Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 57

Tema: JP Skijalista Srbije na Kopaoniku

  1. #11

    Podrazumevano

    skiJana, sve je OK to sto pricas.
    ali, kako mislis da grade zicare nego od nasih para? odakle drzavi pare, nego iz budzeta koji se naplacuje porezom?

  2. #12

    Podrazumevano

    Javna preduzeca, iako nisu profitabilna, trebalo bi da zive od svog poslovanja. Kao sto je svima poznato oni naplacuju ski-pass i to po neverovanoj ceni. Tu valjda ima i zarade? Ili ti se mozda cini suprotno..? Ukoliko hoces da ulozis u neku investiciju tu postoje dugogodisnji krediti ako nemas dovoljno sredstava iz sopstvenh izvora. Jedino treba proceniti da li je ta investicija opravdana ili ne. Najlakse je dobiti novac otet od jadnih gradjana...

    'Ajde recimo i da treba da se izgradi nesto za neku firmu od novca gradjana, jer ona sama nije kadra za to (ova kategorija u normalnom svetu ne postoji. Ne ulazi se u investiciju ukoliko se jasno ne vidi da ce ona biti opravdana), kako ti kazes...

    Ali da li onda ti isti gradjani treba da se peljese sa tolikom cenom ski-passa? Posto su sredstva dobijena od novca gradjana, onda obzirom da je javno preduzece u pitanju, koje po ustrojstvu podrazumeva neprofitabilnost, cena ki-passa treba da je takva da samo pokriva troskove poslovanja. Da su gospoda iz JP SS samostalno usla u investiciju, kao sto je i red, koristeci dugogodisnje kredite i da moraju da ih otplacuju iz rezultata svoga poslovanja, onda je to malo drugacija prica..

    Tek sledi ono najgore... Uzeli su tvoje pare i preusmerili ih u izgradnju nekakvih zicara, ti resis da koristis iste i moras da platis pola prosecne plate da bi samo 7 dana koristio te usluge... E kad jedva nekako uspes da platis tu uslugu onda stupa na scenu njen kvalitet...
    Budimo realni... Kakav je kvalitet usluge? Opste je poznata njihova bezobzirnost, bahatost, bezobrazluk... Pa jel za to drzava uzimala pare gradjana i jesu li to zasluzili ti isti gradjani koji su povrh svega platili ski-pass po megalomanskoj ceni.

    Zaista mi isu jasni ljudi koji ih brane... Ili su iz njihovih redova ili im 'fali neka daska u glavi ili su totlno slepi...

  3. #13

    Podrazumevano

    nisi me shvatila. Ne branim nikoga. nego sam u tvom prethodnom postu protumacio kako tebi smeta sto se placa porez drzavi...
    A naravno da mogu da se finansiraju i sami.ali to se nece desiti dok se ne privatizuju. zasto bi se sami finansirali kad mogu iz budzeta...prosto
    I jos jedno pitanje, da li su JPJavnaSkijalista jedino javno preduzece koje ima veze sa skijanjem ili ima jos nekih?ko recimo odlucuje o voznji motornih sanki na KoPu?oni ili sama uprava ski centra?

  4. #14

    Podrazumevano

    Koji ski centar? "Stari" ski centar kako ga zoveš je bio u sastavu Genex-a, sada su svi ski centri izdvojeni i grupisani u JP SS.

    Dakle, na kopu Genex upravlja (dobrim delom) hotela, a o skijalište upravlja JP SS.

    Upravljanje skijalištima podrazumeva pored žičara, ski terene, bezbednost itd.

    Dakle, bez dozvole JP SS, nikakve sanke ne mogu da se kreću po Kopu (osim po bespuću ).

    Naravno, skijališta obično naprave pravila, pa tako za sanke važi da ne mogu da se kreću po skijalištu u radno vreme, osim naravno za hitne slučajeve (bezbednost, povrede itd.).

    "uprava ski centra" = JP SS

  5. #15

    Podrazumevano

    OK.Znaci to sto skijasi voze slalom izmedju ski sanki stoprocentno ide na dusu JP Skijalista Srbije...
    hvala na informaciji.

  6. #16

    Podrazumevano

    jijang:totalno si u pravu...al,sta mi tu mozemo osim da apelujemo da se to sredi..
    inace na kopaoniku postoji ZAKON O MOTORNIM SANKAMA...kazna je:50.000din..al,kad sam jednom pozvao muriju na kopu..i pitao ih zbog cega se ne sprovodi taj zakon..dobio sam kratak,ali jebitacan odgovor...NEMAMO DOVOLJNO PRIPADNIKA..u,ovoj drzavi je lako doci do informacija..tako da cu se malo raspitati o tome..i postaviti post cim nesto saznam..

    pozdrav

  7. #17
    Senior Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd - centar
    Godina
    32
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Pa i nisu potrebne neke informacije - odgovor je vecito nema se para !
    Za sve moguce ! Jao sto sam srecan, sutra putujem na kop

  8. #18

    Podrazumevano

    e.a sto?pa nema valjda snega?
    Ma pusti...sa kretenima se tesko saradjuje...Ne hvataju ni ubice ni kriminalce po ulici,a kamoli ce ove na motornim sankama. Nego lepo, stap u oko kad ti prodje mnogo blizu pa da vidimo ko je ludji

  9. #19

    Podrazumevano

    a,sta cemo mi koji nemamo stapove??da skinemo dasku i da im &^&^$^%%(*^*&^#&%%$*

  10. #20

    Podrazumevano

    pa kad im fali daska da im damo...al po glavi

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas