Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: Utisci sa skijanja sezone 2006/2007

  1. #1
    Senior Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd - centar
    Godina
    32
    Poruke
    142

    Smile Utisci sa skijanja sezone 2006/2007

    Ljudi ja vam se javljam sa kopa ! Ovde ima strasno malo snega, ali ipak ovo je minimum za skijanje ! Uglavnom je skijanje po kamenju, ledu i travi !!! Danas je zaista pustena duboka 2 i moj subjektivni osecaj je da je brza od pancic express ! Medjutim potoci su probili na svim stazama tako da ima puno leda ! Na knezevskim barama ima neverovatno puno kamenja u donjem delu !!! Na suncanoj dolini snega ima samo uz ivicu ! Danas su dosli ljudi sa cistacem snega i pocistili pola sa staze suvog rudista kako bi prosle dizalice do pancica ! Interesantno je da se redovno tabaju i staze koje nisu u funkciji (zbog nedostatka snega) pa cak i KRCMAR !!! Super je sto na malom karamanu rade obe zicare
    (cetvorosed i tanjir !!!) pri cemu je tanjir neobjasnjivo brzi od cetvoroseda !!!!!!! Vidim da ne najavljuju sneg pa srecno sledecoj grupi !

    Na pancicu su danas nabacivali sneg ! Na dubokoj 1 radovi teku , ali malo sporo !
    Inace ovde je sunce bez prestanka !
    Poslacu slike kada se vratim u bg pa ce te videti detaljnije !
    Pozdrav sa kopa !

  2. #2
    Senior Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd - centar
    Godina
    32
    Poruke
    142

    Exclamation

    E Stevs najodvratnije vesti sa kopa !!! Danas sam se spustio do bele reke da vidim sta se desava sa strugom ! Naravno spustio sam se zicom, kad tamo imam i sta da vidim !!! Zicaru struga za koju su rekli da su je remontovali nisu ni pipnuli, osiguraci su joj iscupani i nisu je ama ni pogledali !!! :((((( Tamo je neka masina sto krci zadnji deo staze, a gornji deo nije ni prosecen ! Uspeo sam da slikam to, ali jedva posto cim sam izvadio foto apat da slikam kako nista nije uradjeno zicnicari sa bele reke 2 su odma poceli da vicu na mene da se gubim odatle !!! Ocigledno sam im stao na zulj jer nista nisu uradili, a ja jos slikam ! Dakle ipak sam uspeo da napravim slicice pa cu ih objaviti u ponedeljak ! : )))))))) Inace na samoj stazi (bela reka) ima snega isto kao i na vrhu ali samo u delovima gde nije sunce ))! Ipak postoji mozda ukupno 100 metara bez snega pa staza ne radi !!! :( Inace oko bele reke 1 sve je urbanizovano -jos 20-ak novih hotela, vikendica, kuca cak su stavili i ulicno osvetljenje na kraju staze !!!
    Nadam se da ce sutra stvarno padati sneg !
    Pozdrav sa kopa !!!!

  3. #3
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Kop hvala puno na ovim iscrpnim informacijama sa Kopaonika.
    Što se tiče ski infa njega dobijam od Skijališta Srbije pa ako oni mene lažu lažem i ja Vas Koliko sam skapirao jutros je sve bilo otvoreno, a onda je se naglo pogoršalo vreme pa su žice pozatvarane.

    Ajde malo detaljnije šta je sa Strugom? Kako izgleda ta mašina za čišćenje i o kakvim je osiguračima reč? Ima li na Struzi sidra uopšte na sjali?
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  4. #4
    Senior Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd - centar
    Godina
    32
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Stanje na strugi je sledece:

    Na zicari nije nista radjeno, znaci nema sidra, apsolutno je nisu ni pogledali ! Na pocetnom stubu stoje neke pocupane zice (verovatno su tu nekad bile kontrole za ukljucivanje i iskljucivanje zicare) ! Jedino se radi na donjem delu staze, dok gornji nije prokrcen uopste (ali na njemu nema bas puno rastinja )! Ta masina je ustvari buldozer (bar mislim da se tako zove) i ona nabacuje zemlju, pravi padine, i gura posecena stabla u stranu !! Videcete vec na fotkama koje cu sutra da postavim, a na njima su inace zastupljene sve staze !!!

  5. #5

    Podrazumevano

    Kao sto rekoh u Utiscima, sinoc smo se vratili. Najneprijatniji dogadjaj bio je u petak, za vreme one oluje oko 1100, kad mi je cerka (10) pala na Gvozdcu za vreme treninga i malo povredila kuk. Niko nije kriv, teska staza, zamaglile naocare, jak vetar, dete palo. GSS je dosao veoma brzo, spakovali je, spustili je do dna zice jer motorne sanke ne mogu uz Gvozdac. Za to vreme je naravno zica stala, zbog vetra, pa nismo mogli gore. Onda su dosle motorne sanke i preko Jarma u ambulantu, gde je konstatovano laksa distorzija i istegnuce. Sad je sve ok. U svakom slucaju SVE POHVALE ZA MOMKE IZ GSS-a, narocito Tomu i Andriju. bice slika za koji dan.

    Osim toga, moze se reci da se jos dobro skijalo koliko je malo snega. Posle prvog dana (8.1.) iznajmio sam "all-weather" skije, tj. one koje dobro idu i po kamenju i po blatu . Duboka crna je bila sasvim ok za voznju, izuzev samog dna gde je KATASTROFA od kamenja i blata. Nova Duboka 2 radi fenomenalno, izvlaci za 6 minuta mereno. Za Pancic na vrhu trebaju klizaljke, ali se zato na Konzervu i ostale staze prema centru navlaci sneg iz sume, tako da je koliko-toliko u redu. Sve ostale juzne staze su kaljuga.

    Ja nisam porimetio nikakve uredjaje za "vestacki sneg" koje neki ovde pominju, ali moze biti da sam .

    U petak je palo oko 10-15cm novog snega, sto je malo prekrilo blato, ali je subota i nedelja bila u "plusu", tako da je opet stanje kilavo.

  6. #6
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    @bajastrasni: Kad stignes postavi slike u galeriju na infoKOPu

    Hvala još jednom obojici na izveštajima sa Kopaonika
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  7. #7

    Podrazumevano

    Stevs, evo ti predlog za sajt: mozda da napravis neku reportazu ili bar vest o GSS. Ljudi stvarno rade krvav posao, cuvaju nam glavu tamo, spavaju njih 20 u jednoj sobi u potkrovlju, rade za ski pas i hranu. A dok ne zagusti i ne setimo se da postoje. Evo priznajem, ja prvi nisam pomisljao na njih dok mi nisu zatrebali.

  8. #8
    rođen kao manijak shadow avatar
    Datum registracije
    03.02.2005
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    39
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Svaka cast GSS, momci su stvarno vrh, ali ne treba zaboraviti da pored ski passa i hrane imaju i 100 dana uživanja na snegu...

  9. #9

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shadow Pogledati poruku
    Svaka cast GSS, momci su stvarno vrh, ali ne treba zaboraviti da pored ski passa i hrane imaju i 100 dana uživanja na snegu...
    Kog uzivanja? ljudi se ubijaju od posla i nemaju oni puno vremena za uzivanje.

  10. #10

    Podrazumevano

    ne verujem da moze dan da prodje bez neke iintervencije
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas