Strana 4 od 13 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 128

Tema: Zimske gume

  1. #31
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Godina
    47
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Uzmi Wintere slobodno. U 14" neće biti preko 3000 dindži. Najbolja guma je nova guma, makar bila Tigar - sa tom razlikom da je ova provereno dobra.

    Gledao sam neke nezavisne testove online i čitao review-e, nigde nisam našao onako sumanutu razliku između letnjih i zimskih guma kao gospoda iz SAT-a, tako da se bojim da oni tu nešto nisu dobro odradili. Razlike su obično 30-50% u zaustavnom putu, a ne 300%, uzmeđu letnjih i zimskih šara.

  2. #32

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stanislaw Pogledati poruku
    prihvatam sugestiju da stavim na sva 4 tocka zimske gume... cak sutra idem i da gledam sta cu da uzmem, ali ideja da su mi dosta samo napred je dosla iz cinjenice da uvek kada sam stavljao lance (napred na pogonske) dok su na zadnjim bile letnje mogao sam da divljam i kontrolisem auto u potpunosti... da li ima neko neke kvalitetnije predloge i cene za dimenziju 185/60/14... ili eventualno da stavim 185/65/14 i malo povecam visinu ??
    U EU cak nije ni dozvoljeno da imas 2 zimske i 2 letnje....
    Oni kao zimski komplet kontaju 4 zimske ili 4 letnje + lanci

  3. #33
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Godina
    47
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Povlačim šta sam rekao za SAT, očigledno su potpuno u pravu:

    Komparativni rezultati (sve discipline su na utabanom snijegu):

    Handling (prosječna brzina u km/h):
    Najlošija od zimskih guma: 49,4
    Ljetna guma: nije izvedivo (odustajanje na prvom usponu nakon nekoliko pokušaja)

    Trakcija (prosječna vučna sila u Njutnima):
    Najlošija od zimskih guma: 3182
    Ljetna guma: 755

    Kočenje (sa 50 km/h, u metrima, ABS):
    Najlošija od zimskih guma: 24
    Ljetna guma: 75,8

    Slalom (maksimalno bočno ubrzanje u m/s2):
    Najlošija od zimskih guma: 4,41
    Ljetna guma: 2,23

  4. #34

    Podrazumevano

    i mislio sam da uzimam iste gume... ali mi se nekako ne stavljaju celicne felne (koje vec imam kao i sprej za krpljenje, rasklopljivi vojni asovcic i lance)... a razmisljam i da side wall bude 65 umesto 60, a dok bi sirinu ostavio istu...

  5. #35

    Podrazumevano

    @stanislaw: najbolje je onda da proveriš one tire calculatore čije sam linkove postavio pa naučno, tj. teoreCki proračunaš šta bi ti valjalo da uradiš sa dimenzijama, ili da se posavetuješ sa nekim stručnim licem (vulkanizerom).Kad su već dimenzije tema, u mene su letnje 195/65/15" (alu felne), a zimske 185/70/14" (čelične). Tako švaba isporučio, tako teram već deset godina (auto, gume menjam, naravno) i кајн проблем.
    A što se marke tiče, i ja glasam za nidzin savet – Tigrove Wintere. Nisam ih probao (imam neke Semperite zimske kojima još nije vreme za zamenu), ali znam da niko ko je kupio Wintere nije se pokajao. No 1. na mojoj shoping listi za zimsku „obuću” sledeće sezone.

  6. #36

    Podrazumevano

    tigar i sl. nikad !

    imao sam jako losa iskustva sa domacim gumama i nekim stranim jeftinijim i ko ustedi na cupriji plati na mostu...

    razmisljam se izmedju michelin alpine i yokohama winter...

  7. #37

    Podrazumevano

    Znam da je , al' sad.... Ako su iskustva tvoja, to je onda sasvim OK. Ja, naprotiv, imam jako pozitivna iskustva sa Tigrom. Posle mišelinki (letnjih, mislim da su bile MX, nisam siguran...), kupio Tigar Prima... Razlika između guma – skoro nikakva. Isto leže, isto drže, veoma sličan sastav... Vozim auto od 2,4l, sa cca 140KS na zadnjoj osovini, i stvarno nemam nikak'ih problema sa upravljivošću. Nisam spor u vožnji, mada, sigurno, nisam ni najbrži, ali Prime savršeno rade svoj posao na svim do sada probanim brzinama (do 180 max).
    Na kraju, Mišlen i jeste (većinski???) vlasnik Tigra (koji, čini mi se, pravi u Pirotu i Kleber pneumatike – još jedan Mišlenov brend), kontrola kvaliteta je odavno skoro rigorozna, a i izvoze se u ne malim količinama na druga tržišta. Naravno, sve ovo pada u vodu ukoliko imaš neki bes od prevoza i avg speed preko 200km/h ili para da platiš nešto što je dramatično skuplje od Tigra.
    Još jednom sorry za

  8. #38

    Podrazumevano

    SkiBato, kada se vidimo negde na snegu ili uz pivo na tenane cu ti objasniti svoj stav za koji ne tvrdim da sam 100% u pravu...

    ajd

  9. #39

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od D.I.M. Pogledati poruku
    Uzmi samo 4 kom a price o tome dve letnje pozadi dve zimske napred pa leti aj da menjamo zaboravi. Glava je samo tvoja . Ne moze se porediti razlika.
    Naravno da ću da uzmem 4, "pohvalio" sam distributera kako nema ni 4 gume na lageru .

  10. #40

    Podrazumevano

    Prvi put sam vozio četiri nove zimske gume prošle godine i ako baš ne legnem na kočnicu ABS se nije ni palio. Sada kada je pre neki dan napadao sneg kako dodirnem kočnicu ABS je ludeo. Stvarno neverovatno kakava je razlika, na lanac nisam ni u jednom trenutku pomislio. Sada bih uvek pre štedeo na letnjoj gumi.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas