Strana 41 od 45 PrvaPrva ... 313940414243 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 401 do 410 od 442

Tema: Kopaonik Sneg 05/06

  1. #401
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    Jel bio neko skoro gore na Kopu. Kako se sredjuju staze
    Ok su, ako pada sneg naravno zaboravi
    Space Shuttle Ski

  2. #402

    Podrazumevano

    Jedan od problema sa vetrom sto se korisnika zicara tice, mogao se lako resiti postavljanjm pvc bubble-a na novi Pancic cetvorosed, jer tamo vetra UVEK ima! Ali posto je je narucena najjeftinija OEM varijata zicare (koja nije kostala ni blizu toliko, koliko se provlaci po novinama da se ulilo para u Kop) onda nista od prijate voznje & razmisljanja o korisnicima. Lepo je bar, sto voznja traje 3 puta krace, nego sa starim 2sedom.

    A sto se tice peglanja staza, iz razgovora sa ljudima iz Genexa (lokalnim zaposleni insajder), saznalo se nesto jako jednostavno - vozaci ratraka ne znaju da ih voze! To je malo zapanjujuce, jer oni to rade godinama, to nisu neki klinci ali uvek na isti nacin !!! Oni uvek imaju sa sobom tzv. noz (1t tezine) koji koriste u slucaju proklizavanja. Taj noz znatno uvecava tezinu ratraka, a time i nacn & kvalitet tabanja, ali niko ne izlazi bez tog "noz" ! Takodje, im je zbog proklizavanja tesko da tabaju strmlje staze ( Duboku, Gvozdac ) pa ih izbegavaju !!! Naravno, u slucaju da upotrebe "noz" u toku voznje, staza se veoma uneredi... pa ako se skupi hrabrost - ona se posle popravi...

    Neverovatno objasnjenje za ljude koji se bave tabanjem staza na planini a ne po Vojvodini! Tabanje neceg kao Tomba (banjsko) ledi krv u zilma i na samu pomisao.... Elem nisu ni Bugari nesto prirodno nadareni, nego su (bar u banjskom) 1. godine koriscenja novih zicara imali goste iz Austrije & isli u goste u Austriju, koji su ih naucili trikovima voznje ratraka...

    Razmena iskustva je cudo jedno !!!

    No, kako je krenulo, sa velikim obzirima na opste stanje u nas, Kop je prilino uznapredovao, sto je jako pohvalno (a kao treba tako da se nastavi i za sledecu sezonu - opet info od insajdera...)

  3. #403

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Arijel
    Jedan od problema sa vetrom sto se korisnika zicara tice, mogao se lako resiti postavljanjm pvc bubble-a na novi Pancic cetvorosed, jer tamo vetra UVEK ima! Ali posto je je narucena najjeftinija OEM varijata zicare (koja nije kostala ni blizu toliko, koliko se provlaci po novinama da se ulilo para u Kop) onda nista od prijate voznje & razmisljanja o korisnicima. Lepo je bar, sto voznja traje 3 puta krace, nego sa starim 2sedom.
    Bubble je super resenje po slabom i umerenom vetru zato sto pruza odlicnu zastitu, ali po jakom vetru pravi problem posto korpa mnogo vise "oseca" vetar sa njim...tj, vise se ljulja pa su vece sanse da se zica zatvori.
    Poenta je, da se na vetrovita mesta ako zelite da zica radi i po jacem vetru postavlja korpa bez zastite (jeste ladnije ali bar radi ).

    Inace, Pancic(i stari i novi) je dosta dobro postavljen s obzirom da ide ne po samom grebenu nego nesto ispod tako da ima dosta prirodne zastite od vetra, za razliku od Centra koji ide po grebenu i gde je vetar mnogo jaci...

  4. #404

    Podrazumevano

    Tacno tako, CrazyKong. Sad sam dosao iz Banskog i video kako to radi. Ti cetvorosedi sa vetrobranom jesu odlicna stvar ali tamo, dok sa ja bio nije duvao ni priblizno vetar kakav prakticno uvek duva na Pancicu. Ne verujem da bi to moglo da radi na takvom vetru.

  5. #405
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Evo mog pogleda zašto je dobro što nisu stavili zaštitu od vetra na novom pančiću. Kada duva jak vetar tada je i jako hladno ( oko -15 ) tako da ako se ti voziš u zatvorenom ( izolovan si od vetra ) tada je temperatura u toj kabini recimo oko -5 naravno bez vetra. I onda odjedamput kada silaziš sa žičare ukočiš se ( slediš se ) od nagle promene temperature koja može da bude i po 10-tak stepeni. Tako da je bolje izdržati tih 5 minuta na toj hladnoć ( ako već moraš ).

  6. #406
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Arijel
    Takodje, im je zbog proklizavanja tesko da tabaju strmlje staze ( Duboku, Gvozdac ) pa ih izbegavaju !!!
    Pa i nije bas ja sam skijao sad gore nedelju dana, gvozdac i duboku su jos i najbolje sredjivali, doduse to samo do 12h valja cim prodje ekipa bordera staza ne lici na stazu.
    Space Shuttle Ski

  7. #407

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Pa i nije bas ja sam skijao sad gore nedelju dana, gvozdac i duboku su jos i najbolje sredjivali, doduse to samo do 12h valja cim prodje ekipa bordera staza ne lici na stazu.


    tokom moje posete - Gvozdac nije video ratrak, a po stanju staze ni koji dan pre toga...

    elem, prica o sredjivanju/tabanju staza je bila nesto uopstenija od pojedniacnih slucajeva
    Izmenio/la Arijel; 01.03.2006 u 17:54.

  8. #408

    Podrazumevano

    Kakva je voda za pice na kopu? Mislim na "cesmovacu".

  9. #409

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od frrka
    Kakva je voda za pice na kopu? Mislim na "cesmovacu".
    kazu da nije ispravna,a ja nisam znao pa je pio i nista mi nije bilo ,tako da odluci sam
    ski rules


  10. #410
    Member duleKG avatar
    Datum registracije
    25.08.2005
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    41
    Poruke
    36

    Podrazumevano

    evo mog vidjenja. juce sam stigao a trebalo je danas zato sto se juce nista zivo nije videlo na 4-5 m. staze su 3 dana bile ne uredjene i samo si skakao po brdascima. ali nema veze sve u svemu nije lose. skupo jeste za izlaske ali ako smo vec posli niko nas nije uteravao u kafanu. onaj koji je rekao da je hrana dobra u rtnju neka zna sta vec radi , pojma nema!!!! igracica u ski skoli opasna ali opasna, kolaci u onoj lepoj poslasticarnici solidni i jeftini. preporucujem kragujevacko odmaraliste za 11000 pun pansion hrana odlicna smestaj solidan , pozicija dobra na minut od pancica dvoseda, postoji i bife u kome ima caj samo od jagode ,sve tople cokolade sokovi ( 50 din limenka) kafa samo turska 20 din, mala voda voda 25...... sve u svemu 300 dinara ne mozes celu noc da potrosis. i toliko od mene. zadovoljan sam solidno

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas