Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: Ski pass

  1. #1
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    54
    Poruke
    174

    Podrazumevano Ski pass

    Bas me zivo zanima zasto oni tipovi startuju ljude na Kopaoniku i pitaju ih da li prodaju ski pass, ja sam moj prodao za 600 dinara, a ostalo mi jos sat vremena skijanja.

  2. #2

    Podrazumevano

    Isplate ti samo depozit ili citavu cenu ski pasa?
    T
    Izmenio/la plageton; 10.02.2008 u 00:42.

  3. #3
    (Magare)² TADIJA_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44°48 N - 20°23 E
    Godina
    32
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Poludnevni ski pass od 12:30 do 16:30 kosta 1400 dinara, sto ce reci da sat vremena kosta 350 din, sto dalje implicira da si ski pas dao za 150 din ispod realne cene.Ccc al' su te prevarili ...

  4. #4

    Podrazumevano

    Pretpostavljam da je pitanje zasto neko na stazi isplacuje puni depozit po koji biste inace morali da idete do kase. Gde je njegov interes? To sam se i ja pitao.
    Oni otkupe ski-pas koji vazi jos sat-dva i onda ga prodaju onima koji su tek doputovali i hteli bi upravo tih sat-dva da se skijaju, a ne isplati im se da zbog toga uzimaju ski-pas na kasi. Znaci, taj sat sto je tebi ostao prodace nekom i uzece koju stotinu diinara. I pedeset da uzme od nekog ko ima vremena samo jednom da se spusti, sve je cist car.

  5. #5

    Podrazumevano

    A taj koji je kupio je preplatio . Gubio je vreme tumarajući i tražeći nekoga da mu proda ski pass da bi posle skijao pola sata .

  6. #6
    Senior Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd - centar
    Godina
    32
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Ima ljudi u Konacima, ispred prodaje ski passa koji kupuju ski pass-ove koji su skoro istekli. Meni su za sedmodnevni, kom je ostalo oko sat vremena skijanja dali hiljadarku

  7. #7

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od kop Pogledati poruku
    Ima ljudi u Konacima, ispred prodaje ski passa koji kupuju ski pass-ove koji su skoro istekli. Meni su za sedmodnevni, kom je ostalo oko sat vremena skijanja dali hiljadarku
    To vec ne bi trebalo da ima logiku. kome ce momentalno da prodaju sat skijanja za 1200 odnosno 800 kad vrati depozit. odmah mi kroz glavu prodju putarine i pitanje da li je moguce.....

  8. #8
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    54
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Sad sam poceo da kontam da oni imaju neku masinu za magnetisasnje, pa mozda na tome uzimaju kintu.

  9. #9
    (Magare)² TADIJA_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44°48 N - 20°23 E
    Godina
    32
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Ja mislim tj prilicno sam siguran da svaka karta ima svoj broj, za koji ovi na salteru sto prodaju ukucaju broj dana koliko si uplatio, i toliko vazi.Znaci ti samo nosis "broj" a oni znaju sta si uplatio. Tako funkcionise i onas swatch-ov sat koji takodje ima svoj broj. Dakle, malo je verovatno da oni mogu da produze taj ski pass ako ne upadnu u sistem ss. Mozda imaju koristi da izvade nesto iz karte (sigurno ima nesto unutra cim se placa depozit).

  10. #10

    Podrazumevano

    Koliko ja znam (a ne znam puno ) taj ski pass je običan RFID. Logika rada sistema je kao što je pomenuo TADIJA_91. Dakle, tvoj pass nema nikakvu logiku, samo identifikaciju. A u sistemu skijališta je povezan taj ID sa tvojim tipom ski passa (ima informaciju kada je uzet, koliko traje, tip itd.)......

    I da, sam ski pass ne vredi puno, sigurno manje od depozita .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas