Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Marine vode

  1. #1

    Podrazumevano Marine vode

    Ova staza je po meni jedna od najlepsih na Kopaoniku, srednje je duzine, u toplijim danima je sporije topljenje snega na stazi, a tokom vetrovitih je manji vetar nego na drugim stazama jer je sa obe strane staze suma. Staza je pravo uzivanje.
    Ali, ima jedan veliki problem. Na njenom liftu je stalno ogromna guzva, jer je on jedina veza sa Malog karamana ka Jarmu i Gobelji, pa se on i koristi samo u tu jednu svrhu. Bilo da zelis da skijas Marine vode ili nesto drugo na toj strani, pripadne ti muka kada hoces da se prebacis tamo.
    Predlazem odgovornima i nadleznima, kada vec uzimaju tolike pare prilikom prodaje ski pasova, da pokusaju da rese ovaj problem. Npr. jedna zicara od odmaralista Rtanj do vrha staze Marine vode bi dosta pomogla.
    Nadam se da se jos neko slaze samnom.

  2. #2
    Senior Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd - centar
    Godina
    32
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Da, staza je dobra i ima zanimljivu konfiguraciju. Ali zaista je veliki problem tanjir. Pri projektovanju novog cetvoroseda na Malom karamanu, bilo je predloga da izvuku zicu na vrh Marinih voda, ali je predlog odbijen jer bi onda Gvozdac, Knezevske bare i Bele reke ostali odseceni. Koliko vidim, u planovima bas i nemaju da u skorije vreme menjaju tanjir, mada je bilo ideja da se uz njega progura i sidro. Po meni je to velika glupost jer je to resenje opet pomocu stapa i kanapa Cetvorosed bi savrseno resio problem, nadajmo se da ce se toga i Skijalista srbije nekad setiti
    Pozz

  3. #3

    Podrazumevano

    Moрам да се придружим апелима да се нешто уради у вези са Мариним водама јер је стаза стварно добра, занимљива конфигурација терена, ушушкана у шуму, али баш нико не скија на њој баш из разлога велике гужве. Ја сам у суботу успео пар пута да се спустим низ ови стазу, није било гужве јер су је час затварали час отварали.

  4. #4

    Podrazumevano

    Secam se da si ranije morao ako ides sa Rtnja i spustas se ka Marinim vodama da proletis izmedju tanjira tj. odmah kod starta zice.Ove sezone(ili prosle) je to reseno pa se sada prilaz sa zadnje strane zicare i dolazis na ulaz za zicu na koji se spustaju skijasisa Marinih voda i eto problema.Zaista je ovaj tanjir niskog kapaciteta i mislim ako ne zele da postave zicu od Rtnja do Jarma(Karamana) mogli bi da premeste neko sidro na Marine vode i razdvoje ove dve grupe koje se izvlace odatle.Tako bi se guzva smanjila a oni koji zele da skijaju na Marinim vodama mogli bi to bez stalne guzve na tanjiru.Makar toliko bi pomoglo.A sto se same staze tice jedino zalim sto nije duza inace je obozavam.Pogotovu kada nema nikoga a cesto se desi po samom otvaranju zica oko 9 i 30 kada jos niko nije stigao do nje.

  5. #5

    Podrazumevano

    Definitivno odlicna staza..sto rece doticni u prvom postu srednja duzina i dosta stvari koje padaju potaman kada se ova staza sagledava u globalu.Jedini (veci) problem je taj sto kada se spustite do dole i ukoliko vas zadesi guzva to je to...nemate kuda...

    P.S.Moj prvi post na forumu,jos sam malo rastrkan!

  6. #6
    (Magare)² TADIJA_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44°48 N - 20°23 E
    Godina
    32
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Kosta91 Pogledati poruku
    Definitivno odlicna staza..sto rece doticni u prvom postu srednja duzina i dosta stvari koje padaju potaman kada se ova staza sagledava u globalu.Jedini (veci) problem je taj sto kada se spustite do dole i ukoliko vas zadesi guzva to je to...nemate kuda...

    P.S.Moj prvi post na forumu,jos sam malo rastrkan!
    vidi ga i ovaj shaban...
    salim se, dobrodosao na forum...

  7. #7
    Ski magarac! :) milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Godina
    32
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Kosta91 Pogledati poruku
    Definitivno odlicna staza..sto rece doticni u prvom postu srednja duzina i dosta stvari koje padaju potaman kada se ova staza sagledava u globalu.Jedini (veci) problem je taj sto kada se spustite do dole i ukoliko vas zadesi guzva to je to...nemate kuda...

    P.S.Moj prvi post na forumu,jos sam malo rastrkan!
    Dobrodosaaaaaooooo

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas