Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 29 od 29

Tema: Kop - najbolja varijanta za ski vikend...?

  1. #21
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    19.11.2004
    Lokacija
    Beograd - Los Angeles
    Godina
    42
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Najveci problem bele reke 2 je sto je pogresno trasirana i zato su braca digla ruke mada uz malo muke moglo bi se to doterati.I naravno bez topova uzaludno je govoriti o toj stazi jer se donji deo nalazi na skromnih 1300m a levak uvek oskudeva sa snegom bez obzira na kolicinu padavina jer ga skijasi ocas posla ogule i onda nam neostaje nista drugo nego da se jos ljutimo na one koji ne znaju pa otklizavaju na levku i samo struzu sneg.

  2. #22
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Evo kompletne kilometraže sa mestima, pumpama, restoranima na putu Kopaonik - Kragujevac (preko Kraljeva - ibarske magistrale)

    0 km – Kopaonik - Konaci
    5 km – Hajdu?ka voda
    8 km – Kadijevac
    11,4 km – Greda
    13,2 km – Gvozdac
    16,4 km – Kokorovac
    21,7 km – Kapija
    24,6 km – Jošani?ka Banja
    25,4 km – Raskrsinica Biljanovac – Brus
    25,8 km – MM Petrol pumpa
    27,8 km – Reka Planska
    34,9 km – Biljanovac
    35,9 km – raskrsnica Raška – Kraljevo
    39,3 km – Bojani?i
    43,5 km – Restoran Crna Maca
    44,0 km – Bare
    48,6 km – Fontana
    49,5 km – Uš?e
    50,6 km – most na Ibru
    51,0 km – skretanje za Studenicu – pumpa Jugopetrol
    52,8 km – restoran Tri lipe
    56,2 km – restoran Dolina Jorgovana
    74,7 km – restoran
    80,0 km – Bogutovac
    90,4 km – Konarevo
    90,7 km – skretanje za Matarušku Banju
    92,6 km - pumpa
    96,4 km - Jugopetrol pumpa – skretanje za Kraljevo
    100,0 km – centar Kraljevo
    104,4 km – pružni prelaz
    104,6 km – pumpa
    105,3 km – most na Zapadnoj Moravi
    105,7 km – Šumarice
    113,2 km – pumpa
    117,5 km – Pe?enog
    119,1 km – Vitkovac
    128,8 km – Balosava
    131,9 km – Gruža
    138,3 km – Ravni Gaj (motel, Jugopetrol pumpa) – Vu?kovica
    144,8 km – pumpa
    145,5 km – Kori?ani
    147,3 km – pumpa
    148,7 km – Kragujevac
    150,5 km – Jugopetrol pumpa

  3. #23

    Podrazumevano

    Evo malo info-a, poshto palim(o) na dvodnevnu varijantu 15-16.01.2005.

    Cene smeshtaja za dve osobe (jedno nocenje):

    Olga Dedijer: 2x1600 din (nisam siguran za hranu da li ima ili ne) + Takse
    Jat Apartmani: 2x1700 din (bez hrane) + Takse (francuski lezhaj- apartman)
    Jugobanka: 2x1700 (sa doruchkom) + Takse
    Srebrnac: 2x1600 (polupansion; doruchak - vechera) + Takse
    Konaci: Nemaju za dvoje pa uvaljuju apartman sa 2+1 za 4400 din po nocenju.

    Boravisna taksa je 80 dindzi (po osobi)

    Trenutna cena dnevnog ski pasa 800din, poludnevni 500din, dvodnevni 1500din

    Toliko od mene, vidimo se sa fotkama od ponedeljka! 8)

    P.S. Padaju, padaju s'neba bele zvezde... :lol:

  4. #24

    Podrazumevano

    Cene deluju OK
    Srecan put pa se javi kad se vratis jer me zanima iskustvo sa hotelima na Kop-u kad si im tu samo 2 dana(kad ulazis,izlazis; kako rasporedis obroke... )
    Brzece mi otpada kao varijanta jer koliko vidim B.Reke jos nisu radile ove sezone

  5. #25

    Podrazumevano

    Ljudi, iz Nisa je varijanta jedan dan najlaksa i najjeftinija. Ski klub organizuje povremeno, a evo sad za nedelju je najavljeno. Dakle, prevoz 300din + pass koji je za sada 800din. Polazi se u 07h i uvece si kuci.
    Takodje, ista varijanta kolima, praktikovao ja tako prosle godine nekoliko puta. Naravno, u dva navrata sam se i zadrzavao po nekoliko dana, ali i ovo je super posto skijas cele zime, a ne samo 7 dana koliko traje zimovanje. Ako odem u nedelju, a 99% idem pa makar ne skijao bice valjda nekih slika.

  6. #26

    Podrazumevano

    Ako se ne varam,blize vam je iz Nisa
    Isli smo mi i iz Bg-a na jedan dan samo meni treba ceo dan sutra da se povratim od tog ipak prevelikog napora.Sta ces,ljubav valjda... ili mozda ludilo,ko zna bitno je da se skija
    Ne znam da li bi sad uspeli da me nagovore da odem na 1 dan ali dva su vec druga prica a tri dana,pa to je pravo zimovanje kad je Kopaonik u pitanju(pa vise puta u toku jedne sezone i budem )


    P.S.Pozdrav za Saleta,najvaznijeg partnera za ski vikende! :lol:

  7. #27

    Podrazumevano

    Ljudi, ja sutra idem na Kop. Videcemo da li ce biti skijanja. Verovatno cu da nosim neki digitalni fotoaparat pa ce biti slika. Naravno, i utisaka...

  8. #28

    Podrazumevano

    Pozdrav ekipi!
    Vratismo se juche uveche - zhivi zdravi i shto je najbitnije iscrpljeni od skijanja i bordanja! Pricha ide ovako;

    Polazak iz Bgd-a subota oko 06:25h, put totalno u redu bez lanaca do Jat apartmana sa jednim stajanjem za dolivanje goriva stigli smo za 3:30h! Nejbrzhe vreme za sad (moglo je i brzhe, ali nije bilo potrebe). Policije nije bilo uz put...

    U 10:00 smo ushli u apartman (JAT) raskomotili se (malo opustili itd..) staza od 12:00-16:00 sa ski kuchetom od 500 dindzi... Sneg je bio suv, na nekim mestima je bilo leda i kamenja ali sve u svemu je planna prazna (smeshan broj ljudi) i imate utisak da je cela vasha. Vreme; sneg magla, -10 c... Duboka nije radila, panchic pri vrhu bez snega zbog jakog vetra (ne isplati se...)

    Nedelja; na stazi od 10:00h - 16:00h -raspadanje od skijanja (ne znam koliko smo zhica napravili - jako puno), sneg je fino napadao, ali i dalje suv, pracen vetrom na odredjenim delovima se slabo nahvatao... Vreme:magla i slab sneg, -10.00 C. Radila je i duboka, uglavnom smo je vozili od karamana pa na dole, zbog jakog vetra ova varijanta je bila najbolja.

    Utisci; planina (tuzhno) poluprazna, topli napici itd jeftini, npr kuvano vino oko 120 din na stazi, nova zhica je ekstra - nema guzhve itd, ali mi deluje da ide malo sporo. Prognoziram da ce narednih par dana biti dobri za skijanje jer je sneg padao i u nedelju. Oseca se danak nemarnosti koji je bio prisutan svih godina, predpostavljam da je masa ljudi otishla u konkurentske ski centre + vrmr koje nije na ruku. Dosta lokala ne radi. Ekipa sa motornim sankama i dalje divlja. Uredjenje staza - prosechno loshe, klasika - ratrak je verovatno proshao jedanput i to je to... Sa strana je bilo dovoljno snega da se maximalno nagura na stazu i da se formira extra sloj.

    Sa moje strane - super, otvorili smo sezonu, idemo dalje...

    Videcu shta imam od slika, pa cu editovati i zakachiti, pozdrav svima!
    EDIT: Evo i slika, na zhalost - samo dve (ostale su morale biti cenzurisane) :wink:


  9. #29

    Podrazumevano

    Hvala i da,bitno je da je pocelo
    Ja necu moci ici do kraja februara zbog obaveza a nadam se da ce bar u martu biti snega da nadoknadim propusteno...
    Do sad bi bio bar jednom da su uslovi bili normalni

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas