PDA

Pogledati punu verziju : Kopaonik Sneg 05/06



Strane : [1] 2

dvukovic
22.11.2005, 10:56
Subota:
http://www.euroyacht.co.yu/Subota.jpg

Nedelja:
http://www.euroyacht.co.yu/Nedelja.jpg

Inace, trenutno je na Kopaoniku preko pola metra snega...

CrazyKong
22.11.2005, 11:16
Ja bih rekao da je jutros u 8:00 bilo nesto manje od pola metra :)

http://www.hidmet.sr.gov.yu/ciril/osmotreni/index.php

Mislim da su podaci sa one met. stanice izmedju Putnika i Suncane Doline

stevan
22.11.2005, 11:18
Planiraju li oni da pokrenu masine?

CrazyKong
24.11.2005, 09:30
Sta je sa novim zicama ?
Hoce li biti nesto od toga s obzirom da je lepo napadalo ?

Milan NS
24.11.2005, 11:14
Nadajmo se da će biti gotove pa makar i posle roka

pop67
24.11.2005, 12:19
Red bi bio obzirom koliko BLAGO je ulozeno tamo,moglo se napraviti dva manja ski centra u ovo nasoj Srbiji!

duleKG
24.11.2005, 12:31
na jarmu nanos 3m danas 12:32 vesti

dbis
28.11.2005, 11:09
hi folks, what are the snow conditions over there?

Stevs
28.11.2005, 16:44
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Kopaonik/foto/sasab3.jpg
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Kopaonik/foto/sasab2.jpg
Pictures by Saša (21-22. nov 2005)

cdx
28.11.2005, 23:42
Do jaja puno snega ima, ali se vec istopio ;(
Nije do kraja, ali ima ga k'o i na Jahorini..

dbis
29.11.2005, 10:06
sorry, don't understand you... plz write english or russian

Bata Bane
29.11.2005, 10:14
It's lot of snow on Kopaonik but I think you can not sking right now. Season will start in December.
Best,

CrazyKong
29.11.2005, 10:14
Here is link to current weather accros Serbia including Kopaonik
http://www.hidmet.sr.gov.yu/ciril/osmotreni/index.php

bojan
29.11.2005, 10:19
hi folks, what are the snow conditions over there?


Ski conditions are questionable......... And ski lifts are probably out of work.

Anyway, welcome to our forum !

Bata Bane
29.11.2005, 10:56
Give us some more information about you. Where are you from, how old are you........:)

pop67
29.11.2005, 11:22
Welcome in my and name of SKI MANIACS.:dziveli:

dbis
29.11.2005, 11:34
many thanks to all of you. i'm from russia, 32 yo, planning to be there from 30/12 till 8/01

see you!

pop67
29.11.2005, 11:40
many thanks to all of you. i'm from russia, 32 yo, planning to be there from 30/12 till 8/01

see you!
Where you planning to be at 30/12 to 8/1?

Bata Bane
29.11.2005, 12:42
Brate kako spikas Engleski, vidim ja da si ti samo za evropska skijalista:kez:

pop67
29.11.2005, 13:15
Brate kako spikas Engleski, vidim ja da si ti samo za evropska skijalista:kez:
Ma brate,znas me,... namazan si ti,ali sta god da si smislio IDEMO!

dbis
29.11.2005, 14:26
Where you planning to be at 30/12 to 8/1?
kopaonik, see subj

Misko
29.11.2005, 16:21
Lets say somethin' about Kopaonik mountain (Kop). Snow conditions are good in february, and march, but they know to vary in december and january. Its nothing special for skiing, its more for the beginners, there are little black pists. Some of the good ones are: Crna/Crvena Duboka (Black/Red Deepone), Ledenice (Ice something, i dont know how to translate), Bela Reka (White River), Gvozdac (imposible to translate).... Night life is superb, lots of clubs with very good atmosphere. And everything is very close. I'm guessing u are traveling by plane to Belgrade and i suppose/advice u will get the bus up to Kop, because there are not many parking space overthere.

pop67
29.11.2005, 16:49
kopaonik, see subj
Why Kopaonik?We have a lot of beatifull mountains whith better ski pistes,night life and that all for half prices at Kopaonik!

Lot of regards:smoke:

CrazyKong
29.11.2005, 17:17
Pop i na engleskom ne voli Kopaonik :D

cdx
29.11.2005, 17:22
many thanks to all of you. i'm from russia, 32 yo, planning to be there from 30/12 till 8/01

see you!
Oh, and what snow conditions are in Moscow ? Or its raining ? :mad:

dbis
30.11.2005, 12:41
why kopaonik? because it's not that easy to book other places from moscow :( anyway, i'm gonna be there, and i'm going to have a good time

ps yes, it was raining in moscow yesterday and day before, today is cold, but snow have gone

stevan
07.12.2005, 13:45
Ljudi, kako je na Kopu sada?

Idem tamo sutra i prekosutra, pa me zanima da li bih mogao da se spustim koji put:ski:

CrazyKong
08.12.2005, 10:47
Stevane nesreco sat ces ti online a na Kopaoniku si :confused:
Daj izvestaj sa lica mesta ako si otisao ?

oddball
08.12.2005, 11:03
@stevan:
ti sei vec na kopu????

stevan
08.12.2005, 11:20
Nisam jos, treba tek da krenem:cool:.

Zvao sam nocas Grand da se raspitam za situaciju, ali recepcioner(ka) je verovatno spavao(la):sleepy:, tako da ne znam sta me tamo ceka.

Bas me briga, ja sam poneo svu opremu:ski: i spusticu se bar jednom, pa makar i sa krova:ok:

CrazyKong
08.12.2005, 13:30
Stevane bezi na taj Kopaonik vise...jos si online :eek:

stevan
08.12.2005, 14:13
Ljudi, mene je stvarno neko urekao, sto rece Pop:mad: Ne da mi se da odem na to prvo skijanje pa to ti je:glavaozid

Promena plana, ne idem na Kop:couto:

CrazyKong
08.12.2005, 14:40
Eto, sad se osecam kao da ja nisam otisao :glavaozid

oddball
09.12.2005, 10:02
^^^ jeb*ga! do novaka oticicemo bar jednom. btw ortak mi je rekao juce da je neka njegova ekipa bila par dana na kopu i da su palili neke zice...

ski dude
09.12.2005, 17:20
^^^ jeb*ga! do novaka oticicemo bar jednom. btw ortak mi je rekao juce da je neka njegova ekipa bila par dana na kopu i da su palili neke zice...

osecam da su palili masinac i malo jezero:kez:

dzonka
09.12.2005, 19:38
jesu li gotove zice koje su letos zapoceli da rade?

miles_davis
10.12.2005, 12:13
zvao sam genex i preusmeravan vise puta do nekakvog "zicnicara" koji mi je prilicno ljubazno (nisam navikao pa moram da naglasim) i strpljivo objasnio da ce danas i sutra raditi karaman greben i malo jezero, a od ponedeljka ostalo - jedno po jedno. Takodje, rekao mi je da je rad na cetvorosedu na malom karamanu pri kraju (znaci, nije gotov), a da na centralnom cetvorosedu ima jos dosta da se radi..

Ja idem sutra pa cu javiti svoje impresije..

Pozdrav

Stevs
11.12.2005, 03:57
Danas sam se čuo sa drugarom koji je gore. Radilo je Malo Jezero i Karaman Greben, a od ponedeljka bi sve trebalo da krene u rad. Mali Karaman je praktično završen (i korpe su postavljene) dok Pančićev Vrh nije tj. poslednja tri stuba još uvek nisu ni postavljena...

ski dude
11.12.2005, 16:00
dok Pančićev Vrh nije tj. poslednja tri stuba još uvek nisu ni postavljena...

da li ga zavrsavaju do pocetka sezone:confused:

Stevs
11.12.2005, 18:38
da li ga zavrsavaju do pocetka sezone:confused:

Rade ga i sad, a da li će da završe to sam Bog zna. Uglavnom ja se sećam 92-ge kada su Duboki II radili i sred sezone...

ski dude
11.12.2005, 21:23
Rade ga i sad, a da li će da završe to sam Bog zna. Uglavnom ja se sećam 92-ge kada su Duboki II radili i sred sezone...

jel to one godine kad si bio test vozac:kez: :yay:

wlad
11.12.2005, 21:29
da li ga zavrsavaju do pocetka sezone:confused:

Ako sam dobro razumeo sezona na Kopaoniku zvanicno pocinje 12tog, tj. sutra, tako da ne verujem da ce stici ;).

ski dude
12.12.2005, 16:57
Ako sam dobro razumeo sezona na Kopaoniku zvanicno pocinje 12tog, tj. sutra, tako da ne verujem da ce stici ;).

bar da stignu da zavrse od 2 do 14 januara jer sam tada tamo:smoke:

chera
12.12.2005, 17:03
Danas sam se čuo sa drugarom koji je gore. Radilo je Malo Jezero i Karaman Greben, a od ponedeljka bi sve trebalo da krene u rad. Mali Karaman je praktično završen (i korpe su postavljene) dok Pančićev Vrh nije tj. poslednja tri stuba još uvek nisu ni postavljena...


Zna li se cena, cuo sam da je bilo 700 dinara za vikend. Do kada je tako?

Stevs
12.12.2005, 17:09
Zna li se cena, cuo sam da je bilo 700 dinara za vikend. Do kada je tako?

Da 700 dinara je bilo, sad nisam siguran da li je vikend ili dan. Uglavnom od danas bi trebalo da krene sezona što zanači standardna cena ski kučeta:) osim ako kao prošle godine ne bude snega pa snize cenu...

anticco
14.12.2005, 09:06
Pozdrav narode. Ima li bilo ko informaciju da li ima snega na Kopu i koje zice rade?

dvukovic
14.12.2005, 20:37
Kako sam cuo danas, radi Malo jezero, Karaman Greben, Jaram i Gobelja, i ski pass se ne naplacuje...

ski dude
15.12.2005, 16:01
jel zna neko kada ce proraditi novi 4-sed na Pancicu:dontknow:

Flow
15.12.2005, 20:36
Kako sam cuo danas, radi Malo jezero, Karaman Greben, Jaram i Gobelja, i ski pass se ne naplacuje...

Gobelja RuleZ :D
ipak ima dovoljno snega...

vampire
15.12.2005, 21:52
oce li pocinjati sa radom 4oseg na pancicu ove sezone?

ski dude
15.12.2005, 22:55
oce li pocinjati sa radom 4oseg na pancicu ove sezone?

sigurno hoce ali ne znamo kad:dontknow: .mali karaman pocinje od subote

ski dude
16.12.2005, 14:17
ne rade ni ledenice ove godine,sramota:mad: .znaci nista od bekih reka:glavaozid .a da ne pricam za krcmar koji ciste vec 5 godina:couto:

milica
16.12.2005, 14:22
Zasto nista od Belih Reka? Pa ne trebaju ti Ledenice da bi isao na Bele Reke!

KOP_MANIA
16.12.2005, 14:57
ne rade ni ledenice ove godine,sramota:mad: .znaci nista od bekih reka:glavaozid .a da ne pricam za krcmar koji ciste vec 5 godina:couto:


LEDENICE ti uopste nisu potrebne. Samo moras malo da pesacis ali ne dugo

Stevs
16.12.2005, 15:00
ne rade ni ledenice ove godine,sramota:mad: .znaci nista od bekih reka:glavaozid .a da ne pricam za krcmar koji ciste vec 5 godina:couto:

Ledenice nikad nisu ni radile. Pokreću se nažalost jedino u slučaju da Gvozdac zakaže. Ledenice dosta skraćuju put do Belih Reka ali rad Belih Reka ne zavisi od rada Ledenica niti je ikad zavisio jer su Ledenice par godina i mlađa žica od BR.

ski dude
16.12.2005, 15:26
to znam neko dok se dovucem do belih reka ima noge da mi otpadnu:glavaozid .Prosle godine kad sam bio radile su ledenice(verovatno zbog gvozdca):glavaozid

KOP_MANIA
17.12.2005, 06:27
to znam neko dok se dovucem do belih reka ima noge da mi otpadnu:glavaozid .Prosle godine kad sam bio radile su ledenice(verovatno zbog gvozdca):glavaozid


Kad ides ka belim rekama uopste netrebas da pesacis jer ako krenes onaj spust na vreme docices bez pesacenja. jedino u povratku treba malo vise da se hoda.:ok:

ThE_MaN
17.12.2005, 10:19
Kad ides ka belim rekama uopste netrebas da pesacis jer ako krenes onaj spust na vreme docices bez pesacenja. jedino u povratku treba malo vise da se hoda.:ok:

Ne treba vam ni malo pešačenja pri povratku ukoliko radi GVOZDAC. KAd se izvučete Belom Rekom 2 samo nastavite malo udesno oko 5 metara od silaska sa žice je staza tj. put koji vas vodi direktno do Gvozdca (zanči samo u spust). Ali ukoliko ne radi Gvozdac treba vam čitavih 50-70ak metara pešačenja pa u spust do Kneževih bara. :obrvajedn

Bata Bane
17.12.2005, 10:25
A zasto ne bi redile te staze Gvozdac, BR itd:confused:

Bata Bane
17.12.2005, 12:15
Evo danas zvanicno pocinje sezona na Kopu i to pustanjem u rad nove cetvorosedeznice na Karamanu, sad gledo na dnevniku:ok:

Stevs
17.12.2005, 13:29
Kad ides ka belim rekama uopste netrebas da pesacis jer ako krenes onaj spust na vreme docices bez pesacenja. jedino u povratku treba malo vise da se hoda.:ok:

Ima podosta da se pešači prvo sa vrha Gvozdca do vrha Ledenica pa onda taj spust sa kojim ne možeš da izguraš do vrha nikako:) Tu je nekad bio bebi ski lift koji je pomagao da se izvuče do vrha BR.

ski dude
17.12.2005, 18:45
i ko je sada ovde u pravu:confused: :glavaozid

ThE_MaN
17.12.2005, 19:33
i ko je sada ovde u pravu:confused: :glavaozid


Jednostavno kada ideš ka Belim Rekama ne gine ti pešačenje i to najmanje 300 do 400m dok je povratak sa belih reka potpuno bezbolan. Stevs je upravu bez obzira koliko ste ubrzali nećete moći da izađete do vrha brda gde se nalazi kraj žice Bela Reka 2 tj. početak iste staze. Mali milion puta sam probao da postignem dovoljno brzine. Najviše što sam uspeo da se popnem uzbrdo su neke 2/3 znači ostaje majmanje 1/3 uzbrdice i još malo da se prepešači.

Kop_Manija je pogrešio kada ideš ka belim rekama ne gine pešačenje dok je u suprotnom pravcu opušteno ili ti bez pešačenja.

pop67
17.12.2005, 20:10
Samo da objavim da ce sutra 18.12.5005.godine 5 SKI MANIJAKA skijati na Kopaoniku.:ski: Ako neko bude gore i hoce da se upoznamo i popijemo po neku evo i mobilnog063 77 61 934:dziveli: :cug: :glavaozid :ski: ,Pozdrav,POP

KOP_MANIA
17.12.2005, 20:19
Jednostavno kada ideš ka Belim Rekama ne gine ti pešačenje i to najmanje 300 do 400m dok je povratak sa belih reka potpuno bezbolan. Stevs je upravu bez obzira koliko ste ubrzali nećete moći da izađete do vrha brda gde se nalazi kraj žice Bela Reka 2 tj. početak iste staze. Mali milion puta sam probao da postignem dovoljno brzine. Najviše što sam uspeo da se popnem uzbrdo su neke 2/3 znači ostaje majmanje 1/3 uzbrdice i još malo da se prepešači.

Kop_Manija je pogrešio kada ideš ka belim rekama ne gine pešačenje dok je u suprotnom pravcu opušteno ili ti bez pešačenja.


U povratku imas onu malu uzbrdicu:ski: :ski:

ski dude
17.12.2005, 22:03
ipak sam bio u pravu za tegljenje:kez:

Zoran_skijanje
17.12.2005, 22:21
Danasnja informacija sa Kopa, objavljena na strani "Komentari i utisci"

17.12.2005.
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Kopaonik/foto/kop171205.jpg Danas je bilo svecano otvaranje četvoroseda na Malom Karamanu. Snega je sinoc palo bas dosta i danas pada ceo dan. Nema žive duše na stazama. Skijanje je savršeno! Doduse posto veje stalno nije bas utabano, ali to je za bordere ko sto sam ja jos bolje. Ovo je slika auta od jutros kojim smo se dovezli sinoc. Dakle, sav ovaj sneg za oko 12h.
Pre podne nisu hteli da nas puste na cetvorosed mali karaman, kazu svecano otvaranje, ministri, novine itd. Posle podne su nas pustili i u stvari je potpuno isti kao karaman greben, samo druga lokacija. Vuce nesto vise nego tanjir (jedno 2-3m u vis) tako da imas malo vise potencijalne kineticke energije na vrhu. Pa ti vidi sta ces snjom :)
I ski pas je jeftiniji zato sto je predsezona. Kosta 4200 za pet dana plus 400 din depozit koji se vraca.
Nick

Zoran_skijanje
17.12.2005, 22:24
U povratku imas onu malu uzbrdicu:ski: :ski:


U povratku se spustis bez pesacenja precicom do dna Gvozdca ili ako je prosao ratrak do dna Knezevskih bara:)

KOP_MANIA
18.12.2005, 06:47
Ja ti bas ne bi preporucio da se spustis precicom do gvozdca iako on radi. Prosle godine se na svakih 5 minuta crkavao. Jedino da ides dole na srecu. A bas mi se i neceka.:ok: :ok: :ok:

Stevs
18.12.2005, 14:27
Ja ti bas ne bi preporucio da se spustis precicom do gvozdca iako on radi. Prosle godine se na svakih 5 minuta crkavao. Jedino da ides dole na srecu. A bas mi se i neceka.:ok: :ok: :ok:

Neće sigurno ostati u Gvozdcu. U slučaju da ne radi Gvozdac puštaju Ledenice tako da će te sigurno izvući. Ako je već tolika frka onda se pita žičničar na vrhu Bele Reke da li radi Gvozdac. Čak i u slučaju da siđeš dole, a nema nikog izvućiće te motornim sankama:)

Zoran_skijanje
19.12.2005, 03:27
Kopaonik, pre nekoliko godina,
Zice rade do 16:30, ja u 16:15 na Jarmu. Da bi izbegao guzve na tanjiru Mali Karamanu za povratak do centra, odlucim da precicom sidjem, sa dna tanjira Karaman, do dna Gvozdca. Ja tamo, a ono nema zive duse. :( Tada nisam znao da Gvozdac radi 15min krace od ostalih staza.
I, . . . skije u jednu ruku, stapove u drugu, raskopcao cipele, raskopcao jaknu i polako uzbrdo . . . Bogu dusu . . .
Ako se dobro secam, trebalo mi je nseto vise od sat vremena da se popnem na vrh Mali karaman. . .
VODITE RACUNA O RADNOM VREMENU ZICARA. Ako se zica pokvari i ostanete dole, docice da vas izvuku, ovako . . . ???
TREBA imati ukucan broj GSS-a u mobilnm telefonu!

Stevs
19.12.2005, 12:17
Tada nisam znao da Gvozdac radi 15min krace od ostalih staza.


Meni nikako nije jasno zašto Gvozdac radi 15 minuta kraće? Razumem da npr. žičničari treba da presedaju na neku drugu žičaru pa da bi i oni mogli da se izvuku ali ovako mi nije jasno jer se sa vrha Malog Karamana stiže direktno u centar skijališta.

Milan NS
19.12.2005, 14:37
Žičničar računa da tih 15 minuta iskoristi da se vrati ... znaš ono "vreme odlaska na posao i povratka sa posla se računa u radno vreme"

pop67
19.12.2005, 17:44
Mislim da je nesto drugo u pitanju,naime ljudima koji rade na zici ne dopustaju da skijaju u radno vreme tako da tamo idu bez skija i kada krenu po njih motornim sankama verovatno idu prvo na Gvozdac pa nazad na Gobelju greben i rele!

ThE_MaN
19.12.2005, 23:28
Mislim da je nesto drugo u pitanju,naime ljudima koji rade na zici ne dopustaju da skijaju u radno vreme tako da tamo idu bez skija i kada krenu po njih motornim sankama verovatno idu prvo na Gvozdac pa nazad na Gobelju greben i rele!

Savim je moguće da si upravu. Ali moje mišljenje je da su ovi što rade na žicama (svaka čast retkim izuzetcima) poslednji šljam. Boli njih za nas korisnike oni su toliko umešljeni da su neko i nešto a ustvari da rade u toaletu zvali bi ih babasere. A i ne čudi me jer im je IQ ispod proseka. Jebiga šta drugo da očekuješ od brđana koji civilizaciju i civilizovan svet vide jednom godišnje i uz to misle da su planina i žice njihova lična svojina a nas gledaju kao stoku.

A i druga stvar GENEX je državna firma i kao i u svakoj državnoj firmi koja uz to ima monopolski položaj radnici i rukovodioci rade šta hoće. J.biga imaju sigurnu platu koliko god da (NE)rade a otkazi se retko dešavaju. Da im je tu privatnik bili bi manji od makovog zrna i radili bi i prekovremeno, ma ni noću ne bi išli kući.

I još nešto možda im nije dopušteno da skijaju u radno vreme ali nisam primetio da neko to poštuje.:yay:U svakoj stanici na žici ima bar po dva tri para skija. Čije li su?

Zoran_skijanje
20.12.2005, 02:58
Evo informacije koju sam malopre postavo na sajt Izvor: Doppelmayr (http://www.4ski.net/) (A.Kočovski)
link: http://www.skijanje.co.yu/Index/aktuelnosti/kop_zicare2005.htm

. . . sto se Pancica tice, evo jedne fotografije sa okretne stanice u toku gradnje (slika od pre tri dana) mada ih verovatno ima puno.
Zvrsetak i pustanje u rad se ocekuje sredinom Januara (nadamo se da ce vremenski uslovi to omoguciti. Naravno ne ocekujemo sunce i temperature od +20 ali je rad pri vetru od 15 m/s i temperaturi -15 skoro nemoguc).

Nasi supervizori kojih je u ovom trenutku 8 napravice desetodnevnu pauzu za bozic i novogodisnje praznike i sa radovima ce nastaviti 02 januara.

http://www.skijanje.co.yu/Index/aktuelnosti/pancic141205.jpg



Pre puštanja četvoroseda u rad obavezno se radi proba kočenja. Ukratko to izgleda ovako:
Počinje se tako što se jedna strana žicare puni teretom (vreće sa peskom) a onda se žicara pokreće napred odnosno nazad i kada dostigne ponu brzinu zaustavlja. Meri se vreme do zaustavljanja i na taj nacin se vrši fino podešavanje kočnica. To se isto ponavlja sa 50% opterećenje i na kraju bez opterećenja.
Svi ovi podaci se memorišu a zatim računar preračunava potrebnu silu u zavisnosti od opterećenja žicare.
Ova podešavanja traju skoro ceo dan.

Bata Bane
20.12.2005, 06:00
E ovo vec izgleda ozbiljno a ne onaj jednosed koji putuje 20 min, i cekas kad ce da pukne ona zica a ne sajla

KOP_MANIA
20.12.2005, 07:22
Ajde ako imas jos slika da postavis na sajt.

I jos jedno pitanje. Da li ce na Pancicevom vrhu (CETVOROSED) biti ona zastita od vetra??:yay: :yay: :yay:

Milan NS
20.12.2005, 09:03
Prošle nedelje sam gledao to "testiranje" pod opterećenjem ceo dan u sredu je trajalo...mi smo jel skijali na Marinim vodama i Jarmu pa sam video u pra navrata

CrazyKong
20.12.2005, 09:12
Mislm da nema zastitu od vetra.....dobra stvar je sto je to "isklopivi" tip zice tako da joj je brzina 5 m/s :yay: i stizace do gore za 5-6 min :eek: . Za razliku od jednoseda i njegovih skoro 20 min i dvoseda sa nesto boljim vremenom ali losim trasiranjem
(pola trase je iznad skoro ravnog terena :glavaozid )
Mislim da ce se ovim liftom otvoriti gomila staza za kvalitetno skijanje, ja sam do sada uvek izbegavao centar bas zbog velikog gubljenja vremena na zicama....

Shake
20.12.2005, 15:44
Ako je neko ovih dana bio na Kopu , samo da pitam jel se placa ski pass i koliko jednodevni, i rade li servisi za najam opreme ?

chera
20.12.2005, 15:46
Ako je neko ovih dana bio na Kopu , samo da pitam jel se placa ski pass i koliko jednodevni, i rade li servisi za najam opreme ?

1000 jednodnevni

Stevs
20.12.2005, 22:31
Mislm da nema zastitu od vetra.....

Video si korpe ili si čuo od nekog da nema zaštitu od vetra?

stojke
21.12.2005, 01:16
Ја сам чуо причу док је ова жица још била у најави негде почетком ове године да ће имати заштиту на корпама. Ово би било добро јер горе стално дува нешто.

KOP_MANIA
21.12.2005, 07:24
Ta zicara (PANCICEV VRH) trebalabi da radi i u najgorim vremenskim uslovima.

Ali kakvi su nasi ljudi oni ce da je iskljucuja ako bude dunuo malo jaci vetar:mad: :mad: :mad:

ski dude
21.12.2005, 13:55
Stvarno bi bila potrebna ta zastitna plastika.Bar da se Englezi ne bi smrzavali za preskup ski pass:kez: :glavaozid

CrazyKong
21.12.2005, 14:13
@Stevs
Mislim da sam procitao negde na netu specifikaciju dva nova lifta u kojoj se nigde nije pominjala zastitna plastika (Bubbles ili 4-CLD/B)

adwarf
22.12.2005, 00:21
@ski dude
Pa i nije da je preskup. Mozda ne nudi dovoljno za te pare, ali ruku na srce i nije toliko skup u odosu na ostale centre.
Sta vise jedino je u Slovackoj jeftiniji, ali kako kazu to nije ni bluzi Kopaoniku po kvalitetu skijanja!

A i treba otplatiti nove zice, nije to malo para.

KOP_MANIA
23.12.2005, 06:39
PRVO: Svi vi optuzujete kopaonik kako ne rade staze(KRCMAR, BELA REKA, LEDeNICA...) . Na kopaoniku postoje jos mnooooogo staza koje su odlicne za skijanje. Gobelja relej i greben. FANTASTICNO. :yay: Gobelja greben skijate sami na stazi:ski: .

DRUGO: Vi koji pricate o slovackoj nemojte ovde da pricate o njoj vec tamo"EVROPA I OSTALI..." Ako vam se tamo svidja onda idite u slovacku i nemojte da pricate o Kopaoniku kako nema staza nema ratraka guzva na stazama.

TRECE: Neznam da li ste citali utiske jedan je naveo sve najgore o Kopaoniku.
KAko na stazama naleces na ogromne stene sto nije tacno. Da u jatovim apartmanima mozes da dobijes sobu gde nema televizora to nije tacno.

" - Ako sve ovo prezivite ceka vas skijanje po neuredjenim stazama (sem masinca koji se redovno odrzava mada tu mogu da vas ubiju sanke za hranu koje umeju da se otkace pa da se sjure niz padinu izmedju dece koja nemo posmatraju sta se desava). Ako imate noge kao bilder i tehniku kao neko od prvaka sveta u feee ride voznji a dosli ste na skijanje radi rekreacije onda su vam sanse da prezivite dan na skijanju za nijansu vece.Tu vas cekaju razna iznenadjenja, kao na primer kamenje velicine fudbalske lopte, hupseri, trava, ludi skijasi koji obezglavljeno voze u svim pravcima skuteri koje lete 80 na sat oko vase male dece a na Krcmaru ima i po neka bomba ako ste avanturisticki tip skijasa - to je staza za vas. Kad stignete na zicaru tu vas ceka naravno red..." :couto:
Skuteri uopste nevoze po stazi vec sastrane a nema onih koji ti presecaju put. Ne znam kada si poslednji put bio na Kopaoniku ali sada na Karaman grebenu uopste nema guzve i ako ima brzo prodje. Sad ce centar (zicara) da se rastereti NOVIM CETVOROSEDOM. Jedino gde ima guzve priznajem ima na malom karamanu . Ali ni tamo vise nece biti jer je tu NOVI CETVOROSED i stari tanjir.


Sve u svemu ljudi DODJITE NA KOPAONIK.:yay:

milos79
23.12.2005, 12:17
PRVO: Svi vi optuzujete kopaonik kako ne rade staze(KRCMAR, BELA REKA, LEDeNICA...) . Na kopaoniku postoje jos mnooooogo staza koje su odlicne za skijanje. Gobelja relej i greben.
Slazem se da su to lepe staze, al daleko od toga da su savrsene, ako nisi kolima gore, dolazak i povratak sa Gobelje je veliko mucenje (pogotovu ako ne radi Jaram odnosno Gvozdac).
Dakle lepe jesu, al da su 2 crvene staze od po 700-800m dovoljne za jedan ski centar koji iole drzi do sebe prosudite sami.


Jedino gde ima guzve priznajem ima na malom karamanu . Ali ni tamo vise nece biti jer je tu NOVI CETVOROSED i stari tanjir.
Guzve ima koliko volis na Dubokoj (da ne pominjem Malo Jezero koje tesko da se i moze nazvati stazom), a realno u trenutnoj situaciji to je najbolje od staza sto Kopaonik moze da pruzi (ne racunajuci Gvozdac i Bele Reke). Istina prica se o toj novoj zici na Dubokoj, al dok se to zaista i ne desi ne treba donositi zakljucke.

Naravno da situacija nije tako crna ko sto je pretstavljeno, ali nije ni tako sjajna ko sto je ti pretstavljas.

Bata Bane
24.12.2005, 00:41
PRVO: Svi vi optuzujete kopaonik kako ne rade staze(KRCMAR, BELA REKA, LEDeNICA...) . Na kopaoniku postoje jos mnooooogo staza koje su odlicne za skijanje. Gobelja relej i greben. FANTASTICNO. :yay: Gobelja greben skijate sami na stazi:ski: .

DRUGO: Vi koji pricate o slovackoj nemojte ovde da pricate o njoj vec tamo"EVROPA I OSTALI..." Ako vam se tamo svidja onda idite u slovacku i nemojte da pricate o Kopaoniku kako nema staza nema ratraka guzva na stazama.

TRECE: Neznam da li ste citali utiske jedan je naveo sve najgore o Kopaoniku.
KAko na stazama naleces na ogromne stene sto nije tacno. Da u jatovim apartmanima mozes da dobijes sobu gde nema televizora to nije tacno.

" - Ako sve ovo prezivite ceka vas skijanje po neuredjenim stazama (sem masinca koji se redovno odrzava mada tu mogu da vas ubiju sanke za hranu koje umeju da se otkace pa da se sjure niz padinu izmedju dece koja nemo posmatraju sta se desava). Ako imate noge kao bilder i tehniku kao neko od prvaka sveta u feee ride voznji a dosli ste na skijanje radi rekreacije onda su vam sanse da prezivite dan na skijanju za nijansu vece.Tu vas cekaju razna iznenadjenja, kao na primer kamenje velicine fudbalske lopte, hupseri, trava, ludi skijasi koji obezglavljeno voze u svim pravcima skuteri koje lete 80 na sat oko vase male dece a na Krcmaru ima i po neka bomba ako ste avanturisticki tip skijasa - to je staza za vas. Kad stignete na zicaru tu vas ceka naravno red..." :couto:
Skuteri uopste nevoze po stazi vec sastrane a nema onih koji ti presecaju put. Ne znam kada si poslednji put bio na Kopaoniku ali sada na Karaman grebenu uopste nema guzve i ako ima brzo prodje. Sad ce centar (zicara) da se rastereti NOVIM CETVOROSEDOM. Jedino gde ima guzve priznajem ima na malom karamanu . Ali ni tamo vise nece biti jer je tu NOVI CETVOROSED i stari tanjir.


Sve u svemu ljudi DODJITE NA KOPAONIK.:yay:


Prijatelju,
Bili smo na kopu pre neki dan (Sreda), jedino sto mogu da pohvalim je sneg i nista vise. Motorne sanke voze ko blesavi po sred staze iako je bila magla da se prst pred okom nije video (sramota), 1000 dinara ski pass za 3 staze (sramota) i jos nesto 2 kafe, 2 kisele i sokic 510 dinara (pa sta reci vise).:mad: SRAMOTA

KOP_MANIA
24.12.2005, 07:10
Prijatelju,
Bili smo na kopu pre neki dan (Sreda), jedino sto mogu da pohvalim je sneg i nista vise. Motorne sanke voze ko blesavi po sred staze iako je bila magla da se prst pred okom nije video (sramota), 1000 dinara ski pass za 3 staze (sramota) i jos nesto 2 kafe, 2 kisele i sokic 510 dinara (pa sta reci vise).:mad: SRAMOTA


Ja kad idem na KOP niko nevozi sanke po sredini nego sa strane.
Recimo na Karaman grebenu voze ili ispod zice ili pored staze:).
A sto se tice cena zavisi gde si pio ta tvoj sokic vodu i kafu.......
TAmo na masincu je dosta jeftino


KOPAONIK

oddball
24.12.2005, 10:01
moje misljenje o kopu kao planini za bordere:
staze veliki i mali karaman su dobre za pocetnike, za one koji zele da nauce izvodjenje nekih trikova na spustu i vracanje u kondiciju za neke strmije staze. motorne sanke sam i ja video da voze po sredini jer sam se mimoisao jedanput a drugi put su mi presle preko pravca kretanja. daljina jeste bila oko 50-ak metara u trenutku kad je bio ispred mene, ali ipak to ne bi trebalo da se desava. pun pogodak je bio izgradnja cetvoroseda definitivno, jos samo da zavrse taj ka pancicu i bice jos bolje. isao bih opet ali na krace pred neko duze zimovanje, tipa 3-4 dana.

Bata Bane
24.12.2005, 19:53
Ja kad idem na KOP niko nevozi sanke po sredini nego sa strane.
Recimo na Karaman grebenu voze ili ispod zice ili pored staze:).
A sto se tice cena zavisi gde si pio ta tvoj sokic vodu i kafu.......
TAmo na masincu je dosta jeftino


KOPAONIK


Prijatelju po stazi tj. sa strane, motorne sanke smeju da voze samo pripadnici gorske sluzbe spasavanja a ne divljaci i mamlazi kako bi bili vidjeni sto je vrlo cesta pojava na Kopaoniku na zalost:mad:

oddball
25.12.2005, 18:38
bata bane, oni sto su bili na motornim sankama su iz inspekcije. ali, u pravu si kada kazes da ne bi smeli da voze po sred staze.

Bata Bane
25.12.2005, 20:36
A dobro, to je vec nesto drugo, kad te pokupi inspekcija to se ne vazi:mad:
ja se izvinjavam inspekciji, neka oni i dalje divljaju po stazi:couto:

jovanitZa
26.12.2005, 13:54
koliko staza uopste radi sad na kopu?

KOP_MANIA
26.12.2005, 14:04
koliko staza uopste radi sad na kopu?


Danas vrlo malo zica radi zbog vrlo loseg vremena.-MAGLE, VETRA
A juce je skoro sve radilo sem Sidra (suvo rudiste) koje uopste i netreba, Bele reke, gvozdac, ledenice, i ski lift (tanjir) mali karaman ali cetvorosed radi.:yay: :yay: :yay:


KOPAONIK

pop67
26.12.2005, 15:46
bata bane, oni sto su bili na motornim sankama su iz inspekcije. ali, u pravu si kada kazes da ne bi smeli da voze po sred staze.
DYAPE ti si imao peh sa vezom kada smo Bane i Ja skijali na Malom Karamanu i kada su dva balavca jurcala po stazi,ali to nije poenta ove price,vec to da MI koji smo OBJEKTIVNI ne smemo nista reci sto smo videli kod mnogo naprednijih od nas,jer bi to uvredilo toboze lokalpatriote jer i oni to u sustini i jesu posto nisu videli drugo sa cime bi mogli da uporede to gde idu.A mi "NEZNALICE" i realni ljudi cemo s vremena na vreme otici na Kopaonik i skijati na mestima koja nama odgovaraju kao skijasima a ne kao leciliste sopstvene tastine i egoizma da nekazem NEZNANJA!:bootyshak :bootyshak :bootyshak :bootyshak :bootyshak

pop67
26.12.2005, 15:50
Ja kad idem na KOP niko nevozi sanke po sredini nego sa strane.
Recimo na Karaman grebenu voze ili ispod zice ili pored staze:).
A sto se tice cena zavisi gde si pio ta tvoj sokic vodu i kafu.......
TAmo na masincu je dosta jeftino


KOPAONIK
Prijatelju mi kao ozbiljni ljudi zelimo da popijemo pice na mestu koje odgovara pristojnom coveku,a ne tamo negde kod masinca ili kako ti to nazivas,ipak mi Manijaci imamo stila a i ozbiljni smo ljudi.

KOP_MANIA
26.12.2005, 15:59
Prijatelju mi kao ozbiljni ljudi zelimo da popijemo pice na mestu koje odgovara pristojnom coveku,a ne tamo negde kod masinca ili kako ti to nazivas,ipak mi Manijaci imamo stila a i ozbiljni smo ljudi.


Pa ako oces na ozbiljnija mesta onda plati ozbiljnije.
Idi u GRAND tamo ti je ozbiljno:cug: :smoke: :cool:

pop67
26.12.2005, 16:04
Pa ako oces na ozbiljnija mesta onda plati ozbiljnije.
Idi u GRAND tamo ti je ozbiljno:cug: :smoke: :cool:
E vidim da si me konacno skapirao,i sam si dao odgovor na najbitnije pitanje,da je svako iole pristojno mesto jako skupo.Kop Mania mi isto mislimo samo se ti teze odlucujes da to otvoreno i kazes!

KOP_MANIA
26.12.2005, 16:59
E vidim da si me konacno skapirao,i sam si dao odgovor na najbitnije pitanje,da je svako iole pristojno mesto jako skupo.Kop Mania mi isto mislimo samo se ti teze odlucujes da to otvoreno i kazes!


I u Beogradu ako odes u hotel INTERKONTINENTAL kafu ce da plati 500 dinara a negde drugde 100. To ti je isto na Kopaoniku. Ja naravno ne idem na pice u Grand vec negde gde su cene pristojnije a takvih mesta ima. :D :D
Ja mislim da ti POP67 moze STEVS da ti to potvrdi ili bilo ko ko voli ovu planinu i skijanje na njoj.:ski: :ski:

ski dude
26.12.2005, 17:02
a kop nije toliko pristojan koliko je skup:glavaozid za razliku od nekih daleko boljih ski centara

KOP_MANIA
26.12.2005, 19:15
a kop nije toliko pristojan koliko je skup


Samo mi navedi sta je skupo na kopaoniku:deal: :deal: :deal:

jovanitZa
26.12.2005, 19:16
bolje pitaj sta nije skupo na kopu?

yt7sif
26.12.2005, 19:17
da opsta deracina...........naplacuju mi parking za jeep kao da sam parkirao dzambo dzet!

Bata Bane
26.12.2005, 19:44
Samo mi navedi sta je skupo na kopaoniku:deal: :deal: :deal:


Sve je skupo, pocev od ski pasa pa do najobicnije kafe bre, vidi kolika je cena kafe u doli belu:mad: :mad:

ski dude
26.12.2005, 20:37
Sve je skupo, pocev od ski pasa pa do najobicnije kafe bre, vidi kolika je cena kafe u doli belu:mad: :mad:

nemoj tako on misli na masinac:kez:

pop67
26.12.2005, 22:12
Samo mi navedi sta je skupo na kopaoniku:deal: :deal: :deal:
Ma brate,tamo nema ni jednog artikla koji ima nominalno trzisnu vrednost,NA KOPAONIKU JE VAZDUH SKUP a kamo li nesto drugo!

bojo
26.12.2005, 22:29
DYAPE ti si imao peh sa vezom kada smo Bane i Ja skijali na Malom Karamanu i kada su dva balavca jurcala po stazi,ali to nije poenta ove price,vec to da MI koji smo OBJEKTIVNI ne smemo nista reci sto smo videli kod mnogo naprednijih od nas,jer bi to uvredilo toboze lokalpatriote jer i oni to u sustini i jesu posto nisu videli drugo sa cime bi mogli da uporede to gde idu.A mi "NEZNALICE" i realni ljudi cemo s vremena na vreme otici na Kopaonik i skijati na mestima koja nama odgovaraju kao skijasima a ne kao leciliste sopstvene tastine i egoizma da nekazem NEZNANJA!:bootyshak :bootyshak :bootyshak :bootyshak :bootyshak
u subotu su mi ortaci izvadili coveka u 10 uvece ispod ski doo-a ispod malog jezera,prevrnuo se doo na njega i tri sata je lezo u snegu i zapomagao,50 m od kafica...niko ga nije cuo,da oni nisu slucajno prolazili,pronasli bi ga ujutru... pa neko nek mi kaze da je ok ono sto se gore radi i kuda se voze sanke...

milica
27.12.2005, 11:35
Ja ne razumem. :dontknow: Ako vam je sve toliko skupo onda nemojte da idete tamo! Zasto ici i kukati? Ja kad idem na Kop znam sta me ceka i znam da je sve skuplje, ali spremna sam da platim i ne kukam posle kako su me odrali, vec uvek prepricavam fenomenalne utiske. Ako niste spremni da izdvojite pare za Kop, onda idite negde drugde gde je jeftinije, npr. Zlatibor!
:ski:
:ok:

KOP_MANIA
27.12.2005, 12:29
Ja ne razumem. Ako vam je sve toliko skupo onda nemojte da idete tamo! Zasto ici i kukati? Ja kad idem na Kop znam sta me ceka i znam da je sve skuplje, ali spremna sam da platim i ne kukam posle kako su me odrali, vec uvek prepricavam fenomenalne utiske. Ako niste spremni da izdvojite pare za Kop, onda idite negde drugde gde je jeftinije, npr. Zlatibor!


Upravu je Milica. Ne znam kako vam nije dosadno da skijate recimo na Jahorini ili Brezovici, kad tamo ima 5 staza. Za nedelju dana samo 5 staza. Malo mi je dosadno da ceo dan skijam na jednoj stazi:( . Na Kopaoniku imas vise od 15 staza i mozes celu nedelju da se skijas a da ne obidjes sve staze.:ski: :ski:

oddball
27.12.2005, 13:19
milica je potpuno u pravu i podrzavam njene kritike. ja kada sam isao na kop taj jedan dan racunao sam da ce biti skuplje. a prvenstveno sam isao da isprobam novu opremu i da izadjem na sneg - naravno :). ali takodje mislim da bi bilo mnogo bolje da mi kao drzavljani scg imamo neke protekcije tj beneficije od drzave i da bar ski pass bude malo jeftiniji ili nesto slicno (kao, recimo, u bugarskoj). mozda nece zaraditi na ski pasu toliko koliko budu zeleli ali bi prateca infrastruktura obrnula vise para, a samim tim bi i vise nasih ljudi bilo na tom skijalistu. verujem da ce se neki sloziti sa mnom.

YIBLEX
27.12.2005, 13:53
Ljudi koji nisu bili na Kopu i slusaju price i citaju svasta pomisli bi da je Kop najskuplje mesto na svetu.To me pomalo podseca na pricu kako je leti u crnoj Gori sve skupo i kako se cene za sezonu dizu duplo.Normalno da nije jeftino al neznam sa cime ljudi porede.Smestaj je od-do i krece se u razumnim granicama.Sto se tice ski pasa:Deluje skupo ali ako nastave sa investicijama i ako budu bolje odrzavali staze bar cu znati zasto placam.
Cene u kaficima na stazi su takodje razlicite.Postoje mashinac i rtanj koji su stvarno jeftini.Neki deru .Ako se cene uporede sa centralnim BG kaficima videcete da cene nisu astronomske.

Posle 20godina ne ulaganja i pljacke ne znam sta ljudi ocekuju.Dolazak stranaca je spas.Videcete da ako strani operateri nastave da dovode goste usluga ce se poboljsati jer ozbiljne agencje traze ozbiljne uslove.

Potvrda za to je da je za vikend radila vecina zica iako su na pojedinim stazama bilka po 2.5 skijasa.Staze su bile sredjene.cetvorosedi sa trakama su gospodski.Ko je propustio ovaj vikend ima za cim da zali.

ski dude
27.12.2005, 14:18
Potvrda za to je da je za vikend radila vecina zica iako su na pojedinim stazama bilka po 2.5 skijasa.Staze su bile sredjene.cetvorosedi sa trakama su gospodski.Ko je propustio ovaj vikend ima za cim da zali.

ovako ako nastave preko cele godine (za 2.5 skijasa po stazi) moci ce da mi rade sta hoce ali da rade sve zice:)

Misko
27.12.2005, 15:32
Upravu je Milica. Ne znam kako vam nije dosadno da skijate recimo na Jahorini ili Brezovici, kad tamo ima 5 staza. Za nedelju dana samo 5 staza. Malo mi je dosadno da ceo dan skijam na jednoj stazi:( . Na Kopaoniku imas vise od 15 staza i mozes celu nedelju da se skijas a da ne obidjes sve staze.:ski: :ski:

Milica je u pravu, ali ti tesko, Brezovica je najbolje skijaliste na prostoru bivse Jugoslavije a na Jahorini ima daleko vise od 5 staza. Dalje kopaonik je sasvim ok skijaliste ali nije bolje od ova 2 pomenuta. To sto ima 15 staza od kojih obicno par najboljih ne rade 50+% u sezoni a najbolja krcmar ne radi godinama nista ne znaci, pogotovo sto ako si malo bolji skijas 5 staza na kopu su totalno ne interesantne. Inace ako si bio na Jahorini u sta cisto sumljam koliko god veliki fan bio kopaonika nemozes reci da je dosadno skijati po Jahorini. Sto se tice nocnog zivota tu se slazem Kop je tu najbolji.

Bata Bane
27.12.2005, 17:01
Meni je samo krivo sto je velika vecina naseg naroda koji voli skijanje i sneg je osudjena na Kopaonik, a oni iz Genexa to vrlo dobro znaju, pa zato i lupaju cene, a osudjena je iz razloga sto im je tesko da cuce ispred ambasada i cekaju vize, samo onog dana kad nam se ukinu vize, Kopaonik ce biti za DZ.

Ja imam stalni sengen, tako da me Kop gleda samo u dnevnim varijantama.

pop67
27.12.2005, 18:10
Ja ne razumem. :dontknow: Ako vam je sve toliko skupo onda nemojte da idete tamo! Zasto ici i kukati? Ja kad idem na Kop znam sta me ceka i znam da je sve skuplje, ali spremna sam da platim i ne kukam posle kako su me odrali, vec uvek prepricavam fenomenalne utiske. Ako niste spremni da izdvojite pare za Kop, onda idite negde drugde gde je jeftinije, npr. Zlatibor!
:ski:
:ok:
Milice neobicno sam ti zahvalan sto na jedan interesantan nacin pokusavas da mi otvoris oci oko izbora skijalista,veruj mi da dok OVO nisam procitao nisam znao da postoji drugo skijaliste osim Kopa,hvala ti jos jednom na pomoci,a gde se nalazi TAJ kako kazes Zlatibor?

Super Girl
27.12.2005, 18:17
Meni je samo krivo sto je velika vecina naseg naroda koji voli skijanje i sneg je osudjena na Kopaonik, a oni iz Genexa to vrlo dobro znaju, pa zato i lupaju cene, a osudjena je iz razloga sto im je tesko da cuce ispred ambasada i cekaju vize

Ne radi se samo otome da nam je tesko da cucimo ispred ambasade i cekamo vize=sve bi to bilo ok kad bih znala da cu sigurno dobiti vizu cekala bih i tri dana!A ovako kad si student pa ti treba potvrda da te roditelji finansiraju,a roditelji ti pri tom nezaposleni,o sengenu mozes samo da sanjas!!!Ne interesuje njih sto ja sama zaradjujem na razne nacine,kad nemam potvrdu o zaposlenju...I tako ostaje Kopaonik,samo,ne slazem se sa tim da lupaju cene(osim naravno ski pasa koji je preskup!).Naime,ja sam nesto raculana svakakve varijante,i Kopaonik mi ispadne mnogo povoljniji od Bugarske(koja ce na zalost i ove zime ostati moj nedosanjani san:glavaozid ).Moze se na Kopaoniku naci povoljan i smestaj,i jetnini lokali...

Bata Bane
27.12.2005, 20:54
Ne radi se samo otome da nam je tesko da cucimo ispred ambasade i cekamo vize=sve bi to bilo ok kad bih znala da cu sigurno dobiti vizu cekala bih i tri dana!A ovako kad si student pa ti treba potvrda da te roditelji finansiraju,a roditelji ti pri tom nezaposleni,o sengenu mozes samo da sanjas!!!Ne interesuje njih sto ja sama zaradjujem na razne nacine,kad nemam potvrdu o zaposlenju...I tako ostaje Kopaonik,samo,ne slazem se sa tim da lupaju cene(osim naravno ski pasa koji je preskup!).Naime,ja sam nesto raculana svakakve varijante,i Kopaonik mi ispadne mnogo povoljniji od Bugarske(koja ce na zalost i ove zime ostati moj nedosanjani san:glavaozid ).Moze se na Kopaoniku naci povoljan i smestaj,i jetnini lokali...


Greska,

Bansko je mnogo jeftinije nego Kop, a ono sto dobijes u Hotelu Vila Roka u Banskom za 215 eura to bi na Kopu bilo 600

plageton
27.12.2005, 22:47
Bata Bane, je l to istina, imam neku kombinaciju za tu Vila Roka?

amater
27.12.2005, 22:54
za onos sto nudi po zlatiborskim cenam je skuplji od kopas barem duplo. i jahorina (broj zica koje rade - ski pas) je itekako skuplja od kopa.

sigurno je jedino to ako nam jednog dana ukinu vize kop ce biti poluprazan ali bez obzira na sve ja idem na jahorinu zato sto mi se svidja (dok ne ukinu vize)

Misko
28.12.2005, 00:17
. i jahorina (broj zica koje rade - ski pas) je itekako skuplja od kopa.



Ovo mi nikako nije jasno?

oddball
28.12.2005, 01:34
Bata Bane, je l to istina, imam neku kombinaciju za tu Vila Roka?
istina, ja sam uplatio bas u vila roki. standardna soba, pp, upotreba jakuzija, bazena, saune, parnog kupatila, placena taksa, uracunat prevoz do gondole i sa sve povratnom autobuskom kartom kosta me 270EUR. evo ti sajt tog hotela www.villaroka.com/index_en.html baci pogled da vidis kakav je. ja palim tamo 28.01. pa cu vam preneti utiske kada se vratim.

YIBLEX
28.12.2005, 13:53
istina, ja sam uplatio bas u vila roki. standardna soba, pp, upotreba jakuzija, bazena, saune, parnog kupatila, placena taksa, uracunat prevoz do gondole i sa sve povratnom autobuskom kartom kosta me 270EUR. evo ti sajt tog hotela www.villaroka.com/index_en.html (http://www.villaroka.com/index_en.html) baci pogled da vidis kakav je. ja palim tamo 28.01. pa cu vam preneti utiske kada se vratim.

Ono sto sam ja cuo da tamo sve novo i da ljudi nemaju zamerke osim cini mi se za nocni zivot.

E sad kad se vec porede cene: 270+140ski pass (6DANA!)+cca.150E ostali troskovi to te ispadne cca 560eur.Nek bude i 500. Za te pare i na Kopu moze da se prodje lepo 7DANA.

Misko
28.12.2005, 14:22
Ono sto sam ja cuo da tamo sve novo i da ljudi nemaju zamerke osim cini mi se za nocni zivot.

E sad kad se vec porede cene: 270+140ski pass (6DANA!)+cca.150E ostali troskovi to te ispadne cca 560eur.Nek bude i 500. Za te pare i na Kopu moze da se prodje lepo 7DANA.

Pa da za takvu kombinaciju ti treba 5glava, a za kop moze dosta jeftinije, ali najtuznije je u tome sto za 5glava mozes da skijas u francuskoj, austriji ili u italiji.

oddball
28.12.2005, 18:15
Ono sto sam ja cuo da tamo sve novo i da ljudi nemaju zamerke osim cini mi se za nocni zivot.
tu si u pravu, ali to je gradic tj. ski centar koji se tek razvija.

E sad kad se vec porede cene: 270+140ski pass (6DANA!)+cca.150E ostali troskovi to te ispadne cca 560eur.Nek bude i 500. Za te pare i na Kopu moze da se prodje lepo 7DANA.
ali na kopu nema 56km staza...

KOP_MANIA
28.12.2005, 19:02
tu si u pravu, ali to je gradic tj. ski centar koji se tek razvija.

ali na kopu nema 56km staza...


Dobro nema 56km vec 44km.Bas je velika razlika u duzini staza. Bansko ima 3 cetvorosedeznice kao i kopaonik. Jedino sto Bansko ima GONDOLU i jednu tipa trosedeznice

oddball
28.12.2005, 19:11
bicu na kopu 3-4 dana od 3. januara pa cu se potruditi da obidjem sve staze i da prenesem utiske o stazama. obisao sam karaman staze kada sam bio sa bata banetom i popom na onom jednodnevnom skijanju i svidele su mi se, bile su ok. moje jedine zamerke su bile na inspekciju koja je na motornim sankama isla po sred staze i sto su cetvorosedi isli sporo. karaman staze su dobre za vracanje u kondiciju. govorim samo u svoje ime, nekome mozda vise leze strmije piste a neko ce sigurno smatrati idealnim.

Misko
29.12.2005, 11:06
Da li neko zna zasto cetvorosedi onako sporo rade na kopu, kad vec imaju traku?

oddball
29.12.2005, 11:24
@misko:
dobro si pitanje postavio.
@ kop mania:
moze se naci smestaj na kopu i za 7 EUR dnevno (apartman, naravno). kada budem otisao posle novaka bas cu svratiti u masinac da izvidim situaciju za klopu i pice pa cu javiti.

ai_ski
29.12.2005, 11:26
Jedan moj drugar je iskopao varijantu u Banskom

8 Eur krevet. Ista cena kao u Sutomoru usred sezone.:glavaozid
Termin 2-3 nedelja februara..

oddball
29.12.2005, 11:28
@ ai ski:
lozis me?!?!? gde i preko koga????

@topic:
btw, gde je taj "mashinac"?

jovanitZa
29.12.2005, 11:57
pa na stazi mashinac valjda

oddball
29.12.2005, 12:04
stvarno nemam pojma, poslednji put sam bio prosle nedelje na 1 dan, ap re toga pre 15 godina :)

KOP_MANIA
29.12.2005, 12:33
Na samoj stazi masinac malo iznad onog prolaza za Karaman greben

oddball
29.12.2005, 13:57
10x kop_mania, overitju mesto

Gruja
29.12.2005, 14:44
ne bas tu ali par desetina metara gore, isto na masincu, u nekom odmaralistu je prosle sezone par palacinki, par pica i kafa bilo oko 200 dindzi. Jes' da izgleda kao socijala ali je i bagatela.

mar1u5
29.12.2005, 15:58
ne bas tu ali par desetina metara gore, isto na masincu, u nekom odmaralistu je prosle sezone par palacinki, par pica i kafa bilo oko 200 dindzi. Jes' da izgleda kao socijala ali je i bagatela.
Mozda je kod planinarskom domom(Kopaonik planinarski dom).Tamo sam ja bio prosle zime.Smestaj +2 jela oko 11 eur!

Super Girl
29.12.2005, 17:45
istina je da su na masincu tako povoljne cene,jer mi smo prosle god pili caj za otprilike 35-40 dinara,a i ostalo je bilo sve jeftino

KOP_MANIA
30.12.2005, 11:20
Jeste. I ja mislim da je oko 30-35 din. Ne morate vi da idete na elitna mesta..


"Bio sam na Jahorini". Zice ne rade, staze se ne sredjuju. Jedan na motornim sankama me je pokosio. Hotel u raspadnutom stanju.



KOPAONIK

YIBLEX
30.12.2005, 11:50
ne bas tu ali par desetina metara gore, isto na masincu, u nekom odmaralistu je prosle sezone par palacinki, par pica i kafa bilo oko 200 dindzi. Jes' da izgleda kao socijala ali je i bagatela.

2006: Dve palacinke sas plazmu i aerokrem 80din,koka-kola u limenci 80.Sad za vikend udjem kad ono puno engleza,Pitamo konobara jer su tu smesteni a on kaze; ma jok provalili da je jeftino pa svracaju svaki dan. Kafic se zove Beli Andjeo ima spoljni deo i unutrasnji sa separeima.Totalno je ok.

oddball
30.12.2005, 13:12
10x yublex :ok:

wlad
30.12.2005, 13:53
Koje sve žice rade na Kopaoniku (sada)? I koliko ima snega?

JEZERINE

pop67
31.12.2005, 00:15
Jeste. I ja mislim da je oko 30-35 din. Ne morate vi da idete na elitna mesta..


"Bio sam na Jahorini". Zice ne rade, staze se ne sredjuju. Jedan na motornim sankama me je pokosio. Hotel u raspadnutom stanju.



KOPAONIK
U kome Hotelu si bio? Na kojoj stazi su te pokosile motorne sanke?Koliko si platio smestaj i na kojim stazama si skijao,odnosno kako se zovu staze koje nisu bile sredjene?Pozdrav,POP:dziveli:

KOP_MANIA
31.12.2005, 07:46
U kome Hotelu si bio? Na kojoj stazi su te pokosile motorne sanke?Koliko si platio smestaj i na kojim stazama si skijao,odnosno kako se zovu staze koje nisu bile sredjene?Pozdrav,POP:dziveli:


Salio sam se sa tim. Nisam bio na Jahorini. Nego samo da vidite kako to izgleda kada vi to pricate o Kopu.:mad: :mad: :mad:

ski dude
31.12.2005, 12:49
ljudi ovo stvarno pocinje da me nervira:mad: ,zasto na kopu radi samo 5 zicara:mad: ,jos pise da su oblaci i magla 0/10 + danas je subota:mad:

oddball
31.12.2005, 13:10
Salio sam se sa tim. Nisam bio na Jahorini. Nego samo da vidite kako to izgleda kada vi to pricate o Kopu.:mad: :mad: :mad:
neki ljudi (ne kazem da ovde ima takvih) su i dalje u 3pu da je u inostranstvu sve mnogo bolje nego ovde. moje je misljenje da je kop sasvim dobar ali da je ipak malo skuplji nego sto bi trebao biti. i dalje mislim da bi ski pass trebao biti 93 eur ali za strance, a za nas mislim da bi bilo najoptimalnije oko 75 eur. ionako bi se ta razlika potrosila u infrastrukturi, ali bi ljudi bili mnogo zadovoljniji. bugari su odradili tu akciju i ispostavilo se kao mnogo dobar fazon.

naglasavam da je to moje misljenje. ja idem na kop tretjeg januara i verovatno idem bar jos jednom u februaru na produzeni vikend.

Misko
31.12.2005, 14:04
Salio sam se sa tim. Nisam bio na Jahorini. Nego samo da vidite kako to izgleda kada vi to pricate o Kopu.:mad: :mad: :mad:

Pazi ja volim Kop, koji nije los, ustvari daleko da je los, ali Jahorina je bolja po svim stavkama sem po provodu, gde je Kop zakon, jednostavno kad vec trosim pare ja cu uvek gledati da za to sto trosim dobijem vise, u ovom slucaju za manje pare dobijam vise sa Jahorinom. A tebi preporucujem da promenis malo skijaliste i da odes na Jahorinu evo mozes i sa manijacima neki termin pa posle sam proceni. :dziveli:

pop67
31.12.2005, 14:32
Salio sam se sa tim. Nisam bio na Jahorini. Nego samo da vidite kako to izgleda kada vi to pricate o Kopu.:mad: :mad: :mad:
Za razliku od tebe koji je ovu pricu izmislio,ja sam napisao ISTINU a bio sam na Kopaoniku za svoga zivota vise uzastopnih godina nego sto ti imas zivota,pa nemam razloga da nekoga ili nesto kritikujem bez razloga!Voleo bih da se upoznamo kada dodjem na Kop 3.01.,a do tada Zelim ti sve najbolje za Novu Godinu i sto vise da skijas i uzivas u snegu i da posetis jos neku planinu(mozes i najbolje bi ti bilo sa SKI MANIJACIMA)kako bi stekao jos malo iskustva!Pozdrav,POP:dziveli:

Bata Bane
31.12.2005, 14:32
Salio sam se sa tim. Nisam bio na Jahorini. Nego samo da vidite kako to izgleda kada vi to pricate o Kopu.:mad: :mad: :mad:


Decko ja nikada nisam opljuvao nekoga u sali, ovo sto smo pricali o Kopu, je ziva istina, ja bih najvise na svetu voleo da Kopaonik bude najbolji svetski ski centar pa da imamo cime da se ponosimo, ali posto to nije treba biti realan:(

P.S. Pop i ja smo pre dve nedelje stazu, Karaman Greben i ona kako se zove Marine vode izvezli za oko 3 minuta po stazi, a na zici provedes 10 minuta na novom cetvorosedu

Misko
31.12.2005, 14:56
E jedna stvar mi nikada nece biti jasna cemu sluzi traka za ubrzanje na cetvorosedima kad se krecu jako sporo? Zasto je to tako?

Bata Bane
31.12.2005, 16:27
Ma ta traka sluzi samo da ti ublazi udarac stolice, da bi lakse seo. Ja sam se bre vozio ma Moltaler Gleceru, na 8 sedeznici sa vizirom i ta zica se zove Glecer Expres a na vrh od preko 3000 metara te izbaci za oko 8 minuta pa ti vidi:mad:

ski dude
31.12.2005, 16:28
Expres nema sta:yay:

Misko
31.12.2005, 16:34
Ma ta traka sluzi samo da ti ublazi udarac stolice, da bi lakse seo. Ja sam se bre vozio ma Moltaler Gleceru, na 8 sedeznici sa vizirom i ta zica se zove Glecer Expres a na vrh od preko 3000 metara te izbaci za oko 8 minuta pa ti vidi:mad:

Ma znam cemu sluzi nego me zanima, sto ide onako sporo, lupam na Jahorine nema te trake i ako ne pazis moze lepo da te raspali stolica po nogama (krece se solidno brzo).

Bata Bane
31.12.2005, 16:42
Ma znam cemu sluzi nego me zanima, sto ide onako sporo, lupam na Jahorine nema te trake i ako ne pazis moze lepo da te raspali stolica po nogama (krece se solidno brzo).


Batice svaka ta zica moze da ide brze samo oni to ne daju:mad:

KOP_MANIA
31.12.2005, 16:43
Decko ja nikada nisam opljuvao nekoga u sali, ovo sto smo pricali o Kopu, je ziva istina, ja bih najvise na svetu voleo da Kopaonik bude najbolji svetski ski centar pa da imamo cime da se ponosimo, ali posto to nije treba biti realan:(

P.S. Pop i ja smo pre dve nedelje stazu, Karaman Greben i ona kako se zove Marine vode izvezli za oko 3 minuta po stazi, a na zici provedes 10 minuta na novom cetvorosedu


Ja ne znam kako se bas to vama dogadja. Ja na Kop idem vec 15-tak godina. I menise to nikad nije desilo(VOZNJA SANKI PO SREDINI STAZE ITD)
jeste vozili su ovi iz gss-a jer su vozili povredjenog.:D :D

Bata Bane
31.12.2005, 16:45
Ziv bio ti nama i dobro skijao, i ajmo na neko francusko skijaliste:ok:

wlad
31.12.2005, 17:24
A ima razloga zasto pale zice sporije, vecina zica ima 4 brzine, i najcesce se kod nas "voze" na 2goj. Ne zato sto ne moze brze, nego zato sto nece da je puste brze...

Razlog je prost, vecina skijasa su neiskusni, i onda se brzina prilagodjava njima, da ih ne raspali zica i zgadi skijanje ;). E sad, zasto to rade i kad postoji traka za ubrzavanje nije jasno, verovatno po navici :D.

Ista stvar je i sa tanjirima/sidrima, ako je blaga staza, za pocetnike tanjiri ce ici polako (da ih ne bi tanjir "cimao" u startu i sl.) a ako je crna staza onda ce da ga "roknu" na najbrze (ako su normalni zicnicari).

Zato ja npr. obozavam stazu Kljuc na Jezerinama, odlican nagib staze po celoj duzini, brz tanjir tako da mozete da se "roknete" sa skijanjem veoma brzo, sto ja volim, da se isforsiram na pocetku a onda nastavim zagrejan. Kada zica vuce 10-20 minuta to je dovoljno da se ja ne zagrejem ceo dan ;).

Zato ja mislim, da su brzi tanjiri na dobrim stazama sjajno resenje za napredne skijase :D, naravno u nasim uslovima, tanjiri su jako jeftini: i za kupovinu, odrzavanje i eksploataciju!

pop67
31.12.2005, 19:34
NEKI CE UMRETI U SPSTVENOM SVETU NEZNANJA I NEVASPITANJA A NECE VIDETI KOLIKO SU DRUGI NA DRUGIM MESTIMA VASPITANI I NECE PRIZNATI DA VASPITANJE POSTOJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:glavaozid :glavaozid :glavaozid :glavaozid :glavaozid

Misko
01.01.2006, 14:05
A ima razloga zasto pale zice sporije, vecina zica ima 4 brzine, i najcesce se kod nas "voze" na 2goj. Ne zato sto ne moze brze, nego zato sto nece da je puste brze...

Razlog je prost, vecina skijasa su neiskusni, i onda se brzina prilagodjava njima, da ih ne raspali zica i zgadi skijanje ;). E sad, zasto to rade i kad postoji traka za ubrzavanje nije jasno, verovatno po navici :D.

!

Pa brate cemu onda sluzi traka za prilagodjavanje, ako ne ne iskusnim to nije razlog ono ide tako sporo da traka moze komotno na suprotnu stranu da ide ne bi ti se nista desilo koliko je zica spora, evo ja koliko god da razmisljam zasto je to tako ne mogu da skapiram.

plageton
02.01.2006, 23:47
U pogledu cetvoroseda na stazi "RTanj" (Malii Karaman), stvari stoje ovako, mada znam da mi necete verovati. Ne bih ni ja.
Juce (01.01) silom prilika sam isao peske od podnozja staze do planinarskog doma "Rtanj". Stigao sam do doma istom brzinom i kao i korpa. Da sam pozurio, mogao sam i da je prestignem.
Brzina te zice je ozbiljan problem. To je prilicno neshvatljivo jer cetvorosed na toj stazi koja je (bilo) usko grlo je logicno resenje i stvarno bi trebalo da predstavlja napredak za skijanje na Kopaoniku.
Zica je uglavnom u prvoj i drugoj brzini (pretpostavljam da je to prva, ne mogu ni da zamislim da bi mogao da ide sporije). Jeste da je bilo vetra, ali ako cekaju da ne bude vetra da bi pustili taj cetvorosed nekom normalnom brzinom, onda je i to propala stvar.

milos79
03.01.2006, 16:49
Za prethodnih nedelju dana Mali Karaman je radio 4 puta, s tim sto je 2 puta pustan kasnije (oko podne). Guzve nije bilo, jer je vreme bilo prilicno lose, ali vreme potrebno zici do vrha od 12 minuta je neshvatljivo. Mislim da je radio u 1. brzini sve vreme. KGB je bio sve vreme u 2. Objasnjenje zicmena sto ne puste Mali Karaman bar ko KGB, je bilo da na vrhu vise duva nego na grebenu.
Dakle za nove zice sa trakama, zaista nesvatljivo sporo. Videcemo koji ce im izgovor biti za novu isklopnu 4. ako je uopste puste ove godine.

Centar je radio svega 2 dana i to u verovatno 1. brzini. Nekad sam mislio da je to presporo (18min. do vrha), al se onda jedne godine elektromotor pokvario, pa su ga pustili na dizel, e to je tek bilo sporo (0. brzina).

E sad prica o iskusnim i neiskusnim skijasima i zicama stoji, mada je uprkos tome D2 radila prilicno sporo iako je juce bilo milion ljudi koji su cekali dole, a vetar nije bio jak (samo je bila magla). Al tu mislim da je nesto drugo u pitanju (stubovi se klimaju, korpe padaju i sl.)

Jedino sto u slucaju vetra stvarno stoji ko objasnjenje je za sidra, jer su ona na kanapu i daleko se vise klate.

A to sto su za nedelju dana pustili tanjir na Dubokoj na 3 sata to ne da je sramota i ne da nema razloznog objasnjenja nego nemam reci. Sve u svemu hostapleraja nikad dosta. Vazno je da je od petka puna cena ski pasa, a sto nista od zica ne radi ili radi jadno nema veze. Dzaba nama ulaganje u opremu kad o njoj brinu takvi ljudi.

CrazyKong
04.01.2006, 10:22
Pa naravno da su u najnizoj brzini posto su na stazama na kojima ima najvise pocetnika....secate li se kako je picio krcmar dok je radio:glavaozid :glavaozid , svako sedanje na korpu je bilo izazov :) mislim da je on bio uvek u III brzini
Inace, obicne zice idu brzinom od 1,5 - 3 m/s....one isklopive idu oko 5 m/s

Stevs
04.01.2006, 10:34
Pa naravno da su u najnizoj brzini posto su na stazama na kojima ima najvise pocetnika....secate li se kako je picio krcmar dok je radio:glavaozid :glavaozid , svako sedanje na korpu je bilo izazov :) mislim da je on bio uvek u III brzini
Inace, obicne zice idu brzinom od 1,5 - 3 m/s....one isklopive idu oko 5 m/s

Mislim da će sledeće godine definitivno biti rešen problem Krčmara i da ćemo konačno skijati ko ljudi još ako Duboka bude polazila iz iste tačke biće mnogo kvalitetnije skijanje za naprednije skijaše. Što se tiče novih četvoroseda ja ne znam ko uošte skija na Karaman Grebenu i Malom Karamanu od naprednijih skijaša. Te dve staze mogu da se preskoče osim u povratku Mali Karaman ako ne radi Gvozdac mada uz malo guranja može da se preseče direktno sa Marinih Voda na Karaman Greben.

stojke
04.01.2006, 13:43
Mislim da će sledeće godine definitivno biti rešen problem Krčmara i da ćemo konačno skijati ko ljudi još ako Duboka bude polazila iz iste tačke biće mnogo kvalitetnije skijanje za naprednije skijaše.

Ваљда ће морати да очисте Крчмар ако мисле да спусте почетну станицу Дубоке(чини ми се да би у том случају траса жице пролазила кроз бомбастичну област, што не би било претерано пријатно).
Једино ми не иде у главу ово друго; јасно ми је да хоће да боље повежу све три жице тако што би спустили почетак Дубоке, али шта ће ту бити боље за скијање? Па само ће бити додато оних 300м од дна тањира до дна Крчмара који и није претерано занимљив(сигурно мање занимљив од обе стазе Дубоке).
Дефинитивно не сврставам себе у напредне скијаше ал чисто питам(можда ви напредни уживате у свему овоме на вишем нивоу па ја то не капирам):) :) :) :

Stevs
04.01.2006, 13:52
Једино ми не иде у главу ово друго; јасно ми је да хоће да боље повежу све три жице тако што би спустили почетак Дубоке, али шта ће ту бити боље за скијање? Па само ће бити додато оних 300м од дна тањира до дна Крчмара који и није претерано занимљив(сигурно мање занимљив од обе стазе Дубоке).
Дефинитивно не сврставам себе у напредне скијаше ал чисто питам(можда ви напредни уживате у свему овоме на вишем нивоу па ја то не капирам):) :) :) :

Znas i sam koliko cesto radi i u kakvom je stanju tanjir na Dubokoj i kakva mu je frekventnost po satu. Izgradnjom isklopivog cetvoroseda PV i bilo kakvog cetvoroseda na Dubokoj sve ce biti mnogo prijatnije za skijanje:)

CrazyKong
04.01.2006, 14:51
stojke je u pravu, pomeranjem neke nove pocetne stanice duboke nize se nista ne bi dobilo, cak mislim da bi se izgubilo. (Krcmar ionako ima izlaz na pocetak Duboke) Samo treba zameniti onaj usrani tanjir sa nekim drugim prevoznim sredstvom (moze i dvosed sa karamana na najvecoj brzini :ok: ) koje ce malo brze i komfornije prevesti ljude do vrha....
A ako puste krcmar ne moraju nista ni da rade :)
Nego nesto mi tu oko tog Krcmara bas smrdi...prosto ne verujem da za sve ove godine ne mogu da navataju nekoga ko ce da ocisti te mine (ako su one uopste problem)...ionako je bilo price da to treba da bude finansirano nekim stranim novcem ???
Sa druge strane ulazu se milioni EUR u nove zice dok zica koja je radila samo par sezona i dalje ostaje nepokretna ???

Ima li neko ideju zasto je to tako :confused:

stojke
04.01.2006, 15:07
Znas i sam koliko cesto radi i u kakvom je stanju tanjir na Dubokoj i kakva mu je frekventnost po satu. Izgradnjom isklopivog cetvoroseda PV i bilo kakvog cetvoroseda na Dubokoj sve ce biti mnogo prijatnije za skijanje:)

Што јес, јес.



Sa druge strane ulazu se milioni EUR u nove zice dok zica koja je radila samo par sezona i dalje ostaje nepokretna ???

Наводно су и за ово потребни милиони евра. Једва су се наканили да очисте Бачиште ове године, а то је мања површина, па још не на падини, па још не у шуми ...

plageton
04.01.2006, 16:09
@Stojke
@CrazyKong

Momci, potpuno ste u pravu. Za pocetak, na Kopaoniku bi trebalo da pocnu da koriste one kapacitete koji imaju - to bi mozda zasad bilo i dovoljno - pa tek onda da se bave unapredjenjem. Za Krcmar, sto se mene tice, nema dileme zasto ga ne ciste. Kada bi ga ocistili, morali bi ponekad i da ga puste da radi, a svi znamo koliko to mrze. Stratesko opredeljenje na Kopaoniku je da odrzavaju samo ono nekoliko laksih staza koje moraju da rade, a za one teze jedva cekaju izgovor da ih iskljuce. A kud ces bolji izgovor od bombi?

Bojan87
04.01.2006, 19:21
Slazem se sa Stevsom da bi pocetak duboke trebao da bude na mestu pocetka duboke 2 jer bi se time skijasi koji skijaju sa karamana na duboku 2 mnogo lakse izvukli na suvo rudiste, i takodje oni koji skijaju na krcmaru nebi morali prvo da se izvuku do kraja zice ( vrh pancic ) pa onda presedaju na duboku da bi dosli do suvog rudista.

Nesto sam razmisljao sta mislite da li bi bilo dobro da jednu zicaru (recimo tanjir ) stave na pajino preslo ( kod ukrstanja staza sa karamana i crvene koja ide sa suvog rudista ) - do vrha suvog rudista. Time bi se iskoristila crvena staza koja je jako dobra ali uglavnom sluzi za povezivanje suvog rudista i duboke 1 ili 2, i takodje lakse bi se dolazilo sa vrha karamana na vrh suvog rudista.

bojo
04.01.2006, 23:35
Ja ne znam kako se bas to vama dogadja. Ja na Kop idem vec 15-tak godina. I menise to nikad nije desilo(VOZNJA SANKI PO SREDINI STAZE ITD)
jeste vozili su ovi iz gss-a jer su vozili povredjenog.:D :D
meni se juce desilo...sanke niz karaman greben...sanke uz rtanj... desava se...

pop67
05.01.2006, 00:17
meni se juce desilo...sanke niz karaman greben...sanke uz rtanj... desava se...
Nije samo tebi,vec svima nama,samo sto ovoga puta nisu bili klinci vec porodican covek koji je verovatno hteo da fascinira clanove svoje porodice gluposcu koju je izvodio na Malom Jezeru po sredini staze,kasnije i na Malom Karamanu,a samim tim i na ostalim stazama koje spajaju pomenute,SRAMOTA ZA LJUDE KOJI RENTIRAJU MOTORNE SANKE,pa i Rumuniji postoji pisani Bonton koji je duzan svako ko rentira ski sanke da procita i da ga se pridrzava!:mad:

KOP_MANIA
05.01.2006, 11:32
Išao sam sa kolegom na Jahorinu na dva dana da malo pripremim noge za Austriju. Jahorina je punjena 100%. U nedjelju su radili lift Poljice i dvosjed Prača. Prebacivanje između tih žica bez auta je solidan kondicioni trening. U ponedjeljak su još radili dvosjed Poljice (dok se nije pokvario), dvosjed Ogorjelica (desna) i čini mi se lift Željo (nisam išao tamo).

Utisci:
- osnovni cilj postignut: umorne noge (manje od skijanja, više od stajanja u redu)
- staze duž žica koje su radile su bile sređene
- na vrhu je duvao jak vjetar, bilo je magle i povremeno je padala kiša (nedjelja) i snijeg (ponedjeljak)
- staze od vrha uopšte nisu označene i gledao sam početnike kako idu i onuda gdje iskusni skijaši imaju problema
- stubovi žičara su zaštićeni sa po jednom elanovom strunjačom. Mreže su bile tu samo sredinom osamdesetih. Ako se neko i zapuca u stub, sam je kriv.
- sa svih žica (i vučnice i dvosjedi) kapa otopljena mast, tako da sam na jakni skupio prekrasne crne mrlje, stražnjica (dupe ili guzica, kako ko voli) mi je pocrnila od tanjira vučnice, a i skije su solidno pocrnile sa donje strane. Ko mi je kriv kad sam izabrao svijetle boje hlača i jakne.
- red za lift Poljice je rijetko kad bio ispod 80-tak ljudi. Na momente je bilo i preko 120.
- niko nije uvodio red tj. sprečavao "padobrance" da uskaču preko reda
- na dvosjedu Ogorjelica sam sjedio na 3cm smrznutog snijega. "Ulovio" sam jednu od korpi koje su prenoćile na vrhu planine.
- ljudi koji su se zatekli na dvosjedu Poljice u momentu kad se pokvario čekali su bar pola sata da ih pomoćni motor izvuče. Vjetar je bio jak i sigurno nisu uživali.
- za dva dana sam proskijao u kilometrima kao za 45 minuta skijanja na Gerlitzenu.
- dvodnevni ski pass sam platio 45 KM (23E).

Sve u svemu, dvičica.

Usput, mislim (ne mislim, siguran sam) da na Jahorini postoji nesrazmjer između smještajnih kapaciteta i kapaciteta žičara, tj. ako svi skijaši izađu na stazu i ako sve žice rade, opet će biti gužve i čekanja u redu. Sreća pa je dobar procenat onih kojim je bitno da su na Jahorini, ali ne skijaju, a kad se vrate kući, pričaće kako je skijanje bilo super.
Stekan







Toliko o tome da sve zice rade na Jahorini. I da nema guzve , da se ne ceka u redu...............:confused: :confused: :confused:

KOP_MANIA
05.01.2006, 11:36
A zaboravio sam da kazem i za ski pass. Rekao je da je dvodnevni 23 evra.
Na kopu je 2700 kada to podelimo otprilike sa 86 recimo da je toliko dobije se isto 23 evra. Ali Kopaonik za te pare mnogo mnogo mnogo vise pruza. 3 cetvoroseda pa cak da i idu sporo to su cetvorosedi...... i jos mnogo vise staza nego na Jahorini koje uopste i nerade...

KOP_MANIA
05.01.2006, 11:40
A zaboravio sam da kazem i za ski pass. Rekao je da je dvodnevni 23 evra.
Na kopu je 2700 kada to podelimo otprilike sa 86 recimo da je toliko dobije se isto 23 evra. Ali Kopaonik za te pare mnogo mnogo mnogo vise pruza. 3 cetvoroseda pa cak da i idu sporo to su cetvorosedi...... i jos mnogo vise staza nego na Jahorini koje uopste i nerade...


Izvinite greska u izracunavanju ski pass je 31 evro. Ali opet mi nije zao da dam 8 evra vise.

pop67
05.01.2006, 14:00
Definitivno si ovaj put u pravu,Jahorinu ce puno kostati ovakav pristup skijasima ove sezone!:hair:

pop67
05.01.2006, 14:08
[QUOTE=Stevs]

STEVS,zasto mi stalno brises pitanje koje postavljam za BOJANA 87,da li ga poznajes?IliILi da nije u pitanju dupli USER?DAKLE,BOJANE 87,GDE SI SKIJAO OSIM KOPAONIKA?
PS Nemoj mi brisati poruke!
Pozdrav,POP:dziveli:

Misko
05.01.2006, 14:32
Pa naravno da su u najnizoj brzini posto su na stazama na kojima ima najvise pocetnika....secate li se kako je picio krcmar dok je radio:glavaozid :glavaozid , svako sedanje na korpu je bilo izazov :) mislim da je on bio uvek u III brzini
Inace, obicne zice idu brzinom od 1,5 - 3 m/s....one isklopive idu oko 5 m/s

Crazy kakve veze ima iskustvo skijasa na stazama? sa brzinom zice kad vec postoji traka?

Stevs
05.01.2006, 14:34
[quote=Stevs]

STEVS,zasto mi stalno brises pitanje koje postavljam za BOJANA 87,da li ga poznajes?IliILi da nije u pitanju dupli USER?DAKLE,BOJANE 87,GDE SI SKIJAO OSIM KOPAONIKA?
PS Nemoj mi brisati poruke!
Pozdrav,POP:dziveli:
Zato što nema razloga da se podbadamo oko toga. To je stvar koju možeš da ga pitaš na Private Message. Čovek je izneo svoje mišljenje iznesi i ti šta god želiš ali nema razloga da se podbadamo na takav način.

Bojan87
05.01.2006, 16:29
[QUOTE=pop67]

DAKLE,BOJANE 87,GDE SI SKIJAO OSIM KOPAONIKA?

Dakle da ti odgovorim mada to nema nikakve veze sa ovom nasom raspravom.
Dakle nisam skijao nigde u zapadnoj evropi, ali sam zato skijao na jahorini i na borovecu.Kopaonik ne moze da se poredi sa jahorinom a jedini suparnici u ovom delu evrope su mu borovec i bansko.
Po trenutnom stanju stvari Jahorina je otprilike kao kopaonik 2000.Znaci zice su zastarele, pola zica ne radi a i ako rade pitanje je koliko ce raditi.Jedina stvar koja je bolja na jahorini je cena propratnih sitnica ( kafa,sok,..) , mada realno gledano i na Kopu ima mesta gde se moze jesti i piti za male pare. Kopaonik u ovim uslovima pruza mooogo vise od jahorine.
Sto se tice poredjenja Kopaonika i Boroveca tu su stvari malo drugacije.Da smo Borovec i Kopaonik poredili pre pet godina situacija bi bila ista kao gore navedena, ali posto se u zadnjih dve godine dosta uradilo u pogledu infrastrukture mislim da polako Kop staje rame uz rame sa Borovcom.Za sada Bugarski ski centri su za korak ispred ali mislim da ce izgradnjim jos dva cetvoroseda i ponovnim otvaranjem krcmara kopaonik biti ako ne isti onda malo bolji od bugarskih ski centara.

Pope nemam nameru da se raspravljam oko toga da li su bolji uslovi za skijanje na Kopaoniku ili na Val Dizeru, jer su takva poredjenja nemoguca.Mislim da kopaonik treba da tezi da postane nesto nalik zapadnim ski centrima, ali realno gledano on to nece nikada postati zbog svog geografskog polozaja.

pop67
05.01.2006, 17:33
[QUOTE=pop67]

DAKLE,BOJANE 87,GDE SI SKIJAO OSIM KOPAONIKA?

Dakle da ti odgovorim mada to nema nikakve veze sa ovom nasom raspravom.
Dakle nisam skijao nigde u zapadnoj evropi, ali sam zato skijao na jahorini i na borovecu.Kopaonik ne moze da se poredi sa jahorinom a jedini suparnici u ovom delu evrope su mu borovec i bansko.
Po trenutnom stanju stvari Jahorina je otprilike kao kopaonik 2000.Znaci zice su zastarele, pola zica ne radi a i ako rade pitanje je koliko ce raditi.Jedina stvar koja je bolja na jahorini je cena propratnih sitnica ( kafa,sok,..) , mada realno gledano i na Kopu ima mesta gde se moze jesti i piti za male pare. Kopaonik u ovim uslovima pruza mooogo vise od jahorine.
Sto se tice poredjenja Kopaonika i Boroveca tu su stvari malo drugacije.Da smo Borovec i Kopaonik poredili pre pet godina situacija bi bila ista kao gore navedena, ali posto se u zadnjih dve godine dosta uradilo u pogledu infrastrukture mislim da polako Kop staje rame uz rame sa Borovcom.Za sada Bugarski ski centri su za korak ispred ali mislim da ce izgradnjim jos dva cetvoroseda i ponovnim otvaranjem krcmara kopaonik biti ako ne isti onda malo bolji od bugarskih ski centara.

Pope nemam nameru da se raspravljam oko toga da li su bolji uslovi za skijanje na Kopaoniku ili na Val Dizeru, jer su takva poredjenja nemoguca.Mislim da kopaonik treba da tezi da postane nesto nalik zapadnim ski centrima, ali realno gledano on to nece nikada postati zbog svog geografskog polozaja.
Evo zasto sam isistirao na odgovoru,ovo je mnogo ozbiljan odgovor u odnosu na diskusije koje je "BOJAN 87" do sada iznosio,ni ja vise necu da se kako kaze STEVS da se PODBADAM,vec cu sada ozbiljno da razgovaram sa gospodinom Zoranom Radulovic o ovome sto se radi na forumu!Mislim da nema smisla obmanjivati ljude!

Bojan87
05.01.2006, 19:35
Evo zasto sam isistirao na odgovoru,ovo je mnogo ozbiljan odgovor u odnosu na diskusije koje je "BOJAN 87" do sada iznosio,

Ne razumem sta je bilo tako NEOZBILJNO u mojim predhodnim postovima.





vec cu sada ozbiljno da razgovaram sa gospodinom Zoranom Radulovic o ovome sto se radi na forumu!Mislim da nema smisla obmanjivati ljude!

Ovo nisam razumeo

Nije mi jasno sta ti se "pop67" tacno ne svidja u mojim postovima.

Misko
05.01.2006, 21:22
Definitivno si ovaj put u pravu,Jahorinu ce puno kostati ovakav pristup skijasima ove sezone!:hair:

Ne znam Pope kako ce ih samo kostati? Pa ova godina im je najposecenija od ko zna kad. Mislio si verovatno u buducnosti.

bojo
05.01.2006, 21:32
[quote=KOP_MANIA]A zaboravio sam da kazem i za ski pass. Rekao je da je dvodnevni 23 evra.
Na kopu je 2700 kada to podelimo otprilike sa 86 recimo da je toliko dobije se isto 23 evra. Ali Kopaonik za te pare mnogo mnogo mnogo vise pruza. 3 cetvoroseda pa cak da i idu sporo to su cetvorosedi...... i jos mnogo vise staza nego na Jahorini koje uopste i nerade...[/quote
2 cetvoroseda.....volim ja kop ali i jahorina je lepa...

pop67
05.01.2006, 21:40
Ne znam Pope kako ce ih samo kostati? Pa ova godina im je najposecenija od ko zna kad. Mislio si verovatno u buducnosti.
Druze znas ti o cemu sam pisao,rast cene ski pass-a mrlje i slicno! Sledece godine ce cene biti u proseku vece za 25%,zapisi cene nekih USLUGA pa pogledaj sledece sezone u ovo vreme...Ako se ne opamete pukli su kao BAS...

ket
05.01.2006, 22:37
Ajmo ljudi, daljte malo svezih informacija sa Kopa.Idem gore 14. januara,a plasi me taj deciji raspust,jel ima guzve na zicama?Kakve su staze?Ma sve me zanima?

Misko
05.01.2006, 23:00
Druze znas ti o cemu sam pisao,rast cene ski pass-a mrlje i slicno! Sledece godine ce cene biti u proseku vece za 25%,zapisi cene nekih USLUGA pa pogledaj sledece sezone u ovo vreme...Ako se ne opamete pukli su kao BAS...

Pa zato ti i kazem sledece sezone a ne ove :ok:

Bata Bane
06.01.2006, 00:36
[QUOTE=pop67]

DAKLE,BOJANE 87,GDE SI SKIJAO OSIM KOPAONIKA?

Dakle da ti odgovorim mada to nema nikakve veze sa ovom nasom raspravom.
Dakle nisam skijao nigde u zapadnoj evropi, ali sam zato skijao na jahorini i na borovecu.Kopaonik ne moze da se poredi sa jahorinom a jedini suparnici u ovom delu evrope su mu borovec i bansko.
Po trenutnom stanju stvari Jahorina je otprilike kao kopaonik 2000.Znaci zice su zastarele, pola zica ne radi a i ako rade pitanje je koliko ce raditi.Jedina stvar koja je bolja na jahorini je cena propratnih sitnica ( kafa,sok,..) , mada realno gledano i na Kopu ima mesta gde se moze jesti i piti za male pare. Kopaonik u ovim uslovima pruza mooogo vise od jahorine.
Sto se tice poredjenja Kopaonika i Boroveca tu su stvari malo drugacije.Da smo Borovec i Kopaonik poredili pre pet godina situacija bi bila ista kao gore navedena, ali posto se u zadnjih dve godine dosta uradilo u pogledu infrastrukture mislim da polako Kop staje rame uz rame sa Borovcom.Za sada Bugarski ski centri su za korak ispred ali mislim da ce izgradnjim jos dva cetvoroseda i ponovnim otvaranjem krcmara kopaonik biti ako ne isti onda malo bolji od bugarskih ski centara.

Pope nemam nameru da se raspravljam oko toga da li su bolji uslovi za skijanje na Kopaoniku ili na Val Dizeru, jer su takva poredjenja nemoguca.Mislim da kopaonik treba da tezi da postane nesto nalik zapadnim ski centrima, ali realno gledano on to nece nikada postati zbog svog geografskog polozaja.


Mislim da je glupa svaka polemika i svadja na forumu, mi smo samo ljudi koji volimo sneg i skijanje, nema bre veze koje gde skijao, neka svako iznese svoje misljenje zato i sluzi forum.

Pozdrav svima

Johny
06.01.2006, 03:28
Ajmo ljudi, daljte malo svezih informacija sa Kopa.Idem gore 14. januara,a plasi me taj deciji raspust,jel ima guzve na zicama?Kakve su staze?Ma sve me zanima?
evo vrlo sveze, stigao sam pre 3-4 sata.:D
ja sam bio samo 2 dana, stvari stoje ovako - snega ima, mene su malo paranoisali izvestaji na sajtu, ali ima ga toliko da ne razmisljas o tome. trenutno najveci problem je magla, koja je u sredu bila "onako" a u cetvrtak se spustila jace, pa opet nije radila crna duboka. uz to, na pancicu je poprilicno brijao vetar, a posto se naravno vozis do gore godinama uz poneki tajmaut, nisam nesto preterano isao gore - inace je i zatvorena staza onim delom koji ide ka pocetku karamana zbog izgradnje novog cetvoroseda. naravno zatvorena je mrezom koja je vec "naceta", pa ti vidi.
sto se staza tice, u sredu su bile solidno sredjene dok ih je sneg te noci iznenadio pa su u cetvrtak ujutru bile nesredjene ali odlicne - do podne su ih skijasi sami "sredili" tako da je bio haos, ali odlazeci sam video ratrake kako krecu. guzve? da, kad se spusti magla SVI odu na karaman, tako da se tu napravi red, mada onda ubrzaju zicaru, ali je bolje otici na crvenu duboku npr, to je bio moj recept. jedino kazem, magla je na trenutke takva da sam 3 puta uleteo u sneg do zuba misleci da skrecem na pajino preslo...:eek: ma bilo je super, kad malo razmislim!

bojan
06.01.2006, 06:40
[QUOTE=pop67]

DAKLE,BOJANE 87,GDE SI SKIJAO OSIM KOPAONIKA?

Dakle da ti odgovorim mada to nema nikakve veze sa ovom nasom raspravom.
Dakle nisam skijao nigde u zapadnoj evropi, ali sam zato skijao na jahorini i na borovecu.Kopaonik ne moze da se poredi sa jahorinom a jedini suparnici u ovom delu evrope su mu borovec i bansko.
Po trenutnom stanju stvari Jahorina je otprilike kao kopaonik 2000.Znaci zice su zastarele, pola zica ne radi a i ako rade pitanje je koliko ce raditi.Jedina stvar koja je bolja na jahorini je cena propratnih sitnica ( kafa,sok,..) , mada realno gledano i na Kopu ima mesta gde se moze jesti i piti za male pare. Kopaonik u ovim uslovima pruza mooogo vise od jahorine.
Sto se tice poredjenja Kopaonika i Boroveca tu su stvari malo drugacije.Da smo Borovec i Kopaonik poredili pre pet godina situacija bi bila ista kao gore navedena, ali posto se u zadnjih dve godine dosta uradilo u pogledu infrastrukture mislim da polako Kop staje rame uz rame sa Borovcom.Za sada Bugarski ski centri su za korak ispred ali mislim da ce izgradnjim jos dva cetvoroseda i ponovnim otvaranjem krcmara kopaonik biti ako ne isti onda malo bolji od bugarskih ski centara.

Pope nemam nameru da se raspravljam oko toga da li su bolji uslovi za skijanje na Kopaoniku ili na Val Dizeru, jer su takva poredjenja nemoguca.Mislim da kopaonik treba da tezi da postane nesto nalik zapadnim ski centrima, ali realno gledano on to nece nikada postati zbog svog geografskog polozaja.

Stvarno me fasciniraju zaljubljenici u domaće potencijale. Kako može planina od 2000 metara nadmašiti jednu od 2.700 (a možda rastegnu žicu i do 3.000) ? Jeste li videli razvojni plan za Borovec, staze koje su u planu ? Šta misliš da Bugari sede i čekaju da ih Kop nadmaši sa izgradnjom 4 dopelmajera ? A šta je sa ski topovima ? Kako komentarišete tri puta sporiji četvorosed nego u Bugarskoj ? O kvalitetu staza mislim da ne vredi pričati. Spojiti 6 km vožnju od Markudžika do donje gondole sa delovima staze crno-crveno se može porediti sa onom livadom za ispašu zvanom Kop ?

Bojan87
06.01.2006, 09:21
Stvarno me fasciniraju zaljubljenici u domaće potencijale. Kako može planina od 2000 metara nadmašiti jednu od 2.700 (a možda rastegnu žicu i do 3.000) ? Jeste li videli razvojni plan za Borovec, staze koje su u planu ? Šta misliš da Bugari sede i čekaju da ih Kop nadmaši sa izgradnjom 4 dopelmajera ? A šta je sa ski topovima ? Kako komentarišete tri puta sporiji četvorosed nego u Bugarskoj ? O kvalitetu staza mislim da ne vredi pričati. Spojiti 6 km vožnju od Markudžika do donje gondole sa delovima staze crno-crveno se može porediti sa onom livadom za ispašu zvanom Kop ?


Ne znam da li si skijao nekada na sledecim stazama na kopaoniku: dve najbolje staze bela reka 2 i krcmar, zatim slede gobelja greben i gobelja relej ( malo krece ali super) , gobelja i ledenice, crna duboka ( i ona spada medju krace ali je po mom misljenju malo bolja od gobelja).

Ne kazem da je Kop trenutno bolji od Boroveca jer nerade i nesredjuju neke od boljih staza,ali recimo kada bude proradila zica na krcmaru i kada pocnu bolje da sredjuju belu reku i ledenicu, mislim da ce Kopaonik imati mogo toga da ponudi i za zahtevne skijase.

Misko
06.01.2006, 11:25
Da li je neka planina visoka 2000 ili 4000m i nije toliko bitno kao kakva je konfiguracija terena na tih x000m, a na kopu i nije bas najsjajnija, na krcmaru nikada nisam skijao a od ovih ostalih ni jedna mi se nije bas 100% svidela, BR2 je dobra ali samo na jednom jako kratkom delu, crna duboka pored toga sto je prekratka ja ne znam sta je tamo crno. Meni je crvena bolja od crne, e o krcmaru svi pricaju i meni se cini da je staza extra, mada ponavljam nikada nisam skijao na krcmaru. Dalje minus je i sto su zice katastrofalno povezane treba da sipcim do br pola sata.

KOP_MANIA
06.01.2006, 11:38
Da li je neka planina visoka 2000 ili 4000m i nije toliko bitno kao kakva je konfiguracija terena na tih x000m, a na kopu i nije bas najsjajnija, na krcmaru nikada nisam skijao a od ovih ostalih ni jedna mi se nije bas 100% svidela, BR2 je dobra ali samo na jednom jako kratkom delu, crna duboka pored toga sto je prekratka ja ne znam sta je tamo crno. Meni je crvena bolja od crne, e o krcmaru svi pricaju i meni se cini da je staza extra, mada ponavljam nikada nisam skijao na krcmaru. Dalje minus je i sto su zice katastrofalno povezane treba da sipcim do br pola sata.



Kao prvo ne trebas uopste da "sipcis" i to jos pola sata. Stignes do bele reke za 5 minuta. samo imas onaj mali deo od vrha gvozdca do bele reke i uopste netrebas da sipcis. Kada dodjes do vrha Ledenica samo u spust i eto te na vrhu Belih reka. Znaci za pet minuta. A sto se tice same staze prvi deo je extra a drugi deo bi isto bio extra kada bi ga sredili. A ja mislim da sa novim ratracima mogu to da urade..

milos79
06.01.2006, 12:18
Kao prvo ne trebas uopste da "sipcis" i to jos pola sata. Stignes do bele reke za 5 minuta. samo imas onaj mali deo od vrha gvozdca do bele reke i uopste netrebas da sipcis. Kada dodjes do vrha Ledenica samo u spust i eto te na vrhu Belih reka. Znaci za pet minuta. A sto se tice same staze prvi deo je extra a drugi deo bi isto bio extra kada bi ga sredili. A ja mislim da sa novim ratracima mogu to da urade..
Voleo bih da ti stopujem vreme od Konaka do vrha Bele Reke, ako uspes da stignes za manje od 1h ja se ubijem momentalno. A ako neces da zipcis mnogo onda 1h30min.
Evo proste racunice, 10min peske od Konaka do pocetka KGB, 5min cekanje u redu i to u najoptimisticnijoj varijanti, 15min do vrha KGB, 15min peske do vrha Malog Karamana i jos min 15min pesacenja do pocetka Bele Reke. A ta prica da od vrha Malog Karamana do pocetka Belih Reka mozes da stignes za 5min moze da pije vodu al samo ako ides na motornim sankama, ili trcis leti u patikama, a na skijama brate potpuno nemoguce (na langluaf skijama je verovatno moguce ako si pro).

Stevs
06.01.2006, 12:26
Kao prvo ne trebas uopste da "sipcis" i to jos pola sata. Stignes do bele reke za 5 minuta. samo imas onaj mali deo od vrha gvozdca do bele reke i uopste netrebas da sipcis. Kada dodjes do vrha Ledenica samo u spust i eto te na vrhu Belih reka. Znaci za pet minuta. A sto se tice same staze prvi deo je extra a drugi deo bi isto bio extra kada bi ga sredili. A ja mislim da sa novim ratracima mogu to da urade..

Ima da se gura više od pet minuta i to mene isto nervira (nervira me čak i što se sa sidra Gvozdac izlazi onoliko rano pa moraš da se penješ do Malog Karamana ili Kneževskih bara:)) No dobro u nekim centrima moraš autom da ideš do druge staze tako to i nije toliko strašno:)

Što se tiče BR. Ništa im neće pomoći pa ni novi rataci i 3 metra snega sve dok se ne razminira i počisti deo ispred levka i sam levak. A to će biti onog trenutka kad uleti neki veći kapital u Brzeće. Do tada možemo samo da sanjamo o kvalitetnom skijanju na BR.

Misko
06.01.2006, 12:46
Kao prvo ne trebas uopste da "sipcis" i to jos pola sata. Stignes do bele reke za 5 minuta. samo imas onaj mali deo od vrha gvozdca do bele reke i uopste netrebas da sipcis. Kada dodjes do vrha Ledenica samo u spust i eto te na vrhu Belih reka. Znaci za pet minuta. A sto se tice same staze prvi deo je extra a drugi deo bi isto bio extra kada bi ga sredili. A ja mislim da sa novim ratracima mogu to da urade..

KOP_MANIA brate ja cu sa manijacima da organizujem da te odvedemo negde sve o nasem trosku (npr. na Jahorinu) kako bi progledao i poceo da pises realno o Kopu. Ok sve razumem i da si verovatno iz tih krajeva i da si proskijao na kopu ali brate ne da ga mastis nego ne znas da se zaustavis.

Misko
06.01.2006, 12:55
Dakle nisam skijao nigde u zapadnoj evropi, ali sam zato skijao na jahorini i na borovecu.Kopaonik ne moze da se poredi sa jahorinom a jedini suparnici u ovom delu evrope su mu borovec i bansko.
Po trenutnom stanju stvari Jahorina je otprilike kao kopaonik 2000.Znaci zice su zastarele, pola zica ne radi a i ako rade pitanje je koliko ce raditi.Jedina stvar koja je bolja na jahorini je cena propratnih sitnica ( kafa,sok,..) , mada realno gledano i na Kopu ima mesta gde se moze jesti i piti za male pare. Kopaonik u ovim uslovima pruza mooogo vise od jahorine..

Ja pocinjem ozbiljno da sumljam da si igde osim na Kopaoniku skijao. Kao prvo molim te mi malo detaljnije objasni po cemu to kop i Jahorina ne mogu da se porede, naravno pretpostavljam da si govorio o Kopu kao boljem, ta 2 centra su itekako "uporedljiva" moje misljenje je da je jahorina bolja, ali nikako ne bih mogao da kazem da je svetlosnu godinu udaljena od Kop-a.

Vidim poredis zice. ovo sto si ti napisao nema veze sa zivotom. Najsporija zica na jahorini je min duplo brza od najbrze na Kopaoniku. A od cetvoroseda jedno 3-4 puta. Stanje zica na Kopu je katastrofalno, dzabe i cetvorosed i sve kad to ne radi kako treba. BR idu solidnom brzinom al al zato svaki 17ti stub je prav. Za stubove na BR krivi toranj u pizi je savrseno prav :kez: . Sto se tice rada zica, ajd na kraju sezone da prebrojimo sta je i koliko radilo pa da vidimo gde stvari bolje stoje?

KOP_MANIA
06.01.2006, 13:12
KOP_MANIA brate ja cu sa manijacima da organizujem da te odvedemo negde sve o nasem trosku (npr. na Jahorinu) kako bi progledao i poceo da pises realno o Kopu. Ok sve razumem i da si verovatno iz tih krajeva i da si proskijao na kopu ali brate ne da ga mastis nego ne znas da se zaustavis.



Ja kao prvo nisam is TIH KRAJEVA vec sam iz Novog Sada. Ja na Kopaonik ne idem da bi postao svetski poznati skijas vec radi rekreacije i zezanja.
I na Kop idem vec 15-20 godina.
A sto se tice bele reke najbrze je ovim putem, to moze ja mislim i STEVS da ti potvrdi ako isto misli kao i ja ili bilo ko ko se skija na KOPU.


Ako kreces iz KONAKA odes na cetvorosed mali karaman to ti je nekih 5 - 10 minuta do vrha. Krenes ka vrhu zice Duboka 2 i imas stazicu do dna KNEZEVSKIH BARA to ti isto treba 5 minuta. NA knezevskim barama obicno nema nikog. POpnes se tanjirom za 5 minuta i ti si vec na kraju gvozdca i jos samo onaj spust i ti je to. Sve ukupno 20 - 30 min. I do vrha gvozdca uopste nema tabananja..

Misko
06.01.2006, 13:19
Ja kao prvo nisam is TIH KRAJEVA vec sam iz Novog Sada. Ja na Kopaonik ne idem da bi postao svetski poznati skijas vec radi rekreacije i zezanja.
I na Kop idem vec 15-20 godina.
A sto se tice bele reke najbrze je ovim putem, to moze ja mislim i STEVS da ti potvrdi ako isto misli kao i ja ili bilo ko ko se skija na KOPU.


Ako kreces iz KONAKA odes na cetvorosed mali karaman to ti je nekih 5 - 10 minuta do vrha. Krenes ka vrhu zice Duboka 2 i imas stazicu do dna KNEZEVSKIH BARA to ti isto treba 5 minuta. NA knezevskim barama obicno nema nikog. POpnes se tanjirom za 5 minuta i ti si vec na kraju gvozdca i jos samo onaj spust i ti je to. Sve ukupno 20 - 30 min. I do vrha gvozdca uopste nema tabananja..

Pa Stevs jeste potvrdio al da treba da se sipci vise od 5min.

Stevs
06.01.2006, 13:50
Evo proste racunice, 10min peske od Konaka do pocetka KGB, 5min cekanje u redu i to u najoptimisticnijoj varijanti, 15min do vrha KGB, 15min peske do vrha Malog Karamana i jos min 15min pesacenja do pocetka Bele Reke. A ta prica da od vrha Malog Karamana do pocetka Belih Reka mozes da stignes za 5min moze da pije vodu al samo ako ides na motornim sankama, ili trcis leti u patikama, a na skijama brate potpuno nemoguce (na langluaf skijama je verovatno moguce ako si pro).

Ne ulazim u vreme potrebno da se dođe samo bih da napomenem da ovo nije najlakši mogući način:) Od Konaka nema hodanja do KGB-a već se spustiš na Malo Jezero pa sa vrha (Krst) skreneš odmah desno kroz šumu pa ispod Centra i dodješ do Mašinca i tu delić prepešačiš ili se popneš Mašincem pa onda pored Nebeskih Stolica dođeš direktno na KGB. Druga varijanta je Centar-Crna/Crvena Duboka/Duboka II) i nju mnogo više preferiram. Onda sa vrha KGB-a se ide direktno na tanjir Kneževske Bare "obečeženom" prečicom i onda smo na vrhu Malog Karamana. E tu sledi guslanje:) Da radi Ledenice i da postoji bebi ski lift koji je bio na delu Ledenice-BR bilo bi idealno ali nije:)

pop67
06.01.2006, 13:52
Ne znam da li si skijao nekada na sledecim stazama na kopaoniku: dve najbolje staze bela reka 2 i krcmar, zatim slede gobelja greben i gobelja relej ( malo krece ali super) , gobelja i ledenice, crna duboka ( i ona spada medju krace ali je po mom misljenju malo bolja od gobelja).

Ne kazem da je Kop trenutno bolji od Boroveca jer nerade i nesredjuju neke od boljih staza,ali recimo kada bude proradila zica na krcmaru i kada pocnu bolje da sredjuju belu reku i ledenicu, mislim da ce Kopaonik imati mogo toga da ponudi i za zahtevne skijase.
Koje godine si zadnji put skijao na Krcmaru,Belim Rekama?Gobelja Relej je stvarno lepa staza ali ona ne radi vise od 10 dana u sezonu zbog neposredne blizine prevoja JARAM i stalnih nanosa snega,CRNA DUBOKA ne bi trebalo da nosi tu oznaku jer stvarno ne znam sta ima na stazi sto bi se moglo kategorizovati kao CRNO.
JEDNA STAZA ZA ODLICNE SKIJASE postoji na KOPU i to Ledenica iz koje se nastavlja GVOZDAC i ljudi nema vise nista za ovu kategoriju skijasa!Za pocetnike i solidne rekreativce,konformiste,hedoniste i one koji nisu bili vise nigde to je najbolji centar na planeti,a ja necu vise da trosim jagodice na prstima pisuci o ovim g..................!

Misko
06.01.2006, 13:59
Druga varijanta je Centar-Crna/Crvena Duboka/Duboka II) i nju mnogo više preferiram. Onda sa vrha KGB-a se ide direktno na tanjir Kneževske Bare "obečeženom" prečicom i onda smo na vrhu Malog Karamana. E tu sledi guslanje:) Da radi Ledenice i da postoji bebi ski lift koji je bio na delu Ledenice-BR bilo bi idealno ali nije:)

E ovako sam i ja isao, veslanje i to muski bez kormilara :).

milos79
06.01.2006, 14:28
Ne ulazim u vreme potrebno da se dođe samo bih da napomenem da ovo nije najlakši mogući način:) Od Konaka nema hodanja do KGB-a već se spustiš na Malo Jezero pa sa vrha (Krst) skreneš odmah desno kroz šumu pa ispod Centra i dodješ do Mašinca i tu delić prepešačiš ili se popneš Mašincem pa onda pored Nebeskih Stolica dođeš direktno na KGB. Druga varijanta je Centar-Crna/Crvena Duboka/Duboka II) i nju mnogo više preferiram. Onda sa vrha KGB-a se ide direktno na tanjir Kneževske Bare "obečeženom" prečicom i onda smo na vrhu Malog Karamana. E tu sledi guslanje:) Da radi Ledenice i da postoji bebi ski lift koji je bio na delu Ledenice-BR bilo bi idealno ali nije:)
Kako god isao ispod sat ne moze, sto se tice varijante sa Krsta na Masinac, neproporucljiva je iz dosta razloga, a prvi i osnovni je sto ces na Malom Jezeru da cekas bar 15min, a u vreme skolskog raspusta bar pola sata. Najmanje zamorna varijanta je preko Centra, al mnooogo cesto ne radi (jer na Rudistu stalno duva), a kad radi i kad je lepo vreme cekaces bar 15min i jos 20min voznje zicom, mnogo. Valjda ce situcaija da se promeni kod puste novi cetvorosed.

@Kop_Mania
Sto se tice velanja Mali Karaman-BR to se nikako ne moze izbeci i ako pogedas mapu sa kotama http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Kopaonik/kopmape/KopMapa5.jpg videces da je visinska razlika Mali Karaman-BR svega 50-ak metara (od Ledenica 20-ak), a razdaljina preko kilometar i po. Ako ti to mozes da prevalis na skijama za 5min, svaka tebi cast, ja ne mogu, niti poznajem nekog ko moze.


Koje godine si zadnji put skijao na Krcmaru,Belim Rekama? Ja '99 sredinom februara i to je bilo moje najbolje skijanje na Kopu ikad, snega preko metar i po, i isao sam skroz do Brezeca na skijama, al sam ih posle toga bacio.:)
Ledenica je super staza (mada je prekratka), al je uvek skijam bez gornjeg dela (presecenje sa Gvozdca), sto je prava steta.
Sidrom Ledenica sam se vozio 2 puta u zivotu, a skijam na Kopu vec 20 godina.

Stevs
06.01.2006, 16:00
...Krcmaru,Belim Rekama?Gobelja Relej je stvarno lepa staza ali ona ne radi vise od 10 dana u sezonu zbog neposredne blizine prevoja JARAM i stalnih nanosa snega,CRNA DUBOKA ne bi trebalo da nosi tu oznaku jer stvarno ne znam sta ima na stazi sto bi se moglo kategorizovati kao CRNO.
JEDNA STAZA ZA ODLICNE SKIJASE postoji na KOPU i to Ledenica iz koje se nastavlja GVOZDAC i ljudi nema vise nista za ovu kategoriju skijasa!Za pocetnike i solidne rekreativce,konformiste,hedoniste i one koji nisu bili vise nigde to je najbolji centar na planeti,a ja necu vise da trosim jagodice na prstima pisuci o ovim g..................!

Razumem da ne voliš Kopaonik samo mi nije jasna jedna stvar zašto si u poslednjih mesec dana tri puta išao gore? Ja npr. ne volim TV B92 i njihov TV program ne gledam već dve godine. Iako imam kabalovsku njihov kanal sam izbrisao sa liste kanala. Budimo pošteni i prema sebi i prema drugima. Ako već toliko ne voliš i pljuješ Kopaonik onda budi pošten prvenstveno prema sebi pa ga izbriši sa liste skijališta koje posećuješ.

Stevs
06.01.2006, 16:13
Kako god isao ispod sat ne moze, sto se tice varijante sa Krsta na Masinac, neproporucljiva je iz dosta razloga, a prvi i osnovni je sto ces na Malom Jezeru da cekas bar 15min, a u vreme skolskog raspusta bar pola sata. Najmanje zamorna varijanta je preko Centra, al mnooogo cesto ne radi (jer na Rudistu stalno duva), a kad radi i kad je lepo vreme cekaces bar 15min i jos 20min voznje zicom, mnogo. Valjda ce situcaija da se promeni kod puste novi cetvorosed.


Slažem se da se pravi gužvanjac na Malom jezeru ali ja sam to gledao iz mog ugla pošto na skijanje krećem u 15 do 9 i nikad nisam gore u terminu dečijeg raspusta pa mi se nikad nije desila gužva na MJ ujutru:)

KOP_MANIA
06.01.2006, 18:01
Ja mislim da oni kojima ovde nije mesto(oni koji ne vole Kopaonik i skijanje na ovoj planini) vise ne pisu na ovoj temi vec da otvore novu temu npr. jahorina sneg??? ili bansko sneg??? val disere sneg???. Naslov ove teme lepo glasi KOPAONIK SNEG??? i na ovoj temi treba pricati o Kopaoniku kako je lepo tamo skijati i pricati utiske sa skijanja. I ne treba vise pricati bilo kakve lose stvari o Kopu kako je Jahorina mnogo bolja. Kako zice nerade.... Vi otvorite novu temu i na toj temi pisite lepe stvari o Jahorini a mi koji volimo kopaonik ce mo ovde pisati lepe stvari o Kopaoniku

pop67
06.01.2006, 18:16
Kako god isao ispod sat ne moze, sto se tice varijante sa Krsta na Masinac, neproporucljiva je iz dosta razloga, a prvi i osnovni je sto ces na Malom Jezeru da cekas bar 15min, a u vreme skolskog raspusta bar pola sata. Najmanje zamorna varijanta je preko Centra, al mnooogo cesto ne radi (jer na Rudistu stalno duva), a kad radi i kad je lepo vreme cekaces bar 15min i jos 20min voznje zicom, mnogo. Valjda ce situcaija da se promeni kod puste novi cetvorosed.

@Kop_Mania
Sto se tice velanja Mali Karaman-BR to se nikako ne moze izbeci i ako pogedas mapu sa kotama http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Kopaonik/kopmape/KopMapa5.jpg videces da je visinska razlika Mali Karaman-BR svega 50-ak metara (od Ledenica 20-ak), a razdaljina preko kilometar i po. Ako ti to mozes da prevalis na skijama za 5min, svaka tebi cast, ja ne mogu, niti poznajem nekog ko moze.

Ja '99 sredinom februara i to je bilo moje najbolje skijanje na Kopu ikad, snega preko metar i po, i isao sam skroz do Brezeca na skijama, al sam ih posle toga bacio.:)
Ledenica je super staza (mada je prekratka), al je uvek skijam bez gornjeg dela (presecenje sa Gvozdca), sto je prava steta.
Sidrom Ledenica sam se vozio 2 puta u zivotu, a skijam na Kopu vec 20 godina.
Milose druze i ja sam skijao poslednji put BEZBEDNO na belim rekama 1998 pre bombardovanja,i odusevljen sam dozivljajem.Ali ovi ljudi ne kapiraju da te staze ne rade vec 7 godinu i da ta staza postoji samo na karti.I sta sada ja treba da hvalim ljude zaduzene da u 92 E za ski pass nema najbolje staze u funkciji a na mapama je vidimo,ne znam kako oni obavestavaju Englezima,meni je bilo jako tesko da coveku kazem da je to something imagination!

Misko
06.01.2006, 18:19
Ja mislim da oni kojima ovde nije mesto(oni koji ne vole Kopaonik i skijanje na ovoj planini) vise ne pisu na ovoj temi vec da otvore novu temu npr. jahorina sneg??? ili bansko sneg??? val disere sneg???. Naslov ove teme lepo glasi KOPAONIK SNEG??? i na ovoj temi treba pricati o Kopaoniku kako je lepo tamo skijati i pricati utiske sa skijanja. I ne treba vise pricati bilo kakve lose stvari o Kopu kako je Jahorina mnogo bolja. Kako zice nerade.... Vi otvorite novu temu i na toj temi pisite lepe stvari o Jahorini a mi koji volimo kopaonik ce mo ovde pisati lepe stvari o Kopaoniku

Slazem se! Samo ja ne mogu da se slozim kako ti treba 5min bez veslanja do BR, i jos oko nekih sitnica jer imas izrazito subjektivno misljenje.

KOP_MANIA
06.01.2006, 18:19
Milose druze i ja sam skijao poslednji put BEZBEDNO na belim rekama 1998 pre bombardovanja,i odusevljen sam dozivljajem.Ali ovi ljudi ne kapiraju da te staze ne rade vec 7 godinu i da ta staza postoji samo na karti.I sta sada ja treba da hvalim ljude zaduzene da u 92 E za ski pass nema najbolje staze u funkciji a na mapama je vidimo,ne znam kako oni obavestavaju Englezima,meni je bilo jako tesko da coveku kazem da je to something imagination!


Cekaj ti pope hoces da kazes da Bele reke ne rade za skijanje????

pop67
06.01.2006, 18:24
Razumem da ne voliš Kopaonik samo mi nije jasna jedna stvar zašto si u poslednjih mesec dana tri puta išao gore? Ja npr. ne volim TV B92 i njihov TV program ne gledam već dve godine. Iako imam kabalovsku njihov kanal sam izbrisao sa liste kanala. Budimo pošteni i prema sebi i prema drugima. Ako već toliko ne voliš i pljuješ Kopaonik onda budi pošten prvenstveno prema sebi pa ga izbriši sa liste skijališta koje posećuješ.
Stevs odakle tebi da ja nevolim Kopaonik?Sta javilo ti se?Pa ti ovde radis kao administrator a ne kao vidovita ZORKA.Nikada i nigde nisam rekao da ne volim KOPAONIK,kao neko ko obozava planine i sneg uvek kritikujem ono sto ne valja,a da si malo stariji sigurno bi shvatio da ljudi koji kritikuju ne moraju misliti lose o0 predemetu kritike,e tako i ja kritikujem iznajbolje namere.A ti molim te NEMOJ vise NIKADA meni da kazes gde da idem na skijanje a gde ne,i mani se posla psihologa vec radi ono za sta sam te i ja hvalio,ovde na forumu.To sto si iskljuciv u vezi sa TV kanalima?????????????????????????????????????????? ?????????????????????? to govori samo o tebi i tvojoj(ne)zrelosti!:dziveli:

pop67
06.01.2006, 18:26
Cekaj ti pope hoces da kazes da Bele reke ne rade za skijanje????
Ja necu da kazem da se tamo ne moze skijati ali hocu da kazem da se tamo nemoze BEZBEDNO skijati!

Misko
06.01.2006, 18:26
Milose druze i ja sam skijao poslednji put BEZBEDNO na belim rekama 1998 pre bombardovanja,i odusevljen sam dozivljajem.Ali ovi ljudi ne kapiraju da te staze ne rade vec 7 godinu i da ta staza postoji samo na karti.I sta sada ja treba da hvalim ljude zaduzene da u 92 E za ski pass nema najbolje staze u funkciji a na mapama je vidimo,ne znam kako oni obavestavaju Englezima,meni je bilo jako tesko da coveku kazem da je to something imagination!

Pope ovde nisi u pravu, ja sam prosle godine skijao na BR i radile su svih 3 dana koliko sam bio. Znaci BR rade i rade koliko vidim i sada, opet sa druge strane ja kada sam bio mislim da su sve ostale staze bile sredjene za 10tku koliko to moze da se kaze za nase uslove, a BR ocaj deo iznad i levak hupser do hupsera al ajd barem da su ispeglani hupseri nego onako polu utabani.

pop67
06.01.2006, 18:29
[QUOTE=Misko]Pope ovde nisi u pravu, ja sam prosle godine skijao na BR i radile su svih 3 dana koliko sam bio. Znaci BR rade i rade koliko vidim i sada, opet sa druge strane ja kada sam bio mislim da su sve ostale staze bile sredjene za 10tku koliko to moze da se kaze za nase uslove, a BR ocaj deo iznad i levak hupser do hupsera al ajd barem da su ispeglani hupseri nego onako polu utabani.[/Q

Kada si ti zadnji put bio na KOP-u Misko?

Misko
06.01.2006, 18:37
Inace staza koja malte ne nikada ne radi je ledenice, a Struga mi nikada nece biti jasna, mislim da je koponik jedini ski centar na svetu koji ima ucrtanu i opisanu mapu koja nikada nije ni radila. Krcmar je opet posebna prica.

Stevs
06.01.2006, 20:02
Stevs odakle tebi da ja nevolim Kopaonik?Sta javilo ti se?Pa ti ovde radis kao administrator a ne kao vidovita ZORKA.Nikada i nigde nisam rekao da ne volim KOPAONIK,kao neko ko obozava planine i sneg uvek kritikujem ono sto ne valja,a da si malo stariji sigurno bi shvatio da ljudi koji kritikuju ne moraju misliti lose o0 predemetu kritike,e tako i ja kritikujem iznajbolje namere.A ti molim te NEMOJ vise NIKADA meni da kazes gde da idem na skijanje a gde ne,i mani se posla psihologa vec radi ono za sta sam te i ja hvalio,ovde na forumu.To sto si iskljuciv u vezi sa TV kanalima?????????????????????????????????????????? ?????????????????????? to govori samo o tebi i tvojoj(ne)zrelosti!:dziveli:
Pope, ako sam administrator to ne znači da ne smem da imam i da iznosim svoje mišljenje. Ja se slažem da Kopaonik ima ogroman broj mana i krtikovao sam to na sto mesta ali nisam malciozan pa da pljujem i po dobrom i po lošem. Daj budimo realni. Nije u redu da dođe stranac koji hoće da skija na Kopaoniku i ostavi tamo svoj novac i plati porez od koga će i meni i tebi i Kopaoniku biti bolje, a ti ga svojim postovima teraš. U tome je razlika. A što se tiče B92 kanala tu nisam ni isključiv i ni nezreo već principijelan i za to imam debeo razlog. Sad bi ja trebalo da kažem "A ti molim te NEMOJ vise NIKADA meni da kazes da sam nezreo":) Kad se budemo videli na nekom skijalištu ispričaću ti priču o B92 pa će ti biti sve jasnije:dziveli:

pop67
06.01.2006, 21:39
Pope, ako sam administrator to ne znači da ne smem da imam i da iznosim svoje mišljenje. Ja se slažem da Kopaonik ima ogroman broj mana i krtikovao sam to na sto mesta ali nisam malciozan pa da pljujem i po dobrom i po lošem. Daj budimo realni. Nije u redu da dođe stranac koji hoće da skija na Kopaoniku i ostavi tamo svoj novac i plati porez od koga će i meni i tebi i Kopaoniku biti bolje, a ti ga svojim postovima teraš. U tome je razlika. A što se tiče B92 kanala tu nisam ni isključiv i ni nezreo već principijelan i za to imam debeo razlog. Sad bi ja trebalo da kažem "A ti molim te NEMOJ vise NIKADA meni da kazes da sam nezreo":) Kad se budemo videli na nekom skijalištu ispričaću ti priču o B92 pa će ti biti sve jasnije:dziveli:
E moj Stevs,to je vec druga prica,pozivam te u ime Ski Manijaka na ski vikend na Igrista da se upoznamo i skijamo zajedno,mozda kada bi se upoznali i ostali ne bi bilo negativnih emotivnih reakcija.A na Kopaonik cu ponovo na 1 dan u Utorak ili Cetvrtak pa neka mi neko opet kaze da nevolim Kop.Moram jos ovo da napisem i priznam zasto sam onim strancima ponudio da odu na drugo mesto.Hteo sam da sto pre rasirim ideju o pravljenju velikog Udruzenja SKI MANIJACI,a ovi momci su mi se ucinili kao avanturisti u potrazi za dobrim skijanjem,ono ispade tinejdzerski hir.To je pravi razlog za onakav post.A kritikovacu sve sto nevalja ne samo na KOPU vec na svakoj nasoj planini,na to imam pravo,a da kazem da su me kontaktirali neki ljudi pre ulaganja u Kop trazivsi moje misljenje u sta prvo uloziti.Vise ni rec o ovome ispasce da se hvalim a to ne bih!Pozdrav,POP:dziveli:

Bojan87
06.01.2006, 23:05
Koje godine si zadnji put skijao na Krcmaru,Belim Rekama?Gobelja Relej je stvarno lepa staza ali ona ne radi vise od 10 dana u sezonu zbog neposredne blizine prevoja JARAM i stalnih nanosa snega,CRNA DUBOKA ne bi trebalo da nosi tu oznaku jer stvarno ne znam sta ima na stazi sto bi se moglo kategorizovati kao CRNO.
JEDNA STAZA ZA ODLICNE SKIJASE postoji na KOPU i to Ledenica iz koje se nastavlja GVOZDAC i ljudi nema vise nista za ovu kategoriju skijasa!Za pocetnike i solidne rekreativce,konformiste,hedoniste i one koji nisu bili vise nigde to je najbolji centar na planeti,a ja necu vise da trosim jagodice na prstima pisuci o ovim g..................!

Na kop skoro redovno idem jos od 1994 a jedino nisam bio 1996 i 2000.Zadnji put sam skijao na krcmaru 1998 godine i mogu ti reci da je to najbolja staza na kopu.Na BR2 sam zadnji put skijao prosle godine i staza je odlicna sem onog spornog dela u levku.Pocetkom marta kada ja uglavnom idem na Kopaonik sve staze rade (sem Krcmara od 2000. i Ledenice).

Ne vodim evidenciju koja zicara kada u sezoni nije radila vec ti samo prenosim moj utisak o kopaoniku,koji je za svaku pohvalu.Isao sam i pocetkom februara i tada je uglavnom skoro sve radilo izuzev gvozca koji zatvore kada je jako velika magla da se ljudi ne bi izgubili.

Mislim da nema potrebe da se vise raspravljamo jer definitivno ti kopaonik gledas iz drugacije perspektive.Verovatno ti nemas problema sa vizama a i imas 300-nak evra vise pa mozes da odes i u bolje ski centre.Veruj mi i ja bih voleo da skijam na Val diezeru,Kranjskoj Gori i dr, ali nemam materijalnih mogucnosti tako da mi je kopaonik savrsen za one pare koje ja mogu da ulozim u rekreaciju.Kada budem video neki zapadni ski centar mozda pocnem da razmisljam ko ti ali verovatno to necu javno iznositi.Po mom misljenju ovde smo prvenstveno da bi uporedjivali misljenja i dogadjaje sa Kopaonika a ne da bi ga blatili, jer u globalu sve ima svoju dobru i losu stravnu.

oddball
08.01.2006, 10:16
bojan87 ispade najzreliji i najobjektivniji. ja sam se sinoc vratio sa kopa i evo mojih utisaka:
nervirao sam se zbog dve stvari:
1). staze se nisu ratrakovale tokom dana uopste sto meni kao borderu nije mnogo smetalo ali mi je bio bedak zbog skijasa koji nisu mogli da se opuste u potpunosti (bila je uzasno jaka magla pa mozda zbog toga nisu ratraci radili) i
2). ortak i ja smo dosli u 08:40 kako bismo bili prvi na karamanu a ove dileje nisu ni poceli da ciste sneg koji je padao skoro celu noc. tad sam bas popizdeo jer sam cekao do 09:30 da nas puste na cetvorosed i to ne zato sto su zavrsili sa ciscenjem vec zato sto se stvorila ogromna guzva i pod pritiskom mase morali su da nas puste.
eh, da! i jos jedna stvar, ali to je bila iskljucivo moja greska tako da ne poistovecujem sa prethodne dve. usao sam u taxi i platio 400din za 4.5km voznje. tako da znate, iskljucivo mini bus :) (70-100din po osobi, a ako naletite na Micu klinci ce vam se voziti za dz.)
sto se svega ostalog tice nemam zamerki. mi smo uglavnom vozili po dubokom snegu izmedju staza, a najbolji 3p je bio izmedju malog karamana i marinih voda gde se izlazi tacno na hotel rtanj gde kada se spustis mozes napraviti zaokret po krovu hotela :D. od staza koje sam vozio najvise mi se svidela duboka. koji je br nemam pojma, to je ona sto se izdvaja ulevo od karamana pa se spusta skroz do dvoseda posle krivine lakatuse. malo sam se razocarao u pancic ali moja ocekivanja za tu stazu su starno bila prevelika. kafici jesu preskupi. ali, izvalili smo kafanicu rtanj (u hotelu) gde je najskuplje pice 90din. caj je 30din, nes 70din, kuvano vino i topla cokolada po 80din itd. ako se prekalkulisete uvidecete da je jeftinije nego u beogradu.
i za kraj (da ne davim vise, sorry) upoznao sam mnogo gotivnih ljudi, pozerisanja gotovo da nije ni bilo (ili ga ja nisam video). zeleo bih da pozdravim FLOW-a, WOLF-a, JOVANITZU (njih znate sa foruma), mog saborca iz vojske koga sam sreo posle 7 godina Djoleta, dve borderke novosadjanke ;) , moje drustvo koje je ostalo jos koji dan :ok: + sve ostale koje sam upoznao na zici i u spustu. bilo je eXtra.
sve u svemu; sa kopa sam se vratio sa osmehom na licu i ta planina ce me videti opet :D

Flow
08.01.2006, 18:09
... mi smo uglavnom vozili po dubokom snegu izmedju staza, a najbolji 3p je bio izmedju malog karamana i marinih voda gde se izlazi tacno na hotel rtanj gde kada se spustis mozes napraviti zaokret po krovu hotela :D.

i za kraj (da ne davim vise, sorry) upoznao sam mnogo gotivnih ljudi, pozerisanja gotovo da nije ni bilo (ili ga ja nisam video). zeleo bih da pozdravim FLOW-a, WOLF-a, JOVANITZU (njih znate sa foruma), mog saborca iz vojske koga sam sreo posle 7 godina Djoleta, dve borderke novosadjanke ;) , moje drustvo koje je ostalo jos koji dan


Dobro majku mu, ajde sto sam propustio to pentranje na krov (mada vam to necu zaboraviti) al' kako ste mogli da me omashite za te Novosadjanke ?! :glavaozid
Pa bre ljudi nije lepo, Vojvodina, pa to je moja parohija :kez:

Sto se saborca ti tice, Djoleta, svaka cast, decko vozi nemam zamerke, treba ga doziveti kad krene da peva na stazi :D
Vozili smo dva-tri dana dubok par puta, pratim ja njega, prati on mene, bilo stvarno dobro za voznju, izuzetan sneg, nemam reci...
Da smo imali samo malo vise srece sa vremenom, bilo bi jos bolje, al' dobro - drugi put...
Evo JovanitZa bas javlja od jutros, sa Gobelja, kaze vreme strava, idealno, full suncano & mirno...

daki
08.01.2006, 19:51
Koliki je snijeg na Kopu?
Kako protice sezona?
pozdrav sa Durmitora:dziveli:

Misko
08.01.2006, 20:11
. od staza koje sam vozio najvise mi se svidela duboka. koji je br nemam pojma, to je ona sto se izdvaja ulevo od karamana pa se spusta skroz do dvoseda posle krivine lakatuse.

crvena, i meni je to mozda cak i najbolja staza gore.

Stevs
08.01.2006, 22:30
Prenešeno sa ENG forum-a i od user-a funkypunk89:

A mate just got back from Kop...took these pics

lack of snow?? I think not!

http://img.photobucket.com/albums/v226/ollatron/KIF_1016.jpg

A slightly chilly looking unopen lift:

http://img.photobucket.com/albums/v226/ollatron/KIF_1005.jpg

So fresh and so clean!

http://img.photobucket.com/albums/v226/ollatron/KIF_1011.jpg

Brrrrrrr:

http://img.photobucket.com/albums/v226/ollatron/KIF_1007.jpg

Stevs
08.01.2006, 22:38
E moj Stevs,to je vec druga prica,pozivam te u ime Ski Manijaka na ski vikend na Igrista da se upoznamo i skijamo zajedno,mozda kada bi se upoznali i ostali ne bi bilo negativnih emotivnih reakcija.A na Kopaonik cu ponovo na 1 dan u Utorak ili Cetvrtak pa neka mi neko opet kaze da nevolim Kop.:dziveli:
Teško da ću moći u tom terminu, ali mogli bi da organizujemo neki vikend na Bjelasicu krajem februara i početkom marta...

PS: Nema negativnih emocija to je samo rasprava i ništa više. Uostalom forum i zato služi da ramenimo različite stavove:dziveli:

Bata Bane
08.01.2006, 23:31
Prenešeno sa ENG forum-a i od user-a funkypunk89:

A mate just got back from Kop...took these pics

lack of snow?? I think not!

http://img.photobucket.com/albums/v226/ollatron/KIF_1016.jpg

A slightly chilly looking unopen lift:

http://img.photobucket.com/albums/v226/ollatron/KIF_1005.jpg

So fresh and so clean!

http://img.photobucket.com/albums/v226/ollatron/KIF_1011.jpg

Brrrrrrr:

http://img.photobucket.com/albums/v226/ollatron/KIF_1007.jpg


Al su slike, za medalju:yay:

wlad
08.01.2006, 23:33
Ja cu biti svake subote (i/ili nedelje) do kraja sezone na Bjelasici, pa se javite kada budete dolazili :D.

Gruja
08.01.2006, 23:36
Bio sam prosle nedelje na kopu. Staze su stvarno bile krsh zadnjih par dana, verovatno je magla bila problem za ratrake. Otkrovenje je bilo nocno skijanje na malom jezeru - em nema guzve, em tanjir ide dosta brze nego danju, em je staza odlicno pripremljena. Za sat i po smo se iskijali kao za ceo dan.

Neverovatno je da na kopu nema internet klub! Prosle godine je bilo u grandu ali je sada zatvoreno. To mi je stvarno debeli minus.

Iz perspektive manje iskusnog skijasa mogu da pojasnim i zasto cetvorosedi idu sporo - nije sporno ukrcavanje (tu je pokretna traka), vec silazak. Jednom u svakih 5-6 voznji bi se neko dete/pocetnik prosulo iz korpe ispred, i onda ili ga izbegavaj ili se zaustavlja zica.

Stevs
09.01.2006, 00:14
Ja cu biti svake subote (i/ili nedelje) do kraja sezone na Bjelasici, pa se javite kada budete dolazili :D.

Ne bih da baksuziram:) ali planiram 99% ove godine da posetim Bjelasicu. Ne brini ti si prvi koga ću da zovem za sve informacije koje mi budu trebale ;)

btw: Po slikama i vremenu teška posla da će isklopivi četvorosed proraditi ove sezone...

ket
09.01.2006, 00:40
Koliko vidim od otvaranja novog cetvoroseda nema na Pancicu nista ove sezone?

Misko
09.01.2006, 00:56
Al su slike, za medalju:yay:

ipak Kop! :D

Flow
09.01.2006, 09:15
Neverovatno je da na kopu nema internet klub! Prosle godine je bilo u grandu ali je sada zatvoreno. To mi je stvarno debeli minus.


Bice, bice, evo juce je bas ekipa jednog provajdera bila gore !

Shaolin
09.01.2006, 10:31
Da li bi neko mogao da mi pomogne sa savetom oko smestaja na Kopu?
Potrebna mi je vikend varijanta sa dva nocenja - petak i subota!

Vikend 20.-22. januar.

:confused:

YIBLEX
09.01.2006, 11:22
Koliko vidim od otvaranja novog cetvoroseda nema na Pancicu nista ove sezone?

Komentatori na 3K rekose juce da se otvara 15jan. Koliko ja znam potrebno je da se nakace korpe i uradni proba.Ako ne puste stvarno su debili

Bojan87
09.01.2006, 12:04
Ako su oni postavili sajlu onda je najmanji problem da se nakace korpe i uradi testiranje zicare, ali problem je ako nisu postavili sajlu.

Imali neko informacije da li su postavili sajlu?

KOP_MANIA
09.01.2006, 12:47
Ako su oni postavili sajlu onda je najmanji problem da se nakace korpe i uradi testiranje zicare, ali problem je ako nisu postavili sajlu.

Imali neko informacije da li su postavili sajlu?


Koliko sam video na onim slikama koje je stevs postavio sajla je samo razvucena po banderama.

milos79
09.01.2006, 16:33
Sajla je postavljena, ali nije zategnuta na gornjoj strani, tj. ocigledno je otklopni mehanizam uradjen na pocetku, ali ne i na kraju. A kad ce ga zavrsiti, veliko je pitanje. Korpe su mnogo manji problem.

KOP_MANIA
11.01.2006, 11:08
Ja se iskreno nadam da ce pancicev vrh pokrenuti do pocetka februara..

Samo da se nadamo da nece pustati taj cetvorosed sporo vec da ga roknu do daske...
www.tckopaonik.com/sr malo i na taj sajt da odete i tamo mozemo da pocnemo sa diskusijama..:yay: :yay: :yay:

KOP_MANIA
11.01.2006, 11:11
Evo sad vide na Kopu sve zice rade sem Suvo rudiste (sidro) koji ce nam:yay: :yay: :yay: :yay:

Misko
11.01.2006, 11:23
Evo sad vide na Kopu sve zice rade sem Suvo rudiste (sidro) koji ce nam:yay: :yay: :yay: :yay:

Ne rade ni ledenice al nebitno ovako kad bi bilo 5x nedeljno ja bih bio prezadovoljan.

CrazyKong
11.01.2006, 12:06
evo info sa kopa
http://www.kopaonik-genex.com/eng/index.php?option=content&task=view&id=90&Itemid=89
Ne radi ni Malo Jezero ???

boris
11.01.2006, 19:55
Posle par godina provesću sedam dana na Kopaoniku:) od 22.01.
Istinski se radujem što ću ponovo skijati na Kopu.Malo me bune različiti
komentari oko kvaliteta sređivanja staza.Zadnji put sam bio 2001.god.
i mislim da su i gvozdac i duboka svako jutro bili odlično pripremljeni.Stvarno nema razloga da sada nebude tako.
Znam da je većina manijaka u to vreme na Žabljaku,ali se nadam da će
neko ipak biti i na kopu!:dziveli:
Pozdrav za sve skijaše !!!

sasa4
12.01.2006, 15:36
LJUDI,ZNA LI KO KAKVE SU CJENE NA KOPU?
KAFA,KLOPA,PIVO,SOK?????
TAMO SAM OD 21.01 PA DA ZNAM STA ME CEKA.:yay:

Gruja
12.01.2006, 16:44
Ako ces bilo sta da kupujes u radnji gledaj da to bude u diskontu koji se nalazi uz jatove apartmane. Posle toga par radnji sa spoljne strane konaka pa tek onda radnje unutar konaka.
Primer - crnogorski vranac 0,7:
- u konacima 400-450
- u diskontu 190

Slicno je i za druge artikle.

Caj/kafa na stazi nisu preskupi, red velicine 100din, a ako odes u beli andjeo na masincu tamo je sve u pola cene :)

Sto se tice hrane, konaci su dosta skupi. Bili smo u nekoj piceriji nas 4, pica i po jedno pice 3500din. Neki restoran u okviru konaka nas dvojica - corba, sarma i pivo 1700.

Rtanj je dosta povoljan - npr. veliko predjelo, 4 jela i 4 pica su bili oko 1700, tj. duplo vise ljudi je jelo za iste pare nego u konacima.

Neka sredina je kafana Koliba na malom jezeru, tu ima kuvanih jela za 300-400din.

Bata Bane
12.01.2006, 17:49
Ne rade ni ledenice al nebitno ovako kad bi bilo 5x nedeljno ja bih bio prezadovoljan.


Ma da brate, a ski pass placas kao da si u St. Morisu, i kao da sve staze rade

Misko
12.01.2006, 18:35
Ma da brate, a ski pass placas kao da si u St. Morisu, i kao da sve staze rade

jebig' sta da se radi nema boljeg a blizeg. JEdino sto je glupo je sto njima celu sezonu nece raditi sve staze odjednom, a ski pass je uvek full, bilo bi fer kad vec ne rade sve zice da obore ski pass procentualno koliko zica ne radi, znaci 3 zice ne rade 17 rade 92/20*17=78.2.

pop67
12.01.2006, 20:19
LJUDI,ZNA LI KO KAKVE SU CJENE NA KOPU?
KAFA,KLOPA,PIVO,SOK?????
TAMO SAM OD 21.01 PA DA ZNAM STA ME CEKA.:yay:
SASA ne bih da ti realnim pisanjem unapred upropastim zimovanje.Ali ponesi dzak love!

oddball
12.01.2006, 21:01
Originally Posted by sasa4
LJUDI,ZNA LI KO KAKVE SU CJENE NA KOPU?
KAFA,KLOPA,PIVO,SOK?????
TAMO SAM OD 21.01 PA DA ZNAM STA ME CEKA
nije frka, ja sam bio na kopu do pre neki dan. verujem da je najjeftinije u rtnju (hotel pri dnu malog karamana, u spustu se nalazi sa desne strane medju borovima), tamo je najskuplje pice 90 dinara (sok u limenci). caj je 30 din, kuvano vino i kuvana rakija po 80 din, nes kafa 70 din itd. e, da! i sendvic u lepinji sa domacim kajmakom i slaninom 90 din. fora je u tome sto je to studentsko odmaraliste i prilagodjeno je studentskom budzetu a moze bilo ko da svrati i na klopu i na pice. i u masincu je slicno. ako zelis jos nesto vise da kupujes ima neki diskont, ili mozda cak nesto poput c-marketa u trznjaku u centru i cene su skoro identicne kao u bgd-u. mi smo se zestoko zeznuli sto smo vukli tone hrane misleci da bi nas odrali tamo. naravno da postoje mesta za pozerisanje (izvlacenje kesa), ali toga imas svuda i na svakom skijalistu...

tako da ne lupas mnogo glavu ima gde i da se cirne i da se zvakne za normalnu kintu :ok:

Misko
12.01.2006, 21:15
Ma i ja to mislim nije frka preko dana, i za has tu nema zime, al ko hoce uvece da obrce ture po ski skoli mora fino da se otvori, pozarska mesta? Sta se tamo radi?

oddball
12.01.2006, 21:53
tu se vracamo na onu pricu da li neko ide na zimovanje da se lomi po snegu ili da cirka do 5 ujutru. ko kako voli, nemam ja nista ni protiv jednog ni protiv drugog. kazem da meni nije trebalo mnogo kesa ali jeste istina da ja nisam blejao uvece po kaficima, iz dva razloga: taj vid zabave mene ne zanima & bili smo preumorni.