Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 29

Tema: Kop - najbolja varijanta za ski vikend...?

  1. #1

    Podrazumevano Kop - najbolja varijanta za ski vikend...?

    Hm, nadam se da je ovoj temi mesto ovde... Proshle sezone sam odradio samo jedan ski-vikend i to na Kop-u... Kombinacija je bila JAT apartmani dva nocenja. E sad, ove godine planiram da inteziviram malo aktivnosti povodom iste stvari, pa me zanimaju vasha iskustva i predlozi povodom ove teme?

    Zanima me praktichno jedno ili dva nocenja, a prevoz u lichnoj rezhiji (ne vezujem se za buseve itd...).


    Pozdrav!

  2. #2

    Podrazumevano

    Evo kako ja to radim... (prosle godine 3x!!)
    petak-budjenje 04:30h a u 5 su vec skije na autu i polako krecemo(uglavnom nas je trojica) iz BG-a.Da skratim,u 10h smo na stazi i skijamo...
    subota- skijanje
    nadelja- skijanje(za razliku od prethodnog ) do 14h,rucak,odmor(oko 1h) i povratak nazad(kuci uvek pre 21h).
    Sto se tice smestaja,mi smo zakljucili da u Brzecu prodjemo dooosta jeftinije.Privatno naravno i bilo je prosle godine 50eura za 3 dana(2nocenja-2 se i placaju :roll: ) u trokrevetnom apartmanu(slicni kao u konacima,mozda malo bolji jer su novi i grejanje je vrhunsko!!) a nalaze se na 100m od B.Reke I.Da ne reklamiram vise,cenovno me sve ostalo((Edizel,smestaj,hrana(ne restorani..)) kosta koliko i ski pas za ta 3dana(mozda malo vise ali u principu je to toliko).Nadam se da ce uslovi biti slicni pa ce se verovatno nakupiti novca za 2 do 3x i ove sezone(uz Bugarsku... 8) ).
    E sad,znam da se dosta ljudi mrsti na samu pomen reci Brzece medjutim moje iskustvo je ok-jeste da se malo duze penje do gore,da uglavnom mora zicom i da se vrati,da su mogucnosti za vecernji provod manje... ...no mislim da za nekoga ko ode da stvarno skija gore(kao ja) su to stvari pred kojima je lako zatvoriti jedno oko i otici jednom vise na ski vikend u toku sezone
    Nadam se da sam ti bar malo pomogao a ako nista drugo cuo si i drugaciji pogled na istu stvar pa razmisli.Voleo bih kad bi i jos neko izneo svoja iskustva,razmisljanja u vezi ove teme jer ja Kop u bliskoj buducnosti vidim samo u ovoj varijanti
    Pozdrav
    P.S.Izgleda da imamo iste vozilice :lol: ,Skoda ako se ne varam...

  3. #3

    Podrazumevano

    vec godinama idem na kopaonik, sto pun aranzman, sto ski vikendi. ponekad svaki 2-3 vikend.
    ova dobricina varijanta nije losa, sto se tice smestaja, ali samo ako te ne mrzi da se mlataras po planini na kraju ski dana.
    meni je licno to smaranje.
    odsedamo u konacima, klubu A, ponekad i olgi ...
    obzirom da radimo, za nas je najbolja varijanta subota-nedelja, i to kolima naravno. krecemo oko 5h u subotu, stizemo oko 9h , taman na vreme za zice, a povratak je u nedelju po podne. ako nas vreme posluzi, pravo uzivanje !
    imas privatne apartmane oko granda i kluba A, ali su uglavnom za 4-6 osoba, sto meni ne odgovara. cene su najpovoljnije u decembru. kada bi sneg padao kao prosle godine, bilo bi super. najbolje je ako moze da se ode pre savetovanja pravnika, tj. ako meteo uslovi to dozvoljavaju: puno snega, nigde zive duse!

  4. #4

    Podrazumevano

    Najbolja varijanta za ski vikend je upravo ova koji su prethodnici rekli.
    Rani polazak i dolazak na planinu oko 9-10 ujutro. Skijanje ceo dan i ceo vikend. Ali za viken je najve?a gužva. Ako ne radiš extra varijanta je ponedeljak-petak van raspusta. Imaš utisak da je policijski ?as na palnini...skijš sam na nekoj stazi... 8)
    Smeštaj ? Pa vrlo jeftino možeš da pro?eš u JUGOBANCI.
    A vrlo lepo u CLUBU A i GRANDU.

  5. #5

    Podrazumevano

    P.S.Izgleda da imamo iste vozilice, Skoda ako se ne varam...
    -Hehe, u pravu si!

    Shto se tiche polaska i puta - da, tako sam i ja odradio (5:30 Bgd polazak-9:30 Kop parking). Vezano za smeshtaj - shto mi je najbitnije, sve pohvale (svima) na predlozima! Kop je extra za ovu varijantu i sam sam se uverio, pogotovo jer vam pruzha mogucnost da na neki nachin izaberete najbolje vremenske prilike.

    Dobrice, samo mi reci malo detaljnije u vezi tog smeshtaja u Brzecu, jer i on ulazi u razmatranje. Pogotovo zbog problema sa parkiranjem na vrhu Kop-a, koje me... :evil:

    I josh jedna stvar (veoma bitna)! Da li se po dolasku na Kop odmah chekirate u hotelu ili prvo palite na stazu...?

    Pozdrav!

  6. #6

    Podrazumevano

    ?ekiranje u hotelu. 10 min
    Otklju?avanje sobe + bacanje stavri na krevet 2-3 minuta.
    Staza. 8)

  7. #7

    Podrazumevano

    Kao prvo,nemam stvarno nikakve veze sa vlasnicima...
    Covek je kucu pretvorio u mini hotel.Na prvom spratu i potkrovlju su napravljeni apartmani(3-5 kreveta,mislim) i ima ih mozda 10-ak.Greje sam,mesto gde mu je kotao se koristi i kao improvizovana skijasnica, tako da i tople vode ima koliko hoces(kao u hotelima).Apartmani su prakticno novi(jeftin namestaj ali nov),prijatno izgledaju i imaju kompletnu kuhinju.Cistacica ujutru sredjuje sobe... U odnosu na konake veliki minus je sto nema Tv i kad malo bolje razmislim to je i jedini(mesto ne racunam!).Od zicare si,bukvalno,100 koraka(ako znas,onaj put uz potok).Da,ljudi su ok.Sve u svemu,po meni nije lose tj.hocu reci nisi u necijoj decijoj sobi Parking nije problem,ima mesta, samo sto je auto na ulici(nema nikakvo dvoriste...).Jos jedna vazna stvar,ako si 063 verovatno neces imati signal(mene uzasno nerviralo,mada...)
    Mi smo prosle godine dogovarali(rezervisali) tako da smo cim stignemo stvari ubacivali unutra a poslednji dan ujutro(pre skijanja) ubacivali u auto koje oni gledaju ceo dan.Mislim da ne bi bio problem ni da se istusira pri povratku sa skijanja(ako imas vremena).To je otprilike to,ne znam sta bih ti vise rekao a ako imas jos neko pitanje tu sam.
    Pretpostavljam da znas kako se stize do vrha B.reke II od ostatka skijaskog centra(ima malo da se gura u oba pravca ali nista strasno)
    Ako budes zainteresovan i dalje broj tel(njihov) cu ti poslati preko PP ili na mail

  8. #8
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Dobrica
    Pretpostavljam da znas kako se stize do vrha B.reke II od ostatka skijaskog centra(ima malo da se gura u oba pravca ali nista strasno)
    Ako budes zainteresovan i dalje broj tel(njihov) cu ti poslati preko PP ili na mail
    Ako radi u odlasku Gvozdac nema nikakvog guranja (i ako ne radi opet je minimalno jer se prese?e na Kneževske Bare), a ako rade i Ledenice onda je i guranje u povratku minimalno. Nekad je tu postojao bebi ski lift tako da nije bio problem sti?i do Bele Reke.

  9. #9
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    19.11.2004
    Lokacija
    Beograd - Los Angeles
    Godina
    42
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Ma to pesacenje je od gvozdca do bele reke 2 je stvarno minimalno.Svega par jacih zaveslaja i vec sta stigli do jedne nizbrdice gde se hvata spust koji vas izvalaci do polovine uzbrdice i odatle jos par zaveslaja i eto bele reke2.U odlasku sa bele reke nema 'veslanja' kao sto je vec receno postoje dve precice jedna vodi desno ka gvozdcu a druga levo ka knezevim barama u slucaju da nerade knezeve moze se produziti dalje ka dubokoj i dubokoj 2.

  10. #10

    Podrazumevano

    najbolje je ako moze da se ode pre savetovanja pravnika, tj. ako meteo uslovi to dozvoljavaju: puno snega, nigde zive duse!
    Hm, kada je savet pravnika? :roll:

    Dobrice, hvala na detaljnim informacijama! Ako bude u igri, kontaktiram te.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas