Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 17

Tema: Kopaonik vs. Jahorina

  1. #1

    Podrazumevano Kopaonik vs. Jahorina

    Pozdrav,
    sama tema kaze o chemu se radi. Voleo bih da neko (ko zna) da uporedni test ova dva ski centra. Sentimentalno sam vezan za Kopaonik ali imam ponudu da ove godine svojih najlepshih desetak dana provedem na Jahorini, pa me zanima koje su prednosti/mane tog ski centra, u odnosu na Kop, naravno. (cene ski passa, opisi staza, provod, smeshtaj ... ). Obzirom da nikada nisam bio na Jahorini i da apsolutno ne znam nishta o njoj molim one koji dobro poznaju oba ski centra da uz malo dobre volje pomognu.
    Hvala!!!

  2. #2
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    19.11.2004
    Lokacija
    Beograd - Los Angeles
    Godina
    42
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Nema tu dileme.Dovoljno je reci da je Jahorina olipijski ski centar doduse zajedno sa bjelasnicom a Kop za sada nemoze da ispuni te zahteve.Tako da sto se skijanja tice jahorina je definitivno bolja a sto se provoda tice to nek neko drugi prokomentarise.

  3. #3

    Podrazumevano

    Jahorina je bolja za skijanje.

  4. #4

  5. #5

    Podrazumevano

    Jos jedan siguran glas za Jahorinu

  6. #6

    Podrazumevano

    da, hvala. Ali ja bih voleo da mi neko opishe atmosferu tamo, kakve su staza i zice po pitanju guzve, kakav je provod ako ga uopshte ima, kakve su cene ...

  7. #7

    Podrazumevano

    e ovako, na Jahorini nemas problema sa guzvama na zici(barem ih renije nije bilo), staze su dosta bolje od ovih na Kop-u (uredjene,siroke..),ali sto se tice cena slicne su Kopu.Tako da je def. bolje otici tamo ako mozes

  8. #8
    Junior Member Johny avatar
    Datum registracije
    21.03.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    43
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    hm, nisam bash siguran da su cene kao na kopu, kad sam ja bio Jahorina je bila poprilicno jeftinija...
    Znaci, moj utisak, s tim da sam na jahorini bio 2003: dok je kop zaista postao mesto za suncanje opreme, na jahorinu se ide iskljucivo zbog skijanja - za razliku od kopa (tada) je bilo jedno mesto za zezanje, luda kuca, i jos par kafica koji su na stazi pa na pola skijanja stanes da izblejis i popijes nesto. Znaci nema one vecernje ludnice po kaficima.
    Staze se cesce sredjuju, generalno su u boljem stanju, dosta su koncentrisanije, znaci sve je to tu negde i sa menjanjem 2-3 zicare si zavrsio posao, dok na kopu kad vezes 3 zice odes dosta daleko od mesta gde si posao, ali opet ne bih rekao da je na jahorini malo staza, samo imam utisak da nema toliko ultra-blagih...
    Tripujem da su na jahorini zicare brze :? , guzve zna da bude vikendom kad se pola sarajeva pokupi pa dodje na pola dana skijanja.

  9. #9

    Podrazumevano

    Cao!

    Jahorina ove godine, a Kop do 2002 mnogo, mnogo puta posecen.

    zice: Jahorina - ogromne guzve i redovi - jeste da sam i ja bila preko vidkenda, kao i mnooogoooo ljudi iz BG-a, sa Pala, Sarajeva, iz HR; jako cesti kvarovi, svedokom sam za 2 dana bila vise puta. Zicare u ocajnom stanju (mada je to i na Kopu naravno). Na nekim stazama (gde je tanjir) bordere ne pustaju (Zenski spust ili Zeljo 1/2)

    staze: staze su generalno jako blage. Sve staze sam obisla na skijama Na Jahorini NEMA staze koja je kao crna Duboka ili Gvozdac. Postoje samo delovi staza koji su nesto strmlji, npr. famozni zenski spust (koga svi, na sva usta pominju, kao bila Olimpijada tamo, kako moze da to ne bude odlicna staza?!) ima odredjenu kosinu u jednom delu, ali je neverovatno kratka staza. Tako da je voznja tu potpuno besmislena to je za spust i nista vise. Varijante koje se tamo praktikuju da se vise staza spaja (npr. Zeljo + Praca ili da se vozi preko svih staza koso) su zabavne, ali to su samo dovijanja da se umanji nedostatak stvarno kvalitetnih staza. Cinjenica je da Jahorina ima mnogo vise snega u toku godine od Kopa. Ali price da je ona prava planina za skijanje su potpuno besmislene! Naravno, ni Kop nije spektakularan za skijanje i on je prepun plavih staza, ali bar ima po neku malo interesantniju stazu sto na Jahorini ne postoji.

    cene: na Jahorini je uglavnom sve jako pristupacno, osim Lude kuce koja mnogo 'dekra' i ima ogromne cene pa je i za potpuno izbegavanje. Deo silnog hvaljenja Jahorine kao ski centra cesto je isticanje kako je ona povoljna, ali cene po kafanama ipak nemaju nikave veze sa skijanjem i mogucnostima za skijanje. Ali definitivno je u odnosu na Kop Jahorina jeftinija i to joj je najveca prednost.

    zabava: hm... sve je mnogo rastrkano, ali je zaista mnogo lepo setati se po sumi nocu, po snegu.

    Tako da je od dva simpaticna, ali slaba ski centra uvek bolji onaj koji je bar malo manje gori ili onaj koji ima vise snega

  10. #10

    Podrazumevano

    Arijel ocigledno nije skijala na Jahorini. Mozda se malo suncala pa ono sto je videla videla.
    Na Jahorini nema guzve osim kad ne rade 3 najvece zice tj. kad rade samo liftovi. Sve staze su PUNO bolje nego na Kopu jer su mnogo raznovrsnije i teze. Cene su dosta nize - kao u BGD i nize. Vikendom na Jahorini nisam primetio neku preveliku navalu (doduse ja uvek idem u martu) i zice koje jesu stare mogu i to da podnesu. Sto se izlazaka tice ne brini, Jahorina ima sve sto ti treba i ipak je to Olimpijski Centar .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas