Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Internet na kopaoniku ?

Hibridni pregled

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano Internet na kopaoniku ?

    Interesujeme da li postoji neki hotel ili apartmani koji u sobama poseduju mogucnost internet konekcije.

  2. #2

    Podrazumevano

    imas u grandu interbet caffe...a takodje imas i u konacima u kladionici mocart.....

  3. #3
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Za to znam, ali me interesuje da li postoji druga varijanta, znaci hocu da idem na net mojim kompom.
    Jel ima neko gore ADSL, vajrles, bilo sta a da nudi i korisnicima njihovih adartmana ?

  4. #4

    Podrazumevano

    imas u grandu wirreless...(kad se prodje recepcia pa u onom kaficu....)

  5. #5
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Godina
    47
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Ja sam do sad cepao GPRS, čisto za mail, chat i Operu Mini. Neko bahaćenje po ovim ciframa nije pametno. Forumčić po malo i nije neki problem, ali samo uz Opericu.

    Kapiram da možeš 7 dana bez weba, a mail manje-više svaki mobilni sad proverava.

  6. #6

    Podrazumevano

    GPRS/EDGE/3G, šta god, nije preskup ako se koristi minimalno, tj. samo da pročitaš mail (ja koristim uvek webmail, i na poslu) i web po malo. Laptop - mobilni preko bluetootha povezujem (možeš i IR) i to radi ko sat .

    Znači, za 7 dana ako koristiš samo za ono što ti treba (pretpostavljam da pitaš zbog posla - mail, intranet i sl.) neće ti preći 20tak EURa, što je OK.

    I da, ova kombinacija je dobra pošto funkcioniše svuda kod nas, a i "napolje" (napolje uzmeš neki prepaid broj samo za GPRS).

    Valjda ćemo brzo dočekati da svi redom imaju wifi Internet po apartmanima, hotelima i privatnom smeštaju, pošto je njima barem to džaba da urade (flat adsl + AP).
    Izmenio/la wlad; 16.09.2007 u 22:00.

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    01.02.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    47
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Valjda ćemo brzo dočekati da svi redom imaju wifi Internet po apartmanima, hotelima i privatnom smeštaju, pošto je njima barem to džaba da urade (flat adsl + AP).
    Istina, oprema koja je potrebla vlasniku smestaja zaista nije neki izdatak,
    ali ADSL linija od Korisnika do opreme Provajdera (u nasem slucaju Telekom Srbija)
    moze da dobaci u idealnom slucaju koji kilometar. Posto vrrrrlo sumnjam da
    su nasli racunicu u instaliranju pristupne opreme i opreme za prenos podataka
    dovoljnog kapaciteta da podmiri te "silne" buduce korisnike na samom Kopaoniku,
    mislim da cemo se malo nacekati tog Flat ADSL i wifi po sobama na Kopaoniku ili nekoj
    drugoj nasoj jos manje urbanoj planini.

    Ovi Internet kafei moraju da se snalaze alternativnim nacinima pa otud verovatno i cene po (polupromrzlim) usima korisnika..

  8. #8

    Podrazumevano

    Telekom Srbija je TK operater koji nudi uslugu univerzalnog pristupa servisima (zakonski). Samim tim, dužan je da obezbedi pristup svim korisnicima. A to znači da ako nema tehničkih mogućnosti - mora da ih obezbedi u roku od X dana (ne znam tačno, piše negde ). Zato i imaju onaj "famozni" WiMax - da mogu da obezbede access na celoj teritoriji države.

    Drugo, verujem da Telekom ima centralu, ili u najmanju ruku istureni stapen, što znači da može da obezbedi ADSL uslugu..

    E sad, Telekom je poznat po tome što krši sve zakone i pravila - zato sam i rekao da ćemo valjda imati uskoro svuda pristup - nada .

    I da, ako je isti Telekom (MTS u ovom slučaju) imao interes da u startu postavi 3G (HSDPA) baznu stanicu na Kopu, zašto ne i DSLAM .

    Udavi ja sa polu -om
    Izmenio/la wlad; 17.09.2007 u 22:04.

  9. #9

    Podrazumevano

    ma kad dodje miskovic bice i neta na sve strane

  10. #10
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Godina
    47
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    3G radi fenomenalno. Neko gore reče 20€, nema šanse da se dođe do te cifre, pa da po ceo dan surfaš, ako si pametan.

    Ključna fora je u pravim aplikacijama, mail na POP3, ne otvarati attachmente, surfati sa Operom Mini (ne Mobile) po webu (može i wap, ali nema potrebe s obzirom koliko ovaj program štedi protok). Za J2ME telefone, ili bilo koje koji imaju Java VM, a koriste gmail, svaka preporuka za .JAR koji je gmail pripremio na svom sajtu. Takođe troši minimalno protoka.

    Gore na Kopu je 3G radio ko zmaj, čak i GPRS, za razliku od toga koliko jadno radi u Begeu.

    S obzirom da je 4 dinara 100kb, ako dođete do 100 dindži dnevno na ovaj način, znači da taj dan niste ni otišli na skijanje.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas