Strana 11 od 13 PrvaPrva ... 910111213 PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 128

Tema: Zimske gume

  1. #101
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Godina
    42
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Cuo sam da su dobre, ima jedan tip vozi ih 4 godine kaze super...

  2. #102
    (Magare)² TADIJA_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44°48 N - 20°23 E
    Godina
    32
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nidza Pogledati poruku
    Odlična fora. Koja je guma u pitanju?
    Sreca, pa je i danas auto bio parkiran iza zgrade
    guma je Roadstone eurowin 600

  3. #103

    Exclamation

    kako mislim letnje gume da ostavim na aluminijumskim felnama tokom zime iz shupe sam tokom vikenda izvukao originalne celicne i krenuo u potragu za 4 zimske gume koje mi odgovaraju kako po budzetu, tako i po performansama, pa sam prvo krenuo da guglam da vidim sta valja, pa tek onda koliko sta kosta i naletim na sajt: www.4gume.com gde sam nasao sledece:

    Testovi zimskih guma ADAC 2008

    Dimenzija 175/65 R14 T
    » Adac test

    Model Ocena na testu

    1. Vredestein Snowtrac 3 posebno preporučljiva
    2. Continental WinterContact TS800 posebno preporučljiva
    3. Goodyear UltraGrip 7+ posebno preporučljiva
    4. Dunlop SP Winter Response posebno preporučljiva
    5. Michelin Alpin A3 preporučljiva
    6. Fulda Kristal Montero 2 preporučljiva
    7. Bridgestone Blizzak LM20 preporučljiva
    8. Pirelli Winter 190 Snowcontrol preporučljiva
    9. Semperit Master Grip preporučljiva
    10. Hankook Icebear W440 preporučljiva
    11. Goodyear Vector 4 Season preporučljiva
    12. Sava Eskimo S3 preporučljiva
    13. Matador Nordicca Basic MP 52 preporučljiva
    14. Barum Polaris 2 preporučljiva
    15. BF Goodrich g Force Winter uslovno preporučljiva
    16. Maloya Cresta 220 uslovno preporučljiva
    17. Gislaved Euro Frost 3 nije preporučljiva
    18. Maxxis Presa Snow Wintrmaxx nije preporučljiva
    19. Tigar Winter 1 nije preporučljiva
    20. Ceat Arctic III nije preporučljiva
    21. Linglong WinterHero Radial 652 nije preporučljiva

    mislim da je sa ovim sve receno... uzgred, adac-ovi testovi guma su najpriznatiji u svetu, a ko koce da vidi test za drugi profil gume ima na navedenom sajtu...

  4. #104
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Ma nek mi se naduvaju ....., ja na tigricama izlazio na Kop bez problema na metar snega i leda

  5. #105

    Podrazumevano

    Mislim da je takodje dobro potraziti/pogledati neki sajt sa misljenjima i ocenama obicnih vozaca kao npr ovako nesto http://www.tirerack.com/tires/survey...=C&sortValue=1
    Ja sam se sa ovim http://www.tirerack.com/tires/tires....um=155VR7PA3XL prosle godine popeo do gore (Kopaonik) po najvecoj vejavici dok su ostali ostajali zakucani u snegu ili primorani da stave lance.
    I naravno zapamtiti da se u zimskim uslovima i najlosija zimska guma bolje ponasa od najbolje letnje gume.

  6. #106

    Podrazumevano

    ja mislim da nije poenta samo da te guma izvuce kroz metar snega uz brdo, vec kako ce ta ista guma uticati na stabilnost i po ledu, snegu, bljuzgavici, kisi i suvom jer je za sve to i namenjena.... postoje i sa ekserima i odlicne su za led, ali ko jos vozi samo po ledu ?? bitno je koliku buku pravi, koliko se brzo troši, da li i koliko podiže potrosnju ? neke skuplje gume se preko goriva isplate za par meseci u odnosu na neke bas lose i jeftine... necu odmah da kažem da je svaki put realan odnos sto skuplje to bolje, jer marketing cesto dikira cenu. u testiranju su ocenivanji svi parametri i data je konacna ocena... ko je malo citao nasao je i pojedinacno prednosti i mane svih guma za 2008.

  7. #107

    Podrazumevano

    Ekseri su kod nas (Srbija) zabranjeni - koliko ja znam...

    Nego, kao što je puno puta ovde rečeno, najgora zimska je bolja (zimi ) od najbolje letnje. Tako da nema mnogo filozofije, uzmeš 4 zimske i piči .

    Po onim objavljenim testovima se vidi da je dužina kočionog puta manje-više slična na svim zimskim gumama (kada je hladno / sneg), ostalo - koliko se troši / buka / potrošnja - to zavisi od cene gume - tako da nema tu šta mnogo da se priča - za te ostale finese ide ona stara koliko para toliko i muzike.

    Ova Sava Eskimo, što se pominje u tekstu je odlična guma (vozio sam je 2 zime), a super je i cena.

    Ostali su pomenuli koje su koristili i sa kojima su zadovoljni - tako da to više vredi od testova.

    Ako nekoliko ljudi kaže ovde da je Tigar Winter - zašto da ne? (pogotovo ako to kaže Bata Bane profesionalni vozač )

  8. #108

    Podrazumevano

    Hvalio bih i ja da sam uzeo pare za reklamu .

  9. #109

    Podrazumevano

    Koliko se sećam jednog testa zimskih guma od pre par godina, pri kočenju od 100 kmh, kada se automobil sa kontinental gumama zaustavio, sa tigar wintera gumama je na tom delu zaustavnog puta išao brzinom 35 kmh.
    Inače, ja imam tigar gume na automobilu, vučna snaga po snegu je sasvim dobra, ali posle dve zime gume su se sasvim deformisale i iskrivile, iako je dubina šare još zadovoljavajuća. Kao i obično, jevtinije ispadne najskuplje, jer sada moram kupiti nove gume. Iskreno ih NE preporučujem.

  10. #110
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Godina
    42
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Hm.... Patak, a koliko tebi inace traju gume?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas