Strana 9 od 13 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 90 od 128

Tema: Zimske gume

  1. #81
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Godina
    47
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Ko ide kolima po skijalištima, uopšte ne treba da se zeza sa tim stvarima. Ko ne može da priušti 2 seta guma, mislim da vozi pogrešan auto i da treba da kupi onaj koji je odgovarajući njegovim finansijskim mogućnostima.

    Samo napred zimske, ili na letnje da se stavljaju lanci - stvarno katastrofa. Ja samo čekam da me zabode neki "genijalac" otpozadi ili da me pokupi iz suprotnog smera. Neodgovornost u saobraćaju je najveći krivac ozbiljnih povreda i materijalne štete. U odgovornoj državi bi na'ebali ko žuti kad bi letnjim gumama prošli pored saobraćajnog znaka sa pahuljicom sa letnjim gumama ili bez lanaca u gepeku.

    Trebalo bi po zakonu da dobiješ ne više od uslovne kazne kad upucaš budalu koja je pokušala da te ubije kolima sa letnjim gumama. Baš me zanima kakav bi nivo građanske svesti i odgovornosti bio u tom slučaju, i koliko ljudi bi stradalo u saobraćaju (napominjem da je kod nas više ljudi poginulo za volanom nego u svim ratovima u bliskoj prošlosti).

  2. #82

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boris Pogledati poruku
    M+S je oznaka za zimsku gumu.Upravo eskimo 3 je M+S guma.All seasonbi trebalo biti nesto drugo-lošije od letnje gume leti,losije od zimske zimi(provereno na speijalizovanim sajtovima)!
    Ja ne znam šta je tu teško da se shvati, da pokušam ponovo da objasnim. Npr. na kolima imam Jokohama Geolander G900, na njima je oznaka M+S, a guma nije zimska, nego all-season. Dakle, M+S ne mora, a može da bude zimska.

    Neke zimske imaju pahuljicu, neke samo M+S. Dosta all-season imaju M+S. Zato je i pogrešno reći da su M+S zimske (kao "algoritam" za prepoznavanje) zato što to ne moraju da budu...

  3. #83

    Podrazumevano

    Ja nis ne kontam...moze li malo jasnije objasnjenje ?

  4. #84

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Neke zimske imaju pahuljicu, neke samo M+S. Dosta all-season imaju M+S. Zato je i pogrešno reći da su M+S zimske (kao "algoritam" za prepoznavanje) zato što to ne moraju da budu...
    Moram da priznam da si u pravu.Posle cesljanja neta dosao sam do ovoga:

    M+S + pahuljica (ili planina) je sigurno zimska guma.Medjutim, problem je taj sto se tako po zakonu obelezavaju gume u Kanadi i Americi.

    U EU jos nije donet taj zakon.Samo se kaze da M+S gume mogu da se koriste zimi.Zato dolazi do konfuzije.
    Medjutim na nasu srecu proizvodjaci polako prelaze na tu oznaku M+S +pahuljica (ili planina).

    Kada kupite gumu sa oznakom M+S i simbolom pahuljica (ili planina) možete biti sigurni da ste kupili zaista zimsku gumu.

    Pozdrav.


  5. #85
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od che_beograd Pogledati poruku
    Kada kupite gumu sa oznakom M+S i simbolom pahuljica (ili planina) možete biti sigurni da ste kupili zaista zimsku gumu.
    Na Durex gumama nisam vidio takvu oznaku.

  6. #86

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Na Durex gumama nisam vidio takvu oznaku.
    Vidi ba ovog Steve.........od svakog drugog da, ali od tebe ovakva primjedba......................................... ..........respect.

  7. #87
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Ma Stekan ti je stari DUREXOVAC samo iz potaje

  8. #88
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Godina
    47
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    M+S znači MOOD + SNOW. Kako bre nije zimska? I all-sesaon M+S je takoreći zimska guma (pored toga što je i letnja). Druga je stvar što tu funkciju vrši znatno lošije od prave zimske gume, odnosno letnje.

    Samo lud čovek koji vozi po planinama će da kupuje all-season gume. Rešenje za nas su 2 kompleta i tačka.

  9. #89

    Podrazumevano

    Pa kažem nisu prave zimske, to je poenta cele priče , all-season se dobijaju sa dosta automobila, retko ko ih kupuje (osim što su za gradsku vožnju OK), i da te all-season imaju M+S oznaku (što kažeš MUD+SNOW) ali nisu zimske. Fizika je prosta stvar , ne mož' ista guma (isti sastav) da ima dobre karakteristike na -20 i +40c. Da može, onda bi svi vozili te all-season M+S gume .

    Ja bi više voleo da sam dobio letnje gume na autu, pa kada uzmem zimske da imam 4 letnje i 4 zimske. Ovako ću imati 4 all-season i 4 zimske...

  10. #90
    Member svetskigigacar avatar
    Datum registracije
    18.12.2006
    Lokacija
    Leposavic/Beograd
    Godina
    39
    Poruke
    32

    Podrazumevano

    Imam 4 nove Sava zimske gume i na Reno kliu su se odlicno pokazale. Tacnije uopste mi nisu bili potrebni lanci na Kopu pre neki dan, mada i njih uvek imam u prtljazniku.

    Odgovornost i pamet u glavu!
    Vidi! Skijam bez zuba!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 6 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 6)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas