog skijanja ce biti tek opet krajem februara i pocetkom marta bar sto se mene tice :)

Bata Bane
30.01.2005, 10:27
Jos jedna mala napomena. Snega na putu ima svuda i to u dobrim kolicinama pa je oprezna voznja pozeljna u pravom smislu te reci. Mogu samo da zamislim tek koliko sad ima snega na Ibarskoj magistrali.

Tatjana
31.01.2005, 09:47
Stevs srce si. Hvala na informacijama i izvestajima
Ja se u potpunosti slazem da je najlepse skijanje u martu, jer je suncano i bez guzve i to je za mene prava uzivancija,.
,..al nacekacu se

zloglasni
31.01.2005, 10:36
Sve je to lepo vezano za skijanje u martu.Ali zime visu nisu kao sto su nekad bile i sad odlaganjem skijanja za mart u velikoj meri rizikujes da skijas po bljuzgi.Odnosno u jutarnjim casovima staze uvek drze ali vec kasnije postaje...

Milan NS
31.01.2005, 14:41
Ako neko planira ski weekend, evo male ideje.
15.02. je neradni dan jer je Sretenje.
Dakle 12,13,14,15 februar prooooduženi weekend !!!

Hurmiza
01.02.2005, 12:09
Situacija tokom vikenda:
subota ladno u pm, crna duboka izrovana, trava na stazi

nedelja toplije, staze i dalje nesredjene, gvozdac dobar i radi

ponedeljak sunce, gvozdac razvaljen sa puno kamenja, guzva, gobelja
najbolja, crnu duboku ne vredi skijati

PUT: puno snega i nesredjen put preko Brusa, silazio sam 1h do Brzeca.