Strana 43 od 45 PrvaPrva ... 334142434445 PoslednjaPoslednja
Rezultati 421 do 430 od 442

Tema: Kopaonik Sneg 05/06

  1. #421

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    ovo je ludilo koliko ima snega! Ne pamti se ovoliki sneg! Danas sam se sam probio do Gobelje kroz dubok sneg i skijao po Gobelji sam ali doslovce! Rataci prosli i niko vise iza njih, a da ne pricam ludijanje po dubokom 1 metar snegu. Samo osetis jelu ispod suvog snega! Jedan od najboljih skijaskih dana ikad!
    Blago tebi. Ja se nadam da cu do nedelje malo da zazdravim i da skocim jedan dan na skijanje preko niskog ski kluba. Drugari me vec teraju, a meni tesko da se branim

  2. #422

    Podrazumevano

    Skijao sam na Kopaoniku od 8-10 (3 dana) i bilo je skroz OK. Radile su žičare, moglo je lepo da se skija. Kome smeta što pada sneg ili nisu idealno sredjene staze verovatno bi kukao - meni ne smeta ni jedno od toga .

    Dakle iskijao sam se i to je najvažnije, malo kvari utisak to što je sve dosta skuplje nego što sam navikao plus što je neljubaznost po lokalima u velikom zamahu. Ako mi se neko bude žalio na CG primorje posle Kopa ima da se nasmejem .

  3. #423
    Member duleKG avatar
    Datum registracije
    25.08.2005
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    41
    Poruke
    36

    Podrazumevano

    mozda se isplati da se ode krajem meseca ako se neotopi sneg,jer ako pocne vrlo brzo ce da ode. sad treba uhvatiti trenutak

  4. #424

    Podrazumevano

    Da, mora se iskoristiti trenutak, cim krene sunce tu je i jugo - i nestaje sneg za 3 dana. A i da nestane mokar sneg je kao i da nema skijanja .

  5. #425

    Podrazumevano

    U kakvom su stanju BR 1 i 2? Imaju li snega celom duzinom? Planiram odlazak do Kopaonika na jedan dan u nedelju, pa razmisljam da auto ostavim u Brzecu. Pozdrav

  6. #426
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Max
    U kakvom su stanju BR 1 i 2? Imaju li snega celom duzinom? Planiram odlazak do Kopaonika na jedan dan u nedelju, pa razmisljam da auto ostavim u Brzecu. Pozdrav
    U periodu od 4-11 marta celom dužinom i BR1 i BR2 bilo je i previše snega. Bukvalno nigde nije bilo kamena što je za nepoverovati! Ono što sam ja odokativno video je da je BR1 u dosta boljem stanju (korpe ofarbane, čini se da je remontovana žica i stubovi) dok je BR2 u istom stanju kao i proteklih godina stim što je jednog dana radila najvećom brzinom (vožnja 9 minuta) pa je skijanje na BR2 bilo pravi ugođaj (kao kada Centar puste najvećom brzinom).
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  7. #427
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Evo svezih utisaka sa Kopaonika u preriodu od 11.03 - 18.03.

    Vreme je bilo ocajno od sedam dana 6,5 dana je padao sneg, 3 dana je duvao uraganski vetar, i dva dana je bila magla tako da nisi mogao da vidis ni prst pred okom. Novi pancic expres je NAJBOLJA zica na kopu, znaci radila je kada je na pancicu duvao vetar 25m/s i pritom je jurila skoro najvecom brzinom. Jos jedno iznenadjenje je da je put do Kopa u odlicnom stanju i put je bio veoma lak. Ljudi na kopaoniku su za divno cudo bili veoma ljubazni i cinilu su skoro sve da bi nam udovoljili sto nije bio slucaj protekluh godina. Bilo je tu jos mnogo dobrih stvari ali evo par stvari koje na Kopu moraju da se menjaju i to pod hitno.
    1. Celu noc pada snega a ratraka ni od korova, staze nakon snezne noci prekrivene sa 30-50 cm snega.
    2. Posle prvog snega zatvrorene su skoro sve staze ( sem pancica, sucane, karamana, jezerceta, i masinca ), a izgovor previse snega. Pa zamisli da na planini ima snega, ko bi rekao .
    3. Zica u dubokoj 2 u stanju raspada. Stubovi se klate, stolice polomnjene, tockovi na zici skripe, a pritom zica ide u prvoj brzini tako da izvlacenje do vrha traje dobrih 15 minuta. Pritom je u sredu zicara u dva navrata stajala oko 45 minuta sa sve skijasima. Oni koji su imali srece mogli su da iskoce ( pri vrhu ) a ovi drugi su se smrzavali.
    5. Zica centar vise ne slizi nicemu jer se niko vise njom ne vozi, a i u sredu je imala problema sa zaledjenim tockovima pa su 15-tak skijasa sedeli na njoj oko 1h, ali sva sreca nije duvalo tako da se nisu smrzli.
    6. Staza i zica na beloj reci 2 je u nikakvom stanju tako da ne vredi cimati se do nje jer je utabana samo sa dve trake ratraka, tako da je sirina nekih 6 metara.
    Sve u svemu bio je lep provod i ako me vreme nije bas poslizio, ali sam ipak primetio lep pomak u organizaciji skijalista, sem par izuzetaka, koje se iskreno nadam da ce biti ispravljene do sledece sezone.
    Kopaonik ce me sigurno videti i sledece sezone, u to nesumnjam

  8. #428

    Talking

    Na slikama su: Dada - moja naj drugarica (clan foruma) (crveni komplet - snowbord), Mima - Dadina drugarica,super devojka , upoznao na kop-u (zeleni komplet - skije), Marina - Mimina sestra, takodje totalno ok devojka (plavo/crna komb. - skije), Mare - ortak iz kraja (crni komplet - snowboard) i JA!!!

    Prilog 314

    Prilog 315
    Ispijanje na kopu


    Prilog 316

    Prilog 317
    Fora je u duksevima! Nismo se poznavali a kupljeni su davno na istim mestu u otprilike istom periodu



    Prilog 318
    Izmenio/la Stevs; 18.08.2006 u 15:33.

  9. #429
    Izmenio/la Stevs; 18.08.2006 u 15:33.

  10. #430
    Member duleKG avatar
    Datum registracije
    25.08.2005
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    41
    Poruke
    36

    Podrazumevano

    drago mi je da te je vreme izgleda posluzilo

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas