PDA

Pogledati punu verziju : Novosti sa Kopaonika



Strane : [1] 2

Bojan87
20.05.2006, 19:59
Sta se desava na kopaoniku. Ima li kakvih novosti kada ce poceti gradnjaj cetvrtog cetvoroseda. Jel se gradi nesto ili je sve mrtvo od kraja sezone.

Krecha_86
21.05.2006, 04:31
Sta se desava na kopaoniku. Ima li kakvih novosti kada ce poceti gradnjaj cetvrtog cetvoroseda. Jel se gradi nesto ili je sve mrtvo od kraja sezone.

ZAAABOOORAVITE LJOOODI VISE NA KOPAONIK!!!
Kopaonik je komunjarska tvorevina i nema vise ulaganja u kop, dosta je toga bilo!!! Stara planina, Brezovica......o tome hotju da Vas cujem!!!

Bojan87
21.05.2006, 13:51
Pa i ja sam za Staru planinu, ali neka se prvo zavrsi Kopaonik do kraja. Sta sad ce mo da stanemo sa izgradnjom na kopaoniku, a zapocemo Staru Planinu, pa ce mo i tamo da zbog necega da zaustavimo izgradnju i nista necemo imati uradjeno do kraja.

Krecha_86
21.05.2006, 14:48
Kako to mislis da stanemo sa izgradnjom, pa na Kopu od divljih hotela za koje je gorica gajevic davala dozvole ne moze vise ni igla da stane. Gde ces vise da gradis na kopu. Pogledaj borove pored puta, koliko je unisteno zbog automobila i motornih sanki. A sto se tice izgradnje zicara, pa cetvorosed na malom karamanu je promasena investicija 100% a i ne znam gde mislis da se grade nove staze.

hehehe
21.05.2006, 19:40
@Krecha_86: Peace litle Mitjo, peace!

Tek-FLo_abc
22.05.2006, 02:00
u staru planinu je ulozeno 60 miliona evra za izgradnju ski centra.pored toga Golub sa Burtono pravi snowpark...

Bojan87
23.05.2006, 13:02
Bilo je reci na ovom forumu o Krivoj reci koja je jedna od najboljih delova kopaonik, i na njoj mogu da se izgrade nove zice.

Inace ja sam pitao nekoga ko voli Kopaonik da mi prokomentarise sta se desava na kopu, naravno ako zna. A nisam pita nekoga da mi kaze kako on mrzi kopaonik i da ga nepodnosi.

Krecha_86
23.05.2006, 16:35
Bilo je reci na ovom forumu o Krivoj reci koja je jedna od najboljih delova kopaonik, i na njoj mogu da se izgrade nove zice.

Inace ja sam pitao nekoga ko voli Kopaonik da mi prokomentarise sta se desava na kopu, naravno ako zna. A nisam pita nekoga da mi kaze kako on mrzi kopaonik i da ga nepodnosi.

Izvini Bojane, stvarno sam preterao :(
Nadam se da se ne ljootis...previse, samo sam hteo da kazem da ima mnogo lepsih planina od Kop-a i voleo bih da ih ti kao clan ski manijaka obidjes zajedno sa nama.

Pozz

Stevs
08.06.2006, 12:26
Bio sam na Kopaoniku pre nekih 20tak dana. Nažalost nisam stigao još uvek da postavim fotografije. Uglavnom mrtvo je da mrtvije ne može da bude. Prljavština na sve strane. Snega je još uvek bilo i to ne malo. Npr. Gvozdac i Ledenice su skoro komplet bili pod snegom. Samo uzani srednji deo je progledao dok je sa strane bilo izobilje snega. Sve u svemu da se radilo tokom sezone kako treba moglo bez problema da se skija i za 1 maj.

Naravno ništa još uvek nije počelo da se gradi. Ako bude gradnje, a nadamo se da će biti gradiće se Duboka I. Po svoj prilici ako se pogleda dinamika radova prošlih godina radovi će krenuti u septembru.

Ono što treba Kopaoniku, a što nije neki problem uraditi je još neka osvetljena staza. Mislim da bi za početak Karaman Greben bio idealno rešenje za tako nešto. Posebno što je pri kraju sezone noćno skijanje jedino kvalitetno na takvim visinama.

PS: Da bi jedan centar održavao kvalitet usluge mora non stop da se ulaže u njega.

Max
09.06.2006, 12:19
Jesi li prosao kroz Brzece? Interesuje me da li se grade novi hoteli... Bilo bi stvarno logicno da se obustavi gradnja hotela u centru i da se napravi toliko spominjana i zeljena gondola...
Pozdrav

Stevs
13.06.2006, 16:25
Jesi li prosao kroz Brzece? Interesuje me da li se grade novi hoteli... Bilo bi stvarno logicno da se obustavi gradnja hotela u centru i da se napravi toliko spominjana i zeljena gondola...
Pozdrav

Nisam bio ali sam video zimus da se gradi na sve strane u Brzeću. Po meni što se tiče gondole mislim da je mnogo bolje rešenje za razvoj turizma graditi gondolu direktno iz Brusa. Time ne samo što bi planinu sačuvali nego bi se drastično skratio put kao i cene smeštaja, a verujem da bi opština Brus procvetala sa turizmom (hoteli, privatan smeštaj, vikendice, otkup zemljišta i sl.), Mislim da oni nisu svesni da je to prioritet broj jedan za opštinu...

KOP_MANIA
08.07.2006, 20:50
Jel imaju neke novosti gde će se graditi nove žičare ili je još rano za to???

Stevs
16.07.2006, 21:30
Za sada na Kopaoniku se ništa ne radi što se tiče novih žica. Moram priznati da je sređenije dosta u odnosu na maj i kraj sezone. Ko hoće može da pogleda nove fotografije iz maja i jula ove godine:

http://ept.kg.ac.yu/kopaonik

Bojan87
16.07.2006, 22:50
činimi se da ove godine neće nista biti od novih žičara na kopaoniku. Moje mišljenje je da će početi da grade žičare na Staroj planini i da će zaboraviti na kopaonik. Jer svake godine su tokom aprila najavili gradnju žičare a ove godine ništa. Sad će avgust a ni reči od žičare. Nadam se da grešim i da će ipak početi radove, ali ako ih počnuu septembru neće ih završiti do početka ski sezone.

ski dude
23.07.2006, 15:41
ne znam zasto bi zaboravili kopaonik kad je on jedan od glavnih turistickih priliva novca,mislim da su krajem prosle sezone dovoljno pricali o izgradnji novih zicara za predstojecu sezonu pa sad nema toliko potrebe za medijskom burom ko prosle god.ja ipak verujem da ce se receno i ostvariti:cug:

Stevs
23.07.2006, 16:07
ne znam zasto bi zaboravili kopaonik kad je on jedan od glavnih turistickih priliva novca,mislim da su krajem prosle sezone dovoljno pricali o izgradnji novih zicara za predstojecu sezonu pa sad nema toliko potrebe za medijskom burom ko prosle god.ja ipak verujem da ce se receno i ostvariti:cug:

Bio sam prisutan ove godine kada je Dinkić obećao još jedan četvorosed i čišćenje Krčmara od zaostalih kasetnih bombi. Živi bili pa videli da li će da ispuni obećanje.

CrazyKong
01.08.2006, 13:55
Potpisan ugovor za žičaru i ski lift na Staroj planini, i za žičare Duboka 1 i 2 na Kopaoniku.
Uskoro detaljnije...
Daj Zoki to detaljnije

Bojan87
01.08.2006, 14:27
Ima li neko informacija o tome da li ce ove godine biti otvoren Krcmar. Da li se na kopu nesto radi po tom pitanju ili ce i ova sezona proci bez skijanja na krcmaru. Ipak je Ministar rekao da ce krcmar proraditi sledece godine, pa se nadam da ce ga ipak ocistiti.

Stevs
01.08.2006, 16:37
Nadam se da će obe žičare na Kopaoniku biti bar obični četvorosedi. Bilo bi takođe vrlo lepo ako bi se uz Duboku II probila i staza i naravno ispunilo obećanje da će se Krčmar očistiti od kasetnih bombi. Sve u svemu radujem se novoj sezoni i čini se sve kvalitetnijem i kvalitetnijem skijanju na Kopaoniku.

ski dude
01.08.2006, 17:03
duboka 2 mislim da ce biti sigurno 4sed.dok se za duboku 1 se spominjao dvosed sa KGB-a,ali ako obe zicare rade austrijaci ocekujem 2 4seda:ok: :ski:

Stevs
01.08.2006, 17:17
duboka 2 mislim da ce biti sigurno 4sed.dok se za duboku 1 se spominjao dvosed sa KGB-a,ali ako obe zicare rade austrijaci ocekujem 2 4seda:ok: :ski:

Obe će sigurno biti nove žice samo je pitanje kog tipa. KGB sigurno neće ići na Duboku I jer to čak i da hoće fizički nije izvodljivo...

oddball
01.08.2006, 19:44
pa bilo bi malo glupo da se pravi dvosed jer je minimum chetvorosed na skijalishtima

Bojan87
01.08.2006, 21:24
Koliko se secam KGB dvosed su rekli da ce da postave iza gobelja kada budu poceli da sire skijaliste ka toj strani.

Jel ce ove dve nove zicare da se grade ove godine, ili ce samo duboka 2 ove, a duboka 1 sledece?

Stevs
01.08.2006, 23:54
Žičara isklopivi četvorosed "Duboka 1". Sadašnji ski lift se demontira i negovom trasom sepostavlja isklopivi četvorosed (Kao Pančić). Da drugoj - levoj - krivini se postavlja međustanica za mogući izlazak. Izlazna stanica iznad izlazne kucice nekadasnjeg jednoseda.
Žičara četvorosed "Duboka 2" sa fiksnim sedištim (kao Mali Karaman). Sadašnji dvosed se demontira i na njegovu trasu postavlja novi četvorosed, čime će se obezbediti efikasno izvlačenje skijaša ka vrhu Karaman greben i dalje ka turističkom centru.
OKVIRNA DINAMIKA RADOVA:
- Do 01.09.2006. Projektovanje konstrukcije od stane Doppelmayr-a
- Od 01.09.2006. Zemljani radovi iostali pripremni radovi za montažu
- Od 01.10.2006. Montaža konstrukcije na terenu.
- Do kraja 2006. Pušranje u rad
Sve žičare i ski liftovi Kopaonika i Stare Planine, funkcionisaće u okviru Javnog preduzeća "Skijališta Srbije".

Stevs
01.08.2006, 23:56
Ovo je stvarno mnogo više nego što je verujem većina nas očekivala. Još ako bi bio očišćen Krčmar, a verujem da hoće jer će veći deo radova Duboke I da se obavlja baš u tom području. Baš sam prijatno iznenađen:cug:

hehehe
02.08.2006, 09:00
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?nav_id=206559

hehehe
02.08.2006, 09:41
http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=15862

oddball
02.08.2006, 10:01
good news, indeed :)

CrazyKong
02.08.2006, 10:19
To je ono sto smo cekali + ciscenje krcmara i da :ski: kao l(j)udi.....
Ako ovo urade ne bi mi bilo zao ni da ski pas bude 20e +...naravno uz dobro sredjivanje staza.

hehehe
02.08.2006, 10:21
ne bi mi bilo zao ni da ski pas bude 20e +...naravno uz dobro sredjivanje staza.

Sedmodnevni???:sm019: :eek:

wlad
02.08.2006, 10:33
Super je plan, još bolje je što se radi sve to ove godine (a ne do godine - pa da se zaboravi ;)). Već planiram u martu Kopaonik, a Stara planina pre toga ako bude gotovo :).

ski dude
02.08.2006, 14:45
zaista odlicne vesti:sm019: :ski: ,jedino mi ovo sa medjustanicom na dub.1 nije bas najjasnije,nije bas neka velika duzina zice da bi je stavljali ili mozda gresim:dontknow: :cug:

Stevs
02.08.2006, 15:18
zaista odlicne vesti:sm019: :ski: ,jedino mi ovo sa medjustanicom na dub.1 nije bas najjasnije,nije bas neka velika duzina zice da bi je stavljali ili mozda gresim:dontknow: :cug:

Međustanica je koliko kapiram baš tu postavljena zbog takmičenja koja se često održavaju na Dubokoj I sa početkom na toj poziciji.

ski dude
02.08.2006, 19:28
a odakle ce pocinjati cetvorosed,jer mislim da ne moze da se ugura tamo odakle je kretao tanjir:confused:

Stevs
02.08.2006, 19:32
Što se tiče Kopaonika ovim se završava prvi investicioni ciklus od 5 četvoroseda. Ovo su stvarno sve odlične vesti i nadam se da se neće na ovome stati i da se od sledeće godine kreće u izgradnju ski liftova na potezu Krive reke pa sve do Gobelje gde mogu da se naprave odlične ski staze. Nadam se samo da će i sledeća vlada ma koja bila nastaviti sa ulaganjem u ski sport. Valjda samo preležali one dečije bolesti da kako ko dođe na vlast sve kreće iz početka...

Bojan87
02.08.2006, 20:45
Iskreno se nadam da ce sve stici da urade pre pocetka ski sezone. Ipak treba da urade ove godine tri cetvoroseda ( dva na kopaoniku i jedan na staroj planini ).

Jel ce 4-sed duboka 1 pocinjati gde i cetvorosed duboka 2 i dvosed krcmar ?
Ako je odgovor da verovatno ce morati podosta da se potrude da promene reljef tog dela da bi ugurali sve te pocetne stanice. A i staze ce se malo pomeriti jer ipak zica duboka 1 mora da ima malo mesta za pocetni uspon i penjanje na odredjenu visinu.

Stevs
03.08.2006, 03:38
12.4.2006. Glas Javnosti

Turistički radnici Kopaonika prave plan za narednu sezonu

Čišćenje staza od kasetnih bombi

KRALJEVO - Skijanje na Kopaoniku privedeno je kraju. Snega na najvećoj srpskoj planini još ima, ali sve je lošijeg kvaliteta, pa se turistički radnici presabiraju i izvode računicu minule sezone. Jednoglasni su da je ove zime postignut rekord u poseti i zaradi, najviše zahvaljujući novoj četvorosednoj žičari kojom se do Pančićevog vrha stiže za četiri i po minuta. Nekada se donde "putovalo" čitavih 25 minuta.
Ove zime sve kopaoničke žičare su prevezle oko tri miliona skijaša. Novi četvorosed za sat vremena na vrh planine može da odnese 2.400 zaljubljenika u smučanje. Kopaonički turistički poslenici već razmišljaju o narednoj sezoni. Sa Republičkom vladom dogovoreno je da se krene u osposobljavanje novih smučarskih staza. Reč je, zapravo, o starim i skijašima dobro poznatim stazama Stara duboka i Krčmar, koje od 1999. godine nisu u upotrebi. Avijacija NATO bombardovala je repetitorska postrojenja na Pančićevom vrhu, a "nehumane" kasetne bombe padale su i na popularne staze.
- U nekoliko navrata čišćene su staze, ali još nismo dobili sertifikat za upotrebu. Pretpostavlja se da neeksplodiranih naprava ima još. Angažovali smo jednu poznatu evropsku organizaciju koja se bavi razminiranjem terena i ovog leta staze će biti očišćene - kaže Ljubiša Radovanović, direktor Turističkog centra "Kopaonik".
Urađen je projekat osposobljavanja Krčmara za smučanje koji će imati novu žičaru. Ona će moći da preveze 1.200 smučara na sat vremena. Nešto veće prevozne kapacitete imaće nova žičara na stazi Duboka 1. I ona će ovog leta biti osposobljena za bezbedno korišćenje. Razmišlja se i o letnjoj sezoni.
- Rešili smo da snizimo cene za 40 odsto i to će imati pozitivan efekat. Idemo sa niskim cenama i visokom popunjenošću - nada se Milovan Perišić, direktor JAT-ovih apartmana.

Stevs
03.08.2006, 03:43
FBD - Forum za bezbednost i demokratiju:


Projekt za Kopaonik je još problematičniji.
Kasetne bombe bacane iz aviona uglavnom su , padale po šumi. Zbog konstrukcije kasetnih bombi kod kojih često dolati do neaktiviranja upaljača, one se sa svojim malim padobrančićima najčešće zaglavljuju u krošnjama drveća, ostajući stalna opasnost za okolinu.
U ovom projektu zahteva se pretraživanje i čišćenje samo na tlu i ispod površine tla, dok je problem u bombi krošnjama drveća nesavladan iako se 85% površine od 170.000m2 koja je određena za čišćenje nalazi pod gustom četinarskom šumom.
Postoje očevidci neeksplodiranih kasetnih bombi u krošnjama, kao i činjenica da nije pronađena tehnologija pretraživanja krošnji drveća, naročito u gustoj šumi.
Ta činjenica mora biti poznata i Centru . Zadatak pretraživanja i čišćenja krošnji nije rešen ali će se te površine, ipak predati na upotrebu kao ’’sigurne’’ za turizam.

KOP_MANIA
04.08.2006, 18:54
http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/200607Summer/imagepages/image53.html

koja je ovo žičara. Liči mi na Belu Reku al što nema korpi???

Stevs
04.08.2006, 19:02
http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/200607Summer/imagepages/image53.html

koja je ovo žičara. Liči mi na Belu Reku al što nema korpi???

Da Bela Reka II samo su korpe skinute...

Bojan87
04.08.2006, 22:08
Nije valjda da ce konacno da poprave korpe na Beloj reci:yay: :yay: :yay:
Svake godine se penjem zicum sa nadom da necu da ispadnem, ali valjda je tome dosao kraj. Valjda ce te korpe da posalju na opravku, pa ce ih popravljene vratiti.

Krecha_86
04.08.2006, 22:16
Nije valjda da ce konacno da poprave korpe na Beloj reci:yay: :yay: :yay:
Svake godine se penjem zicum sa nadom da necu da ispadnem, ali valjda je tome dosao kraj. Valjda ce te korpe da posalju na opravku, pa ce ih popravljene vratiti.

Neće, ja često idem leti u Brzeće, korpe skinu na mesec dana, valjda da se žica "odmori" i onda te iste korpe vrate nazad :awm2:

KOP_MANIA
05.08.2006, 07:29
Ja prošle godine nisam mogao da stavim noge na ono

ski dude
23.08.2006, 00:39
Министри у Влади Републике Србије - финансија Млађан Динкић, за капиталне инвестиције Велимир Илић и трговине, туризма и услуга Бојан Димитријевић отвориће у среду, 23. августа, у 13 часова радове на изградњи нових четвороседних жичара "Дубока 1" и "Дубока 2" на Копаонику, које се граде из средстава Националног инвестиционог плана.

За представнике медија организован је превоз до Копаоника, а полазак аутобуса предвиђен је у среду, 23. августа, у 7.15 часова испред зграде Министарства финансија у улици Адмирала Гепрата.


pocelo je pocelo:yay:

KOP_MANIA
23.08.2006, 08:24
Da upravo sam čuo sad na vestima. Super što je počelo. Valjda će do januara da se sagradi:D

CrazyKong
23.08.2006, 08:51
Da upravo sam čuo sad na vestima. Super što je počelo. Valjda će do januara da se sagradi:D


gospodin Velimir Ilić, svečano je 15. avgusta 2005. godine u 12.00 časova, otvorio radove na izgradnji novih četvorosednih žičara Pančićev vrh i Mali Karaman na Kopaoniku

Ako pozure mozda i stignu.....samo nije mi jasno sta ce da rade sa starim dvosedom na Dubokoj II, da ga skidaju skroz ili da ga upgrade-uju...tj moze li nesto od njega da se iskoristi (polazna kucica, stubovi, temelji za stubove)

Bojan87
23.08.2006, 12:47
Verovatno ce da ga remontuju i postave negde drugde, a u najgorem slucaju ce sluziti kao rezervni delovi za krcmar, kada on pocne sa radom.

Znaci veceras u dnevniku izvestaj sa kopaonika.:sm019: :yay:

oddball
23.08.2006, 17:13
...а полазак аутобуса предвиђен је у среду, 23. августа, у 7.15 часова испред зграде Министарства финансија у улици Адмирала Гепрата.

znachi, danas. vecheras da pogledamo dnevnik pa da vidimo...

Stevs
23.08.2006, 22:35
Utvrdio sam da je većina naših novinara polupismena. Vest su prenele više televizija i novina i većina je napravila po neku grešku da ne kažem da su sve vesti bile različite, a govore o istom događaju. Sramota...

D.I.M.
24.08.2006, 07:17
Ministri finansija, turizma i kapitalnih investicija otvorili radove na Kopaoniku
http://www.danas.co.yu/img/spacer.gif
Za izgradnju žičara 7,8 miliona evra

Izvor: Danas, FONET

.......
Prva faza radova na žičarama Duboka 1 i Duboka 2 trebalo bi da bude završena do sredine decembra, kada će svaka od njih moći da primi 1.800 skijaša na sat, a posle završetka kompletnih radova, kapacitet će biti 2.400 na sat. FONET
Kakve su to faze u pravljenju zicara? Pravim do pola, pa posle drugu polovinu? Povecam brzinu pa, stane vise? Stavim reklamu i putokaz, pa u drugoj fazi poseta je bolja? Samo Velja i Mladja to znaju?

CrazyKong
24.08.2006, 09:05
Kakve su to faze u pravljenju zicara? Pravim do pola, pa posle drugu polovinu? Povecam brzinu pa, stane vise? Stavim reklamu i putokaz, pa u drugoj fazi poseta je bolja? Samo Velja i Mladja to znaju?

Da, poveca se brzina pa moze da prenese vise...bar je tako bilo sa Pancicem....Samo mi nije jasno kakve to veze ima sa fazama radova :dontknow:

wlad
24.08.2006, 09:08
Kakve su to faze u pravljenju zicara? Pravim do pola, pa posle drugu polovinu? Povecam brzinu pa, stane vise? Stavim reklamu i putokaz, pa u drugoj fazi poseta je bolja? Samo Velja i Mladja to znaju?

Izvinjavam se na off-topic, ali se meni to čini kao normalno, da kada se pusti žičara da u startu ne radi maksimalnom brzinom. Posle svih load/stretch testova da se "ubrza" žičara.. Koliko sam video u martu ove godine, ti četvorosedi i na 1800 rade sjajno, tako da nema brige :), mislim da ovakve akcije (izgradnje) treba podržati maksimalno.

Kopaonik je sa ovim novim žičarama postao pravi centar za sve skijaše..

CrazyKong
24.08.2006, 12:19
Ma pustite zajebanciju....
Izgleda da ce oba lifta biti isklopiva, bar sudeci prema "polupismenim novinarima".
Na pocetku se govorilo o jednom isklopivom (dubokaI) + jednom fiksnom (dubokaII)

Stevs
24.08.2006, 12:38
Ma pustite zajebanciju....
Izgleda da ce oba lifta biti isklopiva, bar sudeci prema "polupismenim novinarima".
Na pocetku se govorilo o jednom isklopivom (dubokaI) + jednom fiksnom (dubokaII)

Na B92ci su govorili da će oba biti isklopiva. Zato i kazem da je nase novinarstvo nula.

Stevs
24.08.2006, 12:50
Kakve su to faze u pravljenju zicara? Pravim do pola, pa posle drugu polovinu? Povecam brzinu pa, stane vise? Stavim reklamu i putokaz, pa u drugoj fazi poseta je bolja? Samo Velja i Mladja to znaju?

Ista priča je i sa žičarom Pančićev Vrh ona je projektovana na 2400 skijaša na čas, a u prvoj fazi će prevoziti 1800. Jedino što mi pada na pamet je da će žica raditi još brže ako je ikako moguće ili da će korpe u drugoj fazi biti postavljene gušće kao na fixnim četvorosedima ako je i to ikako moguće :)

Bojan87
24.08.2006, 20:22
Juče je počela i izgradnja žičara na stazama Duboka 1 i Duboka 2. Radove finansira Vlada Srbije, novcem iz Nacionalnog investicionog fonda, a planirano je da u razvoj srpskog turizma iduće godine bude uloženo 50 miliona evra.

Radove na izgradnji žičara, vredne osam miliona evra, juče su simbolično otvorili ministar turizma Bojan Dimirijević, ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić i ministar finansija Mlađan Dinkić. Da bi se neko popeo od Konaka do Pančićevog vrha nekada je bilo potrebno 25 minuta. Otkad je zimus izgrađena nova žičara, stiže se pet puta brže. Iste takve četvorosedne žičare biće postavljene i na stazama Duboka 1 i Duboka 2. Predviđeno je da se žičare kreću brzinom od pet metara u sekundi, da u jednom satu prevezu od 1.800 do 2.400 ljudi, i da počnu da rade do 20. decembra ove godine.

Mlađan Dinkić je rekao da će novac prikupljen od korišćenja žičara biti upotrebljen za dalju izgradnju i održavanje skijališta. Prošle zime žičare na Kopaoniku prevezle su tri miliona skijaša. To je rekord koji mnogi pripisuju i tome što je najzad počelo da se ulaže u skijališta.

Kako bi turiste privukao i u druge zimske centre, ministar turizma Bojan Dimitrijević za narednu godinu najavio je ulaganja od 12 miliona evra u skijališta na Goliji, Zlatiboru, Divčibarama i na Staroj planini. "Stara planina će do kraja dodine dobiti modernu žičaru i ski-lift. Mislim da je u turizam, kao najperspektivniju granu, potrebno ulagati od 50 do 100 miliona evra godišnje, ali bi to većim delom trebalo da budu pare privatnog sektora, koji to već prepoznaje kao dobar biznis", kaže Dimitrijević.


To kaze B92.

Prema njima nove zicare ce bite iste sorte kao i pancic expres.

Stevs
25.08.2006, 10:52
Zbog moderacije samo da prenesem Steknov post jer je pomeren u drugu temu:


Za brzinu od 1800 skijaša na sat razmak između četverosjeda je 8 sekundi. Za 2400 razmak je 6 sekundi.

Bojan87
20.09.2006, 10:53
Imali kakvi novih slika sa kopaonika. Jel se zna dokle se stiglo sa gradnjom dve nove zicare. Pricalo se da pocetkom septembra treba da krene izlivanje osnova za stubove, pa me interesuje jer se zaista krenulo sa tim ili ponovo nesto kasnimo.

dvukovic
25.09.2006, 11:57
Bio sam sad za vikend na Kopaoniku, prošetao sam malo stazama, i video sam da se nešto gradi tačno na raskrisnici ono putića što se spušta sa karaman grebena, pa se jedan deo račva za Mašinac, a drugi za crvenu duboku...

Po veličini radova rekao bih da se radi polazna/ krajnja stanica za neku od žica, jel zna neko o čemu može tu da se radi?

Stevs
25.09.2006, 12:06
Bio sam sad za vikend na Kopaoniku, prošetao sam malo stazama, i video sam da se nešto gradi tačno na raskrisnici ono putića što se spušta sa karaman grebena, pa se jedan deo račva za Mašinac, a drugi za crvenu duboku...

Po veličini radova rekao bih da se radi polazna/ krajnja stanica za neku od žica, jel zna neko o čemu može tu da se radi?

Ne verujem da ima veze sa novim žicama verovatno se nešto drugo gradi možda neki kafić ili se dovodi struja ili nešto treće. I mene baš interesuje o čemu se radi...

dvukovic
25.09.2006, 12:09
Meni je ličilo na stanicu za žicu, jer ima baš duboke temelje, i kad sam prolazio spremali su armaturu za dva velika stuba... Ne verujem da trafo stanica treba takve stubove i toliko betona...

Bojan87
25.09.2006, 23:11
Pa ja koliko znam 50 metara od pajinog presla se nalazi trafo stanica tako da tesko da je to. A za kafic neverujem da grade tako duboke temelje, mozda je nesto trece.

CrazyKong
26.09.2006, 11:48
Dao Bog da izvuku jos jednu zicu odatle na Rudiste (Pancic, prim prev). Na taj nacin bi povecali kapacitet skijanja na tom vrhu koji jos nije potpuno iskoriscen.

Stevs
26.09.2006, 13:49
Dao Bog da izvuku jos jednu zicu odatle na Rudiste (Pancic, prim prev). Na taj nacin bi povecali kapacitet skijanja na tom vrhu koji jos nije potpuno iskoriscen.

Realno tu ne treba nikakva žica kad naprave isklopivi četvorosed na Dubokoj I.

ski dude
26.09.2006, 18:03
mozda oce da izvuku zicaru na karaman

Bojan87
07.10.2006, 20:17
I jel zna neko dokle se stiglo sa gradnjom zicara, i sta se zida na pajinom preslu ?
Naravno i slikice su dobro dosle.:yay:

Krecha_86
08.10.2006, 05:39
Dao Bog da izvuku jos jednu zicu odatle na Rudiste (Pancic, prim prev). Na taj nacin bi povecali kapacitet skijanja na tom vrhu koji jos nije potpuno iskoriscen.
Ajoooooj Crazy, jel to ironija ili patetika...? Ne mogu da verujem da kazes za Suvo Rudiste na koje vuku 4 zicare (sidro, cetvorosed pancic, dvosed centar i novi cetvorosed sa duboke) da nije dovoljno iskoriscen :sm022:

CrazyKong
09.10.2006, 09:04
Nije ironija....
Meni nikada nije bilo jasno sto tu nije bila jedna kraca zica...od presla do vrha....na dole imas 3-4 staze lepe staze, doduse kratke....da se sit naskijas.
U to toba altrenative su bile jednosed (19 min) ili centar (2/3 ide iznad ravnog)...doduse mogao je jednosed da se hvata na medjustanici pa da molis Boga da ti ne stane do gore (jednom sa cekao 30 min dok nisam skocio u sneg sa istog)

Sa novim 4-sedom su se stvari prilicno ubrzale tako da realno i nije potreban novi lift...samo ja nekako jos uvek zalim :))

Grazer
18.10.2006, 11:57
Ikakvih novih vesti o gradnji.Dokle su Duboke dogurale?

pedja5
24.10.2006, 16:12
Na Kopaoniku sam boravio od 19.-21. oktobra. Prvi put sam bio davne 1986. godine, ali ovo je prvi put da sam na planini bio kada nije skijaska sezona i kada nema snega. Znam da su ovde svi zagrizeni za skijanje, ali toplo preporucujem posetu u vreme kada nema snega. Imao sam priliku da otkrijem neki novi Kopaonik.
Bela reka sa puta.
sl.jpg

Prvog dana nisu radile zicare do Suvog rudista pa sam isao pesice. Laganim hodom sam stigao do crne Duboke.
Vidi se da radovi teku nekim tempom. Stari tanjir je skinut i prave se betonske osnove za stubove. Na slikama su osnove za dva poslednja stuba. Posto je nemoguce bas svuda spustiti kamion sa betonom napravljen je cevovod. Odatle se lepo vidi Krcmar, a dobra vest da je zicara toga dana testirana.
sl 7,10 i 12

Sam vrh Suvog rudista i tabla sa podacima o radovima.
sl4

Od ranije znam da se sa Suvog rudista vidi dosta visokih planina u precniku od par stotina kilometara (Sar planina, Prokletije, Durmitor, Bjesaca, planinski venci u Rumuniji i Bugarskoj). Zimi je uglavnom losa vidljivost, a i kad dodjem na skijanje nakako na to ne obracam paznju. Na sl1 mislim da se vidi Sar planina (to je skroz ka jugu), a na sl2 mislim da su Prokletije (blagi jugozapad). Ako neko zna nesto vise o ovome, ili ako ima neke slike neka me demantuje ili potvrdi moje pretpostavke. Ako neko misli da se radi o oblacima nije u pravu. Iste slike sam mogao da snimim i sa vrha Malog jezera.

Do samog Pancicevog mauzoleja se nije moglo doci, posto je vojska imala neke aktivnosti. Na ovoj slici se vidi novosagradjeni objekat i cisterne oko njega. Posto je zimi sve pokriveno snegom, nisam mogao ni da sanjam da postoji mnogo puteva (naravno bez asfalta) kojima moze proci mehanizacija, pa cak i do celih 2000m/nv.
sl5

Kamion na samom kraju cetvoroseda. Naravno i radnici koji izgaraju na poslu. Glavna zanimacija im je da sednu cetvorica u korpu, a da ih jedan ljulja. Radovi dakle napreduju kao “puz preko oranja,” ali ce sve sigurno biti gotovo do krajnjeg roka 20.12.
sl11

Takozvano “mondensko mesto” kafic Dolly bell” (ili kako se vec pise). Sada potpuno pusto i zatvoreno. Inace na kopaoniku nema zive duse, osim par ekskurzija. Manje-vise u konacima je sve zatvoreno i bas deluje bez veze.
sl14 i 20

Markov kamen. Vredi pogledati. Petnaestak minuta pesice od dvoseda za Pancic. U sred sume gomila ogromnog kamenja kao da je pala s Marsa.
sl15

Duboka II. Skinuta stara zica i dva poslednja stuba. Postavljanje betonske armature za novu zicu. Tempo kao i za Duboku I.
sl3,6,8,9 i 13

Nema veze sa skijanjem, ali sam posetio u povratku. Djavolja varos. Nesto maltene jedinstveno u svetu. Vise na www.djavoljavaros.com
sl16

Sve u svemu vreme kratko, ali ipak dovoljno za ovakvu pricicu.

pedja5
24.10.2006, 16:14
Uuuuuuuu

Izvinite za slike.

pedja5
24.10.2006, 16:16
Jos jedan..............

pedja5
24.10.2006, 16:18
I poslednji!!!

Krecha_86
24.10.2006, 16:59
Bela reka sa puta.
sl.jpg

Moram da te ispravim....to su Ledenice :)

pedja5
24.10.2006, 17:37
Hvala, godinama sam ziveo u neznanju!!!

Bojan87
06.11.2006, 17:34
Stara planina ubrzano naprijed

Srpski ministar financija objavio je da se plan izgradnje ski centara na Staroj planini privodi kraju i da ce u potpunosti biti završen do kraja godine
Planovi obuhvaćaju gradnju velikog broja novih ski liftova te kompletno olimpijsko selo. "Država je već odvojila 50 hektara za izgradnju naselja koje će biti projektirano i izgrađeno od strane renomiranih međunarodnih kompanija", izjavio je ministar prilikom otvaranja predstavništva Doppelmayra u Beogradu.

Jedna od najjačih svjetskih tvrtki za gradnju sjedežnica, gondola te ostale skijaške infrastrukture, na Kopaoniku je već postavila tri nova četverosjeda, dok je u planu postavljanje još ukupno pet novih.

Na kraju je ministar još izjavio da je u planu završetak planiranja izgradnje skijališta na Goliji i Vlašini i to do kraja 2007. g. Isto tako, postoji mogućnost spajanja skijališta na Staroj planini s onim s Bugarske strane. Svakako lijepe vijesti za istočne susjede.

izvor : http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=16149


Sta bi ovo trebalo da znaci da bi posle ove dve zicare trebalo da se urade jos tri ????????????
Ili su oni hteli da napisu da ce postaviti ukupno 5 sa ovih posotjecih 3 ?

Symon
06.11.2006, 17:52
Juce je ekipa SKI MANIJAKA dosla sa Stare planine ma oni nece zavrsiti ni ove 2 a kamoli jos 3-4

ski dude
06.11.2006, 18:48
Juce je ekipa SKI MANIJAKA dosla sa Stare planine ma oni nece zavrsiti ni ove 2 a kamoli jos 3-4

zar se ovde ne diskutuje o kopaoniku,ne vidim nigde staru pl.;)

Bojan87
06.11.2006, 23:47
Da ja sam pitao za kopaonik, ali i ta informacija o SP je interesantna.

Jel zna neko sta ce se desiti kada se izgrade svih 5 zicara na kopu.

I zar nisu pricali da ce prve dve godine izgraditi 3 zice, pa ce onda trece poceti i sa nabavkom ratraka i topova za sneg. Koliko vidim od topova i ratraka ove godine ponovo nece biti nista.

Dunjica
07.11.2006, 13:33
Hej, jos 2005. su bili topovi za sneg, ako si na to mislio, barem je mene jedan oduvao sa leda...

NSboarder
07.11.2006, 13:58
dajte ljudi potkrepite sve ovo sa nekim slicicama.
mora da ima neko da je bio na Kopu ovih dana, i da je naravno fotografisao ponesto za uspomenu!!
moram da vidim tih 42 cm snega, jer moram priznati vec sam i zaboravio kako izgleda sneg! :)

Krecha_86
07.11.2006, 16:49
Hej, jos 2005. su bili topovi za sneg, ako si na to mislio, barem je mene jedan oduvao sa leda...
Pa kad si mawa :sm019:

ThE_MaN
07.11.2006, 17:32
Ljudi pogledajte na www.tckopaonik.com ski info žica Pančićev vrh radi od 09:00h do 14:00h za pešake. Ali mislim da bii mi mogli da se nazovemo pešaci. :yay: :yay: :yay: . Prosto za ne verovati. Mogli bi svi članovi foruma da se organizuju na jedan ski vikend. Čisto da nas mine želja.

NSboarder
07.11.2006, 18:14
Ali mislim da bii mi mogli da se nazovemo pešaci. :yay: :yay: :yay: . Prosto za ne verovati. Mogli bi svi članovi foruma da se organizuju na jedan ski vikend. Čisto da nas mine želja.

e sada govorimo istim jezikom!!
pa sta mi smo presaci sa rekvizitima, zar ne?! hehe
ej lako je vama krusevljanima i kragujevcanima, a sta mi iz ravnice:sm022:!!
eh sto nisam rodjen u alpima

Stevs
07.11.2006, 19:10
dajte ljudi potkrepite sve ovo sa nekim slicicama.
mora da ima neko da je bio na Kopu ovih dana, i da je naravno fotografisao ponesto za uspomenu!!
moram da vidim tih 42 cm snega, jer moram priznati vec sam i zaboravio kako izgleda sneg! :)

Nema nista od tog snega, nazalost odlazi to za par dana...

diplomata
07.11.2006, 20:09
kako nema ništa od toga !?

ako temperatura ostane kao do sada, zadržaće se sneg !!

Stevs
07.11.2006, 21:09
kako nema ništa od toga !?

ako temperatura ostane kao do sada, zadržaće se sneg !!

Evo sutra 12C, a danas je vec 35cm. Taj prvi sneg se najcesce nikad ne zadrzi i uvek je nedovoljan za skijanje zbog velikog kolebanja temperature...

zloglasni
07.11.2006, 21:51
kako nema ništa od toga !?

ako temperatura ostane kao do sada, zadržaće se sneg !!

Dobro si reko "ako ostane" ali nazalos ide otopljenje

CrazyKong
08.11.2006, 09:28
U principu prvi sneg je najbitniji za duzinu ski sezone...kazu ljudi nema skijanja bez dobrog "jugovog" (vlaznog) snega...dodouse ovaj je malo poranio pa je stvarno pitanje koliko ce se odrzati...
Ali da postoje topovi koi bi mesali vestak sa pravim snegom i pravili kompaktnu masu otporniju na topljenje od obicnog snega siguran sam da bi sezona mogla bez problema vec da pocne....ali bice valjda i to uskoro....

mar1u5
09.11.2006, 01:32
Sta ima novo kod Duboke 1 & 2?Gde su stigli radovi?:dontknow:

diplomata
09.11.2006, 17:15
kakve su novosti sa trenutnim stanjem visine snega, kolika je temperatura ovih dana na kopu ???

nastymotherfucker
12.11.2006, 21:58
Trenutno je na kopaoniku -2 i ima 26 cm snega.ovih dana izgleda nece padati ali nadajmo se od sledece nedelje da ce biti vise............Poz

Bojan87
04.12.2006, 00:05
Монтажа нових жичара на Копаонику
Две нове успињаче


За само три месеца извођачи радова привели крају монтажу две нове успињаче које ће од ове зиме бити у погону
http://www.politika.co.yu/eaadmin/catpics/N_IZxC6nVj6t5N47XL8SfOd6uxVAVzZBPmQSM.jpg
На реду завршни радови
Фото М. Дугалић


КОПАОНИК – Скијаши ће од ове зиме на Копаонику скијати, како се то каже, колико имају снаге у ногама. Неће бити гужве у подножју планине, јер ће капацитет жичара бити већи за још две нове и две ремонтоване успињаче. Тако ће у једном сату на врхове цео систем моћи да превезе чак 27.500 скијаша.

Зна се да је у последње две године, уз улагања Владе Србије и „Генекса”, монтирано три савремене четвороседешнице, а крајем овог лета почели су радови на монтажи још две такве жичаре.

Упркос томе што је рок за окончање посла био кратак и што је било неочекиваних застоја, Љубиша Радовановић, директор јавног предузећа „Скијалишта Србије”, уверава нас да ће успињаче на обе стазе, познате под називом „Дубока 1” и „Дубока 2”, бити у погону до почетка главне зимске туристичке сезоне. Такође, објашњава нам Радовановић, ове зиме, после чишћења терена од преосталих касетних бомби, скијаће се и на најдужој и једној од најлепших стаза званој „Крчмар”, а ремонтован је и ски-лифт на стази „Струга” тако да ће и на падинама Копаоника према Брзећу и Брусу бити више скијаша.

Вредне стручњаке и мајсторе краљевачке фирме „Амига” пратило је, додуше, и лепо јесење време, али то не умањује њихов успех, јер, како су нам и представници аустријске компаније „Допелмајер”, произвођача комплетне опреме за жичаре, објаснили, „оно што се и у Аустрији ради за најмање шест месеци ови мајстори су обавили за око три месеца”.

– За то време уградили смо око четири хиљаде тона бетона – каже Мирослав Тлачинац, власник „Амиге” – и то на овим стрминама. Рецимо, за само један дан монтирали смо око тридесет стубова, уз помоћ хеликоптера швајцарске фирме „Хелаг – хелисвис” који их је транспортовао до сваког темеља за монтажу. Поред овог, окончали смо и уградњу нове расвете на стази за ноћно скијање познатој под називом „Мало језеро”.

Нова жичара на „Дубокој 1” биће дуга 1.409 метара, а на „Дубокој 2” 1.106 метара. Обе се крећу брзином од пет метара у секунди и могу у једном сату на врх да превезу око 1800 скијаша. У набавку опреме и монтажу Влада Србије је из Националног инвестиционог програма издвојила око 7,5 милиона евра.
М. Дугалић
[објављено: 04.12.2006.]

KOP_MANIA
04.12.2006, 07:55
Поред овог, окончали смо и уградњу нове расвете на стази за ноћно скијање познатој под називом „Мало језеро”.


Jel ovo tacno???

dvukovic
04.12.2006, 09:36
Bojan87:
Рецимо, за само један дан монтирали смо око тридесет стубова, уз помоћ хеликоптера швајцарске фирме „Хелаг – хелисвис” који их је транспортовао до сваког темеља за монтажу.

A onda je mrmot zavio čokoladu...

30 stubova za jedan dan... To mu dođe otprilike po jedan stub na svakih 20 minuta, sve komplet kačenje, transport do lokacije i spuštanje... Zacijelo...

Milan NS
04.12.2006, 09:41
Pa to je uz pomoć RV i PVO ...
Ne zaboravi da su oni i NATO aviJone terali u "panični beg"

:-)))

diplomata
04.12.2006, 11:23
koliko sam ja skontao montirani su oni delovi koji drže sajlu!!!

to i nekako može !!!

ma samo neka zavrse u planirano vreme i biće dobro !!!

plageton
04.12.2006, 14:34
Da li ste primetili izraz "glavna zimska turisticka sezona"? To valjda znaci da postoji i "sporedna zimska turisticka sezona". Stvarno bi bilo korisno da znamo kad pocinje jedna a kad druga. I cene ski-pasa onda treba da budu tome prilagodjene

Bojan87
04.12.2006, 14:54
Da li ste primetili izraz "glavna zimska turisticka sezona"? To valjda znaci da postoji i "sporedna zimska turisticka sezona". Stvarno bi bilo korisno da znamo kad pocinje jedna a kad druga. I cene ski-pasa onda treba da budu tome prilagodjene

To se nikad ne zna. Ja predpostavljam da glavna zimska sezona pocinje kada zavrse zicu, a da je sve pre toga pred sezona. Ali naravno za cene ski pasa uvek je glavna zimska sezona :sm021:.

Inace zicare ce 100% da zavrse do kraja decembra zato sto su izbori u januaru, a dinkic i velja moraju da se prikazu pre izbora na otvaranju novih zicara.

wlad
04.12.2006, 16:08
Valjda je glavna (kod nas) od NG/raspusta - kada je najveća gužvaja :).

ski dude
04.12.2006, 17:33
sve u svemu covek je lupio:sm019:

Grazer
19.12.2006, 08:14
sta je ovo,kakva razlika u vremenu.na kopu jedva nesto malo snega a pogledajte jahorinu,neverovatno

`<~$nOwBoArDeR~>`
19.12.2006, 23:20
Ma da bre....ovde u Obrenovcu ima vise snega trenutno nego na Kopaoniku i jos uvek pada.....neverovatno......

diplomata
20.12.2006, 13:48
i danas u beogradu pada još uvek !!!

valjda će ga biti još !?!?!

trebalo bi i na kopu da napada ovih dana, a i vreme mu je !!!

kop
20.12.2006, 17:40
Ovaj sneg u Beogradu je tek sad prestao i ja mislim da je za ova 2 dana u Bg palo vise snega nego za 10 dana na kopu !! :)

mar1u5
04.01.2007, 05:00
Kakve su staze sad posle ove padavine?Jer ima snega svuda?Ja idem gore u ponedeljak pa neznam sta da ocekujem...:dontknow:

plageton
07.01.2007, 19:54
Kakve su staze sad posle ove padavine?Jer ima snega svuda?Ja idem gore u ponedeljak pa neznam sta da ocekujem...:dontknow:

Stigao sam sa Kopa sinoc. Imaces snega za sve staze osim za one koje obicno ne rade, a te koje obicno ne rade su Bele Reke, Gvozdac, Ledenice, Krcmar (mozda Krcmar i ima dosta snega, ali ziczra u svakom slucaju ne radi). Za Duboku nisam siguran ali mozda ce i nju osoposobiti s obzirom na to dolazi ministar da izvoli otvoriti ziccaru.

plageton
08.01.2007, 01:20
Situacija na Kopaoniku je katastrofa. Zicare staju svaki cas, u cetvrtak - licno sam svedok - skoro nije bilo zice koja je ispravno radila. Cetvorosed Mali Karaman je stajao duze od sat pre nego sto su se setili da ukljuce ski lift. Pancic cetvorosed zastajkuje svaki cas, na maloj brzini. Gobelja dugo stajala (ljudi se penjali uzbrdo sa skijama, Jaram stajao nekoliko puta, Marine vode isto... Ljudi nervozni, biju se po redovima, deca piste... Gore od najgoreg sto sam doziveo na Kopaoniku, o kome i inace lose mislim. U petak (5.1.2007) intervenisala policija da bi zastitila da nezadovoljni ljudi porazbijaju saltere za prodaju ski-pasa. A Skijalistima Srbije i ministru Dinkicu cestitam otvaranje Duboke 2.
Cena dvodnevnog ski-pasa je 3100 dinara, ukljucujuci i depozit.

Bojan87
08.01.2007, 11:51
DA cuo sam da je u sredu dokle je ski pass bio upola jeftiniji sve je radilo OK ( jes da je radilo samo par zica ) u cetvrtak digli ski pass i sve je pocrkalo kaze da ni jedna zica nije radila u kontnuitetu ni 30 minuta. STrasno.

KOP_MANIA
10.01.2007, 19:26
КОПАОНИК – После само четири месеца рада у отежаним условима на око две хиљаде метара, стручњаци и мајстори краљевачког предузећа „Амига” успели су да монтирају нову четвороседну жичару. Та жичара, која „покрива” стазу „Дубока 2”, производ је аустријске фирме „Допелмајер”. Како нам је рекао директор предузећа „Скијалишта Србије” Љубиша Радовановић, жичара је дугачка 1.106 метара и са највећом је висинском разликом од 395 метара. У почетку ће моћи да превезе 1.800, а касније чак 2.400 скијаша у једном сату од почетне станице до врха Караман гребен.

Жичару је у рад пустио Млађан Динкић, бивши министар финансија у Влади Србије и лидер Г-17 плус, који је рекао да је у ову инвестицију влада уложила око 3,5 милиона евра из Националног инвестиционог плана.

– Ово је четврта нова жичара на Копаонику – додао је Динкић – а ускоро ће бити окончана још једна, такође савремена на стази „Дубока 1”. Тако ће укупно улагање Владе Србије у овај туристички центар за протекле две године износити око 15 милиона евра. Поред тога, градимо и систем жичара на Старој планини и улажемо у туризам од којег је ове године приход био већи за 30 одсто него лане. Пошто су жичаре у државном власништву, убудуће ћемо од прихода који остварујемо у поменутим ски-центрима морати да издвајамо и за развој скијашког спорта. Јер, ако градимо олимпијске скијашке центре, морамо имати и шампионе у скијању.

Уз ову жичару, а после чишћења стазе од преосталих НАТО бомби и ремонтовања успињаче „Крчмар”, цео систем успињача на Копаонику моћи ће у једном сату да превезе око 27,5 хиљада скијаша на сат, што скијалиште о коме је реч сврстава у једно од највећих у овом делу Европе.

-----------------------------------------------------------

Скијање под новим рефлекторима

На Копаонику тренутно борави десетак хиљада домаћих и страних гостију. Пуни су сви „Генексови” хотели, као и „Конаци ’Сунчани врхови’”. На стазама има тридесетак сантиметара снега, а може се скијати и током ноћи на стази „Мало језеро”, где је пре неколико дана монтирана нова расвета за ову скијашку стазу.

Izvor:politika

Bojan87
10.01.2007, 19:30
Jel neko zna da li je ove godine zavrsena prva faza rada na zicarama Pancic Expres i Mali Karam. Koliko sam shvatio ove godine bi pancic i MLK trebalo da imaju gusce rasporedjene korpe ?

Jel se to desilo ili smo i dalje u prvoj fazi.

Mrza
10.01.2007, 19:47
Ja sam se sinoc vratio sa Kopa i ako nije pao sneg tesko da je neko mogao normalno da skija, osim na jarmu gde je bilo ponajvishe snega.

Prevarih se i odoh na duboku dan posle otvaranja, skroz sam unistio novu dasku :(. Da ne bih i kantnu ischupao morao sam da preskocim nekoliko stena i lepo se polomim (na vezi knezevske bare - duboka).


Nadam se da ce pasti uskoro sneg pa da se vrnem u planine...

KOP_MANIA
10.01.2007, 19:51
Kazi kakva je zicara

Mrza
10.01.2007, 22:32
Zicara je brza, kao na pancicu... za razliku od malog karamana gde je zicara brza samo prilikom sedanja na korpu (sto naravno ne valja) a posle se vuche kao prebijen pas.

shadow
11.01.2007, 20:46
Reci nam koje su staze radile, i ima li gužve?

draga
11.01.2007, 22:53
Guzve i nema nesto mnogo.Zanimljivo je da na dubokoj II uopste nema onih kapija koje se otvaraju ski pasom. Problem je samo sto je sneg vec gotov i sumnjam da ce biti vise skijanja, bar dok ne padne malo novog..

CrazyKong
12.01.2007, 08:56
Pretpostavljam da pancic drze u kakvom-takvom pristojnom stanju, s obzirom da samo tamo imaju instalaciju za pravljenje vestackog snega ?

Bojan87
14.01.2007, 22:14
Kada ces Kope dapostavis one slike sa struge.

kop
14.01.2007, 23:42
Evo sada sam ih postavio na:

http://www.infokop.net/gallery/main.php?g2_itemId=9257

A tu su i slike ostalih staza od 6 do 13 januara :)

Bojan87
15.01.2007, 12:31
Hvala za slike.

diplomata
17.01.2007, 01:26
ovo je strašno sa snegom, kao neka kazna majke mi !!!

hoće li ga ikako biti !?!?

hoću da idem ovih dana da uplatim kop ali sam skeptičan zbog snega !!

ne znam šta da radim !!!!!!

zloglasni
17.01.2007, 05:37
U narednih sedam dana nemoj nikako da ides jer od skijanja nece biti nista.Ako si u mogucnosti prati sta se desava pa pali kad padne sneg.

SpongeBob
17.01.2007, 10:01
Sledece nedelje treba da padne brdo snega tako da planiraj da odes oko 01.02.

diplomata
17.01.2007, 11:31
ma ja planiram da idem tek krajem februara ( ispiti ) ali uvek ranije uplaćujem jer kasnije nama mšanse za mesto u JAT-u !!!

ali se i dalje tripujem za sneg !!!

milica
17.01.2007, 11:43
Ja imam isti problem! Isto idem krajem februara, ali sam odlucila da uplatim. Odbijam da poverujem da moze da se desi da nema snega!

Jelena
18.01.2007, 13:28
Da li neko zna trenutno stanje. Da li uopste ima snega i da li radi neka zica?

kop
18.01.2007, 13:37
Ski info imas na stevsovom sajtu - www.infokop.net

milica
18.01.2007, 14:04
infokop.net

diplomata
19.01.2007, 00:08
ma i ja uplaćujem početkom sledeće nedelje pa nek ide zivot !!!


spuštaću se po livadama sa kravama ili po kamenju na pančiću ako treba !!!

adwarf
19.01.2007, 14:21
Pa imate ski info i na ovom sajtu
Na naslovnoj strani skroz gore desno!
I dobar je

milica
19.01.2007, 23:15
Pada sneg !!! :yay: :yay: :yay:

shadow
20.01.2007, 00:16
Ili bolje reći MEĆAVA :D

barrcode
20.01.2007, 09:31
i da pada - džaba. http://www.weather2umbrella.com/
pa još :
Zima prošla, leto nepredvidivo

(preuzeto iz http://www.blic.co.yu/blic/danas/broj/strane/tema.htm )

D.I.M.
24.01.2007, 17:10
Da ne prodje nezapazeno. Beli li se parking ispred Jat a, 17cm. Vreme je za ski vikende.
Da li slucajno neko ima telefone od vile Ivane, Nikole i Bijanke?

Miki-bgd
25.01.2007, 13:03
Pada sneg !!! :yay: :yay: :yay:

Hoce li neko javiti trenutno stanje na Kopu ? Na sajtu pise da danas ima 0 - 5cm snega na stazama ??

SpongeBob
25.01.2007, 13:08
Ne znam na kom sajtu to citas ali na www.infokop.net (http://www.infokop.net) lepo pise 40 cm snega! :yay: :dziveli: :yay: i to u 7 ujutru danas!!!

svetskigigacar
25.01.2007, 14:18
Pitanje je da li ce se to zadzati... Nada se da hoce i da ce padati jos jos jos!!!

Let it snow, let it snow, let it snow!!!

kop
17.02.2007, 18:17
E ljudi ovde je extra za skijanje !! Sve staze su eeeeeextra sem suncane doline i krcmara !!! Prvi put u zivotu sam se spustio na krcmaru i ne mogu da verujem kako divna konfiguracija staze !! Medjutim cim prodjete medjustanicu ima gomiletina kamenja, stencina (!!!), blata JEEEEEEELKI, leda i jos gomile gadosti :sm022: !!!!!!! I zica je ocajna !!! Dok sam se ja peo na njoj, od pocetka do vrha zaustavljala se bar 10 do 15 puta !!! Motor se stalno pregreva (ja mislim) i staje !! Zica uopste nema kocnice tako da kad ona stane pocnete da se vracate unazad !!!!!!!!!!!!!!!!!! Inace stolice i stubovi na njoj vibriraju ko vibratori :sm008: Prosto pocnu da se stubovi ljuljaju levo-desno (!!!!) ! Inace ne znam sta se lozite, danas uopste nije padao sneg !!
Danas se pokvario i novi cetvorosed na dubokoj, stajao je par sati :(
U cetvrtak se na knezevskim barama ladno otkacio tocak sa stuba (ne veliki nego onaj mali, ko na sidru sto obezbedjuje da ne iskoci sajla ), a zica je i dalje ladno radila !! Juce se pokvarilo i suvo rudiste (po obicaju) !!
Danas je bila uzasna maglustina a na kraju dana se jos vise progustila i poceo je leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeden vetar !!!
Na pancicu je bilo neuporedivo hladnije nego u centru !!!
Sve u svemu skijanje je ovde super i snega ima sasvim dovoljo !!!
Pozdrav za sve !!

wlad
17.02.2007, 19:50
...
Inace ne znam sta se lozite, danas uopste nije padao sneg !!
...


Obrati pažnju na datum (pored vremena) posta, ovi postovi pre tebe su stari skoro mesec dana, taaako da ;).

Sada ima u dosta centara dosta snega, i pada novi - tako da je pravo vreme za skijanje :D.

nesco
19.02.2007, 00:00
Posto volim da citam izvestaje i utiske sa Kopaonika evo i mojih.
Poslednji put na Kopu sam bio pre dve godine a u medjuvremenu sam bio u Banskom, tako da cu malo uporediti sadasnje stanje ova dva ski centra. :)
Ajd prvo pozitivne stvari, kojih je mnogo mnogo vise, srecom.
Cetvrosedi su prava stvar, pogotovo ovi "isklopivi" i sada se zaista mnogo vise vremena provodi u skijanju, nego u voznji. Ono sto mi nije bas jasno, zasto ne rade uvek u najvecoj brzini. Primetio sam da u Dubokoj 2, pale 4sed na brze tek kad se formira red. Dok 4sedi sa pokretnom trakom rade jako sporo, iako se guzva cesto napravi.
Sto se tice sedanja po cetvoro na zicu kad je guzva, cini mi se da se ljudi trude da to ispostuju, tako da su korpe obicno bile pune.
Sredjivanje staza konacno izgleda kako treba, staze su sredjivane svaki dan i to sve, cak i Gvozdac, Ledenica i Krcmar. Izgleda da su kupili nove tabace, il ovog puta mogu da se uspenju
uz Gvozdac :) . Par dana zbog vetra nisu radile sve zicare, al kako se brzina vetra menjala, postepeno su palili i ostale zicare, npr. Gvozda je proradio jedan sat pre zatvaranja, al je ipak radio. Ovo predhodnih godina je bilo nemoguce.
Sad jedna VELIKA zamerka, Krcmar, nije mi jasno kako su pustili stazu na kokoj su izrasle jelke, a tabac kad je prosao i samo ih izlomio. Tako da su sad ostali samo panjici koji strce iz snega. Jako jako opasno. To je onaj crni deo, dok je gornji deo staze raltivno dobar. Ovaj deo sa panjicima se moze izbeci koriscenjem precice prema Dubokoj. Zicara je posebna prica,
jako je spora, svaki cas staje, tako da se mnogo vise ispalti ici na Krcamr preko Duboke 2 i Centra.
Sve u svemu Kop je postao najbolji ski centar u regionu, po meni bolji i od Banskog a neuporedivo bolji od Jahorine.

kop
19.02.2007, 09:16
E bio ja juce na marinim vodama i prodjem onu rampu za ski pass kad dodje zicnicar i pita jel moze da vidi moj ski pass (iako deciji vazi do 12 ja sam ga ipak uzeo iako imam 15) ! Dam mu ja ski pass i pita on mene koliko imam godina, a ja kazem 12 :) Pita me koje sam godiste, ja reko '94 :) Pita kreten koji je to razred srednje skole, ja reko 6 osnovne (sto bi po tim godinama i trebalo da bude:) ) Pita on jel to sigurno, ja reko jeste i on mi vrati ski pass i pusti me na zicu :) :ski:

kop
19.02.2007, 11:33
E da, ceo kop je izlepljen Stevsovim nalepnicama :) :) Tj na svakoj ski pass rampi, ponekoj korpi pa cak i na "plafonu" pancic express :) :)
Koliko sam video Admin je zalepio samo jednu na Marinim vodama :)

KOP_MANIA
19.02.2007, 15:31
Koji plakati o cfemu>????

kop
19.02.2007, 20:37
Nisu plakati ! To su nalepnice i na njima je reklama za Stevsov sajt (www.infokop.net (http://www.infokop.net)) :) :)

ski dude
19.02.2007, 20:39
to se zove jeftin marketing:dziveli:

kop
20.02.2007, 11:08
kosac (mobile)
20.02.2007. 10:29 kucica na Centru se zapalila. Cetvorosed ne radi do daljnjeg!!



Ovo sam zatekao na utiscima sa infokopa !!! Sad mozda se neko zeza, ali ipak ovako zvuci uzasno ! Inace ne vidim zasto cetvorosed nebi radio (i o kom cetvorosedu je rec ??? )

kop
20.02.2007, 21:25
Evo i zvanicno je potvrdjeno da je na cetvorosedu pancic express izbio pozar...:couto: :couto: :couto: Vidite vec na infokopu - prvi kao i uvek :ok:
Naravno, na sajtu skijalista srbije se ne pominje nista... sramota

Mixa86
20.02.2007, 23:38
Vratio sam se bas juce sa Kopaonika...Hm, sta reci... Bilo je dosta stranaca, Engleza narocito a i bilo je dosta ljudi iz Svedske i Norveske, ne znam doduse mozda zbog onog EuroCupa u snowboardu. Cene katastroficne pocev od ski pass-a, preko nocnog provoda(MB pivo od 0,33 kosta 225 din u novootvorenoj diskoteci koja se zove Vrh) do mleka u prodavnicama... Cene su uzasne, snega je bilo za skijanje, mada neke staze su progledale kao npr Krcmar. Neke staze bi trebalo cesce odrzavati(kao npr Gvozdac, zbog doooooosta kupsera)
Sto se tice radova na Dubokoj1 sajla je postavljena ostaje jos da se namontiraju korpe... Stvarno ne mogu da verujem da ce je otvoriti tek 9. marta... Ma strasno... Ljudi u JP Skijalista Srbije u Konacima(gde se prodaju ski passevi) su toliko neljubazni da je to strasno, jer kad sam ih pitao kada bi otprilike trebalo da se zavrsi sa radovima na Dubokoj, su reaovali kao da sam ih oterao u PM.
Sve u svemu ne zalim se na skijanje mada je bila velika guzva za ova 3 dana koliko sam bio, zbog vikenda naravno, tako da je na nekim stazama bila ogromna guzva(sa jedne staze se spustim za otprilike 2-3 minuta, a na zicarama sam znao da cekam i po 20 minuta)
Mogli bi bolje da odrzavaju staze, i da snize cene, posto primecujem da iz godine u godinu postaju sve bezobrazniji...

Toliko od mene sa Kopa

Pozdrav svim onima koji zive za skijanje :)

kop
21.02.2007, 23:05
Jej popravili su Pancic Express za samo 2 dana (jer su od onog pozara izgoreli neki kablipovi i valjda jos nesto) !!! Nisam mislio da cu ovo ikad reci, ali svaka cast ovima iz skijalista srbije :dziveli: :)

Miki-bgd
22.02.2007, 15:19
Ima li snega ?? Skoknuo bi na par dana ako je skijanje moguce ?!

kop
22.02.2007, 20:15
Sada se sneg topi i svaki dan najavljuju neku mecavu ,a nista da padne :sm022: Po vremenskoj prognozi deluje da ce sledeca nedelja biti mnogo bolja po kolicini snega i temperaturi :)

CrazyKong
23.02.2007, 09:07
u utorak/sredu nesdto novog snega a od vikenda otopljenje...teperature do 10 gore :glavaozid :glavaozid :glavaozid

F&G
23.02.2007, 11:03
u utorak/sredu nesdto novog snega a od vikenda otopljenje...teperature do 10 gore :glavaozid :glavaozid :glavaozid

Mi dolazimo 11/3, znaci od skijanja nista!!

kop
24.02.2007, 11:40
Meni ovi iz skijalista srbija uopste nisu jasni !! Duboka 2 je progledala jos pre tacno nedelju dana ! Znaci sve sam led i kamenje ! Mogu da zamislim kako je tek sad !! I sad sto ne nabacuju sneg onim novim topovima ???

zloglasni
25.02.2007, 04:43
Verovatno zato sto nema gde da ga utakne tamo,koliko se ja secam instalacija je sprovedena samo na centru i na malom jezeru doduse nisam bio par god ali cisto sumnjam da su nesto promenili.A mozda je i previse toplo nocu nisam obracao paznju na temp

kop
25.02.2007, 10:22
Da, verovatno si upravu ! Ali ljudi vidite koji su to degeni - kupili su 2 mobilna topa za sneg, a mogu da pokrivaju samo 2-3 staze :sm022: :sm022: :sm022:

dzonka
25.02.2007, 23:51
mislio sam da u sredu -cetvrtak odem na kop. ima li snega? kakva je prognoza? jel frka da se nadje smestaj u konacima?
pozdrav svima

laki
26.02.2007, 12:12
Dzonka, ne idi ukoliko ne padne josh snega.

Bio sam na Kopu do 24-og Februara i poslednjeg dana nismo skijali jer su se staze pretvorile u smrznutu meshavinu kamenja i leda. Do 23-eg je moglo da se vozi, ali je oprema istrpela dosta oshtecenja.

Najveci problem je u samom odrzhavanju staza, snega je generalno bilo ali ratrak majstori ne hebu 2% skijalishte i jednostavno prepushtaju celu situaciju sluchaju. Pricham o ozbiljnijim stazama poput Gvozdca, donjeg dela Krchmara, donji deo Duboke...

dzonka
26.02.2007, 20:19
navodno bi veceras trebao da padne sneg... nisam pametan, tim pre sto je jedini smestaj koji sam pronasao je u grandu... pa ne bih da skupo platim sedenje po kaficima (po ceo dan)

kop
26.02.2007, 20:59
Ej bre ljudi imamo razloga za veselje !! Pogledajte koliko je oblaka nad Srbijom,svi ovi zuti i ljubicasti !! Bas su se najvise nacickali oko Kopa !!! :dziveli: :dziveli: :dziveli: I pogledajte koliko ih jos dolazi :)

D.I.M.
26.02.2007, 22:43
Snega ce sigurno biti i to novog. Po prognozi ovaj vikend mi je nesto "suc muc". Pobosanje tek u ponedeljak 4.03.. , ako se nesto ne promeni.

kop
27.02.2007, 14:35
E ljudi gledajte sta su objavili na sajtu skijalista srbije:

27.02.2007.
KOPAONIK
U četvrtak 8 marta 2007. godine biće puštena u rad nova, najsavremenija, Doppelmayr-ova četvorosedna žičara,
na lokaciji Duboka I.
Žičara je duga 1409m, brzina kretanja je 5m/s, a kapaciteta je 2100 skijaša na sat. Polazna stanica nove žičare je
na 1660m nadmorske visine dok se izlazna stanica nalazi na 1991m.
Izgradnja žičare je finansirana sredstvima Nacionalnog investicionog plana.
Svečanom otvaranju će prisustvovati predstavnici Vlade Srbije.

:)))))))))))))))))))))) :dziveli: :dziveli: :dziveli:

kop
27.02.2007, 14:39
Postavili su i sliku medjustanice :)

KOP_MANIA
28.02.2007, 06:35
A NA medju stanici ne moze da se ulazi samo moze da se izlazi?

Mixa86
28.02.2007, 12:43
Idem na Kopaonik ponovo u sledeci utorak(6 mart) pa cu imati exkluzivnu priliku da budem na otvaranju Duboke1. Javljam vam se sa novim informacijama posle kad se budem vratio :dziveli:

kop
28.02.2007, 13:35
Slikaj ako budes mogao :)

Mixa86
01.03.2007, 10:42
Vazi se :ok:

Pavle
05.03.2007, 14:36
Bio sam na Kopu sad za vikend 3-4 marta. U subotu je bio mokar sneg i nezgodan za skijanje. U nedelju je bila niza temperatura, oblaci, magla cak i neka ledena kisha ili sta li je, tako da su staze bile dosta tvrdje i lepse za voznju. Donji deo Duboke je potpuna bljuzga i blato (stoji malecka tabla na dnu crne da dalje nema dovoljno snega). Na crvenoj i crnoj ima snega ali na dosta mesta viri rastinje i po koji kamen. Na Krcmaru je slicna situacija uz problem sto je zicara stara i uzasno spora. Na Rudistu je zaledjeno i duva jak vetar. Karaman i Rtanj su ok za skijanje, ima dovoljno snega, kao i Marine vode. Na Jaram nisam isao kao ni na Knezeve bare gde kazu da nema snega. Gvozdac i ledenica su prepuni leda pa ko voli i ima znanja i kondicije, odlicno je. Juce je padao neki sitan sneg, ali ne znam kakva ce situacija biti narednih dana. Ako bude plusa a ne padne novi sneg, bice problema.

U petak vece je bila snezna mecava pa je prilaz bio problem jer je vidljivost bila jako losa. U subotu ujutru sam bez problema prisao iz pravca Josanjicke banje i jos lakse se vratio u nedelju popodne kada gotovo da nije bilo snega na putu. Lanci nisu trebali (imam nove zimske gume).

Nova Duboka jos ne radi. Vidim da zavrsavaju i cesto je pustaju u probni rad. A tako bi zgodna bila jer je taj deo za skijanje odlican.

Ski pass za vikend je bio 3000 din.

Koga zanima, rentiranje skija u hotelu Putnik je bilo 700 din za dva dana sa stampovima bez cipela.

nidza
05.03.2007, 15:35
A ja pičim sutra ujutru na Kop... Pravac u bljuzgu, baš sam se obradovao...

Bio sam na dva vikenda u februaru, odvalio sam se od skijanja, posebno na crnoj dubokoj. Šteta... 4sed puštaju oficijalno 8 marta.

Flexon
05.03.2007, 21:08
neki dan sam gledao neku omanju reportazu o kopu
kakav je ono Star Track ski lift sa pokretnim cilimom:ok:
pa ono mora da kosta do jaja
za ono su mogli uzeti 4 polovna

kop
05.03.2007, 22:32
?????????????????????????????????????????????????? ????????????????????????

Flexon
06.03.2007, 20:44
mislim da sam vidjeo neku pokretnu traku na liftu prije
nego sto se sjedne na korpu
po mom misljenju je to glupost na kvadrat :sm022:

D.I.M.
06.03.2007, 22:04
T o je sistem koji se primenjuje za liftove gde se korpa ne iskljucuje sa glavne sajle. Traka sluzi kao sto predpostavljate za udobnije ukrcavanje. Ovaj ti litova je sporiji od onih gde se korpa iskljucuje sa sajle. Dva Karamana su opremljena ovim liftovima.
U redu?

kop
06.03.2007, 22:45
Aha, na to si mislio :) Ne vidim sta je tu loshe ?? :dontknow:

KOP_MANIA
07.03.2007, 19:59
Da nema tog "cilima :D" zicara bi stajala svaki sekund zbog ljudi koji ne umeju da sednyu

Bojan87
26.10.2007, 10:16
Ima li informacija da li ce ove sezone raditi struga ili ce je i ove godine zaobici ?

kop
27.10.2007, 21:51
Kada sam letos razgovarao sa zicnicarem rekao je da ce ove godine pustiti Strugu :ski: Jedino nece raditi Ledenice "zbog skupih delova koji treba da se zamene" :glavaozid Uvek ista prica :sm008:

jijang
28.10.2007, 11:13
Ta fora sa trakom je najjednostavnija, a ujedno i najefikasnija stvar koju su ljudi izmislili, sto se tice zicara.
Ne mora da usporava zicara nimalo, a pri tom te ne odvali po nozi da posle ne mozes da izbrojis modrice...

stekan
28.10.2007, 11:28
Mnogo je efikasnija islopiva sjedežnica. Sjedalo se otkopča sa sajle za silazak i sjedanje, a potom se ponovo zakači na sajlu koja stalno ide punom brzinom.

Ove trake za ubrzanje su strah za početnike, ali je opet bolje sa trakom nego bez nje.

Zoran_skijanje
28.10.2007, 14:29
Kopaonik - Žičara iz vikend naselja Treska
Prema najavama iz Javnog preduzeća Skijališta Srbije, u 2008-oj godini se planira i izgradnja jedne žičare na Kopaoniku, čija bi polazna stanica bila iz naselja Treska, a izlazna na Suvom rudištu.
Izvor: (JP Skijališta Srbije (http://www.skijalistasrbije.co.yu/))

wlad
28.10.2007, 14:33
Ček, jel se ja dobro sećam ili na Kopu isklopivi Pančić ima i traku?

Stevs
28.10.2007, 14:55
Ček, jel se ja dobro sećam ili na Kopu isklopivi Pančić ima i traku?

Isklopivi četvorosedi nemaju traku jer ona i nema svrhu baš zato što su isklopivi (usporavaju na ispod 1m/s).

wlad
28.10.2007, 18:42
Onda sam ja nešto pobrkao lončiće :).

svetskigigacar
28.10.2007, 20:22
Kopaonik - Žičara iz vikend naselja Treska
Prema najavama iz Javnog preduzeća Skijališta Srbije, u 2008-oj godini se planira i izgradnja jedne žičare na Kopaoniku, čija bi polazna stanica bila iz naselja Treska, a izlazna na Suvom rudištu.
Izvor: (JP Skijališta Srbije (http://www.skijalistasrbije.co.yu/))

Ovo ideja sa zicarom iz Treske mi se svidja, ali jos vise bi mi se svidjala kada bi na Tresci/ki (kako već) bila medjustanica, jer nama koji imamo vikendice niže bi odgovaralo da žica krene na primer malo iznad česme koja se nalazi pored Cakijevog motela ili nekih 200 metara niže ispod Komite i Planiskog cveta. Mislim da je to bolja ideja, ako se već gradi...

Znam, reći ćete "Svetu se ne može ugoditi", ali mislim da je ideja sa međustanicom na Treski bolja. :)

Milan NS
29.10.2007, 13:42
Ček, jel se ja dobro sećam ili na Kopu isklopivi Pančić ima i traku?

Nema.
Karaman greben ima traku i Mali karaman

kop
29.10.2007, 14:55
E kad smo vec kod Malog karamana jel provalio neko da tanjir ide mnogo brze nego cetvorosed ?? :sm022:

Bojan87
29.10.2007, 18:19
Pa normalno kada su njega pustili maksimalnom brzinom, a cetvorosed samo sto ne krene da se krece u nazad.

Ne znam poentu trake na malom i velikom karamanu, kada i onako cetvorosedi idu ekstra sporo.

Cinimi se da je cak pre stari dvosed na karamanu isao brze nego ovaj novi cetvorosed.

Stevs
29.10.2007, 19:48
Pa normalno kada su njega pustili maksimalnom brzinom, a cetvorosed samo sto ne krene da se krece u nazad.

Ne znam poentu trake na malom i velikom karamanu, kada i onako cetvorosedi idu ekstra sporo.

Cinimi se da je cak pre stari dvosed na karamanu isao brze nego ovaj novi cetvorosed.

Mali karaman i Karaman greben su lake staze i obično služe za obuku skijaša. Čak i pri tim malim brzinama često se dešavaju padovi. Verovatno je to primarni razlog zašto rade sporo.

Veoma retko se vozim tim četvorosedima jer se veoma lako i izbegavaju Dubokom II i Kneževskim barama.

Bojan87
30.10.2007, 16:05
Ma jasno mi je zasto rade tako.

Secam se da je karaman greben kada je bio dvosed radio u vise rezima i to kada su na stazi puno pocetnika on radi sporije i to je najcesce od 10 pa do 2, a na pocetku i kraju rada skijalista ide najvecom brzinom.

Secam se da sam tu zadobijao modice na cevanicama, a da sam na centru dobijao modrice na butinama :cool:

E sada koliko mogu da primetim uvek drze drugu brzinu na zicari bez obzira da li ima ili nema ski skola.

Milan NS
06.11.2007, 10:45
Lepo izgleda Kop jutros na WEB kameri :-)))

kop
18.11.2007, 22:13
Mozda je ovo vec neko znao, ali ja sam tek u skorije vreme saznao da se ispod pocetka zice Krcmara nalaze ogromne podzemne prostorije u kojima je trebala da bude garaza za ratrake. Ali cela ideja je pala u vodu kada su se ljudi iz Genexa setili da bi ratraci svejedno morali da se vracaju u centar po benzin :sm022: Za te pare mogli su celu novu stazu da izgrade :glavaozid

Flexon
18.11.2007, 22:48
ali zatoodlican prostor za diskoteku:smoke: :dziveli:

kop
18.11.2007, 23:10
Da :ok:
Kad sam letos bio na kopu, na izlazu (valjda) svake dvosedeznice i cetvoroseda posipali su stajsko djubrivo kako bi tu sto pre izrasla trava i kako bi se prekrilo kamenje :) Glupo zvuci, ali nije losa ideja.

svetskigigacar
24.11.2007, 21:59
Ajmo bre. Neke novosti nesto... Interesuje me kako je bilo danas posto je radio i Karamanski deo i Pancic...

:ski:

nidza
25.11.2007, 10:20
Na 7 stepeni jutros, kojih je sad verovatno 10 i 30cm snega?

Hm...

Pitam se o kakvom to "skijanju" pričamo? :)

kop
25.11.2007, 20:31
Veceras najavljuju da ce pasti bas velike kolicine snega, a sneg se posle toga opet najavljuje od cetvrtka i temperature ce biti u minusu ! Deluje mi da ce sledeci vikend biti bas dobar za skijanje :cool:

wlad
25.11.2007, 20:42
Da, lepo izgleda :)

Kop 10day (http://www.weather.com/outlook/travel/businesstraveler/tenday/SRXX0024?from=36hr_topnav_business)

svetskigigacar
25.11.2007, 21:07
Bas tako vele i na naslovi.net da cuknem u drvo :sm022:

Ali da ne urocim... ;)

Zoran_skijanje
29.11.2007, 16:47
Kopaonik - Povećan kapacitet ćetvorosed žičara Pančić i Mali Karaman
Povećanje kapaciteta se ostvaruje ugradnjom, odnosno postavljanjem dodatnih korpi (sedista) na ove dve žičare. Doppelayr je već isporučio korpe i one su na Kopaoniku. Radnici JP Skijalošta Srbije će izvršiti njihovo postavljanje. Predviđeno je da se do 5.12.2007. završi montaža novih korpi. Od 10.-15.12.2007. će stručnjaci Doppelmayr-a uraditi fino podešavanje sa testovima pod opterećenjem.
Na žičari Pančić, kao isklopivom četvorosedu to će biti krajnje lako uz izmenu programa po kojem žičara radi. Postavlja se 21 nova korpa.
Na Malom Karamanu je malo veći posao jer se moraju sve fiksne korpe pomerati duž sajle, odnosno smanjiti razmak između njih i okačiti nove. Postavlja se 34 nove korpe.

Pančić - dosadašnji kapacitet
- Tip - Isklopivi četvorosed
- Kapacitet 1800 skijaša na sat
- Broj sedišta 78
- Vremenski interval izmeu dve korpe 8 sekundi
Pančić - novi kapacitet
- Tip - Isklopivi četvorosed
- Kapacitet 2400 skijaša na sat
- Broj sedošta 99
- Vremenski interval izmeu dve korpe 6 sekundi

Mali Karaman - dosadašnji kapacitet
- Tip - Četvorosed sa trakom za ubrzanje
- Kapacitet 1800 skijaša na sat
- Broj sedišta 103
- Vremenski interval izmeu dve korpe 8 sekundi
Mali Karaman - novi kapacitet
- Tip - Četvorosed sa trakom za ubrzanje
- Kapacitet 2384 skijaša na sat
- Broj sedošta 137
- Vremenski interval izmeu dve korpe 6,03 sekundi

Zahvaljujem Andrei Kočovskom, predstavniku Doppelmayr (http://www.doppelmayr.com/)-a na dostavljenoj informaciji.

Detaljnije (http://www.skijanje.co.yu/Index/utisci/utisci_kop2008.htm) . . .

kop
29.11.2007, 18:32
Odlicna ideja :ok: Mogli bi isto da urade i na Karaman grebenu :)

plageton
02.12.2007, 22:32
Ne bih da gundjam, ali logicno se namece pitanje sto to nisu odmah uradili.

aaaaaa
19.01.2008, 16:30
Veoma zanimljiva slika sa Geneksove web cam uhvacena danas oko 16h.

Izgleda da su ozbiljno shatili svoj posao. Nadam se da ce neko malo da opise kako to izgleda na licu mesta.

Rade li topovi za sneg?

dule.r
19.01.2008, 16:39
Zna li ko kakva je situacija sa stazama? Ima li dovoljno snega? Hteo bih sutra da dodjem, na jedan dan.

kop
20.01.2008, 00:08
@ aaaaaa Na srecu to je sve cesci prizor na Kopu :ski:

Ljudi opustite se i uzivajte u skijanju ;) Nista ne moze biti gore od prosle sezone :)
Ljudi iz SS nisu bas najbolje namestili nove korpe na Malom karamanu jer je sajla kraca 3cm nego sto bi trebalo tako da zicara preopterecena i cesto na kratko staje. I Gvozdac ima neki problem, desava se da zica u odredjenom vremenskom periodu stane po 3 puta uzastopno, jer je naravno sidro krs.
Dobre vesti su da ce SS za nekoliko godina izgraditi gondolu iz Brzeca i vec su bili ljudi iz Austrije gledali i premeravali teren. Ustvari to nece biti gondola nego CABLE CAR tj. na zici ce biti samo 2 kabine veceg kapaciteta na suprotnim krajevima koje ce ici prilicno brzo. Po novom projektu nece biti medjustanice kod Srebrnca ali ce gornja stanica biti negde kod Konaka. Sto je jos bolje kada se to izgradi kola nece smeti dalje od Brzeca u kom ce se izgraditi garaze.
Kao sto je vec pomenuto u celom ski centru se stavljaju novi putokazi, kopaju se rupe duboke kao za stub zicare tako da ih je nemoguce ukrasti :)
SS je na nekim zicarama postavio kamere i bilo bi super da ih puste na web ;)

TADIJA_91
21.01.2008, 16:34
Veoma zanimljiva slika sa Geneksove web cam uhvacena danas oko 16h.

Izgleda da su ozbiljno shatili svoj posao. Nadam se da ce neko malo da opise kako to izgleda na licu mesta.

Rade li topovi za sneg?
Na licu mesta to izgleda jos bolje.Svakog dana u 4 svi ratraci se postroje na tom platou ispred pancic expresa i odatle krecu u formaciji. Zao mi je sto nisam uslikao to. A da su svoj posao shvatili ozbiljno, shvatili su ga. Ove
godine su se bitno popravili u odnosu na prosle. Redovno sam vidjao ratrake oko pola 1 popodne kako peglaju.
Topovi za sneg su radili oni mali na suvom rudistu a onaj veliki (mislim da su samo 1 kupili) nisu pustali. Njega sam u funkciji video samo jednom i to prosle godine na malom jezeru.

Bojan87
20.02.2008, 20:58
Za 25 februar su na kopaoniku prognozirali maksimalnu temperaturu od 14 stepeni. Iskreno se nadam da posle toga sledi neki hladni talas, posto se plasim da u martu ne skijam po travi.

TADIJA_91
20.02.2008, 21:01
Ma sledi hladni talas 100%. ne moze 10-15 C da otopi sneg ako nocu bude minus a danju ne duva jugo. Licno sam skijao na 0-10 cm snega i 10C.
Uvek u martu padne metar snega, nadajmo se da ce i ove godine pasti.

Bojan87
21.02.2008, 00:28
Mene plasi samo to sto ce konstantno par dana temp. biti oko 10 stepeni. Nocu ide do -1 sto je jako malo.

Mada realno u martu uvek padne novi sneg, ali me ova prognoza dosta plasi

http://www.hidmet.sr.gov.yu/podaci/numerika/meteogrami/20120.gif

TADIJA_91
21.02.2008, 00:30
odakle ti skidas ove dijagrame?

Bojan87
21.02.2008, 10:30
Sa hidrometeoroloskog zavoda srbije.

www.hidmet.sr.gov.yu

I uglavnom su dosta tacni.

plageton
21.02.2008, 16:04
U nedelju su na Pancicu punom parom radili topovi (tri komada) i to je prvi put u zivotu da sam video tako nesto; ustvari sam mislio da je to urbana mitologija.
Naravno, to je primitivno i smesno u poredjenju sa tim kako izgledaju te sprave na drugim mestima, ali je ohrabrujuce da neko misli i o vestackom snegu.

Nisam ekspert, ali sam nekako stekao predstavu da se to u principu radi tako sto se vestacki sneg nabaca na gomilu, pa ga onde tabaci raznose tamo gde treba. Umesto toga, ove topove su ukljucili i sneg pustili niz vetar, pa su zasnezavali celu planinu a na stazi ne znam ni da li je bilo nekog efekta. Ali, opet kazem, dobro je videti da neko nesto preduzima, pa makar i bez efekta.

Bojan87
22.02.2008, 11:23
Ala je sve krenulo naopako na kopaoniku sto se vremena tice. U utorak 12 stepeni i sto je najgore pocinje da duva juzni vetar.:hair:

Iskreno se nadam da je ona prognoza tacna da ce pocetkom marta da dodje zahladjenje sa snegom.

TADIJA_91
22.02.2008, 12:18
Ma bre nema greske, u martu ce da pane bar metar snega

wlad
22.02.2008, 19:14
Mora da naiđe još (najmanje ;)) jedna jaka mećava u martu. Jedini "fazon" sa martovskim mećavama i snegom (generalno kod nas) je da traje kratko posle - pa mora čovek da se naoštri - čim prođe mećava da zapali na planinu...

Kad kažem kratko, mislim na pršav i lagan sneg - da se čovek nauživa, a posle (zbog temperature) brzo oteža (što ne smeta mnogo na stazi).

:sm023:

Uh, sad mi to evociralo uspomenu na prošli mart (kako smo se prvi popeli žičarom na Ćupove ujutru, a gore preko metar svežeg snega - mi prvi na njemu), nismo stajali 2-3 sata dok nismo razvalili celu planinu i izvozili ceo sneg :D.

A i pretprošli mart, isto mesto, ista situacija (samo je sneg bio peskastiji :D).

Naravoučenije: čuvajte slobodne dane - za ovakve dane, da može da se ode u sred nedelje na skijanje :ok: . To te posle drži godinu dana....

D.I.M.
22.02.2008, 20:55
Da da mart je najlepsi na planini, jos ako se pogodi i yaj sneg stvarno se pamti. Meni je onaj poslednji aprilski ski vikend nesto posebno. Ali neka neka, evo ga jos malo pa ce mart. Ovo skijanje tera na lepe stvari za razliku od stvarnosti.

yves
23.02.2008, 14:41
Ala je sve krenulo naopako na kopaoniku sto se vremena tice. U utorak 12 stepeni i sto je najgore pocinje da duva juzni vetar.:hair:

Iskreno se nadam da je ona prognoza tacna da ce pocetkom marta da dodje zahladjenje sa snegom.


Koja prognoza? koji sajt?

Bojan87
23.02.2008, 16:45
Zvanican sajt hirometeoroloskog zavoda srbije www.hidmet.sr.gov.yu

http://www.hidmet.sr.gov.yu/podaci/numerika/meteogrami/20120.gif

Znaci pratite onu gornju crvenu crtu to vam je maksimalna, a plava je minimalna.

Kao sto vidite 25.26.27 svakog dana je maksimalana 14 stepeni.

Pretposavljam da mozda neci biti toliko toplo, ali do 10 stepeni ce sigurno doci.

To je imace temp na 1713 metara, znaci visina konaka.

yves
25.02.2008, 00:29
zlo i uzas!!!

Bojan87
25.02.2008, 11:28
U cetvrtak i petak zahladjenje, ali vrlo lako je moguce da umesto snega pada kisa na kopaoniku.

Navodno sam cuo da nas ocekuje jos jedan hladan talas pocetkom marta ( tamo oko 5-10 marta ) sa snegom.

Bojan87
27.02.2008, 18:20
Imam dve zanimljive vesti sa kopaonika.

Naima iz pouzdanih izvora sam cuo da ce u toku ove ili sledece nedelje na raznim zicarama poceti postavljanje kamera. Predpostavljam da ce sve te kamere biti javne, kao sto je ona sa zgrade bivseg jednoseda.
Takodje sam u ponedeljak u pressu pronasao oglas koji su izdala skijalista srbije gde pozivaju sve zainteresovane firme radi projektovanja i izgradnje infrastrukture za vestacko osnezavanje staze karaman greben B i radi izgradnje akumulacionog jezera.

Ako se na sve ovo doda info od ljudi sa kopa da su poceli postavljanje novih oznaka i putokaza, dolazimo do zakljucka da kop koraca u pravom smeru.

TADIJA_91
27.02.2008, 18:31
Samo za kgb? ja sam shvatio da bi vise staza trebalo da dobije taj vestacki sneg...

yves
27.02.2008, 21:17
Ako se na sve ovo doda info od ljudi sa kopa da su poceli postavljanje novih oznaka i putokaza, dolazimo do zakljucka da kop koraca u pravom smeru.

Mislish, PUZI u pravom smeru! Dok oni zavrshe te sitnice, bugari ce da naprave josh 8 skijalishta!!! A ozbiljnijim ski centrima da i ne govorimo... :glavaozid:

Bojan87
28.02.2008, 11:40
Pa dobro ipak smo mi srbija a koliko se secam bas smo se nervirali kada su izgradili zicare, a nisu postavili znake. Sada kada sve bude komplet sredjeno, hoteli privatizovani, red ce doci valjda i na prosirenje skijalista.

Inace ovo za karaman sam procitao u oglasu skijalista, a stvarno se nadam da ce bar jos neka staza dobiti vodu. Odlicno bi bilo da dobije recimo duboka i rtanjska zica.

kop
05.03.2008, 11:06
Skijalista Srbije su dobili dozvolu od nacionalnog parka za renoviranje Suncane doline, Suvog rudista, Malog jezera, Duboke 1, Marinih voda, Knezevskih bara, Bele reke1 i 2 i Duboke 2 :) Ima tu zos staza koje ce da se renoviraju na leto, javljam kad saznam nesto detaljnije. Kako kazu u SS Struga najverovatnije nikada ni nece raditi. Resili su spor oko zemljista, kupili ga, ali kako kazu, nemaju interes da je puste :(

TADIJA_91
05.03.2008, 11:49
ovo je nas problem... Sta se radi leti na stazama. ko ih uredjuje i kako...

plageton
05.03.2008, 12:49
Skijalista Srbije su dobili dozvolu od nacionalnog parka za renoviranje Suncane doline, Suvog rudista, Malog jezera, Duboke 1, Marinih voda, Knezevskih bara, Bele reke1 i 2 i Duboke 2 :) Ima tu zos staza koje ce da se renoviraju na leto, javljam kad saznam nesto detaljnije. Kako kazu u SS Struga najverovatnije nikada ni nece raditi. Resili su spor oko zemljista, kupili ga, ali kako kazu, nemaju interes da je puste :(

Molim te napisi odakle ti ove informacije, zanima me.

Inace, ako je to ono sto mislim, za Belu reku 2 je plan da se delimicno promeni trasa staze, da se izbegne najgori deo, koji, ako hocemo posteno, stvarno jeste pogibeljan.

kop
05.03.2008, 21:00
@ Plageton Nisam siguran da li ce se zaobilaznica na Beloj reci 2 praviti ove godine, ali koliko znam trebala bi da krece od stuba br. 10 pa prema Strugi.
Cale od drugarice koja ide samnom u razred je na prilicno visokoj funkciji u SS, od njega sam sve to i pokupio :)
@ Tadija To i jeste glavni problem, ako ne sprece kola da se vozikaju kuda stignu, nisu nista uradili.

volcom
05.03.2008, 21:10
Krcmar ce imati cetvorosed sledece sezone

TADIJA_91
05.03.2008, 23:32
@volcom dobar si...
ja mislim da nema vise novih zica. Nadam se da si u pravu, onda ce biti super kad stignes za 5 min do vrha

wlad
06.03.2008, 02:09
Neka se usmere sada malo na veštački sneg, a za nove žice ćemo lako...

Ako nema snega, džaba nam i gondole :sm022:

volcom
06.03.2008, 19:45
@Wlad

U pravu si

kop
06.03.2008, 20:43
Krcmar ce imati cetvorosed sledece sezone

Ni to nije iskljuceno, odluka je trenutno na razmatranju :ski:
I novosti su da je trenutno u toku izrada projekta Krive reke :ski:,ali zajedno sa tim planom pravi se i plan za urbanizaciju citavog tog kraja :couto:

D.I.M.
06.03.2008, 21:32
http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=123 bese li to tema neke emisije daleke 2004.g.? Al vreme leti i zimi i leti.

Bojan87
11.03.2008, 21:41
Jel pada nesto veceras na kopu

D.I.M.
19.03.2008, 22:40
Prezentacija prostornog plana Srebrnac 2008 19. mart 2008.

http://www.skijalistasrbije.co.yu/imvesti/08_03_19/01.jpg (http://www.skijalistasrbije.co.yu/imvesti/08_03_19/01v.jpg) Na prezentaciji plana detaljne regulacije lokaliteta Srebrnac koja je održana danas na Kopaoniku generalni direktor JP „Skijalista Srbije“ Nebojša Nedeljković rekao je da ovo preduzeće pridaje izuzetan značaj razvoju i širenju skijališta na bruskoj strani Kopaonika. „Pored menadžmenta preduzeća, današnjoj prezentaciji prisustvuju i inžinjeri Sektora za pripremu i sprovođenja projekta koji će sutrašnjim obilasku definisati prioritete izgradnje na pomenutom lokalitetu“, rekao je on.
Nedeljković je istakao da bruska strana planine ima veliki kapacitet i mogućnost za razvoj skijalista i dodao da bi te uslove trebalo iskoristiti kako bi se povećao kvalitet skijanja i na tom delu Kopaonika.

Prema nedavno usvojenom programu poslovanja i planu investicija za 2008. godine koji je nedavno usvojila Vlada Republike Srbije, a u skladu sa danas prezentovanim planom, JP „Skijališta Srbije“ će ove godine biti investitor na izgradnji novog isklopivog četvoroseda na Gobelji kao i pasarele za prelaz skijaša preko regionalnog puta koja će povezivati polaz ski lifta Karaman i ski lifta Jaram.

Direktor JP „Skijališta Srbije“ rekao je da je opština Brus omogućila kroz plansku dokumentaciju i prenos zemljista za izgradnju mini tehnicke baze i neophodnog medicinskog bloka buduces skijalista. „Ovakav pristup realizaciji projekta u saradnji sa predstavnicima Nacionalnog parka Kopaonik, Zavoda za zaštitu prirode Srbije i lokalne samouprave garantuje brzu realizaciju projekta i nadamo se da će sa prvim lepim danima početi izgradnja“, rekao je Nebojša Nedeljković.
http://www.skijalistasrbije.co.yu/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=1

Bilo je za ocekivati ovako lepe vesti za sledecu godinu. Setice se da je problem i u Marinim vodama, kao losoj vezi prema Gobelji. Samo da se zida i pravi, i naravno da pada...

TADIJA_91
19.03.2008, 23:50
a jel zna neko gde bi trebalo da bude taj novi cetvorosed? Gobelja je veoma sirok pojam. Nadam se da ce iskoristiti drugu stranu tj zapadnu ako se ne varam i napraviti malo duzu stazu. Ili ce mozda to biti na Kozjim stenama (jel se tako zove?). Cuo sam da je to vrlo perspektivan teren. Uglavnom lepe su vesti da se nesto planira...

acafcrs
20.03.2008, 13:21
Занима ме каква је тренутна ситуација на Копу са снегом и да ли ће бити довољно снега за викенд? Унапред хвала.

kop
20.03.2008, 19:20
Na Gobelji relej ce postojeci tanjir biti zamenjen cetvorosedom, ipak ove godine nista od krive reke. :ski:

TADIJA_91
20.03.2008, 19:56
gobelja relej...nije lose ali mislim da je malo kratka staza...trebalo bi stvarno da nekako rese to sa marinim vodama posto je tamo skoro uvek guzva i ceka se bar po 20 min

plageton
22.03.2008, 22:03
Evo cuje se da za ovaj vikend sasvim pristojno ima snega, mada je kazu danas magla. A sto se odrzavanja staze tice kanda je vidljiv neki napredak, mada je to naravno jos potpuna divljina.

D.I.M.
25.03.2008, 09:06
Ono sto smo ocekivali desilo se. Jutros 70cm. Svezeg, neutabanog, znaci oko 30cm.

MIX
27.03.2008, 14:18
HVALA BOGU DA SU SE SETILI!

DOLAZIMO ZA VIKEND!

Popust na cene ski karata

27. mart 2008.

JP „Skijališta Srbije“ obaveštava svoje korisnike da će od petka, 28. marta 2008. godine obezbediti popust na ski karte u Ski centru Kopaonik.

Popust na cene ski karata kreće se od 20 do 50 odsto tako da cena poludnevnog ski pasa za odrasle iznosi 800 dinara dok za decu poludnevni ski pas košta 650 dinara. Dvodnevna ski karta za odrasle je 2.000 dinara, a za decu 1.000 dinara. Šestodnevni ski pas iznosi 4.000 dinara za odrasle i 2.700 dinara za decu.

Na Kopaoniku je trenutna visina snežnog pokrivača 85 cm i radi 14 žičara. JP „Skijališta Srbije“ poziva sve ljubitelje skijanja da iskoriste povoljne vremenske prilike i produžetak sezone kako bi uz obezbeđene povoljnosti uživali u prolećnom skijanju u Ski centru Kopaonik.

MIX
30.03.2008, 23:14
Pre otprilike sat vremena vratili smo se sa vikenda. Sta da kazem sem da je bilo predivno. Snega puno, staze (sve su radile) dobre do 12 idealne posle malo slabije (mekse) ali kada se pogleda kalendar ovaj suncani ski vikend je dar boziji! Dace bog jos snega pa da za u naredne dve nedelje zakacimo bar jos jedan dan na Kopu. Ko nije ovaj vikend skijao ima za cim da zali!

plageton
31.03.2008, 11:35
Ne znam sta znaci "sve su staze radile". Prema ski infu, 8 zica od 23 ukupno nije radilo. To je sluzbena informacija. Nisu radile obe Bele reke, jedna Gobelja, Suncana dolina... Strugu i Ledenice i ne pominjem.

TADIJA_91
31.03.2008, 11:42
to za bele reke je mislim opravdano posto ne verujem da ima snega tamo a nema gostiju u brzecu...suncanu da su pustili mislim da to ne bi licilo na skijanje, vec na rock crawling...o ledenici i strugi vise i ne razmisljamo , one su samo skup rezervnih delova.jedino su mogli da puste gobelju, steta sto nisu...
ne bih da ispadne da ih pravdam , ali koliko sam cuo bili su bas dobri uslovi za skijanje, a ski pas jeftiniji za do 50 %...

plageton
31.03.2008, 12:49
Znam ja da uvek ima dovoljno dobrih razloga zašto staze na Kopaoniku ne rade, samo kažem da nije tačno da su SVE radile. polako smo se navikli na to da je normalno da stanje kad staza ne radi, a kad je puste sreci našoj nema kraja. Pretvorili su nas u ludake iz onog vica - dali su nam bazen, a ako budemo dobri pustice nam i vodu.

TADIJA_91
31.03.2008, 12:59
Znam ja da uvek ima dovoljno dobrih razloga zašto staze na Kopaoniku ne rade, samo kažem da nije tačno da su SVE radile. polako smo se navikli na to da je normalno da stanje kad staza ne radi, a kad je puste sreci našoj nema kraja. Pretvorili su nas u ludake iz onog vica - dali su nam bazen, a ako budemo dobri pustice nam i vodu.
Welcome to Србија

MIX
31.03.2008, 23:09
Plageton u pravu si a ja sam pogresio ali ne namerno! Mislio sam radile su sve staze koje su radile tokom prethodne ski sezone (gledajuci ski info na ovom sajtu) neke nazalost ne rade vec duzi period. Najbitnije je "vecina staza" koje su radile tokom pune sezone, da su radile ovog vikenda. Kad se pogleda datum to je stvarno OK! A to zasto smo srecni i kada ovoliko staza radi od ukupnog broja, e to je vec pitanje monopola SKIJALISTA SRBIJE!
Ja sam se posteno iskijao i bilo mi je lepo i nek nas vreme posluzi pa da uhvatimo jos jedan ili dva vikenda dok sneg totalno ne okopni ili dok monopolisti ne zatvore zice! Pozdrav!

kop
01.04.2008, 00:51
Nezvanicna vest je da je konacno odobrena izgradnja novog isklopivog cetvoroseda na Krcmaru,dok se jedan definitivno montira na Gobelju relej i jos jedan do vikend naselja :) :)
Svaka cast SS !!!

TADIJA_91
01.04.2008, 09:55
Nezvanicna vest je da je konacno odobrena izgradnja novog isklopivog cetvoroseda na Krcmaru,dok se jedan definitivno montira na Gobelju relej i jos jedan do vikend naselja :) :)
Svaka cast SS !!!
kao je stvarno tako, skidam kapu...jos samo vestacki sneg i da se to zavrsi na vreme...pre iznenadnih snegova u novembru i decembru