Strana 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 128

Tema: Zimske gume

  1. #11

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stanislaw Pogledati poruku
    ...naravno bitno je i skladistenje zimskoh guma tokom leta i obrnuto...
    Imaš li neki predlog, ili link gde može da se pročitaju saveti za "sklanjanje" guma van sezone?

  2. #12

    Podrazumevano

    ukratko... gume treba cuvati na tamnom i suvom mestu, a ako nemas neku garazu, supu ili prijatelja kod kog bi mogao ih ostaviti postoji mogucnost dogovora sa vulkanizerskim servisima kod kojih npr i kupis gume da za odredjenu nadoknadu set guma bude kod njega... sve vise njih uvodi ovo u ponudu, jer tokom cele godine ti cuva gume i za to dobija novac...

    vise o odrzavanju i gumama na:
    http://www.autohrvatska.hr/hr/ah_dij...je/info_3.aspx

  3. #13

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stanislaw Pogledati poruku
    e da jos jedan savet: svako ko ima priliku dobro je umesto vazduha gume naduvati azotom !!!
    Nesto nisam bas siguran da duvanje azotom moze da opravda troskove....
    U nijma vec ima 78 % azota

  4. #14
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong Pogledati poruku
    Nesto nisam bas siguran da duvanje azotom moze da opravda troskove....
    U nijma vec ima 78 % azota
    A smije li se azot mješati sa kiseonikom?

  5. #15

    Podrazumevano

    sto se azota tice... meni je uvek isti pritisak u gumama (azot ne reaguje na temp. promene) tj i na + 40 i na -30 c meni su gume 2,2 bara, sto znacajno smanjuje habanje gume i povrsina naleganja na tlo je uvek ista sto je bitno kod kocenja i jacih krivina.

    inace kod celicnih felni azot sprecava oksidaciju (rdju), a promoteri ovog nacina duvanja guma tvrde da se zbog ujednacenog pritiska u gumama moze ostvariti i minimalna usteda u gorivu.

    ja gume na mojim kolima duvam azotom vec 4 godine i osim kada pocepam neku (na nase lepe puteve...) proveru pritiska vrsim samo 2 puta godisnje i uverim se da je pritisak svaki put 2,2 !

  6. #16

    Podrazumevano

    da sme... naravno u montiranoj gumi na felnu ima minimalna kolicina (redovnog) vazduha, ali se onda kompresorom kod vulkanizera nagura i azot na 2,2 ili koliko vec kome treba u zavisnosti od tipa kola i guma... naravno da ostane obicnog vazduha, ali to je beznacajna kolicina...
    ako je neko mislio na neku hemijsku reakciju ??
    toga nema, jer koliko se ja secam (neka me neko ispravi) azot je inertan gas...

  7. #17

    Podrazumevano

    Vozim Continental WC.. i stvarno sam prosle godine bio vise nego dominantan gde god da sam hteo da prođem, lance ni u jednom trenutku nisam pomislio da stavim. Neko je spominjao promenu dimenzije gume ali možda je bolje preći za zimu sa 15' na 14' pa onda veći profil a uža guma. Nekako mislim da bi na većini manjih kola sa 15' i profilom oko 60 kačilo rubove a sa lancima bi moglo biti čupava. Usput šta se dobije sa pumpanjem azota?

  8. #18

  9. #19

    Podrazumevano

    ili http://sh.wikipedia.org/wiki/Azot
    ...sto volem kada sam u pravu (za inertan gas)...

  10. #20
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    A i mi besposleni čekajući snijeg

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas