Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 28

Tema: Web Cam

  1. #11
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad
    Mozda uopste ne treba kamera i comp. Sta kazete na neki pametniji mob. telefon sa ugradjenom kamerom?

    Simnijan softver koji ce da slika i posalje mailom sliku preko GPRSa u nekim intervalima (ili FTPom, nebitno) i onda automat koji do docekuje...

    To je onda samo trosak mob. telefona, jos treba mesto i prikljucak za struju .

    Kao prvo mobilni slizi za razgovor a ne za slikanje.Jedino bi ovi novi od 300 i vise evra mogli da zadovolje nase uslove.
    Kao drugo ko ce da placa slanje slika sa mobilnog a tu je i problem softver koji treba da se nasteluje da salje slike.

    Mislim da je najbolja varijanta da se kupi kamera za video nadzor ( neka srednjeg kvaliteta ) i nasteluje da salje sliku na svakih 10-15 minuta.Zatim treba da se nadje kompjuter sa stalnim internetom koji bi mogao da slizi za slanje tih slika.Najbolje bi bilo kada bi internet kafe hteo da pomogne.
    Sve slike bi se sejvovale na server ovog sajta tako da bi komp na kopu slizio iskljucivo za slanje slika.

    Nadam se da ce u skorije vreme neko na kopu shvatiti da ovo nije losa ideja i da ovaj tip "promocije" poseduje svaki iole veci ski centar.

  2. #12

    Podrazumevano

    Predlazem da se uzme IP kamera - cena oko 300E. Takvu kameru nakaciti na LAN nekog hotela koji ima gateway ka netu.

    U slucaju da se uzme analogna kamera - 30e i kartica za konverziju signala 55e (A/D), potreban je i racunar najmanje P3 na 700MHz - 75e.
    Ako je server na linuxu tada ne bi bilo problema za slanje slika jer bi se dobilo trazenih 22 fps i na taj nacin bi mogao video signal da se salje. Softver za upravljanje kamerom je moguce naci po razumnoj ceni (ako uspete da nadjete sponzora oprema i softver je moje zaduzenje).

    To otprilike znaci da bi bilo potrebno napraviti malu propagandu u hotelima na Kopu-najbolje Grand ili koji vec ima svoju mrezu i gateway ka Internetu.

  3. #13
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Ma kakvih crnih 300evra za kameru i 22fps za sta ce nam to, nama treba nesto kao slika na sat vremena cisto da vidimo dal pada ili ne i kolika ja visina pokrivaca, a to nas opet vraca na neku web kameru ili neku za video nadzor.

  4. #14

    Podrazumevano

    Dobro onda ja sam mislio da zelite CCTV.
    Onda je jos lakse, web kamera logitech napr. sample na svaka 2-3 sata. Samo treba mali softver da slika to 3 -4 puta dnevno i uploaduje na neku web stranu.
    Investicija od max 100e ako iskoristimo neciju postojecu infrastrukturu i vezu sa netom.

  5. #15
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Zaboravljate jednu stvar da tamo nema stalnog pristupa netu. Nisam siguran ni kakve su telefonske centrale. Uglavnom ta kamera bi se postavila u neki deo hotela koji verovatno nije blizu telefonskom priključku da bi jelte vidljivost bila dobra. Problem je što bi tako hotelu bila zauzeta jedna linija itd. itd. Zato kažem ipak najbolje rešenje je GPRS i slanje na sat ili više po jedne sličice od par kb. To bi za početak bilo najbolje privremeno rešenje.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  6. #16

    Podrazumevano

    Ma da ima i slika 100x100 je bolje nego nista!

  7. #17
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Ma ljudi oni koliko para uzm za sezonu trebalo bi da ih bude na svakom koraku

  8. #18
    SKI MANIJAK stevan avatar
    Datum registracije
    13.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Cekajte, da li nam je web camera koja nam samo pokazuje da li pada sneg na Kopu stvarno potrebna? Mislim, u svakim vestima kazu kakva je tamo situacija, koja je visina "sneznog pokrivaca" i sl.

    Slazem se da bi bilo super da bude postavljeno cak i vise od jedne zbog promocije centra i sl, ali to bi onda podrazumevalo ipak neku malo ozbiljniju infrastrukturu i malo vecu investiciju.

    Ako radimo - da radimo ozbiljno
    Covjek bi pomislio da mi u Bosni nemamo sta jesti. Mi vamo zivimo bolje neg i jedan Amerikanac osim mozda Bil Gates.

  9. #19

    Podrazumevano

    Visina snega na Kopaoniku, kao i trenutni status da li pada ili ne, se updatuje na svako par sati i moze se videti ovde:
    http://www.hidmet.sr.gov.yu/ciril/osmotreni/index.php

  10. #20

    Podrazumevano

    Slazem se sa prethodnim postom,
    ako radimo daj da radimo ozbiljno. Bansko ima 4 kamere od kojih se 1 nalazi na vrhu Todorka (2400 m), a ostale su rasporedjene po ski centru. To je ozbiljna organizacija. Da bi se tako nesto uradilo na Kopu potrebna je koordinirana akcija sa direktorom Genex-a sto mislim nije izvodljivo dokle god je postojeca garnitura na vlasti odnosno centar u vlasnistvu Genexa. Tako prijatelji zaboravite kameru jos neko vreme.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas