Strana 6 od 13 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 128

Tema: Zimske gume

  1. #51
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    60
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Ja presh'o na Winteri 25.000 km, i po snegu i na +40C... i jos uvek grebe kao da je normalna. Bubac jos nije iskocio, shara jos uvek dovoljno duboka. Kazu za nju da je vreli asvalt "pojede" i otvrdne. Meni se to jos nije desilo.
    Ne zelim da kazem da je bolja od zimskih guma svetskih renomiranih proizvodjaca, samo kazem da prilicno dobro "zavrsava pos'o" za relativno malo para.
    Toplo preporucujem.

  2. #52
    Junior Member Pizzeria-Tina avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Brezovica- Kosovo- Srbija
    Godina
    51
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Bridgestone Duler A/T 235/75/15 cena prava sitnica 140 eura kom, kupio sam dve pre neki dan, a sada moram jos dve.
    Ko se snega krije bolje da ga nije

  3. #53

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    Ja presh'o na Winteri 25.000 km, i po snegu i na +40C... i jos uvek grebe kao da je normalna. Bubac jos nije iskocio, shara jos uvek dovoljno duboka. Kazu za nju da je vreli asvalt "pojede" i otvrdne. Meni se to jos nije desilo.
    Ne zelim da kazem da je bolja od zimskih guma svetskih renomiranih proizvodjaca, samo kazem da prilicno dobro "zavrsava pos'o" za relativno malo para.
    Toplo preporucujem.
    Problem sa voznjom zimske gume leti je sto na zimskoj postoje (bar bi trebalo) mnogobrojni mikronabori koji omogucavaju bolje prijanjanje za podlogu u zimskim uslovima. Voznjom leti ti mikro nabori se ubrzano habaju i potrose pa guma gubi svoje originalne karakteristike....iako je sara i dalje dobra.

    Drugo smesa od koje se prave gume se razlikuje za zimske i letnje i svaka je predvidjena da se vozi u odredjenom godisnjem dobu.

    Npr. zaustavni put i karakteristike voznje po mokrom kolovozu su leti losije sa zimskom gumom

  4. #54
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    60
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Sve je jasno krejzi... svi znamo sta je najbolje.

    Razgovaramo samo

  5. #55
    Speed Only tataratira avatar
    Datum registracije
    23.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Godina
    50
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Pizzeria-Tina Pogledati poruku
    Bridgestone Duler A/T 235/75/15 cena prava sitnica 140 eura kom, kupio sam dve pre neki dan, a sada moram jos dve.

    ovo kao zimska guma, ovako široka 15ka
    na kojem autu?

  6. #56
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Godina
    47
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Neki đip. Vidiš da je i profil vel'ki. Ako je to onaj isti đip ko od pre 2 godine, onda znam šta je. :P

    Elem, zimske gume se ubrzano troše leti, ali u svakom slučaju su u pitanju M+S smeše i šare, nije klasična kramponka. Ne znam ni da li je više uopšte moguće naći klasičnu zimsku kramponku. M+S je najbolji kompromis za asfalt+sneg u zimskim uslovima.

    I jedna činjenica, dobra M+S guma i leti radi sasvim prihvatljivo, dok se upotreba letnje gume po snegu na planini često graniči sa ludošću. Ove Alpin i na 50 stepeni drže put ko lude, akao sam ih leti jer nisam imao druge. Obnovio sam jedan par, tako da je situacija i dalje jako dobra tokom ove zimske sezone, a na proleće će sigurno na kolima biti 16" letnje gume na alu-felnama i tu nema pogovora. Prelazi se puno kilometara i nema šale sa tim stvarima.

  7. #57
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Postoji li zimska guma bez oznake M+S (Mud and Snow) ?
    Postoji li guma sa oznakom M+S a da nije zimska ?

  8. #58

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Postoji li zimska guma bez oznake M+S (Mud and Snow) ?
    Postoji li guma sa oznakom M+S a da nije zimska ?
    1. NE
    2. DA

    Univerzalke bi generalno trebalo to sto im ime kaze. A pritom nisu zimske gume. Smesa je meksa, profil manji nego kod zimskih guma. I naravno nose M+S oznaku.

  9. #59
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    A prava zimska je ona sa oznakom planinskog vrha preko kojeg je pahuljica?

  10. #60

    Podrazumevano

    Svaka zimska guma koja ima homologaciju za javni saobraćaj nosi oznaku m+s(po srpski blato i sneg). Postoje još neke varijante pravih zimskih guma bez ove oznake, ali su one specijalizovane za neka terenska vozila i vrlo teške terene( kramponke ) koje uglavnom nisu za javni saobraćaj. Ne postoji univerzalna guma za leto i zimu - osim ako ne verejuš raznim lupetanjima prodavaca guma. M+S je prava zimska guma, a poznaješ je po tome što poprečno na njoj postoje male lamelice koje se šire kada guma pritisne podlogu i na taj način grabe sneg i guma ne proklizava. Ako je pritisneš malo jače i prstom videćeš kako se razdvajaju lamele na gumi.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas