Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 28

Tema: Web Cam

  1. #1

    Podrazumevano Web Cam

    Ja mislim da bi na Kopaoniku trebalo da se postave nekoliko Web camera

  2. #2

    Podrazumevano

    Ma jok....koga to uopste zanima
    Nemogu d verujem da do sada niko nije postavio kameru....
    Inace mislim da je preyentacija Kopaonika na internetu ocajna...Ja sam jedva nasao pristojan ski info na Genexovom site-u

  3. #3
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Ako bi se našao sponzor ja sam odmah raspoložen da bez ikakve naknade postavim web kameriu na Kopaoniku.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  4. #4
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Ako bi se našao sponzor ja sam odmah raspoložen da bez ikakve naknade postavim web kameriu na Kopaoniku.
    A ni kamera nije skupa, da da nas nekoliko po 5 i eto, nego pitanje je sta posle tj. na sta je vezati da bude on line 24/7?

  5. #5
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    A ni kamera nije skupa, da da nas nekoliko po 5 i eto, nego pitanje je sta posle tj. na sta je vezati da bude on line 24/7?
    Preko GPRS-a (npr. mobilni telefon) šalje u određenim intervalima sliku.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  6. #6
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Preko GPRS-a (npr. mobilni telefon) šalje u određenim intervalima sliku.
    Da al to bi bilo prilicno skupo (mob<>gprs) da li bi mogla neka prica sa lupam direktorom granda ili nekog hotela koji ima neku ok vezu, da kazes odakle si i sta, tako nesto da bi nam izasao u susret?

  7. #7
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Da al to bi bilo prilicno skupo (mob<>gprs) da li bi mogla neka prica sa lupam direktorom granda ili nekog hotela koji ima neku ok vezu, da kazes odakle si i sta, tako nesto da bi nam izasao u susret?
    Ne ne bi bilo skupo. 100kb je 6 din, a i sam znaš koliko male fotke pravi web kamera tipa par kb. To bi se updatovalo npr. na 1 sat što znači da bi bilo jeftino. Veruj mi da to hotele nažalost ne interesuje. Prošle godine je bila priča da se to odradi i niko nije mogao da finansira 300€ za opremu.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  8. #8
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Ne ne bi bilo skupo. 100kb je 6 din, a i sam znaš koliko male fotke pravi web kamera tipa par kb. To bi se updatovalo npr. na 1 sat što znači da bi bilo jeftino. Veruj mi da to hotele nažalost ne interesuje. Prošle godine je bila priča da se to odradi i niko nije mogao da finansira 300€ za opremu.
    Ok ali ja nesto ne volim te web sa slikama od par kb, tu vise ne vidim nego sto vidim, nego nesto tipa 640x480 ili pak 800x600, pa na 1 h, nocu ne mora, znaci 10-tak slika na dan, to mu dodje cca pola mega, iliti 30tak dinara na dan sto bas i nije jeftino 6 din je 100kb ili 100KB?

    E da koja oprema za 300€? Ja sam mislio da mi skupimo pare i kupimo web kameru a neki hotel koji ima komp i stalan prilaz netu samo da dozvolu da je prikacimo, ne kapiram da ni toliko nece da izadju u susret?

  9. #9

    Podrazumevano

    Stevs,popricaj sa Zoranom(vlasnikom portala) da on vidi sa ovima iz TV Kop-a za instalaciju stalne WEB kamere koja bi bila okrenuta kroz neki od prozora,pa da bar imamo informaciju da li pada ili ne!

    Pozdrav,POP

  10. #10

    Podrazumevano

    Mozda uopste ne treba kamera i comp. Sta kazete na neki pametniji mob. telefon sa ugradjenom kamerom?

    Simnijan softver koji ce da slika i posalje mailom sliku preko GPRSa u nekim intervalima (ili FTPom, nebitno) i onda automat koji do docekuje...

    To je onda samo trosak mob. telefona, jos treba mesto i prikljucak za struju .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas