Strana 39 od 45 PrvaPrva ... 293738394041 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 381 do 390 od 442

Tema: Kopaonik Sneg 05/06

  1. #381
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Pa verovatno se tokom proteklih toplih dana sneg istopio na beloj reci, jer je ona najvise osuncana, a temperatura je bila i do 10-tak stepeni.

  2. #382

    Podrazumevano

    Ja idem na Kop u subotu [25.02.] i opasno sam se iznervirao kad je krenulo ovo toplo vreme. Za prosli vikend sam bas poludeo bio, ali koliko vidim poslednje prognoze [a gledam nekoliko prognoza dnevno] ipak ce biti novog snega ovih dana.

    Koje prognoze pratite i koje vam deluju najsigurnije?

    Ja pratim visinu snega na: http://www.hidmet.sr.gov.yu/index_lat.php
    A prognozu za narednih nekoliko dana na:
    http://www.weather.com/outlook/trave...om=search_city
    i
    http://wetter.rtl.de/europa/uebersic...8&ort=Kopaonik
    Kao sto rekoh, svi prognoziraju sneg, a ja se nadam da su u pravu pa da mogu da skijam ko covek...

  3. #383

    Podrazumevano

    Sto se tice prognoze - ja sam lepo uzeo i zapisao prognozu koju sam procitao na nekom od tih renomiranoh sajtova pa sam onda proverio kako to u stvarnosti izgleda za koji dan.

    Poenta je da su uboli prognozu za sutra!!!!! Sve preko sutra mase sigurno!!!

    proslog vikenda kad je krenulo toplo vreme rekli su da ce biti tako jos dve nedelje - sad kad pogledas kakvo je vreme sada i njihovu prognozu nista se ne slaze.

    Dakle, samo kratkorocne prognoze - a vreme ce vec biti nekakvo!!!!!

  4. #384
    SKI MANIJAK stevan avatar
    Datum registracije
    13.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Moze li neko da mi kaze koliko je hotel Putnik udaljen od Konaka (u kilometrima i u minutima hoda)?
    Covjek bi pomislio da mi u Bosni nemamo sta jesti. Mi vamo zivimo bolje neg i jedan Amerikanac osim mozda Bil Gates.

  5. #385

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stevan
    Moze li neko da mi kaze koliko je hotel Putnik udaljen od Konaka (u kilometrima i u minutima hoda)?
    Udaljen je od 1.zice CENTAR(dvosed za Pancic)oko 1 km ili 15 min hoda,pozdrav,POP

  6. #386
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Vrlo je blizu Sunčane Doline tako da izalzak na stazu nije problem ako si na to mislio...
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  7. #387

    Podrazumevano

    Sta je bre ovo danas rade samo Malo jezero i Karaman greben:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

  8. #388

    Podrazumevano

    I masinac
    Pa i to je mnogo kada vidis kako je vreme, sneg, oluja i magla....

  9. #389
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Razlog zašto ne rade žice je verovatno u tome što na Kopaoniku duva veoma jak vetar i što je velika magla. Koliko mogu da vidim po podacima od RHMZS-a od juče do danas je napadalo oko 20cm novog snega ( juce oko 83 danas oko 103 )

  10. #390

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mar1u5
    Ne znam gde si ti skijao ali staze su bile daleko od haosa!To kamenije istina su bile na silasku ali nisu bile kao "cigle",daleko od toga!Malo si preterao!
    Nije preterao, zaista je pojedinih dana bilo tako! Bio sam na Kopu u periodu od 11. do 18.2. nije bilo bas sunca, al je sneg padao ko lud i bilo ga je mimo staza preko metar. Koliko kapiram, kad pada sneg, ovi sto tabaju staze treba da rade u tri smene kako bi iskoristili sto vise taj snezni potencijal kako bi utabali sto vise snega te ga tako duze sacuvali na stazama. Tih dana zaista su utabane staze bile retkost, i to gde je bilo kao utabano mislim da su veci doprinos dali skijasi, a i opet to je bilo na Karamanima... Ove malo lepse staze za vozenje su bile jezive, posebno Duboka oko sastava sa Dubokom 2 s Karamana i nesto iznad na onoj padini i Gvozdac..
    Slazem se da je strmije staze teze odrzavati zato sto skijasi prilikom otklizavanja vise habaju takve staze od ravnih tipa Karaman greben, ali ipak... Ja sam na Borovecu vozio i po strmijim stazama koje su bile perfektne - ravne povrsine, nabijene al bez leda, bez hupseva koji nastaju otklizavanjem i slicno. Da, ima i onih koje kazu da su Duboka i Gvozdac teze staze.. ali u slucaju Kopa, one su teze zato sto su neuredjene, a ne zato sto imaju veliki uzduzni nagib ili jos i veliki poprecni nagib i kosinu gde zesce deluju centifuga i ostale sile - ali to nisu kriterijumi nasih genijalaca sa Kopa. Po njihovom rezonu i ja u Jagodini na mom Djurdjevom brdu mogu da napravim jedno 10 takvih 'teskih' staza na kojima mozes da zeznes ligamente (ako nisi u dnoj kondiciji) ili u najboljem slucaju sjebes opremu... A da je sve vreme, uprkos tolikom snegu i na stazama tipa Karaman bilo odranih delova - bilo je.
    OK, verujem da odlicni skijasi u odlicnoj formi bez vecih problema prevazilaze i takve 'uredjene' staze, ali ako je gospodi iz Genexa stalo do dobrog, masovnog ski turizma, onda staze treba da prilagode prosecnim i solidnim skijasima, kojih je najvise - a onima koji samo vole freestyle, njima ono sto nazivamo kompletnom turistckom ponudom nije ni potrebna (ne u toj meri).
    Saljem i jednu fotku od prosle nedelje dela staze Gvozdac, kao ilustraciju price...
    Pozdrav
    Izmenio/la Stevs; 18.08.2006 u 15:33.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas