PDA

Pogledati punu verziju : Struktura gostiju na Kopaoniku



miles_davis
16.11.2006, 18:15
http://www.kopaonik-genex.com/index.php?option=com_content&task=view&id=218&Itemid=1



Gospodin Vukanić je, između ostalog istakao da je ... na osnovu zaključenih ugovora sa britanskim touroperatorima Thomson i Balkan Holidays, već u najavi prodato blizu 45 odsto ICG kapaciteta, a nosilac prodaje preostalih kapaciteta za potrebe domaćeg tržišta je agencija Yugotours.


Da li je ovo moguce - pola Genexovih gostiju stranci ? Da li da se nadamo da ce ove godine da isteraju Grand produkciju iz Ski skole ?? Kad se samo setim kakvih je tu divljih svirki bilo, a na sta to lici sada..

Boris Kamikaza
16.11.2006, 20:58
Uzas! Pa zar ce zategnute napucane sponzoruze da zamene pegave i debele Engleskinje! Upopastice nam ski skolu i grand prodaksens!

Symon
17.11.2006, 18:11
Uzas! Pa zar ce zategnute napucane sponzoruze da zamene pegave i debele Engleskinje! Upopastice nam ski skolu i grand prodaksens!
Hm ima li odvratnijih likova od engleza a tek engleskinja :sm008: :awm2:

Symon
17.11.2006, 18:14
Ma ne mogu da se smirim pa ne mogu da verujem toliko kretena engleskih na Kopu ma stvarno ludilo :sm008: :sm022:

Milan NS
18.11.2006, 09:24
Od pijanih pegavih debelih engleskinja daleeekooo su mi draže ove naše vitke izblajhane i nakvarcane sponzorušice pa makar se i kolo igralo u Ski školi i na terasi ispred nje :-) !

diplomata
19.11.2006, 19:30
jednostavno je ...

PARE !!!

wlad
19.11.2006, 20:24
Hm ima li odvratnijih likova od engleza a tek engleskinja :sm008: :awm2:


Ma ne mogu da se smirim pa ne mogu da verujem toliko kretena engleskih na Kopu ma stvarno ludilo

Kada sam u martu bio na kopu, u hotelu je 50% bilo stranaca (Engleza) i to mi ni najmanje nije smetalo. Dobar deo gostiju su bile porodice, i parovi - veoma kulturan svet!

Lično, ne smeta mi niko, neka bude i 99% Japanaca što se mene tiče :).

Ne vidim čemu ovoliko buke i loših komentara na jednom mestu (vređanje drugih naroda pre svega :sm008:)??

barrcode
19.11.2006, 22:17
To da su oni i pljavi i glupi, mi - srbi - smo poslednji koji bi to nekome smeli da kažemo.
Neverovatan topik, za ozbiljnu psihološku analizu. Šta uradiše godine izolacije, getoizacije.... cccc.

miles_davis
20.11.2006, 09:42
Zao mi je sto je ovako ispalo.. Hrvatska je u prosloj godini inkasirala 6 mlrd evra od turizma. Informacija o toliko dobroj prodaji Kopaonika pokazuje da i Srbija ima zariste koje moze da nas povede u tom pravcu. Najnovije investicije, bez obzira na sve dileme i sumnje, to dobro potkrepljuju. Na neki posredan nacin, sto se bolje ti isti englezi osecaju na Kopaoniku, to je i veca verovatnoca da cemo sledecih godina birati izmedju vise ski destinacija u Srbiji.

Ova ksenofobija je samo izraz ogranicenosti i gluposti - verovatno statisticka greska, mada, ko zna...

Symon
20.11.2006, 15:45
Da, hm sad kad bih opet rekao sta mislim o njima opet bi krenula zastita "nesrecnika" ovako samo se nadam da nece doci na Jahorinu, Staru planinu...:ok:

barrcode
20.11.2006, 16:09
Sajmone (englesko nick ti ne smeta?) znaš za onu "Čega se pametan stidi, budala se hvali". Ti nastavi i dalje da se hvališ što si xenophob.
Čisto da malo nagađam: imaš 19 godina, nikada nisi bio u inostranstvu (osim na exkurziji u Budimpešti), od stranih jezika znaš malo ruskog koji si učio u srednjoj školi, ali si u međuvremenu i to malo zaboravio, kad vidiš crnca ti mu vičeš ono "uuu..." - oponašaš majmuna, zviždiš tuđoj himni na stadionu, ...
Posebno je duhovito ono da stranci neće doći na S.Planinu. Naravno da neće, naročito neće na Jabučko Ravnište. LOL

vujche
20.11.2006, 16:30
Da li da se nadamo da ce ove godine da isteraju Grand produkciju iz Ski skole ?? Kad se samo setim kakvih je tu divljih svirki bilo, a na sta to lici sada..
Na ovakve izjave moram da reagiram,nisam stigao ranije pa evo ovako.Da se odmah u startu razumijemo da nemam nista protiv bilo kakve muzike bila to rock,techno,narodna i sl.,niti protiv istih koji je slusaju.Vjerovatno nisi nikada radio u ugostiteljstvu ili imao veze sa istim jer da jesi znao bi da danas gazde lokala nude ono sto narod trazi.Kod nas ti je sad invazija gore navedene Grand produkcije i takvih lokala je sve vise i vise,jer sto je jedan gazda takvog lokala,gostujuci na televiziji rekao "kad bi mu Mocart ili neka druga muzika donosila takvu zaradu,on bi odmah izbacio narodnjake jer ih sam ne voli,ali biznis je biznis".Kako sam i sam bio ugostitelj,a moram i spomenuti da sam i radio u gore spomenutom lokalu mislim da ces jos duze vrijeme biti osudjen na takvu muziku u Ski skoli,naravno ako zelis da ides.A koliko se i sjecam vecina lokala je pustala istu,jedino je Djole imao uzivo.Sorry za :sm023: .

SkiBata
20.11.2006, 18:42
'Ajmo ovako. Ne gadim se ni Engleza ni sponzoruša ni fensera... Gadim se svih onih, narandžastih, ljubičastih, crnih, belih, kakvih god hoćete, koji svoju seljačiju sa sobom nose na planine, na Kop pogotovo.
Gadim se gazda onih kafića koji puštaju i dopuštaju turbo folk seljačiju, jer "narod tako traži". I moja deca traže svaki dan čokoladu, al' umesto nje češće dobiju voće...
Ne dozvoljavam da imanje novca bude opravdanje za totalnu nekulturu..
Dakle, brat je mio koje vjere bio, dokle god uredno stoji u redu za žicu, poštuje bonton i pravila na skijalištu, ne povraća u po bela dana okolo kopaoničkih kafana i po stazi.... Oni koji ne umeju da se ponašaju u skladu sa osnovnim civilizacijskim normama, pa bili oni Englezi ili grandovci na čelu sa Lepom Brenom lično, što se mene tiče, trebalo bi da dobiju doživotni ban, ne sa Kopa, nego sa svih skijališta i u Srbiji i drugde.

miles_davis
20.11.2006, 21:08
biznis je biznis

Vujche, potpuno se slazem s tobom, ali ljudski je nadati se.. Grand prodaksns je u Srbiji prerastao granice obicne (odvratne) muzike i postao nacin zivota koji je i doveo do svega onoga sto ljudi ne vole na Kopaoniku, ukljucujuci i voznju motornih sanki posred staze..
Jebes ti toleranciju i pravo na izbor (pa makar i muzike), ako Pink televizija stvara bolide, koji ce biti bukvalna fizicka pretnja mojoj deci, na stazi ili oko nje. Ako postoji sansa da englezi zauzmu mesto u Grandu ili Konacima nekom od takvih, dobrodosli nam, pa makar samo zbog toga..

plageton
20.11.2006, 22:39
Da rezimiramo: ne volimo sponzoruse i dzibere jer su grand prodaksns, ne volimo engleze jer su ruzni, jel ima neko da ga volimo? I jel ima osim te Ski skole jos neka kafana na Kopu?

plageton
20.11.2006, 22:43
Sajmone (englesko nick ti ne smeta?) znaš za onu "Čega se pametan stidi, budala se hvali". Ti nastavi i dalje da se hvališ što si xenophob.
Čisto da malo nagađam: imaš 19 godina, nikada nisi bio u inostranstvu (osim na exkurziji u Budimpešti), od stranih jezika znaš malo ruskog koji si učio u srednjoj školi, ali si u međuvremenu i to malo zaboravio, kad vidiš crnca ti mu vičeš ono "uuu..." - oponašaš majmuna, zviždiš tuđoj himni na stadionu, ...
Posebno je duhovito ono da stranci neće doći na S.Planinu. Naravno da neće, naročito neće na Jabučko Ravnište. LOL

I tako si Symona u ime tolerancije prozvao da je budala. Inace, nema 19 godina, lepo pise da ima 43. Mislim, kada vec udaras packe po forumu gledaj malo bolje.

Symon
20.11.2006, 23:01
Sajmone (englesko nick ti ne smeta?) znaš za onu "Čega se pametan stidi, budala se hvali". Ti nastavi i dalje da se hvališ što si xenophob.
Čisto da malo nagađam: imaš 19 godina, nikada nisi bio u inostranstvu (osim na exkurziji u Budimpešti), od stranih jezika znaš malo ruskog koji si učio u srednjoj školi, ali si u međuvremenu i to malo zaboravio, kad vidiš crnca ti mu vičeš ono "uuu..." - oponašaš majmuna, zviždiš tuđoj himni na stadionu, ...
Posebno je duhovito ono da stranci neće doći na S.Planinu. Naravno da neće, naročito neće na Jabučko Ravnište. LOL
I sada bi ja trebao da se natezem s budalom koji ne zna da procita ni koliko godina imam, a Evropu sam procesljao uzduz i popreko malo je bljutavo ali ajde... a Engleze ako volis vodi ih kuci :sm008:

Symon
20.11.2006, 23:04
To da su oni i pljavi i glupi, mi - srbi - smo poslednji koji bi to nekome smeli da kažemo.
Neverovatan topik, za ozbiljnu psihološku analizu. Šta uradiše godine izolacije, getoizacije.... cccc.
Mozda si ti i bio u izolaciji ja na srecu nisam...

johnynovak
21.11.2006, 02:10
Symon je definitivno u pravu, nisam bio do sada na kopu ali znam ljude koji su isli gore, koji su upravo onakvi kakve ih je opisao, na zalost sa nekima sam se druzio neko vreme. a tesko meni jer verovatno idem na mesec dana na kop da radim, uzivam i vozim bord(ako ne bude takvih likova puno).
bicu gore skoro ceo februar pa cu vas obavestiti, bar one koji ne odu gore, kakve ekipe su bile gore i kolko je engleza bilo

barrcode
21.11.2006, 08:53
I tako si Symona u ime tolerancije prozvao da je budala. Inace, nema 19 godina, lepo pise da ima 43. Mislim, kada vec udaras packe po forumu gledaj malo bolje.
da, xenophobima uvek tako kažem.
Ti ih drugačije doživljavaš?
Kako sam mogao da pretpostavim da ima 43, kad se ponaša kao nekakav diletant od 18, navijač Rada.
I šta sada, da ovim malobrojnim englezima koji dolaze na ovaj forum objasnimo da nisu poželjni u Srbiji, jer nisu prepametni i prelepi kao mi (kao Sajmon :kez:).
nego, ajte vi englezi, trošite vaše prljave pare u Francuskoj. Mi smo dovoljno bogati da izvoljevamo koga hoćemo da ugostimo.
Ispade najveći problem što ja nisam video koliko ovaj ima godina, a ne taj njegov xeno stav (koji verovatno nije marginalan na nacionalnom nivou- mislim na stav). Posle se čudimo naci ispadima u zemlji.

I da, sprema vam se neprijatno iznenađenje sa Starom Planinom. Ima da bude stranaca više no u Banskom. I to jako brzo.

Doberman
21.11.2006, 15:50
Ej ljudi, zasto pricati o Englezima?
Neka oni lepo spreme parice za trosenje pa izvol'te. Samo da se neko seti pa da njihove pare ulozi u jos koji lift ili stazu i svima lepo.
Meni licno ne smetaju, al' da su ruzni - JESU!

plageton
21.11.2006, 16:38
da, xenophobima uvek tako kažem.
Ti ih drugačije doživljavaš?

Ispade najveći problem što ja nisam video koliko ovaj ima godina, a ne taj njegov xeno stav (koji verovatno nije marginalan na nacionalnom nivou- mislim na stav). Posle se čudimo naci ispadima u zemlji.



Xeno stav jeste problem ali je isto tako problem sto coveka na forumu zoves da je budala i jos kazes da je to sasvim ok.

Mikri
21.11.2006, 18:56
Sta biste vise voleli:
1) Da vas na stazi udari Englez?
ili
2)Balkanac?

Mislim da bi svi izabrali Engleza jer su ljudi kulturniji u 99% slucajeva, a i ne vidim razlog da im bilo ko osporava dolazak ovde, zar nije bolje da se turizam razvija, da bude vise klijentele, nego da bude pusto.Priznajem da bih voleo ja da sam potpuno sam na svim stazama, ali kada vidite na Kopaoniku npr. francuzi,englezi,rusi bude vam drago i na trenutak pomislite IMA NADE:)

Nije tesko biti fin. :)

Symon
21.11.2006, 19:01
da, xenophobima uvek tako kažem.
Ti ih drugačije doživljavaš?
Kako sam mogao da pretpostavim da ima 43, kad se ponaša kao nekakav diletant od 18, navijač Rada.
I šta sada, da ovim malobrojnim englezima koji dolaze na ovaj forum objasnimo da nisu poželjni u Srbiji, jer nisu prepametni i prelepi kao mi (kao Sajmon :kez:).
nego, ajte vi englezi, trošite vaše prljave pare u Francuskoj. Mi smo dovoljno bogati da izvoljevamo koga hoćemo da ugostimo.
Ispade najveći problem što ja nisam video koliko ovaj ima godina, a ne taj njegov xeno stav (koji verovatno nije marginalan na nacionalnom nivou- mislim na stav). Posle se čudimo naci ispadima u zemlji.

I da, sprema vam se neprijatno iznenađenje sa Starom Planinom. Ima da bude stranaca više no u Banskom. I to jako brzo.
Ne moras da pretpostavljas dovoljno je da procitas valjda toliko znas citati, xenophob, isto kao kad bi ja sad rekao za tebe retardirani specijalac a nista ne znam o tebi posto si ovde vrlo kratko rekao bih po broju tvojih postova i da, prestajem sa bilo kakvom polemikom s tobom posto ti ne mozes podneti tudje razlicito misljenje a forumi zato valjda i postoje. Dace bog da bude vise stranaca na svim skijalistima samo se nadam da ce engleza biti sto manje :sm008:

Symon
21.11.2006, 19:04
Englezi jebo ih ja kud ih spomenuh...

Symon
21.11.2006, 19:06
Jos cu se zavaditi sa "svojim" ljudima al brate da su ruzni RUZNI su :glavaozid

Mikri
21.11.2006, 19:08
Kulturni su i postuju propise, dovoljno.Nema razloga da se prepucava bilo ko ovde ajde bre ljudi ovo je forum o SKIJANJU treba da tesimo jedni druge od sezone do sezone a ne da se prepiremo oko stranaca ;)

johnynovak
21.11.2006, 19:15
Sta biste vise voleli:
1) Da vas na stazi udari Englez?
ili
2)Balkanac?

kolko sam ja video na stazama u bugarskoj, pre ce vas udariti englez jer su mnogo brate smotani, oni i dolaze u ove jeftine centre da bi naucili da skijaju pa da mogu da idu u francusku ili italiju ili pa u austriju.

a i symon je u pravu , da su ruzni, jesu, i to previse a uz to su i skrtice nevidjene.

Mikri
21.11.2006, 19:33
Sta biste vise voleli:
1) Da vas na stazi udari Englez?
ili
2)Balkanac?

kolko sam ja video na stazama u bugarskoj, pre ce vas udariti englez jer su mnogo brate smotani, oni i dolaze u ove jeftine centre da bi naucili da skijaju pa da mogu da idu u francusku ili italiju ili pa u austriju.

a i symon je u pravu , da su ruzni, jesu, i to previse a uz to su i skrtice nevidjene.

Da su rasipnici isli bi na neko bolje skijaliste a ne na jedno od jeftinijih skijalista u Evropi, "Bolje ista nego nista"
Ajde sad razmisli malo, nisam ja napisao i poredio Balkance i Engleze zbog umeca u skijanju,fizicke pripremljenosti ili bilo cega...nego zbog mentalnog sklopa.... Retki su slucajevi kada ce se Englez drati na tebe, vec ce u 99% slucajeva da se izvini i nastavi dalje,dok je stvar sa balkancima malo zesca, razmisli sad :)

barrcode
21.11.2006, 19:36
Mozda si ti i bio u izolaciji ja na srecu nisam...
kamiondžija po evropi?

barrcode
21.11.2006, 19:38
jbt kada ste već svi vi toliko lepi, stavite vaše slike u vaš avatar da vam se divimo.
to je valjda ono "mi srbi najpametniji, najlepši, najduhovitiji, najbolje se za.ebavamo..."
A rezultati demantuju li demantuju....

johnynovak
21.11.2006, 20:01
mikri slazem se sa tobom sto se tice bontona koji englezi poseduju donekle
ali opet bez obzira na to mnogo su smotani, svaka cast pojedincima

Symon
21.11.2006, 20:03
kamiondžija po evropi?
Malo si se zeznuo ali za tvoj mentalni sklop i citanje, je nebitno...

srki85
21.11.2006, 21:07
niko niije ksenofob zato sto kaze da su englezi ruzni i odvratni to je cinjenica e sad sto neko voli engleze i istia ga boli to je druga stvar!

a ovi sto se bune protiv granda i motornih sanki pa kad oni budu placali i trosili koliko mi trosimo po kafanama i dajemo za motorne sanke onda ce oni imati prioritet ali dok mi trosimo pare i dok god se kop gradi zbog nas i od nasih para onda cemo mi kad budete placala ski pas na sat koliko i mi motorne sanke onda verovatno ni jedne sanke nece biti po stazi ali dotle vam nista ne ostaje i trpite!
a to sto vam smeta povracanje po stazi pa te staze i nove zicare se grade od naseg povracanja i popijenih viskija a ne od 4 caa koliko popije jedan lik koji dosao da skija sa porodicom razmislite malo bolje pa onda pisite nesto!

SkiBata
21.11.2006, 21:31
Srki85,

Pretpostavljam da je i tvoj tata lik s porodicom???? Mislim, ima ženu, tvoju mamu, tebe, svog sina???
Srki, cenim tvoju mladost, entuzijazam i nadasve jednostavan pogled na svet, ali, nijedan evropski ski centar nije sazidan od viskija u kafani i motornih sanki na stazama za skijaše, pa ni Kop...
Kopaonik nije napravljen pre deset godina, zbog tebe i vas, kada si ti tamo prvi put otišao (da li pre deset???) i ne gradi se za tebe i od toga što ti i tebi slični trošite po kafanama. Žičare se ne grade od toga što ti povraćaš po stazi i vileniš na motornim sankama, nego se grade od novca poreskih obveznika ove države, u koje i ja spadam.
A da plaćam koliko i ti, na Kopu sigurno neću. Ja na planinu idem da bih skijao i uživao, zato što volim sneg. I da! Biram društvo, a i mesto za skijanje. Bogu hvala, ima još planina sem Kopa...
Samo ti Srki opušteno i uživaj, „granduj” i po kafanama i po stazama... Kop prepuštam tebi, a ja i ostali siroti likovi koji na skijanje dolazimo sa porodicama, već ćemo se nekako snaći. U Austriji, Italiji, ili Francuskoj na primer...
:ski:

P.S. Javi mi kad se Kop izgradi... Čisto da znam...

srki85
21.11.2006, 21:49
pa dobro idite vi u francuskoj na skijanje ja nemam nista protiv ali pustite nas da uzivamo kako mi hocemo za nase pare i ako ja volim da slusam narodnjake hocu da ih slusam i niko nemoze da mi zabrani kad mogu po evropi da slusam takvu muziku po srpskim diskotekama i kaficima pa mocicu i na kopu dok sam ziv a inace komentar kako ce englezi da slusju grand pa onda nemoj da dolaze u srbiju nek idu u francusku ja bas mislim da englezi dolaze kod nas zbog naseg mentaliteta i zato sto im se svidja ta srpska atmosfera a ne sad da menjam srbiju zbog engleza koji trose 3 puta manje para nego srbi nego cisto zbog neke fore kao dolaze nam englezi!
mi treba da privlacimo na nasim turistickim centrima sto vise srba koji su puni para i da im izvucemo umesto 2 5 hiljada evra tokom skijanja a veruj te mi da ima mnogo srba koji imaju da potrose mnogo vise nego sto i potrose znaci srbinu daj muziku alkohol i izvucices mu mnogo iz dzepa dok enlezu neces vec je spremio svojih 500 evr za odmor i toliko ce da potrosi dok srbi su potpuno druga prica pun para dodje na kop i potrosice onoliko kakvu mu ponudu das znaci ako dovede svoju sponzorusu ako ima dovoljno extra butikaon ce potrosi 3 hiljade evra na nju a ako nema on nema gde da potrosi znaci samo ponuda za elitu i to je ono sto moze da napravi od kopa las vegas!
a vas kad bude dovoljno sto skijate i volite neki drugi nacin zivota verovatno ce da se pojavi neko skijaliste gde ce da ima samo zicare i nista sem toga ski pas ce da kosta 200 evra pa kad vas bude bilo 100000 hiljada u srbiji koji cete moci toliku sumu da odvojite onda ce da se napravi jedno skijaliste koje ce imati 50 zicara pa samo skijajte i spavajte u nekim kasarnama i to je to ja nemam nista protiv jednog takvog skijalista ali me jako nervira sto vi imate nesto protiv ovakvog nacina zivota i pljujete po tome!

Stevs
21.11.2006, 23:30
Kao prvo mislim da je previše stereotipa oko Kopaonika koji ga opravdano prate iz vremena 90tih godina. Ostalo je vrlo malo likova koji dolaze na Kopaonik da bi bili viđeni jer za njih Kopaonik više nije "in" mesto. "In" mesta su sada po njihovim kriterijumima neka inostrana što skuplja skijališta. Uostalom izbegnite period prve polovine februrara i zasigurno takve likove gore nećete videti.

Što se tiče Engleza nemam ništa protiv njihovog dolaska, čak se zdušno trudim da u što većem broju dođu i ostave svoj novac bilo gde u Srbiji. Turizam je katastrofalno iskorišćena grana u Srbiji, a može nam doneti veliki profit. Da volim Engleze, ako govorim kolektivno kao naciju, ne mogu iz najprostijeg razloga jer su tu istu planinu zasuli kasetnim bombama koje su zabranjene svim ratnim konvencijama. Nisu imali obzira ni prema nacionalnom parku! O kakvoj mi onda kulturi govorimo?

Grand produkciju i sve što ide uz nju bih istog trenutka zakonima zabranio. Jako je žalosno što npr. na koncertu Leb i sola pre par dana vidim samo ljude preko 35 godina. Nacija je otrovana kvazi kulturom koja dolazi uz tu muziku, a sama muzika kao muzika nije problem. Problem su vrednosti koje idu uz nju i koje se plasiraju kao normalne i kao takve uništavaju mlade ljude pogrešnim sistemom vrednosti.

Max
22.11.2006, 01:05
Koliko se secam zakon o skijalistima lepo definise ponasanje na skijalistima i gde smeju da se voze sanke, samo ga treba sprovesti. Sto se mene tice neka se sponzori i sponzorusice lepo provode u grandu ili u nekom drugom rezervatu i neka ostave sve pare sto imaju i nemaju, samo da ne silaze medju nas budale koji idemo na planinu zbog prirode i skijanja :ski:

ThE_MaN
22.11.2006, 01:38
@srki85
Kopaonik se za tvoju informaciju razvija iz prihoda koji se ostvaruju iz prodatih skipass-ova. I poreza koji plaćamo. Tako da kako ti kažeš mi i nemamo para. U prevodu hteo sam da ti kažem da se planina gradi od para nas koji redovno izmirujemo svoj dug državi. Dok kvazi "elita" nemilice troši pare koje su stečene na sivom, crnom tržištu a državi nije otišao ni dinar. I kada potrošiš pare na alkohol ili motorne sanke pare idu jedino klasičnim prevarantima i država se ponovo zaobilazi za svoj deo u širokom krugu.

A to što misliš da za svoje pare možeš da radiš šta hoćeš. To je tako dok ne naletiš na nekog koga boli ona stvar za "elitu" (ne interesuje ga ko su ti mama i tata) i očas posla te spusti na zemlju. Događa se prilično često.

Najbolje je da svako uživa u planini na svoj način, ali da pritom ne smeta drugima. Što se tiče sanki na stazi to je pravilnikom o ponašanju na skijalištu strogo zabranjeno. Samo da još neko počne da primenjuje.

Ako misliš da ćeš ostaviti utisak na neku cicu na stazi dok si na sankama. Varaš se, jedino možeš ostaviti utisak na cice koje su došle iz istog razloga na planinu kao i ti, a one nikako nisu na stazi. Da stvarno znaš da voziš sanke i želiš avanturu nikako ne bi išao po uređenim stazama koje su ionako za motorne sanke prekratke. Koliko ti reba vremena da stigneš od počtka staze do kraja iste 1min. Zar ti ne postane dosadno. Otisni se malo u prostranstvo Kopaonika sa nekon cicom i odvedi je negde gde nema turista pa joj onda pokaži kako je musa odrao jarca. Ako se odlučiš da poslušaš savet da se otisneš u prostarnstvo Kopaonika, obavezno ako ideš sam ponesi malu lopatu za sneg, dok ne naučiš da voziš sanke.

srki85
22.11.2006, 01:56
e ovako posto cemo i o zsbranama onda da vas pitam ski manijaci dali je zabranjeno skijati van staze jeste u celoj evropi ali ipak vecina vas skija van staze jel ste ski manijaci e isto tako je zabranjeno da se voze sanke na stazi pa se voze sto kao sto je zabranjeno voziti u gradu preko 50 pa nek mi se nadje neko ovde da mi kaze da je to uvek ispostovao i da nikad nije bar vozio 60 tako da pre nego sto pocnemo nekom da drzimo predavanja o zabranjenim stvarima pogledaj prvo sebe i razmisli sta si sve zabranjeno uradio u zivotu!
a ovaj stevs bi da zabrani muziku i nacin zivota koja ona donosi e a vidote vi gospodo kako ste vi netorelantni i bezobrazni mi smo u sustini mnogo tolerantniji ljudi ja se druzim sa svakakvima i nikad mi to nije smetalo sta je ko i odakle mu pare niti mi smeta ko koju muziku slusa ni sta voli u zivotu i onda se nadjete vi da kritikujete mene i kad vam covek odgovori onda opet mi ne valjamo ja postujem i leb i sol i porodicne ljude i one koji vole prirodu ali taj sto voli prirodu mene ne postuje i njemu smetaju moje sponzoruse moj viski moje sanke moja kola sustina problema je u vama a ne u nama i ako je neko kriv za rat generacija i nacin razmisljanja to ste onda vi a ne ja jel ja nemam problem ni sa kim niti bih nekome nesto zabranio dok je vama svaka druga rec neka kritika na neki nacin zivota koji se vama ne svidja!

a o englezima da ne govorim dovlacimoneke engleze radnicku klasu koja jedva skrpi neki dinar za zimovanje huligane itd a smetaju nam nasa elita ruski biznismeni itd pa ako ce od necega da se ovajdimo to su ti ruski biznismeni nasi istocno evropski aziski takva nama klijentela treba a ne engleski rudari!

stojke
22.11.2006, 02:56
Дакле од почетка ове теме је свашта написано али ово последње ...
срки85, само се питам да ли ти нас све овде зезаш или стварно мислиш све то што си написао???

Symon
22.11.2006, 07:56
Da volim Engleze, ako govorim kolektivno kao naciju, ne mogu iz najprostijeg razloga jer su tu istu planinu zasuli kasetnim bombama koje su zabranjene svim ratnim konvencijama. Nisu imali obzira ni prema nacionalnom parku! O kakvoj mi onda kulturi govorimo?
O ovome sve vreme pricam samo sto to prepametni likovi ne znaju da procitaju:sm008:

miles_davis
22.11.2006, 10:37
O ovome sve vreme pricam samo sto to prepametni likovi ne znaju da procitaju:sm008:

Sajmone, ja te potpuno razumem, ali stvar je u tome da svojim stavom, narocito ukoliko dobijes priliku da ga glasno demonstriras pred tim istim englezima, na neki morbidno posredan nacin, upravo potkrepljujes argumente za to isto bombardovanje..

Poseta stranaca na Kopaoniku je izuzetno vazna stvar. Razlog za to nisu pare koje ce na Kopaoniku ostaviti (jer nece, tu se svi slazemo), vec prilika da se popravi imidz zemlje (koji smo sami pokvarili glasajuci devedesetih). Od sredine devedesetih radim skoro iskljucivo sa strancima, ne zato sto ih volim (da ih volim vise od Srbije, odavno bi otisao iz zemlje), vec zato sto placaju dobro i (uglavnom) postuju dogovore. Imidz zemlje nije fiktivna kategorija vrednosti samo zato sto ga neuki politicari cesto uzimaju u usta, vec zato sto dramaticno moze da utice na strane investicije, a sa tim i otvaranje novih radnih mesta, vece plate i... znas vec o cemu pricam. Sam kazes da si proputovao celu evropu, valjda si video i neke dobre stvari..

Mislis da bi uopste bilo bombardovanja da je krajem devedesetih US Steel uzeo Sartid, Philip Moriss DIN, BAT DIV, Citi banka Komercijalnu, a na kraju krajeva, Kopaonik bio pun stranaca ? Ma nikog ne bi bolelo uvo za ljudska prava, a Natasa Kandic bi, fala bogu, bila pripravnica u nekom Zavodu za socijalno... Da je tako bilo i ja bih sada imao 50 zaposlenih, slucajevi kao sto je ovaj tip koji brani svoj dizelaski nacin zivota, van zakona do samodestrukcije, ne bi ni postojali, a Stara planina bi vec bila ski centar..

E sad, zamisli da ti licno nakrsis nekom englezu na stazi bez ikakvog povoda (jer on tvoj motiv ne moze da razume), pa te neko vidi i oseti se jos hrabrijim pa uradi, ne daj boze, jos nesto gore... To krene zacas - svi smo jos uvek puni emocija posle sranja kroz koja smo prosli. A mozda bas sada neki rodjak tih istih rudara engleza, samo zato sto su mu preneli da postoji tamo neka Srbija i da je tamo super, razmislja o tome da ulozi n miliona EUR u hotel na Babinom Zubu. Da li imas predstavu koliko to moze da znaci onim ljudima iz Crnog Vrha, Kalne, Knjazevca, Pirota ? Znas koliko sam staraca tamo cuo kako se hvale da ce deca da im se vrate iz VELIKOG grada u selo, ej ?! Veruj mi da stvari tako funkcionisu, bogati ljudi velike pare trose impulsivno, a stekaju se na sitnim troskovima.

Znaci, jeste sve u parama, i pare nisu ni lose ako ces zbog njih ziveti onako kako zelis.. Ne moras da volis strance, siguran sam da imas neki razlog za to, ali se valjda slazes sa mnom da je VAZNO da ih ovde bude sto vise i da se sto bolje osecaju..

zloglasni
22.11.2006, 11:40
Srki,kad skijas izvan staza neugrozavas nikoga osim sebe a kad vozis sanke po stazi direktno ugrozavas sve koji se na njoj nalaze ,stoga nemoj vise da poredis babe i zabe.

srki85
22.11.2006, 14:22
ne ja nikad nisam bio protiv dolazaka stranaca ja nemam nista protiv da dodje i 50000 engleza i da babin zub i jos 5 takvih skijalista nikne u srbiji ali imam protiv vaseg stav da grand prodaksen motorne sanke moj nacin zivota treba zabraniti dok u engleske rudare treba da gledamo kao u bogove mnogo mi smeta ta kalabuka oko engleza kao stizu nam englezi kako ce oni moci da skijaju od ovih kao sto sam ja!

a ja ne poredim babe i zabe zabranjeno je zabranjeno pa sad dali ugrozavao drugoga ili ne to je ipak zabranjeno?

a inace mrznju prema strancima mnogo vise vi imate nego ja ja to sto su nas bombradovali 99 mnogo manje osecam nego vi ja mrznju prema strancima imam u nekim drugim stvarima i da u evropi ima dobrih stvari ima cak ima i idealno uredjenih evropskih regija i drzava ali isto tako i ima onih koje su odvratne i u kojima su zakoni odvratni da srbija bude kao severna italija da ali da bude kao danska i engleska nikad!

ThE_MaN
22.11.2006, 16:46
Skijanje van staza je daleko od zabranjenog. Jedino skijalište ne odgovara za posledice takvog skijanja. Tj. povrede nastale van staza ne podležu osiguranju koje se stiče kupovinom skipass-a u inostranstvu. Dok kod nas i ne postoji takvo osiguranje. Skijanje van staza se ne preporučuje zbog rizika od lavina, propadanja niz litice....

Svi bez obzira na sredstva(parice) kojima raspolažu trebaju da uživaju u planini na svoj način, ali da ne smetaju jedni drugima. I da ne ugrožavaju jedni drugima bezbednost.

Što se tiče onoga ko ima pare a ko nema. To je veoma relativno. Samo jedan info većina nas sa foruma provodi 30+ dana na snegu minimum. Tako da je veliko pitanje ko potroši više para na planini. Ali je način na koji se rasporede troškovi bitno drugačiji. I mnogo veliki broj članova foruma su stariji ljudi i ne žele da ističu svoja materijalna bogatstva. Ipak to rade samo klinci i oni koji su to u duši.

Što se tiče starnaca, najnormalinije je da u početku dolazi samo socijala. Pošto oni nemaju para za mondenska mesta. Ali sa obzirom na kakvom smo glasu bili. Elita neće sama da dođe i da rizikuje. Moraju prvo zamorčići da testiraju mesto. A samom pozitivnom reakcijom ovih bez para, doći će i ovi drugi lovatori. Kako bi probali da naprave još brdo para sa minimalnim ulaganjima.

dvukovic
22.11.2006, 16:48
Diskutujete kao da ste svu u najgorem dobu adolescencije.

Stranci su itekako potrebni Srpskom turizmu, pogotovo Englezi koji imaju mnogo veću platežnu moć nego ostatak EU.

Tvrdnje da oni ne troše pare na Kopaoniku su smešne. Možda ne troše mnogo u poređenju sa onima koli zimuju na St. Moritzu, ali za naše uslove troše itekako, a što je opet za njihovu platežu moć smešno. Tipa da ih večera u super restoranu košta 30 funti, a za te pare u Londonu oni ne mogu da jedu u McDonaldsu, i uostalom sve ostalo je za njih u Srbiji smešno jeftino, a nama super keš.

A na stranu to što je to extra za imidž Srbije, i što me čisto oblije neka toplina oko srca kad vidim ovakvu jednu reportažu:

http://www.youtube.com/watch?v=02Z1llYbBP0

Drago mi je da i mi konja za trku imamo.


A sad što se tiče motornih sanki. Korisna stvar za one koji imaju vikendice na planini i borave duže vremena u istima, izbegavaju se gužve sa automobilima i džipovima, smanjuju problemi sa parkingom, prohodnije od automobila itd. Mada je generalno vožnja sama po sebi malo sado-mazo zbog hladnoće i svega, ako ti je to primarno prevozno sredstvo... Jer gde god da kreneš moraš da oblačiš full zimsku opremu, tako da to definitivno nije sredstvo da se kao središ pa izađeš u kafić uveče. (kao što neki pokušavaju da forsiraju)

Da ih treba zabraniti na stazama - treba (i naravno poštovati taj zakon i kažnjavati prestupnike), jer sankama nije mesto na ionako prepunim stazama. Ako neko hoće da divlja sa sankama i da ugrožava svoj život, ok, njegova stvar, ali niko nema pravo da ugrožava živote skijaša i ljudi koji su došli da se odmore, a ne da strepe da li će i kad ih neka budala pokupiti sa sankama...

Inače, mi imamo vikendicu na Kopu, i gledamo da kupimo ovakvo nešto:
http://www.atvtrackkit.com/br2.jpg
Mnogo bolja stvar od sanki, jer se može voziti i zimi i leti, i prohodnije je 5 puta od sanki... Imao sam prilike da vozim ovakav ATV u Bugarskoj, i ispostavilo se da sanke nemaju šta da traže pored ovakve mašine, i gomilu puta smo sanke čupali iz snega upravo sa ovim.

P.S. Kasetne bombe nisu zabranjene nijednom konvencijom, samo nas je RTS pokušavao ubediti u to :)

ThE_MaN
22.11.2006, 16:56
P.S. Kasetne bombe nisu zabranjene nijednom konvencijom, samo nas je RTS pokušavao ubediti u to :)


Pa i mi ih imamo u našem naoružanju. Provereno! Još na kontejnerima bombica piše US ARMY!
I to posedujemo naravno dosta pre 1999 godine.

srki85
22.11.2006, 18:35
ljudi vi imate tezak problem opet bi ste nestoda zabranjujete e pa i ja bih zabranio porodicno skijanje na stazi jel me mnogo nervira to pa dal ste vi citavi bre pogledajte koliko mrznje u vasim postovima postoji vi biste nekome nesto zabranili to je isto kao kad bi ja vama nesto zeleo da zabranim skijanje na primer shvatite da ima i nas i vas i da kao sto vi volite da se skijate ja volim da vozim sanke a i takodje skijam i nikad mi nijedan koji vozi sanke nije zasmetao niti sam se osecao ugrozenim inace najpoznatiji ski centri na svetu su mi i te kako dostupni al jebem ti ja skijaliste kad nempogu da cujem zvuk sanki ,mileta kitica itd pa cak i kad skijam bolje se osecam kad ima sanki nesto se desava a ne samo englezi neki nalozeni snovborderi koji se skijaju u majcama i glume face i ljudi sa decom i sad ja i na kopu treba to da trpim e pa nece moci nek zabrane motorne sake slobodno i nek kaznjavaju i da vidim dali ce da se nesto promeni e pa recicu vam nista a da promenite mentalitet ljudi e pa to nemozete!
najveci problem ove diskusije i vasih postova je u tome sto vi mene hocete da zabranite a ne ja vas i onda se jos bunite kako ja nevaljam a vi ste dobri!

johnynovak
22.11.2006, 19:15
ovaj srki je takav klinac i u glavi i u dusi, ali nije ni svestan kako ce mu se obiti o glavu kada ne daj boze nekog povredi ili sankama ili svojim razmisljanjem, onda ce mozda doci na ovaj isti forum i pokusati da se izvini svim ovim ljudima koji pokusavaju nesto da mu objasne a ne da mu zabrane, jer to nije ni u njihovoj moci.
srki samo ti uzivaj u motornim sankama ali van staze, iskreno da li ces pokupiti nekoga van staze sa istim me ne interesuje niti ce se taj nesto buniti protiv tebe ali ako budes pokupio nekog na stazi licno cu se pobrinuti da dospe u svake novine i na svaku televiziju

ThE_MaN
22.11.2006, 19:19
@srki85 Ili si ti neki žešći provokator ili šta?

Niko ne pokušava da zabrani nešto što je već zabranjeno. A zabranjeno je zato što je u prošlosti bilo dosta incidenata u kojima su učestvovali mamini i tatini sinovi a žrtve su načešće bila deca. I niko neće tebe da zabrani, već pokušavamo da ti kažemo "živi i pusti druge da žive" Prirodan ambijent za sanke su kao i što sam rekao neurđena prostranstva Kopaonika. E sad druga je stvar što ne poznaješ planinu i neznaš da voziš iste pa ti se dešava da čim skreneš sa staze zaglaviš se u sneg ili izgubiš!

Dalje kažeš:

inace najpoznatiji ski centri na svetu su mi i te kako dostupni al jebem ti ja skijaliste kad nempogu da cujem zvuk sanki dobri!

Zanči svet je glup a mi smo pametni. Zbog takvih sa mišljenjima sličnim tvome mišljenju smo i stigli tu gde jesmo!


neki nalozeni snovborderi koji se skijaju

Snowboarder-i ne skijaju već borduju. A skijaši skijaju.


e pa i ja bih zabranio porodicno skijanje na stazi

Onda Kopaonik ne bi imao skijalište. Već sankalište.

Tvoj problem je u tome što ti i nezaš gde je problem. Tata i mama je bilo bolje da te nauče da pišeš. Lakše bi smo mogli da pratimo tvoje postove kada bi koristio tačku, zarez... Dalje problem je što nisi čuo za školu da si čuo za istu tj. provodio malo vremena u njoj. Verovatno bi se malo socijalnije ponašao.


P.S. Ja sam do predprošle sezone imao motorne sanke koje sam prodao. Pošto mi je lepše na dasci. I nikada nisam sankama izlazio na ski staze ili u slučaju da sam morao sklanjao bih se maksimalno sa strane kako nikome ne bih smetao! I išao minimalnom brzinom. Kako bi savko mogao da me uoči i izbegne incident.

Ovo je zadnji post od mene u ovoj temi i onako odosmo u offtopic.

miles_davis
22.11.2006, 21:04
Daj Stevs, zatvori ovu temu.. Ovaj moze ovako do sutra, a verovatno nas przi.. mada deluje autenticno.

hehehe
23.11.2006, 13:05
Dakle, ova zemlja (nasa Srbija) ide u aut (eng. "out", prim. aut.)...
1. Kada sam ja nekada davno isao u skolu, postojala je institucija "lektire" (u okviru plana i programa predmeta Maternji jezik). Svaki ucenik je imao obavezu da cita planom predvidjene knjige (ako vec nema sklonosti da cita sve do cega dodje) i da sadrzaj procitanih knjiga "preprica" ili analizira na neki drugi nacin, vec kako profesoru padne na pamet. Ko nije voleo da cita, mogao je da prepisuje radove ucenika starijih generacija, ali cij je bio sledeci: navesti ucenike da, bez obzira na koji nacin su napisali taj zadatak iz "lektire" nauce nesto. To nesto je, pre svega, koriscenje znakova interpunkcije, kako u pisanju tako i u govoru.
Skola je osim obrazovne imala i vaspitnu ulogu. Ucili su me da je ruzno (a moze da bude i opasno) svadjati se sa starijima, makar se i ne slagao sa njihovim misljenjem.
Ko nije isao u skolu, nije bio obrazovan.
Ko nije isao u skolu, nije bio vaspitan.

Nije mi jasno, kako neko ko nije isao u skolu ima para???
Nije mi jasno, kako neko ko ima para ne poradi malo na sopstvenom obrazovanju i vaspitanju?

2. Kada sam ja nekada isao u skolu, postojao je i predmet Istorija. Na casovima istorije su nas ucili o dogadjajima iz proslosti. Zapazio sam jos tada da je svako pominjanje engleske drzave vezano uz neciju nesrecu (setimo se njihovih kolonija po svetu, nastanka americke demokratije, naseljavanje australijskog kontinenta, Juznoafricke Republike, Irske...). Novijih dogadjaja i ucestvovanja Engleske u njima bi trebalo da se secamo svi. Ako negde Englezi uzivaju, domoroci pate.

3. Dok se GRAND PRODAKS'N ne pocne shvatati kao VELIKA PROIZVODNJA, tesko nama.


Dotle, drugovi skijasi, daskasi i sankasi... pozdravljam vas.

dvukovic
23.11.2006, 13:25
hehehe:
Dakle, ova zemlja (nasa Srbija) ide u aut (eng. "out", prim. aut.)...

Zemlja je odavno otišla u k*** (eng. "dick", prim. aut.) ne zbog ne čitanja lektire ili ne poznavanja istorije, već zbog grupne lobotomije koja je vlada u poslednjih 50 i kusur godina. A koja se i dalje manifestuje nesmanjenom žestinom u vidu ovakvih poruka koje upravo citiram.


hehehe:
Zapazio sam jos tada da je svako pominjanje engleske drzave vezano uz neciju nesrecu (setimo se njihovih kolonija po svetu, nastanka americke demokratije, naseljavanje australijskog kontinenta, Juznoafricke Republike, Irske...). Novijih dogadjaja i ucestvovanja Engleske u njima bi trebalo da se secamo svi. Ako negde Englezi uzivaju, domoroci pate.


Domorodci zasigurno pate... Daj bože da mi patimo kao USA ili Australija (oni su bili nekad Engleske kolonije), ili da patimo kao JAR, koja je izmeđuostalog jedna od najrazvijenih država na svetu i najbogatija država u Africi, dok se ostatak kontinenta grca u govnima

Ali pošto ovo nije politička diskusija, nemojmo više sa politikom...

hehehe
23.11.2006, 16:08
Postojao je jedan predmet koji ze zove geografija. Tamo su me naucili da na teritoriji JAR postoje najveca nalazista dijamanata na planeti Zemlji.

Nisam pominjao politiku vec samo Engleze.


P.S. Lobotomiju nisam ucio. Ne znam sta je to.

P.P.S. Kaze se "necitanja".

dvukovic
23.11.2006, 16:14
hehehe:
Postojao je jedan predmet koji ze zove geografija. Tamo su me naucili da na teritoriji JAR postoje najveca nalazista dijamanata na planeti Zemlji.


Onda nam možeš reći čime su ostale Afričke zemlje izuzetno bogate, pa se i dalje njeni građani vijaju kopljima, a oni napredniji lukom i strelom...


hehehe:
Nisam pominjao politiku vec samo Engleze.

To o čemu pričaš jeste politika, i jeftina demagogija da smo mi najlepši, najbolji, najpametniji, "ne može nam niko ništa, jači smo od sudbine", nebeski narod.


hehehe:
P.S. Lobotomiju nisam ucio. Ne znam sta je to.

Znači uspešno obavljena. Vidi se.


hehehe:
P.P.S. Kaze se "necitanja".

Ako nemaš neke pametnije argumente, nemoj ni da upotrebljavaš Ad Hominem 'argumente'. Smešno je.

mina74
23.11.2006, 16:24
HA HA HA, slazem se i ja, iako sam zensko... Bolje nase sponzoruse nego engleskinje... Ili se mozda ukus nasih momaka promenio pa vise vole debele i pegave i ruzne engleskinje...

Symon
23.11.2006, 16:24
Zahvaljujem se na svim dobronamernim kritikama a i onim drugim i dobrodoslica za sve strance osim za engleze...:sm008:

Symon
23.11.2006, 16:26
[quote=mina74]HA HA HA, slazem se i ja, iako sam zensko... Bolje nase sponzoruse nego engleskinje... Ili se mozda ukus nasih momaka promenio pa vise vole debele i pegave i ruzne engleskinje...[/quote
To carice svaka ti je na mestu :sm018: :ok:

mina74
23.11.2006, 17:14
[quote=mina74]HA HA HA, slazem se i ja, iako sam zensko... Bolje nase sponzoruse nego engleskinje... Ili se mozda ukus nasih momaka promenio pa vise vole debele i pegave i ruzne engleskinje...[/quote
To carice svaka ti je na mestu :sm018: :ok:

Pa meni je ustvari jako zao sto nasi momci daju prednost i debelim i ruznim devojkama i sponzorusama, nasuprot ovim normalnim jednostavnim lepim zgodnim vrednim ambicioznim devojkama (u koje skromno i sebe ubrajam)... Ali ok to je valjda moderno... Zasto da se trude oko nas kad mogu lako sve kod njih, pa makar bile i ruzne engleskinje....
PS: ja se svima unapred izvinjavam sto ne odgovaram odmah na poruke, jer sam na poslu... Hvala na razumevanju...
Pozdrav...
PS2: ali sve jedno nasi momci su najbolji i najlepsi... i sve im je unapred oprosteno...

srki85
23.11.2006, 23:20
ovaj komentar o skoli i lektiri je bio upucen meni slusaj ti ko je tebe vaspitavao toma nikolic da su matori konzervativci uvek u pravu i da mladi nesmeju da se suprostavljaju njihovim stavovima to je tvoj problem i dok kod vi matorci u srbiji budete tako razmisljali bicete socijala e kad ta socijala malo manje bude razmisljala odakle mladima pare i kad nas vise bude slusala i njima ce biti bolje a i nama ali vidi se da si neki radikal i tu ti nema pomoci!
a sad za ove ldpovce sto vise vole engleze nego rodjenu majku samo zato sto su englezi pa normalno je da nasi momci nece pegave i debele engleskinje i naravno da nista nema lose u tome kad je devojka sponzorusa mislim sad je to diskutabilno ko je sponzorusa a ko ne ali za vas su sve dobre i sexi devojke sponzoruse a pegave engleskinje su in pa vi se onda njusite sa pegavim engleskinnjama a ja cu nase sponzoruse!
nikad nemogu da zaboravim kad ste posle 5 oktobra za onu nagradu mtvia poslali najruzniju i najdeblu devojku u srbiji pa tu ste vise upropastili i unazadili srbiju nego sto je sloba za njegove 10 god vladavine!
posto po vama je in biti debeo ruzan nacitan vecni student i da podsecamo sto vise na onu najgoru englesku i americku klasu!
e ja sam za srbiju i za kopaonik koji ce biti lepsi i od sant morica i od las vegasa i dubajia zajedno ali vi to ocigledno ne shvatate pa mene ovde krivite gde se srbija nalazi a ustvari srbija se nalazi na pravom putu a vama sto je krivo pa necete neke vrdnosti da prihvatite oda crknite gladni tu vam nema pomoci!
izvinjavam se zbog mog posta koji nema veze sa skijanjem ali ja sam ovde dosao da pricam o skijanju kopaoniku a svaki odgovor je bio zasnovan na necemu drugom tako da sam samo morao da odgovorim!

stekan
23.11.2006, 23:59
Kao postmatrač sa strane, tj. iz inostranstva, moram dati svoj skromni doprinos konstuktivnoj polemici:

E, moj Hehehe, ostario si, a ništa ti nije jasno.


Ko nije isao u skolu, nije bio obrazovan.
Ko nije isao u skolu, nije bio vaspitan.
Ne slažem se. Danas se obrazovanje i vaspitanje zajedno sa vozačkom i opštom kulturom dobije kao standardni paket Audija A6 i A8.


Nije mi jasno, kako neko ko nije isao u skolu ima para???
Samo je potrebno dovoljno odvajati od usta. Tuđih, naravno. Bilo bi idealno od engleskih usta, ali i obični domaći narod ima usta za odvajanje. A postoje i metode ako neko neće da dobrovoljno odvoja.


Nije mi jasno, kako neko ko ima para ne poradi malo na sopstvenom obrazovanju i vaspitanju?
A zašto bi? Pa jel' ima pare? U svojim očima je i obrazovan i vaspitan, jer za bolje ne zna niti ga interesuje. A mišljenje onih koji pare nemaju nije ni bitno. Sve se može kupiti, pa i sreća. Ako se baš i ne kupi kvalitetna sreća, bitno je da drugi misle da si sretan. A to će zaključiti po brendu hlača koje nosiš, cipela, auta, naočara. Postoje specijalizovane televizije koje će rado pomoći u širenju vidika na temu šta se danas nosi ili šta se sluša. Nema potrebe ni znati čitati ni misliti. Samo gledaš pravu televiziju.

zloglasni
24.11.2006, 01:57
Ovaj mali i treba da vas je.. kad se svi redom primate.

hehehe
24.11.2006, 08:58
Ovaj mali i treba da vas je.. kad se svi redom primate.

Koji mali?



Ako nemaš neke pametnije argumente, nemoj ni da upotrebljavaš Ad Hominem 'argumente'. Smešno je.

Forumi na internetu su izmisljeni za zabavu, ovo i treba da bude smesno, i jeste smesno vec od pre nekoliko dana. Moji postovi nisu bili upuceni tebi i ne vidim sta je tebe podstaklo da komentarises citate iz mog posta. Ti izrazi "lobotomija", "Ad Hominem", uce se u skoli. Protiv tvoje vikendice na Kopaoniku nemam nista ali imam protiv tvog nacina razmisljanja. Zdusno si protiv mog "popovanja" (odgovara ti tvoj nacin zivota i razmisljanja) ali ti zato ni malo ne smeta englesko "popovanje" africkim narodima (mozda tim narodima odgovara mlacenje kopljima).

Sto se Engleza tice, ova nasa rasprava njih nece spreciti da dolaze na bilo koje skijaliste u Srbiji. Ja sam ovde izneo samo istorijske cinjenice. Kako ce se engleska invazija na srpska skijalista zavrsiti, videcemo uskoro.

Pozdrav!

zloglasni
24.11.2006, 09:09
Pa SRKI...

hehehe
24.11.2006, 09:36
Pa SRKI...

Ne znam o kome pricas :sm004:

oggy
24.11.2006, 11:39
Cestitke Stevsu na prvom flame threadu na forumu! (bar u ovih godinu dana koliko sam ja tu) :)