Strana 8 od 45 PrvaPrva ... 67891018 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 442

Tema: Kopaonik Sneg 05/06

  1. #71

    Podrazumevano

    Kopaonik, pre nekoliko godina,
    Zice rade do 16:30, ja u 16:15 na Jarmu. Da bi izbegao guzve na tanjiru Mali Karamanu za povratak do centra, odlucim da precicom sidjem, sa dna tanjira Karaman, do dna Gvozdca. Ja tamo, a ono nema zive duse. :( Tada nisam znao da Gvozdac radi 15min krace od ostalih staza.
    I, . . . skije u jednu ruku, stapove u drugu, raskopcao cipele, raskopcao jaknu i polako uzbrdo . . . Bogu dusu . . .
    Ako se dobro secam, trebalo mi je nseto vise od sat vremena da se popnem na vrh Mali karaman. . .
    VODITE RACUNA O RADNOM VREMENU ZICARA. Ako se zica pokvari i ostanete dole, docice da vas izvuku, ovako . . . ???
    TREBA imati ukucan broj GSS-a u mobilnm telefonu!

  2. #72
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od admin
    Tada nisam znao da Gvozdac radi 15min krace od ostalih staza.
    Meni nikako nije jasno zašto Gvozdac radi 15 minuta kraće? Razumem da npr. žičničari treba da presedaju na neku drugu žičaru pa da bi i oni mogli da se izvuku ali ovako mi nije jasno jer se sa vrha Malog Karamana stiže direktno u centar skijališta.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  3. #73

    Podrazumevano

    Žičničar računa da tih 15 minuta iskoristi da se vrati ... znaš ono "vreme odlaska na posao i povratka sa posla se računa u radno vreme"

  4. #74

    Podrazumevano

    Mislim da je nesto drugo u pitanju,naime ljudima koji rade na zici ne dopustaju da skijaju u radno vreme tako da tamo idu bez skija i kada krenu po njih motornim sankama verovatno idu prvo na Gvozdac pa nazad na Gobelju greben i rele!

  5. #75
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Godina
    46
    Poruke
    62

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    Mislim da je nesto drugo u pitanju,naime ljudima koji rade na zici ne dopustaju da skijaju u radno vreme tako da tamo idu bez skija i kada krenu po njih motornim sankama verovatno idu prvo na Gvozdac pa nazad na Gobelju greben i rele!
    Savim je moguće da si upravu. Ali moje mišljenje je da su ovi što rade na žicama (svaka čast retkim izuzetcima) poslednji šljam. Boli njih za nas korisnike oni su toliko umešljeni da su neko i nešto a ustvari da rade u toaletu zvali bi ih babasere. A i ne čudi me jer im je IQ ispod proseka. Jebiga šta drugo da očekuješ od brđana koji civilizaciju i civilizovan svet vide jednom godišnje i uz to misle da su planina i žice njihova lična svojina a nas gledaju kao stoku.

    A i druga stvar GENEX je državna firma i kao i u svakoj državnoj firmi koja uz to ima monopolski položaj radnici i rukovodioci rade šta hoće. J.biga imaju sigurnu platu koliko god da (NE)rade a otkazi se retko dešavaju. Da im je tu privatnik bili bi manji od makovog zrna i radili bi i prekovremeno, ma ni noću ne bi išli kući.

    I još nešto možda im nije dopušteno da skijaju u radno vreme ali nisam primetio da neko to poštuje.U svakoj stanici na žici ima bar po dva tri para skija. Čije li su?

  6. #76

    Podrazumevano

    Evo informacije koju sam malopre postavo na sajt Izvor: Doppelmayr (A.Kočovski)
    link: http://www.skijanje.co.yu/Index/aktu...zicare2005.htm

    . . . sto se Pancica tice, evo jedne fotografije sa okretne stanice u toku gradnje (slika od pre tri dana) mada ih verovatno ima puno.
    Zvrsetak i pustanje u rad se ocekuje sredinom Januara (nadamo se da ce vremenski uslovi to omoguciti. Naravno ne ocekujemo sunce i temperature od +20 ali je rad pri vetru od 15 m/s i temperaturi -15 skoro nemoguc).

    Nasi supervizori kojih je u ovom trenutku 8 napravice desetodnevnu pauzu za bozic i novogodisnje praznike i sa radovima ce nastaviti 02 januara.




    Pre puštanja četvoroseda u rad obavezno se radi proba kočenja. Ukratko to izgleda ovako:
    Počinje se tako što se jedna strana žicare puni teretom (vreće sa peskom) a onda se žicara pokreće napred odnosno nazad i kada dostigne ponu brzinu zaustavlja. Meri se vreme do zaustavljanja i na taj nacin se vrši fino podešavanje kočnica. To se isto ponavlja sa 50% opterećenje i na kraju bez opterećenja.
    Svi ovi podaci se memorišu a zatim računar preračunava potrebnu silu u zavisnosti od opterećenja žicare.
    Ova podešavanja traju skoro ceo dan.

  7. #77
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    E ovo vec izgleda ozbiljno a ne onaj jednosed koji putuje 20 min, i cekas kad ce da pukne ona zica a ne sajla

  8. #78

    Podrazumevano

    Ajde ako imas jos slika da postavis na sajt.

    I jos jedno pitanje. Da li ce na Pancicevom vrhu (CETVOROSED) biti ona zastita od vetra??

  9. #79

    Podrazumevano

    Prošle nedelje sam gledao to "testiranje" pod opterećenjem ceo dan u sredu je trajalo...mi smo jel skijali na Marinim vodama i Jarmu pa sam video u pra navrata

  10. #80

    Podrazumevano

    Mislm da nema zastitu od vetra.....dobra stvar je sto je to "isklopivi" tip zice tako da joj je brzina 5 m/s i stizace do gore za 5-6 min . Za razliku od jednoseda i njegovih skoro 20 min i dvoseda sa nesto boljim vremenom ali losim trasiranjem
    (pola trase je iznad skoro ravnog terena )
    Mislim da ce se ovim liftom otvoriti gomila staza za kvalitetno skijanje, ja sam do sada uvek izbegavao centar bas zbog velikog gubljenja vremena na zicama....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas