Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 23

Tema: Nova zicara - nova tema

  1. #11

    Podrazumevano razmontirana zichara

    Tu zicu koju su skinuli sa centra lepo da prebace dole na Ledenice, da meni ne puca butina svaki put kad se na boardu izvlachim odozdo.

    Slobs je rekao.

  2. #12

    Podrazumevano ispravka

    Sa karamana, izvinjavam se, odakle su je vez razmontirali. Svejedno, Ledenice zasluzuju zicu!!

  3. #13

    Podrazumevano

    Stevs, svaka cast na ovim super snimcima i slikama!!!

  4. #14

    Podrazumevano

    Ako vec niste,procitajte ovo
    http://www.ict-tower.com/genex/index...sk=view&id=333
    Definitivno ode dvosed na Mali Karaman za sledecu sezonu!
    Pohvala i od mene Stevsu za fotografije

  5. #15

    Podrazumevano

    Dobro nije otišao na malo jezero :lol:

  6. #16

    Podrazumevano Krcmar

    Pozdrav,

    Mozeli mi neko objasniti, sto je toliki problem osposobiti stazu Krcmar ? To je jedna od najlepsih staza na Kopaoniku.
    Ajde da razumem sto ne osposobljavaju Strugar, ajde to mozda zbog isplativosti ili sl, ali Krcmar je dok je radila bila veoma posecena staza.
    Ako zicara nije ostecena, sto im toliko treba da precesljaju teren ?
    Ako je zicara ostecena, zasto se ne potrude da je osposobe nego ce sad da vrse remont i Malog Karamana !

    Krcmar je staza koja je tehnicki vrlo raznovrsna. Velika je steta sto nece biti u funkciji ni ove godine.
    Fight with the best, die like a rest.

  7. #17
    SKI MANIJAK stevan avatar
    Datum registracije
    13.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    13

    Podrazumevano Da obnovimo ovu temu...

    Na sajtu jedinog domaceg proizvodjaca zicara sam video da su oni sposobni da proizvedu zicare sa dva, tri i cetiri sedista, sa svim ostalim dodacima (topli ulosci, traka za ubrzavanje i sl.) - dakle mogli su oni da naprave ovu cuvenu cetvorosedesnicu, a ne da je kupujemo od austrijanaca?!
    Ima li neko nekoga u Genexu da mi objasni taj potez?

  8. #18
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano Re: Da obnovimo ovu temu...

    Citirati Originalno postavljeno od stevan
    Na sajtu jedinog domaceg proizvodjaca zicara sam video da su oni sposobni da proizvedu zicare sa dva, tri i cetiri sedista, sa svim ostalim dodacima (topli ulosci, traka za ubrzavanje i sl.) - dakle mogli su oni da naprave ovu cuvenu cetvorosedesnicu, a ne da je kupujemo od austrijanaca?!
    Ima li neko nekoga u Genexu da mi objasni taj potez?
    Iz Genexa? Sigurno ti se niko nece javiti. Tj. javice ti se onog trenutka kad sve bude privatizovano i kad pola njih podobija otkaze zbog stanja u kojem je skijaski centar... Inace FOD iz Bora je proizveo dve dvosedeznice na Kopaoniku Duboku II i Krcmar dok je na novoj cetvorosedesnici bio izvodjac radova.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  9. #19

    Podrazumevano Re: Da obnovimo ovu temu...

    Citirati Originalno postavljeno od stevan
    Na sajtu jedinog domaceg proizvodjaca zicara sam video da su oni sposobni da proizvedu zicare sa dva, tri i cetiri sedista, sa svim ostalim dodacima (topli ulosci, traka za ubrzavanje i sl.) - dakle mogli su oni da naprave ovu cuvenu cetvorosedesnicu, a ne da je kupujemo od austrijanaca?!
    Ima li neko nekoga u Genexu da mi objasni taj potez?

    Mislim da je ovo prvi pametan potez koji su ljudi u genex-u uradili za proteklih 10 godina.Mnogo je bolje sto su zicaru kupili od stranca nego da su je kupili od domace kompanije,a evo i zasto.Da su je kupili od Bora verovatno bi radila dva meseca i onda bi joj nesto falilo,a ponovo da nesto crkne na njoj pravili bi se ludi i tako bi trajalo danima, a ovako zicara je strana pretpostavljam i kvalitetna jer se koristi i u drugim ski centrima, tako da nemamo sta da brinemo, a sto se tice domace industrije mi mozemo da sluzimo jedino kao radnici mada mislim da je i to bolje prepusti drugom jer bi oni to uradili svakako mnogo bolje.
    Samim pogledom na to da nasa kompanija za proizvodnju zicara ima da ponudi najvise cetvorosed a doplmaer i gondole i razne druge sprave za prevoz skijasa dokazuje da smo mi i nasa industrija u velikom zaostatku za svetom i svetskim proizvodjacima.
    Moje misljenje je da ako Kopaonik nastavi da saradjuje sa svetski poznatim firmama ima vrlo velike sanse da postane jedan veliki ski centar
    koji ce biti mnogo bolji od ostalih ski centara u okruzenju.

    P.S. Primer dobrog ulaganja u sisteme zicara je i Bansko kod koga su sve zicare nove i sve su tipa cetvorosed i gondole.Zasto to nebi u skorije vreme postala i stvarnost Kopaonika. :P

  10. #20
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    E sad da ti kazem nesto malo stvarnosti o novoj zicari cuvenom cetvorosedu austriJske proizvodnje. Kao prvo jos uvek nije tehnicki primeljena, pre 20tak dana je pola sata isla unazad!, a pre tri dana se desinhronizovala traka za ubrzavanje i sajla, zicara uzasno sporo radi sto je jos jedan dokaz da nesto nije u redu. Brukanje FODa na taj nacin je neumesno jer njihova zicare Duboka II, a i Krcmar su radile i rade proteklih 12-13 godina. Ne tvrdim da prave bolje zicare ali nema razloga da se bilo ko iz nase industrije na taj nacin srozava jer je netacno i diletantski tvrditi da nasa iondustrija nema kadrove i sposobnost za takve poduhvate. Ona jedino nema novca. U tome je najveci problem.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas