Pogledati rezultate ankete: Kop vs. Borovec

Glasača
23. Vi ne možete glasati u ovoj anketi
  • Kopaonik

    11 47,83%
  • Borovec

    12 52,17%
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 16 od 16

Tema: Kop vs. Borovec

  1. #11

    Podrazumevano

    Iako je kopaonik "NAŠ" ali nije i "SVETSKI"...ipak onaj ko je bio na Borovecu i skijao na tri staze kod gornje stanice gondole, zna da Kop takve staze nema ni u planovima.
    Da ne govorimo da je četvorosed kod njih već ostario... a od ove godine ih imaju tri. jedan stari i dva nova. I da dodam Borovec je kandidat ua ZIO.

  2. #12

    Podrazumevano HA,HA,HA

    ako su knezevske bare staza onda ja ni ne znam sta je uredjena staza za skijanje. posebno je lepo kada se na malom karamanu ugasi/pokvari zica pa su ljudi prinudjeni da piju nikad skuplji caj kod lokalnog derikoze. tu je i fantasticna zicara centar sa svojom nenadmasnom brzinom ~ kao da je magarci vuku... nocni provod nebih da komentarisem jer je to stvar ukusa i neko bi se mogao naci uvredjen mojom ocenom kopaonickog provoda.
    Ja sam pomalo pristasan posto nisam bio u bugarskoj ali mislim da kopaonik ima najsporije zice,ratraci se pojavljuju jednom dnevno o cenama da ne pricam(crnogorci su smesni).
    Nekako se sve svodi na PROSTO uzimanje para!
    Kopaonik je prirodno lepa planina i mislim da jedna gondola od brzeca ka vrhu i jedna dugacka staza sa malo kulturnijom uslugom(uopste)mogu da od kopa naprave DOBAR ski centar.

  3. #13

    Podrazumevano

    dajte nesto uporedivo. npr. kopaonik ili avala. 'de bre da poredite kop sa borovecom, aman!
    borovec, naravno. bar si siguran da te nece ubiti majmun na sankama
    no retreat, no surrender

  4. #14

    Podrazumevano

    Upravo tako, izbaciti motorne sanke sa staza,sem naravno za hitne slucajeve.

  5. #15

    Podrazumevano

    Mislim da pri ovom uporedjivanju nije potrebno uporedjivati:
    - mesta za izlaske ( kakva je muzika i sl...)
    - tip gostiju ( englezi i sl.)
    - cene po restoranima ....
    jer bih mogao u prednosti Boroveca da nabrojim cist put bez uspona za one koji putuju kolima, cuvane parkinge ispred boljih hotela, nema motornih sanki na iznajmljivanje,......

    vec samo ono sto se odnosi na skijanje. Dakle, ne sporim da je Kopaonik, mozda, bolji za vecernje izlaske, ne sporim da se nalazi u Srbiji, ne sporim da tamo u svakoj smeni ima dosta poznanika ali ovde se valjda govori o skijanju. Zbog toga sto:
    1. Borovec ima gondolu , pa do vrha idete bez smrzavanja
    2. Borovec ima topove za sneg ( a ne creva sa vodom pomocu kojih se pravi led)
    3. Borovec ima duze staze ( koje rade)
    4. Borovec ima dve duuugacke staze za nocno skijanje koje je od 17-22
    5. Borovec ima veliki broj ratraka tako da je svako jutro kompletno sredjen
    6. Borovec nema stalne celodnevne guzve na zicama
    7. Borovec ima baby staze na vrhu planine ( i jos 3 u podnozju) sto je bitno za ljude koji vode decu na skijanje.
    8. U Borovecu je manja guzva i na stazama, staze su duze lepse, raznovrsnije....

    Dakle , sve u svemu, tesko da iko ko je par puta skijao na Kopaoniku i par puta na Borovecu moze svoj glas dati za Kopaonik. A "patriote" koji nisu bili na oba mesta, me ne cude.... Ja jos nisam sreo nikoga u Borovecu, ko je rekao da je Kopaonik bolji. A ne verujem da je iko isao na skijanje u Bugarsku a da predhodno nije bio na Kop-u.

    Ono sto je interesantnije je uporediti Borovec i Bansko, a Kopaonik sa Jahorinom.... Mislim da su to odgovarajuci nivoi za poredjenje. Mada u Banskom (jos) nisam bio.

  6. #16

    Podrazumevano

    Ma Jahorina je ZAKON

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas