Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 90 od 96

Tema: Drustvo, smesi nam se sneg

  1. #81

    Podrazumevano

    Ma ni sajt nije azuriran sto se tice dnevnih izvestaja datum je 24.11. vec tri dana tako stoji, samo nam ljudi sa Kopa mogu dati prave informacije.

  2. #82

    Podrazumevano

    A taman sam se ponadao da kona?no imamo sajt na kome su informacije pouzdane...a ono izgleda SVAKO ?UDO...
    :(

  3. #83
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od DOKONIUM
    A taman sam se ponadao da kona?no imamo sajt na kome su informacije pouzdane...a ono izgleda SVAKO ?UDO...
    :(
    Problem je tehnicke prirode. Srdjanu je otkazala maticna ploca pa ima problema sa updatom sitea.

    btw: Da ja podnesem redovni izvestaj Snega ima u ogromnim kolicinama, danas je dan poceo sa snegom i maglom, zatim se delimicno razvedrilo i ogrejalo sunce (sve u roku od 5 minuta) potom polako opet nasili oblaci. Sve staze rade kao i juce. Konacno i crna Duboka ima dovoljno snega ali je nisu tabali tako de je puna ogromnih hupsera. Gvozdac su i danas popravljali... 4 i 5 ca su jutros bile savrseno utabane kao tepsija Nadam se da nece biti snega nocas tako da ce srediti dobro staze za sutra...

  4. #84

    Podrazumevano

    Strava. Ja kad sam video 66cm na sajtu Meteoroloskog zavoda odusevio sam se. Cenim da ce sad da se sve manje trude oko staza jer kad ima snega ovi iz Genexa samo ubiru kajmak. Za crnu duboku cenim da nece ni da je utabaju nesto extra. Takva je bila i prosle sezone, ali dobro, bitno je da moze da se skija :D.
    Stvarno znaci sto imamo ove tvoje izvestaje.
    Mene zvao ortak juce i tera me da skocimo za vikend na Kop. Naravno, opet zavisi od ispita, ali mislim da necu moci da odolim jer sam prosli put skijao samo plave staze od kojih mi se samo konzerva (petica) svidja. Ostale su samo tako dosadne. Ovog puta bi trebalo da bude bolje.
    Kazi mi samo u kakvom su stanju Gobelje jer tamo zbog malo ljudi zna da bude najbolje skijanje.

  5. #85
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od IvanQ
    Kazi mi samo u kakvom su stanju Gobelje jer tamo zbog malo ljudi zna da bude najbolje skijanje.
    Gobelje imaju puno snega i slicne su crnoj Dubokoj ali u manjoj meri ima neravnina sto od skijasa sto od jakog vetra. Danas je mnogo duvalo i bila je magla na Gobelji tako da sam se tamo slabo zadrzao uglavnom radile su obe Gobelje i Greben i Relej. Duvao je toliko jak vetar u prsa da sam sa vrha Gobelje do Jarma bukvalno gurao sve vreme. Obicno odem kasnije na Gobelju kad je vec izoru tako da cenim da je ujutru najbolje tamo jer je tokom noci ispeglaju.

  6. #86
    Junior Member
    Datum registracije
    22.12.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Stevse. Druze. Pricaj, ima li sta novo? Pozdrav!
    "Ili cemo pronaci put ili cemo ga sami napraviti!" - Hanibal

  7. #87
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Brzece osvojeno, Ledenice osvojene, Gvozdac osvojen )

    Elem Bele Reke su po prvi put ove sezone radile, kao i Gvozdac i Ledenice na par minuta. Bilo je bas puno extremnog skijanja posebno po Beloj Reci koja ipak nema dovoljno snega za skijanje (sto znaci da ima pola metra snega) ali moze da se prodje ako se skija po dubokom snegu. Najstrmiji delovi su puni kamenja na mestima gde je prosao tabac dok je Bela Reka I ravna ko tepsija i bas milina za opustanje posle mucenja po IIci. Gvozdac je konacno popravljen ali nije utaban gornji deo vec je i po njemu bilo ogromnih kolicina dubokog snega pa ko to voli mogao je da uziva. Donji deo Gvozdca kao i Ledenice su utabani. Sve u svemu vrhunski dan za skijanje ili ti manijacenje po dubokom snegu )

    Osecam da ce tek sutra ako ne bude novih padavina biti milina za skijanje.

    PS: Crna duboka utabana tako da je moglo i po njoj da se lepo skija.

  8. #88
    Junior Member
    Datum registracije
    22.12.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Napokon da cujemo ono sto smo vec toliko dugo ocekivali!
    "Ili cemo pronaci put ili cemo ga sami napraviti!" - Hanibal

  9. #89
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    19.11.2004
    Lokacija
    Beograd - Los Angeles
    Godina
    42
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    E drustvo sinoc sam se vratio sa kopa posle 8 dana skijanja i situacija je sledeca.Snega ima na pretek ali su staze (crne) na ostalim ne skijam lose odradjene.Tj crna duboka drzi samo u prvim jutarnjim satima a vec posle toga postaje pravi rodeo.Sto se gvozdca tice on ni radio do juce jer je bilo problema sa ispadanjem zice iz linije a sve je posledia pucanja stuba prosle godine.Sama staza je juce bila u prilicno losem stanju jer gornji deo nije taban dok je od spajanja sa ledenicom staza bilo prilicno dobro sredjena.Na beloj reci 2 potrebna je velika paznja kako bi se proslo bez reparacije skija.Gornji deo do levka jos i moze da se prodje lagano ali od levka je situacija prilicno losa.Tako da je moj savet za one koji vole extremno skijanje i dubok sneg da se od dvojke puste gore grebenom do struge jer na toj stazi nema kamicka ni leti.Sneg je suv u dobok i bila je prava milina juce skijati tamo.Takodje situacija ispod zicare duboka 2 je odlicna i tu je bilo milina za skijanje.Za one koji vole strmije ali dobro sredjene staze ostaje jedino gobelja mada bi danas gvozdac trebao da bude sredjen ali iskustvo govori da i kad je najbolje sredjen nemoze dugo da izdrzi jer uvek ima pocetnika nazovimo ih strugaca koji predstavljaju glavnog neprijatelja ratraku koji i onako lose odradjuje svoj posao.Tako da je savet da se ujutru pozuri i odvoza crna duboka i gvozdac a posle ako ne volite rodeo (ja ga obozavam) paljba na dubok sneg.E toliko sad mora da se uci za ispite pa 10-og povratak na kop.
    Pozdrav svima

  10. #90
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Zloglasni je sve rekao, Crna Duboka u jutranjim satima je bila odlicna i neverovatno ravna (retko se vidja), Gvozdac opet nije taban gornji deo vec pustaju skijase da utabaju koliko toliko kako ratak ne bi sve izorao kad prodje. Donjim delom Gvozdca i Ledenicama danas tabac nije prosao. Sve u svemu skijanje se svelo na te dve staze skoro celi dan uz sitne precice i osvezavanje. Sneg ne pada vec dva dana (mozda nesto sitno) tako da se nadam da ce sutra tek biti lepog skijanja...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas