Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 30 od 30

Tema: Infos about Kopaonik 2005-2006

  1. #21
    CHOBB6OAP^EP valdevit avatar
    Datum registracije
    06.09.2005
    Lokacija
    novi beograd
    Godina
    38
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Kopaonik je nishta za Jahorinu...to ti odma mogu reci...na Kopaonik dolaze turisti,burzuji,kojima to nisu velike pare i dolaze da bi se odmorili i pozirali sa svojom opremom,a na Jahorinu idu ljudi koji zaista vole taj sport...mozda Kopaonik ima vishe staza,al te staze su za pochetnike(livada)... ja idem ove godine na Kopaonik,da vozim dasku i da blejim,poshto mi zdravlje nije u najboljem stanju...

  2. #22

    Podrazumevano

    ja ni sam ne znam gde cu ici na skijanje... bansko ili neka evropa, ali znam da cu otici na kop bar na jedan duzi vikend (cetvrtak-nedelja)! nisam bio na kopu prosle godine i nedostajao mi je! koncentracija ljudi koje poznajem, slatkih cica, solidnog provoda...

    prosle godine sam bio na jahorini i ... nisam bas odusevljen. istina, nisam uspeo da vidim sve lepote jahorine, jer od 7 dana, 6 dana sam imao mecavu i maglu... i naprsla su mi dva rebra!

  3. #23
    Member duleKG avatar
    Datum registracije
    25.08.2005
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    41
    Poruke
    36

    Podrazumevano

    kako si bre polomio rebra? sta si radio kada si to uspeo, cuo sam sve ali rebra???

  4. #24

    Podrazumevano

    nisam ih slomio, naprsla mi! samo sto su bolela kao da sam ih slomio
    bila magla... bas-bas magla... i onda sam ja isao nizbrdo i na prelazu sa jedne staze na drugu, bila je jedna rupa, kao da je neko ugurao neki valjak u stazu i izvadio ga, i ja uletim u rupu, stap mi se podbode i udari me po rebrima, tj. ja naletim na njega :(
    posle toga, narednih 7 dana sam otezano disao, bolno se smejao, a nisam normalno mogao da spavam duze od 2 meseca

  5. #25

    Podrazumevano

    Aaaa, jezivo, brate! I mene je zabolelo. Meni se prosle god. stap podbo i bradom sam opizdio u njega. Nisam osecao zube.

  6. #26
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2005
    Lokacija
    City that never sleeps,Athens,Greece
    Godina
    45
    Poruke
    3

    Podrazumevano Informations about Kopaonik

    UPDATED INFOS (27/12/2005)

    Dear fellows,

    The reason for replying to my own post is simple : To inform other non-serbian speakers about Kopaonik resort for this period.

    We managed to go to Kopaonik from Dec 17th till Dec 24th 2005.
    So, here they're the replies to my own questions

    1) Which is the price for daily ski pass for season 2005-2006?Any discounts for more days?(eg 3,4,5,week?)

    The price for the ski pass is 1100 dinars/day.Plus 400dinars for getting the card(which they will be refunded to you when you'll return the magnetic card).Extra discount for 2,3,4,5 and so on days.

    Personal example : For 5 days i paid 4300 dinars(50 euros- 10 euros/day) for the pass+400 for the card

    2) Hiring ski/snowboard equipment : Average cost day?Are available some extra discount for hiring equipment for eg a week?

    --Ski rental (skiis,boots,polls) is for 850 dinars (~10 euros) /day.Snowboard (boots,board) rental is 1200dinars(~13,9 euros/day).
    For hiring equipment for more than 2 days there're some discounts.And of course there's also special discount for each shop (ski service) who co-operate with the hotel you're staying.

    Personal example : Snowboard cost for 5 days : 4100 dinars(47,6 euros instead of 6000dinars/69,7 euros)

    3) Which is the official date announced by the ski center for the openning of season 2005-2006?

    It's already open.And for the quality of snow.... :O (<--pleasantly surprised in order not to get misundestood)...A lot of fresh snow.At the base the last day we were there was almost 60+cm's and at the top around 75+cm.Everynight (almost) at least 5-6 cm's of new snow.

    4) Since we're going to kopaonik using train from Solun, according to your opinnion,which is the best way of reaching kopaonik?

    The best solution to go to kopaonik from other big cities of SCG, is via bus.During the ski season, extra routed buses are scheduled to Kopaonik.
    Real examples :
    1) From Novisad at ~05:30 every Friday,weekends.Passing through Beograd at ~07:15.Duration of trip : Around 5 hours from Beograd.
    2) From Nis : Every saturday and sunday at 05:50 (the solution we personally preffered). Cost of one way ticket : 450 dinars(5,2 euros).Normal duration of trip: around 3 hours.
    Personal Example /Abnormal duration of the trip cause the bus driver didn't had chains to put on wheels : 8+ hours......


    Departure from Kopaonik :
    Every Friday at 16:00 : Bus to Beograd, Novisad,Krusevac only.
    Every weekend at 16:00 : Same as above plus bus to Nis.



    5) Any available and reliable sites about snow forecast for Kopaonik?I tried to retrieve some infos from international ones, but i think that they're not reliable.


    Haven't found yet, but as you can see from the below pictures, finding snow wasn't such difficult case....








    Personal opinnions/Facts:
    1) The didn't managed to operate lifts at pista number 5 (the one that goes to the top, i think the 2chair main lifts.).Official excuse : Maintenance wasn't over (yet).Unofficial excuse (thanx to our friend from Novisad, Milos) : Not enough people and incoming from the sales of ski passes to operate that lift...That gave us a bad impression though:(...
    Solution : Hiring a snowmobil(ski-doo) and ask them to drive you to the top.

    2)The whole mountain was a-m-a-z-i-n-g and very beautiful.All the "Xmas trees"(i don't know the word) were in white....
    For sure we're coming back at the (near) future to explore it more.

    3) Great night life beside the fact that weren't a lot of visitors around (~300 people at the hotel's complex also known as Konaci).I believe that this place during the high season is really crowded.Perhaps the winter Ibiza of SCG during Jan/Feb/March?

    4)The whole place is really very well organised.If you're staying to the one of the nearby hotels, everything is 5 minutes walking from your room.We're talking about supermarkets,bank,post office,a lot of shops,coffee-shops,night clubs,apoteka's (baker shops),kiosks,even a bookstore to kill some time reading while waiting during the night anxiously to go to the top (again).



    1 vote from me to kopu, and i'll strongly suggest that place to my friends for "all-in-one" winter vacations.

    Pozdrav!

    Avgerinos from sunny Athens
    I am 98% beautiful and 2% CrAzY................
    .................................................. .............or is it the other way around?

  7. #27

    Podrazumevano

    E pa da i ja prozborim par reci na temu Kop-a posto vidim da ga mnogi ovde blate. Na Kopa idem vec jedno 10 god. a obisao sam bar jos 20ak svetskih centara.
    Normalno da se staze ne mogu porediti sa alpskim centrima, ali i kop ima sasvim ok staze, pre svega mislim na Gobelje koje su zapostavljene i Duboku I i II . Cene su sasvim OK, jer Kopaonik je mali centar i niske cene bi izazvale ogromnu navalu i verovatno kolaps.
    Jos nesto, retko gde u svetu cete moci da se iz hotela spustite na stazu.
    O fenomenalnom nocnom zivotu ne treba trositi reci.

    Sve u svemu ko voli skijanje + provod, Koaponik je jedno od najboljih mesta.

  8. #28

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od finskaus
    E pa da i ja prozborim par reci na temu Kop-a posto vidim da ga mnogi ovde blate. Na Kopa idem vec jedno 10 god. a obisao sam bar jos 20ak svetskih centara.
    Normalno da se staze ne mogu porediti sa alpskim centrima, ali i kop ima sasvim ok staze, pre svega mislim na Gobelje koje su zapostavljene i Duboku I i II . Cene su sasvim OK, jer Kopaonik je mali centar i niske cene bi izazvale ogromnu navalu i verovatno kolaps.
    Jos nesto, retko gde u svetu cete moci da se iz hotela spustite na stazu.
    O fenomenalnom nocnom zivotu ne treba trositi reci.

    Sve u svemu ko voli skijanje + provod, Koaponik je jedno od najboljih mesta.
    Ja koliko vidim, nas grcki prijatelj ne pominje ogromnu navalu. Naprotiv, kaze da (doduse, nezvanicno, ali dajem glavu da je tako) ne pustaju zicu jer je mala poseta ("Not enough people and incoming from the sales of ski passes").

  9. #29

    Podrazumevano

    rekao sam da bi navala bila kada bi cene bile niske, a one to svakako nisu.

  10. #30

    Podrazumevano

    @finskaus: znaci drze visoke cene da ne bi palili zice (posto nema dovoljno ljudi da skijaju)?

    Mogu da obore cene u predsezoni kada nema nikoga, to se radi svuda u svetu, da "nivelises" broj turista. Ne mislim samo na smestaj (koji se nivelise) nego ceo prateci sadrzaj, konkretno ako ne rade sve zice ski-pass mora da bude barem 50% od cene.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas