Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: Krcmar?!?!

  1. #11
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Nema šta da raspravljam sa tobom kada ti kažeš da i Duboka i Centar ulaze u kosovski deo. Verovatno je i Kraljevo na Kosovu.

    I još jedno pitanje za tebe kao znalca granica kako naša vojska sme da ide celim zemljanim putem preko Kr?mara sve do i po 300m odatle. Zamisli da je deo Duboke, Centra i Kr?mara na Kosovu pa onda bi i Gobelja i Bela Reka bila na Kosovu. Zna?i tvoja pro?a ne da ne pije vodu nego nema veze sa stvarnoš?u. Re?i?u ti još nešto imam sve topografske karte Kopaonika i stare Jugoslavije, bio sam na samom pan?i?evom vrhu i razgovarao sa vojskom koja ?uva to i jasno su mi pokazali kuda ide granica. A i cale mi je potpukovnik tako da i sa te strane mogu da imam potpunu sliku.

  2. #12
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    19.11.2004
    Lokacija
    Beograd - Los Angeles
    Godina
    42
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Zasto ne citas pazljivije.Ja nisam reko da je to sad siptarija ja sam reko da ce to da bude i da zato nece da sredjuju krcmar i reko sam da ce ta granica ukoliko se udovolji siptarskim zahtevima zahvatiti i deo centra i duboke.I normalno je da vojska sad moze da radi sta hoce ali oni se tu nista nepitaju oni samo slusaju naredjenja.A te karte sto imas zadrzi za uspomenu i stavi ih pored one kad smo bili SFRJ i prestani da zivis u proslosti.Ja sam ti reko od koga smo te informacije dobili i sigurno su mnogo kompetentnije od bilo kojih koje ti mozes da nabavis posto i sam znas ko kroji tu granicu.I nemam vise nameru da se raspravljam sa tobom,prosli put i nisam hteo nista da komentarisem ali necu da dozvolim da ubedjujes i druge koji vidi o cemu je tu zapravo rec da krcmar nemoze 5 godina da se ocisti od "bobmi".

  3. #13
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    19.11.2004
    Lokacija
    Beograd - Los Angeles
    Godina
    42
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    I drugo ja nisam reko da sam bilo kakav poznavalac granica niti me to zanima u zivotu ja sam samo rekao sta mi je covek ispricao

  4. #14

    Podrazumevano

    Ne znam zashto se ovi mladici prepiru ... kad se reshi taj fuckin status kosova, svi ce lepo znati. Ako ode shiptarima je*i ga, ako ostane nama dobro je. Useli su brezovicu, sad bi malo i od Kopaonika ... eee Brezovica ... lavlja vrata ... tamo sam uspeo da slomim skiju verovali ili ne i to ne na pola nego se ladno razlistala po duzini .. chudo od staze, obozavam je. e da je jedna tava na kopu ...

  5. #15
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Ja pri?am kakvo je stanje sad, a i ako bude kojim slu?ajem odcepljenja Kosova što je ve? u domenu velikih naga?anja verujem da ?e ostati postoje?e granice jer je tako bilo na teritoriji cele stare Jugoslavije tj. administativne granice su postale me?u državne ne vidim nikakvu mogu?nost da se to ovde ne ponovi. Elem bi?e tu još frke ja se iskreno nadam da ?e država Srbija uspeti da izdejstvuje barem podelu Kosova tako da bi tada ceo Kopaonik i pripao nama. No to je ve? stvar mudre politike, ume?a naših politi?ara i lobiranja. Iskreno ne verujem da ?e iko dozvoliti da se ski centar cepa za rad nei?ih megalomanskih zahteva, a i ne vidim na?in da ?e nas spre?iti da koristimo Kopaonik kao ski centar i po cenu da se protiv naše volje donesu neke druge granice ako mi na to ne pristanemo.

    Što se ti?e vojske ona sada ne sme ni pedalj da u?e u Kosovo i u to budi siguran osim ako za to ne dobije naredbu, a onda bi ispala žeš?a frka što je svima jasno. U svakom slu?aju optimista sam da ?emo se skijati na Kr?maru.

    Ina?e za ?iš?enje kasetnih bombi potrebna su ogromna sredstva. U po?etku je bio problem jer je Kopaonik bio u kopnenoj zoni bezbednosti te je samo policija imala nadležnost da patrolira u toj zoni. To je sve dovelo do pogoršanja situacije i težeg razminiranja usled erozije zemljišta. Druga loša stvar je što NATO nije dostavio dokumenta gde i koja koli?ina kasetinh bombi je ispuštena na potezu Duboka - Kr?mar. Ponavljam vrlo je opasno igrati se sa tim i skijati na tom potezu jer su zaostale kasetne bombe vec neki 10tak cm u zemlji, a na?in njihovog aktiviranja je vrlo razli?it od pomeranja do elektromagnetnih talasa npr. mobilnog telefona. Koliko je to opipljiv posao pokazuje da je na krovu Niškog bolni?kog centra pre neki dan posle 5 godina prona?ena kasetna bomba i ako je sve uredno razminirano od strane vojske.
    Možeš li samo da zamisliš kakvu bi štetu turisti?ki centar Kopaonik imao ako bi se desila takva nesre?a?! To je primarni razlog zašto Kr?mar ne radi.

    Re?i?u ti samo da sam u leto 2003. godine video na samom Pan?i?evom vrhu kontejner iz koga su ispadale kasetne bombe. One su ispuštene posle udara na radarski system klasi?nim raketnim systemima i to kada se naša vojska povla?ila sa položaja ba?ene su kasetne bombe na njih i kao što rekoh ne zna se ni u kojoj koli?ini ni kakve. Šta da dalje re?i.

  6. #16

    Podrazumevano

    Hmm lepo objashnjenje, slazem se

  7. #17

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Ja pri?am kakvo je stanje sad, a i ako bude kojim slu?ajem odcepljenja Kosova što je ve? u domenu velikih naga?anja verujem da ?e ostati postoje?e granice jer je tako bilo na teritoriji cele stare Jugoslavije tj. administativne granice su postale me?u državne ne vidim nikakvu mogu?nost da se to ovde ne ponovi. Elem bi?e tu još frke ja se iskreno nadam da ?e država Srbija uspeti da izdejstvuje barem podelu Kosova tako da bi tada ceo Kopaonik i pripao nama. No to je ve? stvar mudre politike, ume?a naših politi?ara i lobiranja. Iskreno ne verujem da ?e iko dozvoliti da se ski centar cepa za rad nei?ih megalomanskih zahteva, a i ne vidim na?in da ?e nas spre?iti da koristimo Kopaonik kao ski centar i po cenu da se protiv naše volje donesu neke druge granice ako mi na to ne pristanemo.

    Što se ti?e vojske ona sada ne sme ni pedalj da u?e u Kosovo i u to budi siguran osim ako za to ne dobije naredbu, a onda bi ispala žeš?a frka što je svima jasno. U svakom slu?aju optimista sam da ?emo se skijati na Kr?maru.

    Ina?e za ?iš?enje kasetnih bombi potrebna su ogromna sredstva. U po?etku je bio problem jer je Kopaonik bio u kopnenoj zoni bezbednosti te je samo policija imala nadležnost da patrolira u toj zoni. To je sve dovelo do pogoršanja situacije i težeg razminiranja usled erozije zemljišta. Druga loša stvar je što NATO nije dostavio dokumenta gde i koja koli?ina kasetinh bombi je ispuštena na potezu Duboka - Kr?mar. Ponavljam vrlo je opasno igrati se sa tim i skijati na tom potezu jer su zaostale kasetne bombe vec neki 10tak cm u zemlji, a na?in njihovog aktiviranja je vrlo razli?it od pomeranja do elektromagnetnih talasa npr. mobilnog telefona. Koliko je to opipljiv posao pokazuje da je na krovu Niškog bolni?kog centra pre neki dan posle 5 godina prona?ena kasetna bomba i ako je sve uredno razminirano od strane vojske.
    Možeš li samo da zamisliš kakvu bi štetu turisti?ki centar Kopaonik imao ako bi se desila takva nesre?a?! To je primarni razlog zašto Kr?mar ne radi.

    Re?i?u ti samo da sam u leto 2003. godine video na samom Pan?i?evom vrhu kontejner iz koga su ispadale kasetne bombe. One su ispuštene posle udara na radarski system klasi?nim raketnim systemima i to kada se naša vojska povla?ila sa položaja ba?ene su kasetne bombe na njih i kao što rekoh ne zna se ni u kojoj koli?ini ni kakve. Šta da dalje re?i.
    Pitaj ?aleta kako su kasetne bombe bacane selektivno samo na Kr?mar a ako nisu, odakle pare da se ceo Kop o?isti a samo tamo ne može. I kako se ne aktiviraju kada KFOR ili ve? ko, tamo tera motorne sanke? I ko su ljudi koji skijaju tamo. Njihove uniforme mi ne li?e na uniforme JNA ili VJ ili kako li se ve? to zove. I ko sedi u radarskom centru na Pan?i?u. Da nisu naši vojnici? Ta?no je da i sa one strane linije žive Srbi, ali je tužna realnost da linija postoji, da je gornji deo staze iza te linije i da mi tu ne možemo ništa nego da se se?amo kako smo nekada tamo skijali. I što je još gore da se se?amo rata posle koga smo izgubili mnogo više od jedne ži?are i jedne ski staze...

  8. #18
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Mapa sa granicom:

    Slika sa Pan?i?evog vrha sa ozna?enim vrhovima:

  9. #19
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Pitaj ?aleta kako su kasetne bombe bacane selektivno samo na Kr?mar a ako nisu, odakle pare da se ceo Kop o?isti a samo tamo ne može. I kako se ne aktiviraju kada KFOR ili ve? ko, tamo tera motorne sanke? I ko su ljudi koji skijaju tamo. Njihove uniforme mi ne li?e na uniforme JNA ili VJ ili kako li se ve? to zove. I ko sedi u radarskom centru na Pan?i?u. Da nisu naši vojnici? Ta?no je da i sa one strane linije žive Srbi, ali je tužna realnost da linija postoji, da je gornji deo staze iza te linije i da mi tu ne možemo ništa nego da se se?amo kako smo nekada tamo skijali. I što je još gore da se se?amo rata posle koga smo izgubili mnogo više od jedne ži?are i jedne ski staze...
    Kao prvo sa ?aletom nisam pri?ao oko položaja kasetnih bombi, koliko ih je ba?eno, gde i sl. jer on to i ne zna, a i da zna ne bi mi rekao, a i da mi kaže ne bih ovde pisao . Btw: Koliko ja znam ni na jednu drugu stazu nisu ba?ane kasetne bombe tako da je ta digresija oko ?iš?enja nepotrebna jer ovaj potez mora 101% da bude siguran da bi se skijaši pustili jer opet ponavljam zamisli kolika bi šteta bila za Kopaonik kao turisti?ki centar da neko nastrada.

    O kakvim motornim sankama i skijašima pri?aš? Ono što sam ja video su naši zalu?enici koji preska?u ogradu i skijaju po Kr?maru, zatim naše ljude sa motornim sankama koji iz ba?ije Kr?mar ili pre?icom sa Duboke I idu na vrh Kr?mara pa skijaju, video sam i skinute korpe sa Kr?mara, video sam u leto 2003 kako je Kr?mar ispravan tj. kako ga probaju, video sam i da su ceo kompleks na Pan?i?u ?uvali naši vojnici po ugovoru, video sam da i naša vojska ili ko ve? sa naše strane ide i do 300m u dubinu preko Kr?mara što se na gornjoj slici i vidi. Ko je ove godine napravio radar to stvarno ne znam ali potrudi?u se da dobijem informaciju i o tome.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas