Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Kućni ljubimac tj.pas na skijanju

Hibridni pregled

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Podrazumevano Kućni ljubimac tj.pas na skijanju

    Ćao svima!
    Opet ja sa novim pitanjem. Pretpostavljam da je ovo zgodno mesto.
    Dakle, pitanje je sledeće:
    Da li je neko vodio psa na Jahorinu i zna li proceduru prelaska preko granice sa Bosnom tj. šta je potrebno od papira?
    Ja svog ljubimca Westija vodim sa sobom svake zime. Do sada je bio na KOP-u, ali za tamo mi nisu trebali "papiri". Znam šta je neophodno za EU, ali ne znam za Bosnu.
    Mislim da SKI MANIJACI verovatno znaju po nešto, pa se nadam brzom odgovoru. Ići ću ja u Veterinarsku inspekciju, ali dok ne odem da čujem vas.

    pozdrav!!!!

  2. #2
    CHOBB6OAP^EP valdevit avatar
    Datum registracije
    06.09.2005
    Lokacija
    novi beograd
    Godina
    38
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    pa,pazi,poshto je to Bosna i poshto se tamo granica prelazi sa lichnom kartom,mislim da nebi postojao nikakav problem da povedesh psa...

  3. #3
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nerro
    Ćao svima!
    Opet ja sa novim pitanjem. Pretpostavljam da je ovo zgodno mesto.
    Dakle, pitanje je sledeće:
    Da li je neko vodio psa na Jahorinu i zna li proceduru prelaska preko granice sa Bosnom tj. šta je potrebno od papira?
    Ja svog ljubimca Westija vodim sa sobom svake zime. Do sada je bio na KOP-u, ali za tamo mi nisu trebali "papiri". Znam šta je neophodno za EU, ali ne znam za Bosnu.
    Mislim da SKI MANIJACI verovatno znaju po nešto, pa se nadam brzom odgovoru. Ići ću ja u Veterinarsku inspekciju, ali dok ne odem da čujem vas.

    pozdrav!!!!

    Mislim da ti se to ne isplati iz razloga sto svaka zivotinja koja predje granicu mora biti u karantinu nekoliko dana, a za kucnog ljubimca moras imati "pasos" ili ti papir koji se dobija od veterinara:(

  4. #4

    Podrazumevano Hvala!!

    Moj pas već ima sve potrebne papire tj.žutu knjižicu u kojoj su sve vakcine, samo je pitanje kakva je procedura.
    U svakom slučaju HVALA na saradnji. Biće da će pas ostati u BGD-u na pansionu kod naše kume.
    Do novog pisanja ćao!

  5. #5

    Podrazumevano

    moras da mu napravis legalnu saobracajnu dozvolu,tehnicki pregled,zeleni karton,i da ima euro3 standard,lance za sneg ,nove grejace i iskljucivo da trosi euro dizel !
    zezam se naravno.....nemam pojma sta treba tvom ljubimcu za inostranstvo vodio sam raznu stoku (bez repu)preko grane ali ljubimca nisam
    pozdrav

  6. #6

    Podrazumevano

    Sve sto vazi za EU vazi i za BiH,samo sto na Jahorini nesme pas biti na ski stazi,a nema ni mogucnost odvojenog boravka u hotelima,tako da ipak psa ostavis kod kuce.Ne znam da li sam ti pomogao,ali i ja sam do skoro imao isti problem!

  7. #7

    Podrazumevano E i BiH je EU!

    Pa hvala Pop67 na iscrpnom obaveštenju. I ja sam mislila da ipak ostavim psića kod kuće, jer dok pribavim sve dozvole.... Što se tiče smeštaja imam dozvolu gazde da mogu da ga držim u apt.
    U svakom slučaju ove zime ski-pas ostaje kod kuće!

    Pozdrav svim skijašima

  8. #8
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    E bas steta za psica:mad:

  9. #9

    Podrazumevano

    Ne secam se tacno sta su trazili kad sam psa vodio na izlozbu u Sarajevo ali cu proveriti. Ako imas sve papire za njega onda nema problema. Moj pas nema implant tako da sigurno znam da on nije obavezan niti ona oznaka sto se divljackom metodom kaci na uvo. Papiri su dovoljni ali provericu ti tacno.
    Ko kaze da pas ne sme na stazu, a onaj zuca sto prati skijase po ceo dan na Jahorini?
    Uostalom dogovoris se telefonom sa vlasnikom sta i kako. Mislim da oni ne bi pravili problem, ako su ok.

  10. #10
    CHOBB6OAP^EP valdevit avatar
    Datum registracije
    06.09.2005
    Lokacija
    novi beograd
    Godina
    38
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    da,da,onaj zuca...taj ker je luuuuuuuuud...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas