Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 29

Tema: Kop - najbolja varijanta za ski vikend...?

  1. #11

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od laki
    najbolje je ako moze da se ode pre savetovanja pravnika, tj. ako meteo uslovi to dozvoljavaju: puno snega, nigde zive duse!
    Hm, kada je savet pravnika? :roll:

    Dobrice, hvala na detaljnim informacijama! Ako bude u igri, kontaktiram te.
    Nema problema,tu sam. Verovatno idemo 24,25i26-og pa cu imati i proverene informacije(update-ovane za ovu sezonu )
    Nego,sta hocu da vas pitam-jel uspeo neko da sastavi B.reke bez zaustavljanja? Ja jesam prosle god i mislim da je mnogo dobar osecaj kad se sleti sa 1900mnv na 1150mnv za 5min i stvarno je velika steta sto se ne sredjuje gornja staza(ubedljivo najbolja na Kopaoniku)
    P.S."uspeo" u smislu da je imao srece da zbog uslova to izvede

  2. #12
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Dobrica
    Nego,sta hocu da vas pitam-jel uspeo neko da sastavi B.reke bez zaustavljanja? Ja jesam prosle god i mislim da je mnogo dobar osecaj kad se sleti sa 1900mnv na 1150mnv za 5min i stvarno je velika steta sto se ne sredjuje gornja staza(ubedljivo najbolja na Kopaoniku)
    P.S."uspeo" u smislu da je imao srece da zbog uslova to izvede
    Uspeo sam i prošle i ove godine stim što je prošle bio dosta bolji ugo?aj jer sam prošao upravo kada su utabali kompletnu Belu Reku II. Ove godine sam tako?e prošao celu ali je problem bio donji južni deo BRII koji je pun kamenja. Kad stigneš u Brze?e onda lepo sedneš na pi?e u onaj mali kafi? i uživancija Eh da još radi Struga...

  3. #13
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    19.11.2004
    Lokacija
    Beograd - Los Angeles
    Godina
    42
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Brate slab si ti mi smo u srecna vremena vozili kompletnu belu reku oko 3:20 a prosle sezone 4.05

  4. #14

    Podrazumevano

    savet pravnika je 13-17.12.

  5. #15

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zloglasni
    Brate slab si ti mi smo u srecna vremena vozili kompletnu belu reku oko 3:20 a prosle sezone 4.05
    Ma nisam ja ni merio vreme,to sam rekao onako otprilike... a skidam kapu za 3:20!! Samo sam hteo da sa nekim podelim moje odusevljenje tim celim spustom.
    Za Stevsa-vrlo je moguce da smo isti dan vozili jer sam i ja prosao neposredno iza ratraka(a svi znamo da se tamo retko vidjaju) i bilo je neverovatno dobro,ceo spust bez stajanja... uh,veliko uzivanje.Ne secam se datuma,nije ni vazno a da povezem sa temom bilo je na jednom od ski vikenda Mada su i tad ratraci(2 su bila) na onom najstrmijem delu,posle one leve krivine samo poizbacivali kamenje ali je moglo da se normalno zaobidje.Secam se da si mi i na sajtu skijanje objasnjavao sta su problemi oko te staze a ja jos jadnom kazem da je velika steta sto je ne sredjuju... :(

  6. #16
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Dobrica
    Mada su i tad ratraci(2 su bila) na onom najstrmijem delu,posle one leve krivine samo poizbacivali kamenje ali je moglo da se normalno zaobidje.Secam se da si mi i na sajtu skijanje objasnjavao sta su problemi oko te staze a ja jos jadnom kazem da je velika steta sto je ne sredjuju... :(
    Evo sad gledam po exifu iz slike da je to bilo 28.1 2003. u prepodnevnim casovima. Tacno je da su i tada prosla dva rataka i da je staza bila vrh za skijanje.

    http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaoni...a%20II%202.JPG
    http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaoni...%20deo%202.JPG
    http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaoni...%20deo%201.JPG
    http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaoni...a%20II%205.JPG
    http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaoni...a%20II%204.JPG
    http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaoni...a%20II%203.JPG

  7. #17

    Podrazumevano

    Slike Bele reke su sjajne!

    Ali ako ni je problem da se vratimo na kratko na temu - koliko je naporan put kolima na Kop? Koji je put pogodniji za penjanje i dolazak? (auto put - KG - Brus, ili preko JB ili ... ??)

    Nikad nisam isla kolima na Kop, samo busom, pa nisam nesto spec. ni razmisljala o krivinama ili tezini puta. Put na Jahorinu je i pod snegom bio potpuno OK (penjanje od Vlasenice do centra), koliko se to razlikuje od penjanja na Kop?
    :roll:
    Svi ste pominjali da ste isli preko dana, jer to samo stvar izbora (slobodnog vremena, povoljnijeg smestaja,... ) ili ima neki razlog vezan za sam put?

    Pozdrav !!!

  8. #18

    Podrazumevano

    cao arijel,
    ja vozim nekoliko godina (na kop), i meni je licno bolja i laksa varijanta autoputem. brze je i manja je guzva. nesto ne vidim da je sam uspon problem. zavisi kakav si vozac i u kojim kolima. svakako ti treba iskustvo zbog snega, bez obzira na lance.
    ako si te srece da se zalepis za kolonu, ne moras da brines. samo ce se malo oduziti.....

  9. #19

    Podrazumevano

    Moja varijanta puta iz Bg-a na Kopaonik(Brzece) je
    Autoput-Pojate-Krusevac(prolazi se kroz grad,obelezeno je dobro i to je jedini minus ove varijante)-Brus-Brzece-Kopaonik.Mislim da je ovo daleko najkomfornija i najbrza opcija mada mozda ne i najlaksa(sa obzirom na to da mozda prvi put vozis u takvim okolnostima!).Bolji je put od Josanicke B. u smislu da je malo laksi mada bez obzira na to ja ti ne preporucujem Ibarsku.Moguca je i varijanta autoput-Batocina-KG-KV-J.Banja... Mozes do KG-a i starim putem preko Topole...
    Kao sto vidis varijanti ima vise ali moj savet je da se pre puta raspitas o stanju deonice Brzece-KOP(AMSS) i raspalis "mojom" varijantom
    Ne bih da te plasim ali put na Jahorinu(deo od Pala do centra) je neuporedivo laksi,blazi od obe varijante penjanja na KOP posebno od varijante preko Brzeca.Nisi bas pazljivo pratila put na Jahorinu,po meni je tezi deo popeti se iz Vlasenice na Romaniju(H.Pijesak) nego na samu Jahorinu sa Pala no nije ni vazno
    Put iskljucivo danju i to sto ranije krenuti zbog mnogo objektivnih razloga(nikad se ne zna sta te ceka...)
    Nadam se da si bar malo razbistrila...

    Sto se tice lanaca,meni ne zatrebase uopste.Dobre gume i u 95% slucajeva lanci i ne trebaju.Ne bi verovali gde me je sve Wintera izvlacila...

  10. #20
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Što se ti?e Ibarske magistrale od Kraljeva do Biljanovca (skrentanje za Kopaonik) ve?im delom je prevu?ena novim asfaltom i dobrim delom proširena za zadnje dve godine tako da je put sasvim solidan (još uvek ga rade). Postova?u ovde celokupnu kilometražu Kopaonik - Kragujevac preko Kraljeva sa svim mestima kroz koje se prolazi. Što se ti?e BG-KG preko autoputa ima 144km, a preko Topole 110km stim što se stiže otprilike za isto vreme negde oko sat i 40 minuta. Od KG-a do Kopaonika se stize za nesto vise od 2.5 sata preko Kraljeva (150km).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas