Strana 17 od 45 PrvaPrva ... 7151617181927 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 161 do 170 od 442

Tema: Kopaonik Sneg 05/06

  1. #161

    Podrazumevano


    NEKI CE UMRETI U SPSTVENOM SVETU NEZNANJA I NEVASPITANJA A NECE VIDETI KOLIKO SU DRUGI NA DRUGIM MESTIMA VASPITANI I NECE PRIZNATI DA VASPITANJE POSTOJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #162
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad
    A ima razloga zasto pale zice sporije, vecina zica ima 4 brzine, i najcesce se kod nas "voze" na 2goj. Ne zato sto ne moze brze, nego zato sto nece da je puste brze...

    Razlog je prost, vecina skijasa su neiskusni, i onda se brzina prilagodjava njima, da ih ne raspali zica i zgadi skijanje . E sad, zasto to rade i kad postoji traka za ubrzavanje nije jasno, verovatno po navici .

    !
    Pa brate cemu onda sluzi traka za prilagodjavanje, ako ne ne iskusnim to nije razlog ono ide tako sporo da traka moze komotno na suprotnu stranu da ide ne bi ti se nista desilo koliko je zica spora, evo ja koliko god da razmisljam zasto je to tako ne mogu da skapiram.
    Space Shuttle Ski

  3. #163

    Podrazumevano

    U pogledu cetvoroseda na stazi "RTanj" (Malii Karaman), stvari stoje ovako, mada znam da mi necete verovati. Ne bih ni ja.
    Juce (01.01) silom prilika sam isao peske od podnozja staze do planinarskog doma "Rtanj". Stigao sam do doma istom brzinom i kao i korpa. Da sam pozurio, mogao sam i da je prestignem.
    Brzina te zice je ozbiljan problem. To je prilicno neshvatljivo jer cetvorosed na toj stazi koja je (bilo) usko grlo je logicno resenje i stvarno bi trebalo da predstavlja napredak za skijanje na Kopaoniku.
    Zica je uglavnom u prvoj i drugoj brzini (pretpostavljam da je to prva, ne mogu ni da zamislim da bi mogao da ide sporije). Jeste da je bilo vetra, ali ako cekaju da ne bude vetra da bi pustili taj cetvorosed nekom normalnom brzinom, onda je i to propala stvar.
    Izmenio/la plageton; 04.01.2006 u 13:43.

  4. #164

    Podrazumevano

    Za prethodnih nedelju dana Mali Karaman je radio 4 puta, s tim sto je 2 puta pustan kasnije (oko podne). Guzve nije bilo, jer je vreme bilo prilicno lose, ali vreme potrebno zici do vrha od 12 minuta je neshvatljivo. Mislim da je radio u 1. brzini sve vreme. KGB je bio sve vreme u 2. Objasnjenje zicmena sto ne puste Mali Karaman bar ko KGB, je bilo da na vrhu vise duva nego na grebenu.
    Dakle za nove zice sa trakama, zaista nesvatljivo sporo. Videcemo koji ce im izgovor biti za novu isklopnu 4. ako je uopste puste ove godine.

    Centar je radio svega 2 dana i to u verovatno 1. brzini. Nekad sam mislio da je to presporo (18min. do vrha), al se onda jedne godine elektromotor pokvario, pa su ga pustili na dizel, e to je tek bilo sporo (0. brzina).

    E sad prica o iskusnim i neiskusnim skijasima i zicama stoji, mada je uprkos tome D2 radila prilicno sporo iako je juce bilo milion ljudi koji su cekali dole, a vetar nije bio jak (samo je bila magla). Al tu mislim da je nesto drugo u pitanju (stubovi se klimaju, korpe padaju i sl.)

    Jedino sto u slucaju vetra stvarno stoji ko objasnjenje je za sidra, jer su ona na kanapu i daleko se vise klate.

    A to sto su za nedelju dana pustili tanjir na Dubokoj na 3 sata to ne da je sramota i ne da nema razloznog objasnjenja nego nemam reci. Sve u svemu hostapleraja nikad dosta. Vazno je da je od petka puna cena ski pasa, a sto nista od zica ne radi ili radi jadno nema veze. Dzaba nama ulaganje u opremu kad o njoj brinu takvi ljudi.

  5. #165

    Podrazumevano

    Pa naravno da su u najnizoj brzini posto su na stazama na kojima ima najvise pocetnika....secate li se kako je picio krcmar dok je radio , svako sedanje na korpu je bilo izazov mislim da je on bio uvek u III brzini
    Inace, obicne zice idu brzinom od 1,5 - 3 m/s....one isklopive idu oko 5 m/s

  6. #166
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Pa naravno da su u najnizoj brzini posto su na stazama na kojima ima najvise pocetnika....secate li se kako je picio krcmar dok je radio , svako sedanje na korpu je bilo izazov mislim da je on bio uvek u III brzini
    Inace, obicne zice idu brzinom od 1,5 - 3 m/s....one isklopive idu oko 5 m/s
    Mislim da će sledeće godine definitivno biti rešen problem Krčmara i da ćemo konačno skijati ko ljudi još ako Duboka bude polazila iz iste tačke biće mnogo kvalitetnije skijanje za naprednije skijaše. Što se tiče novih četvoroseda ja ne znam ko uošte skija na Karaman Grebenu i Malom Karamanu od naprednijih skijaša. Te dve staze mogu da se preskoče osim u povratku Mali Karaman ako ne radi Gvozdac mada uz malo guranja može da se preseče direktno sa Marinih Voda na Karaman Greben.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  7. #167
    Junior Member stojke avatar
    Datum registracije
    03.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Mislim da će sledeće godine definitivno biti rešen problem Krčmara i da ćemo konačno skijati ko ljudi još ako Duboka bude polazila iz iste tačke biće mnogo kvalitetnije skijanje za naprednije skijaše.
    Ваљда ће морати да очисте Крчмар ако мисле да спусте почетну станицу Дубоке(чини ми се да би у том случају траса жице пролазила кроз бомбастичну област, што не би било претерано пријатно).
    Једино ми не иде у главу ово друго; јасно ми је да хоће да боље повежу све три жице тако што би спустили почетак Дубоке, али шта ће ту бити боље за скијање? Па само ће бити додато оних 300м од дна тањира до дна Крчмара који и није претерано занимљив(сигурно мање занимљив од обе стазе Дубоке).
    Дефинитивно не сврставам себе у напредне скијаше ал чисто питам(можда ви напредни уживате у свему овоме на вишем нивоу па ја то не капирам) :

  8. #168
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stojke
    Једино ми не иде у главу ово друго; јасно ми је да хоће да боље повежу све три жице тако што би спустили почетак Дубоке, али шта ће ту бити боље за скијање? Па само ће бити додато оних 300м од дна тањира до дна Крчмара који и није претерано занимљив(сигурно мање занимљив од обе стазе Дубоке).
    Дефинитивно не сврставам себе у напредне скијаше ал чисто питам(можда ви напредни уживате у свему овоме на вишем нивоу па ја то не капирам) :
    Znas i sam koliko cesto radi i u kakvom je stanju tanjir na Dubokoj i kakva mu je frekventnost po satu. Izgradnjom isklopivog cetvoroseda PV i bilo kakvog cetvoroseda na Dubokoj sve ce biti mnogo prijatnije za skijanje
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  9. #169

    Podrazumevano

    stojke je u pravu, pomeranjem neke nove pocetne stanice duboke nize se nista ne bi dobilo, cak mislim da bi se izgubilo. (Krcmar ionako ima izlaz na pocetak Duboke) Samo treba zameniti onaj usrani tanjir sa nekim drugim prevoznim sredstvom (moze i dvosed sa karamana na najvecoj brzini ) koje ce malo brze i komfornije prevesti ljude do vrha....
    A ako puste krcmar ne moraju nista ni da rade
    Nego nesto mi tu oko tog Krcmara bas smrdi...prosto ne verujem da za sve ove godine ne mogu da navataju nekoga ko ce da ocisti te mine (ako su one uopste problem)...ionako je bilo price da to treba da bude finansirano nekim stranim novcem ???
    Sa druge strane ulazu se milioni EUR u nove zice dok zica koja je radila samo par sezona i dalje ostaje nepokretna ???

    Ima li neko ideju zasto je to tako

  10. #170
    Junior Member stojke avatar
    Datum registracije
    03.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Znas i sam koliko cesto radi i u kakvom je stanju tanjir na Dubokoj i kakva mu je frekventnost po satu. Izgradnjom isklopivog cetvoroseda PV i bilo kakvog cetvoroseda na Dubokoj sve ce biti mnogo prijatnije za skijanje
    Што јес, јес.


    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Sa druge strane ulazu se milioni EUR u nove zice dok zica koja je radila samo par sezona i dalje ostaje nepokretna ???
    Наводно су и за ово потребни милиони евра. Једва су се наканили да очисте Бачиште ове године, а то је мања површина, па још не на падини, па још не у шуми ...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas