Pogledati rezultate ankete: Da li su najavljene cene ski pasa previsoke?

Glasača
3. Vi ne možete glasati u ovoj anketi
  • Apsolutno

    2 66,67%
  • Malo su vise , ali nema veze

    1 33,33%
  • Potpuno su OK

    0 0%
  • Niske su u odnosu na okruzenje

    0 0%
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: Cene ski pasa ove godine

  1. #11

    Podrazumevano

    I da i ne... Kratkorochno gledano, skijashi bi imali korist... Dugorochno gledano - turistichki centar.

    Kako?

    Pa tako shto bi skijashi imali razlog vishe za odlazak na Kopaonik nego li za neku planinu iz blizheg okruzhenja... U svakom sluchaju mnoooogo prechih stvari tu ima...

    Pozdrav!

  2. #12

    Podrazumevano

    Mislim da je Laki u pravu. :idea:

    A isto tako mislim da bi se GENEX samospalio pre nego što bi to uveo 8)

  3. #13
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    19.11.2004
    Lokacija
    Beograd - Los Angeles
    Godina
    42
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Ajde i ja da kazem koju procitao sam vecinu komentara i odmah da izrazim i svoje misljenje o ceni ski pass-a.Svake sezone ukljucujuci i ovu cena je previsoka s obzirom na nivo usluga koje se pruzaju.A svako poredjenje sa cenama u evropskim ski centrima je smesno.Kad bi nivo usluga bio upola koliko je tamo ja bih prvi platio i 120e.Kao prvo staze su ocajno pripremljenje a pored lenjosti jedan od uzroka je i u tome sto ljudi koji su za to zaduzeni ne znaju da obavljaju svoj posao(primera radi oni ne razlikuju suv sneg od vlaznog i tabaju na isti nacin).A sad taj famozni vetar,dozvoljena brzina vetra na kopu iznosi od 13-15m/s mada su vec na 13 uveliko spremni da ugase sve zivo.Razlog lezi u zastarelim zicarama ali ako nekako i predjemo preko toga postavlja se pitanje zasto se zatvaraju ski liftovi kojima vetar te jacine nikako nemoze da naudi.A posto sve poredite i sa drugim ski centrima evo i osvrta na njih.Posto sam imao srece i bio u nekoliko vrhunskih ski centara odmah cu vam reci da se vetar te jacine maltene smatra normalnim i redovnim i nema govora o zatvaranju zicara.Drugo i dosta bitnije je to da ukoliko ski centar ne radi zbog losih vremenskih uslova u zavisnosti gde se nalazite imate mogucnost ili da povratite novac za dane koje niste skijali ili da produzite vazenje ski pass-a za taj broj dana a ostavljena vam i mogucnost da te dane iskoristite sledece sezone ukoliko nameravate da se vratite u taj isti ski centar.Jos jedna bitna stavka je vestacki sneg.Cak i bugari imaju topove u vecini svojih centara.Ali ljudi iz genexa ocigledno tripuju da je kop visok 3017 a ne 2017m i njima ocigledno ne trebaju topovi iako svako sezone kubure sa snegom.Svi u svetu su svesni posledica globalnog zagrevanja,cak sta vise u austriji banke vise ne daju kredite za izgradnju ski centara u kojima ski liftovi ne izlaze preko 1900m jer smatraju to i suvise rizicnim investicijama.U vecini evropskih ski centara u proseku od 80-90% staza je pokriveno topovima za slucaj nedostatka snega.Mislim da je ovo sasvim dovoljno da vise nikad nikome ne padne na pamet da poredi Kop za nekim razvijenim ski centrom.I da nebude zabune ja kop obozavam tamo sam i naucio da skijam sa tri godine,tamo sam se prvi put i takmicio i mnogo me lepih uspomena veze za kop ali iz godine u godinu on lagano tone zahvaljujuci ljudima koji ga vode i sve ove primedbe su upucene iskljucivo na njihov racun.I pored svega navedenog svake godine provedem bar 10-ak dana na kopu ali prvenstveno jer imam sve besplatno ali savetujem ljudima da odu bar u bugarsku,ako nemaju mogucnosti za austriju,italiju,francusku..,jer su cene tamo i ispod cena na Kopu uz izuzetak ski pass-a koji oko 10% skuplji i da za svoje pare uzivaju mnogo vise nego sto Kopaonik moze trenutno da im pruzi.E toliko za sada ima jos dosta zamerki koje se prvenstveno odnose na ljubaznost i gostoprimstvo ali o tome drugi put.
    POzdrav,

  4. #14

    Podrazumevano

    u tome i jeste poenta! svi se mi i slazemo sa tobom, zar ne?! samo smo malo "ubijali" vreme :wink:

  5. #15

    Podrazumevano

    Svi se slažemo sa svima.
    Konsenzus.
    Ovo nije zabeleženo u istoriji srpskog naroda.
    Sad o?ekujem nekoga ko ?e re?i : Ma jok brate male su cene ski pass-a :roll:

  6. #16

  7. #17

    Podrazumevano

    cene su ok za EU, ali posto mi to nismo, onda je ostalo poprilicno jasno, stim sto znam da je "rok trajanja" svake zicare oko 20god. koliko su ih promenili od 70'tih kad su postavljene, da opravdaju cek i taj EU standard?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas