Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 29

Tema: Koliko ce izdrzati sneg na Kopaoniku?

  1. #1

    Podrazumevano Koliko ce izdrzati sneg na Kopaoniku?

    Molim Vas ako neko ima informacije sveze sa Kopa, kakvo je realno stanje, koliko ce se jos skijati? Ja bih trebala da idem 1.3, ali sad razmisljam da promenim smenu ako uspem za 23.2.? Plase me jako ove visoke temperature koje su najavljene. A kakvo je upste skijanje na +10C? Da li to znaci skijati po barama dok sunce przi kao ludo? Ja volim sneg i sunce, a za 1.3 neka dugorocna prognoza na hidromet. zavodu Srbije prikazuje da ce biti jako hladno u tom periodu, sto takodje ne volim? Koju smenu odabrati, ima li neko dugorocnu prognozu do 8.3.? Da li je ipak bolje sad 0d 23.2? Nadam se da ce neko pomoci konkretnim podacima, predlozima i procenama. Hvala unapred

  2. #2
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Ja ti predlazem da ne dolazis u narednoj nedelji zato sto se ocekuju visoke temperature i bolje je sacekati onu tamo nedelju.

    Svake godine je tako posle visokih temp dodju malo nize, a posto snega ima u izobilju i nakon ovih visokih temperatura ostace dovoljno snega da se svuda moze skijati.

    Inace moje iskustvo je sledece. Svake godine idem u martu i uvek ima puno snega. Pre dve godine je u sred marta bila dva dana snezna oluja i snega je 18. marta bilo preko 1.5 metara.

  3. #3

    Podrazumevano

    http://www.snow-forecast.com/resorts/Kopaonik/6day/mid

    ovo je odlicna prognoza, i preko tih nedelju dana prognoze obicno ne mogu da budu precizne, ono sto je veci problem od 4-5 stepeni, je juzni vetar
    on sneg pravi kacamakom...

  4. #4

    Podrazumevano

    @Bax-Hvala,i ova vremenska prognoza ne pokazuje tako strasno visoke temperature za sledecu nedelju kao neke druge, da li je pratis i verujes da je tacna?

    @Bojan87- I ja uvek idem u martu na Kop vec 6 godina jer volim kombinaciju sneg i sunce i duzi dan, ali sam se sad bas uplasila da ce se sve otopiti do 1.3. a dodatno ne bih zelela da tad bude bas grozno hladno kao po nekoj dugorocnoj. Nikad nisam skijala na +7 ili +10, da li to znaci da su sve staze bare ili to nije problem a veca je dobit sto sija sunce? Hvala puno

  5. #5

    Podrazumevano

    Uvek je pratim, vrlo je tacna, bitno je, da vidis da mozes da pogledas po visinama (ovo je sredina skijalista), kao i liniju mrznjenja...
    4,5 stepeni moze da bude sasvim dobro skijanje, oni signaliziraju bojama... Staze su i prosle nedelje bile kamen i led, moze da se skije, ali nije ni blizu kako ume da bude...
    tako da ne ocekujes mnogo, vreme uglavnom mozes da gadljas par dana pred put, sve preko tih 7 dana nije precizno da se oslonis.

  6. #6
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Secam se da je par puta u martu bilo i preko 10 stepeni i tada mi je skijanje bilo gotovo ne moguce.
    Secam se da je snega bilo preko 80cm ali je je bio izuzetno tezak, skije se lepe za njega, skretanje skoro ne moguce, jako se lako pada. A pri dnu recimo na pocetku karamana prave se bare.

    Znaci grozno je kada je temp +10 iako ima puno snega.

  7. #7

    Podrazumevano

    Za decu i sankanje je to

  8. #8
    (Magare)² TADIJA_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44°48 N - 20°23 E
    Godina
    32
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Ma bre ako imas dovoljno siroke skije mozes i po vodi da skijas.
    wlade, seth stize na vreme...

  9. #9
    Junior Member yves avatar
    Datum registracije
    09.02.2005
    Lokacija
    milky way
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    bice snega josh...
    a ako je toplo, skijash dok ne popuste staze, a onda zabodesh u kafanu

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    19.02.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    55
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Skijala sam u martu na Kopu na +16 stepeni ( pročitano na termometru kod Nebeske 1) i od 0 - 5 cm snega na stazama. Na putu od Karamana do Centra, baš kod Malog jezera bio je potop. Sneg je naravno očajan i na dnu svih staza strašno smrdi na travu koja truli. Ipak, tada je postojala podstanica na jednosedu i gornji deo Pančića je bio prilično ok obzirom na vremenske prilike.
    Dakle, ne kloni duhom, svasta je moguće.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas