Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 41

Tema: Kopaonik u sezoni 2005/2006

  1. #1
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano Kopaonik - prolece

    Interesuje me dokle se stiglo sa izgradnjom zicara?
    Da li neko zna oce li proraditi krcmar ove sezone?
    Izmenio/la Bojan87; 24.03.2006 u 16:16.

  2. #2
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Godina
    44
    Poruke
    74

    Podrazumevano

    moj ti je savet da ne ides na kop, nego negde drugde. prosla sezova je po cenama bila kao austrija, a i sam znas sta austrija a sta kop za te pare pruzaju.

  3. #3
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dyape_zmay
    moj ti je savet da ne ides na kop, nego negde drugde. prosla sezova je po cenama bila kao austrija, a i sam znas sta austrija a sta kop za te pare pruzaju.
    Nađi mi smeštaj za 90E i ski pass za 70E kao i autobusku kartu za 10E i odmah idem u Austriju...

    Mislim toliko preuveličavate te cene...
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  4. #4
    Member duleKG avatar
    Datum registracije
    25.08.2005
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    41
    Poruke
    36

    Podrazumevano pa da

    pa posteno samo za put do tamo ti treba 100tinak e i viza i sta sad sve treba na takva zimovanja ne mozes da podjes ispod 600+ e pa vidi

  5. #5
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano A sad cinjenice...

    Smjestaj u apartmanu za 4 osobe koji putuju svojim autom skijanje u Austriji kosta (ukupno za svu cetvoricu) :

    - smjestaj: 440E (apartman: 350E ; boravisna taksa: 1,43x7x4= 40E ;zavrsno ciscenje apartmana: 50E) http://www.ferienhausvermittlung.de/...anzelhoehe.htm
    (ja placam ukupno 330E, ali link ne dajem, jer apartman cuvam za sebe)

    - ski pass: 4x142= 568E http://www.gerlitzen.net/?cat=thinco...&sid=wi&lid=de

    - vize: 4x35E= 140E (u BiH)

    - putno osiguranje: 4x45= 180E

    - put (gorivo, vinjeta, cestarine, tuneli): max 200E

    - hrana (sami spremate, kupujete u InterSpar-ovim samoposlugama): max 300E

    UKUPNO ZA CETVORICU = 1828E

    PO GLAVI STANOVNIKA = 457E

    Nijedno nase skijaliste ne moze ponuditi ni djelic onog sta dobijate za ove pare:
    -Sve staze mnogo siroke i mnogo dugacke
    -Sve staze sa snjeznim topovima
    -Sve staze UVIJEK savrseno sredjene
    -Brzi cetverosjedi
    -NIKADA cekanje na zici ukljucujuci i vikende
    -itd. itb.

    Ja sam na Kopu bio tri puta: prvi put, zadnji put i nikad vise. U Austriju idem petu zimu (po dva puta - januar i mart).

    Ko ne trazi (po internetu) nece ni naci, ali ce zato pricati kako je Austrija preskupa i redovno ici na Kop.

  6. #6

    Podrazumevano

    Ja ne branim Kopaonik, i jeste da Austrija nije preskupa, ali je to ipak 76EUR dnevno (skijaske dane racunam) .

    Naravno da je to daleko od nasih ski centara, ali ja npr. na Bjelasici mogu da dobijem smestaj (u malom hotelu) sa doruckom+vecerom (sjajna hrana, domaca) + ski pass = 28EUR na dan. Pored toga imam trosak za put od 10EUR (sve ukupno) i ceo put mi traje 2h (1h vozom do Kolasina i 1h nazad). Ovo putovanje vozom je daleko najbezbednije (za zimu) plus nije zanemarljiva razlika (utrositi 2h ukupno u odnosu na >20h za Austriju).

    Ja se oderem od skijanja, i to mi je glavno, jeste da ima mnogo manje staza (koje su uredjene skroz OK) ali sam zadovoljan, zato sto pored staza/skijanja postoje i druge stvari koje su jednake i kod nasih i Austrijskih planina (cist vazuh, visina, zdravlje i sl. ).

    I ne tako nebitna stavka, tvoja kalkulacija se odnosi na 4 coveka, nije bas lako pronaci 4 coveka koji ce da plate 76EUR/dan.

    Mislim da je to super (Austrija) ali ipak mislim da je nama (za pocetak) bliza Bugarska koja nudi (barem mi se tako cini) isti kvalitet kao i Austrija?

    Ja sam Kopaonik izbacio odavno iz kombinacije (bio sam 2 puta na zimovanju tamo) prosto zato sto ima premalu visinsku razliku (pad) i to nece nadoknaditi gradjenjem 10 gondola .

    Sada sam u guzvi, ali cim skupim vremena da mogu da bezim napolje na skijanje, mislim da ce to da bude Bansko .

  7. #7
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    54
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Stekane majstore u potpunosti te podrzavam. Ja sam platio 350 Eur. hotel sa dorckom i vecerom i 189 Eur GOLD ski pass na 160 km staza pa vi vidite ( ali kakvih staza ), u ovih 189 Eura ulazi koriscenje banje sa termalinim vodama, a SILVER ski pass je bio 148 Eur stim sto ti po povratku kartice kad zavrsis skojanje vracaju 30 Eur. Tako da me Kopaonik nece videti ni ove godine.

    Bata Bane

  8. #8
    Junior Member stojke avatar
    Datum registracije
    03.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Чим се било где на форуму спомене Копаоник одмах се једна иста екипа људи накостреши и крене да пљује на све могуће и немогуће начине.
    Па се онда појави друга, увек иста екипа која брани Копаоник ( свака част ) . Постављено питање није имало везе са Аустријом или неком другом препоруком где ићи на скијање. С друге стране почели сте стварно да давите са том темом како зимовање на Копу кошта исто као и у Аустрији. Како бре исто?!?!?!
    1. Ко хоће да борави у Гранду можда и нађе у Аустрији смештај за исте паре, а ови остали тешко.
    2. То - 450 евра, ма то је сића, то је иста цена; е није иста. Стварно је лепо ако сте ви успели у животу па можете да се возате по разним крајевима Европе, али немају баш сви кинте за то.
    3. Ја скијам најбоље на свету а стазе на Копу су боза и тотално безвезе. Е па јел ником од вас није пало на памет да постоје људи који тек уче да скијају, па не иду одмах на црне стазе ( мада има и таквих али обично човек мора да пази да не погине због неке такве будале ). Па онда постоје и они који једноставно воле да скијају и плаве и црвене стазе без обзира на то што већ знају да скијају. Па није скијалиште прављено наменски само за вас ( ала - мене занимају само црне и стазе за екстремно скијање ) . Пре неки дан су баш на овом сајту окачили податке о Гармишу па испаде да и тамо постоји неки релативно велики проценат плавих стаза. Гле чуда, види шта су глупи Немци урадили???
    4. ( субјективно ) Свако доживљава скијање на други начин, ја лично волим да видим шуме, природу, леп поглед, а Копаоник је врло леп. А не као да скијам по површини Марса или Месеца.
    5. Можда неко хоће да иде на Копаоник зато што једноставно воли.
    6. И коначно проблем позера на Копаонику; е ово је већ стварно велики проблем. Не знам како би тачно могла да се дефинише реч позер, али укратко : гомила људи пуних пара, са добром опремом који седе поред стаза и сунчају се. Ако су тако одлучили да потроше паре - њихове паре, њихова ствар. С друге стране још боље, ако они не скијају мања је гужва на стази. И још једна категорија позера који су раније исто могли да се виде на Копу, а сад их више тамо нема. Преселили су се у друге крајеве, и почели да пљују Копаоник како стигну. Па стварно не знам шта је позирање ако не: јо види, био сам на много јаком зимовању, само 500, 600, 700, 1000, 1500 евра, ма џабе; а што имам добре скије - ево баш сам купио најновији модел; а што за.ебано скијам - ма нема ми равног... ... ... а Коп ... ма то је фуј!

    Ако је ова порука неподобна, а ви је обришите. Већ дуже времена се размишљам да напишем овако нешто, па све одустајем. А и мислим да има доста људи који деле моје мишљење.

  9. #9
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Godina
    44
    Poruke
    74

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stojke
    Ако је ова порука неподобна, а ви је обришите. Већ дуже времена се размишљам да напишем овако нешто, па све одустајем. А и мислим да има доста људи који деле моје мишљење.

    u potpunosti delim tvoje misljenje, a poruka je sasvim na mestu. ja protiv kopa kao planine nemam nista, ali imam protiv usluge koja za te pare i nije nesto, staze koje se ne sredjuju redovno, ekipe pozera koji nabijaju hejtove, a to sve utice (hteo neko ili ne) na lep odmor i dobar provod. i dobro skijanje, naravno. meni sredjene staze nisu toliko bitne jer vozim board, ali mnogima (narocito skijasima) je to itekako bitno, jer kao sto i sam znas kada se sa boardom radi cik-cak prave se hupseri koji skijasima smetaju. a opet i to utice na dobar odmor jer se taj skijas smori kada je staza neuredjena (pa krivi boardere koji su tu dosli iz istog razloga kao i on, da se dobro provedu, a ne losu uslugu na stazi). ako gresim, slobodno me ispravi.

  10. #10
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Kopaonik jeste lep zimi ali je takođe lep i u ostalim godišnjim dobima. Toliko je stvari koje treba posetiti da bi ste upoznali svu lepotu tu te planine. Ima toliko zanimljivih priča, legendi, svetilišta, vidikovaca, arheoloških nalazišta, prirodnih rezervata, flore i faune tačnije prirodnih lepota...

    Na Kopaoniku raste preko osamsto različitih vrsta biljaka od kojih je tridesetak pod zastitom države. Poznati istraživači su na Kopaoniku otkrili cvet runolist koji je inače i simbol planinske organizacije. Ovo je retka biljka koja je takođe zakonom zaštićena i potiče iz glacijalnog perioda.
    Nas narod ovaj cvet zove "Jagodine suze". Legenda kaže da je čobanica Jagoda izgubila stado ovaca i tražeći stado gorko plakala. Na mestu gde su padale suze izrastao je cvet runolist. Ako ikad naletite na ovu biljku uzdrzite se, sacuvajte je i ne berite (možete da je fotografišete)

    Šta treba po meni posetiti:

    Markove stene koje su ime dobile po Kraljević Marku tacnije legenda kaže da se Marko odmarao na stenama posle bojeva sa Turcima. Same stene i okolina su sačinjene od prlepih granitnih stena koje su okružene gustom smrčom i prelepom Samokovskom rekom. Kada se ogromne stene pojave usred guste šume imate osećaj kao da su spuštene iz vazduha još ako je lep dan uživanje u planinskom suncu na visokim i ravnim stenama usred guste šume je neponovljiv ugođaj.

    Semeteško jezero je veoma specifično i jedinstveno jezero koje ima ploveća ostrva. Ako ikad dođete do njega (daleko od turističkog centra) imaćete jedinstvenu priliku da se vozite po jezeru na prirodnim ostrvima sa kojih raste vegetacija. Inače za jezero se predpostavlja da je ostatk lednika i uvek ima isti nivo nezavisno od dotoka i odtoka vode. Istraživanja su vršena ali još uvek nema objašnjenja te pojave. Jezero je poribljeno, a daždevnjak je starosedelac. Legenda kaže da u jezeru živi strašna neman koja s'vremena navreme izroni i nestane.

    Metođe - po meni najlepši predeli Kopaonika sa izrazitom netaknutom gustom šumom gde se vidi kako se šuma rađa i umire. Sunce jedva prodire, stara stabla prirodno osušena stoje netaknuta, a još ako posetite taj predeo u proleće videćete izvore, slapove i bukove na sve strane! Naziv datira od sv. Metođa tj. crkve za koju se smatra da je drevno svetilište još od 3. veka. Sagrađena je duboko u šumi (sat vremena hoda) na izvoru koji prodire iz stene i za koji se tvrdi da je lekovit. Ceo rezervat je prirodno stanište Sivog sokola. U okolini možete videti stara napuštena rudarska okna (ime Kopaonik je ustvari kovanica nastala kao rezultat velikog broja rudnika) ali i još jednu lepotu jedinstvenu u nas gejzir koji vodu šalje i po 15m visoko!

    Nebeske stolice - arheološko nalazište na 1925m/nv. Jasno se mogu videti ostaci pravoslavne crkve sa oltarom ali i neponovljiv pogled od koga zastaje dah na južnu Srbiju i Kosovo, a sa druge strane na Pančićev vrh koji se izdiže 100m više.

    Pančićev grob - Nalazi se na samom vrhu nekada zvanom Milanov vrh (po Milanu Obrenoviću), kasnije po Josifu Pančiću nazvan Pančićev. Na 2017 metara nalazi se mali mauzolej gde su premešteni posmrtni ostaci Pančića i njegove žene. Na mauzoleju piše citiram:

    Ostvarujemo zavet Pančićev. Prenosimo ga da ovde večno počiva. Objavljujemo njegovu poruku upućenu srpskoj omladini:
    "Da će tek dubokim upoznavanjem prirode naše zemlje pokazati koliko voli i poštuje svoju otadžbinu".
    7.7.1951. Srpska akademija nauka i umetnosti Univerzitet u Beogradu - Planinski savez

    Bele stene lako pristupačne ali sa strmim liticama i prlepim pogledom kako na litice duboke i po 100m tako i na južnu Srbiju, skijaški centar i Brzeće.

    itd itd. mogao bih da pišem satima i danima o prirodnim lepotama. Izdvojio sam par lokaliteta ali tu su još priče o Dubokoj, Gvozdcu, Krčmar vodi, oknu i Obelisku na Suvom rudištu, Beloj reci, Marinim Vodama, radioktivnim izvorima na Kneževskim barama, lepoti Male i velike Gobelje, Javorniku (na kome još nažalost nisam bio) ali o tome drugi put kad budem imao nekih novih dva sata inspiracije

    Inače podnožje Kopaonika je prepuno prelepim srednjovekovnim manastirima Studenicom, Sopoćanima, Đurđevim stupovima, Žičom ali i starim gradovima poput Magliča, Koznika, Zvečana itd. koje obavezno treba posetiti... Zatim tu je rafting Ibrom poznatiji kao Veseli spust tj. tradicionalno splavarenje Ibrom od Magliča do Kraljeva...

    Sve u svemu Kopaonik jeste najlepši zimi, ali ko voli čist i oštar planinski vazduh, prelepo planinsko kolebljivo nebo i sunce kao i neponovljivu floru i faunu sve preporuke da poseti ovu planinu i leti i neće se pokajati. Ko jednom dođe uvek se vraća, druge planine se posećuju Kopaonik se voli, a ja poštujem Pančićeve reči:

    "Mislio sam Kopaonik potpuno da proučim, i eto ne stigoh na Vama braćo ostaje da dovršite što ja započeh."

    PS: Ako neko želi da vidi bilo šta od navedenog može da pogleda site sa fotografijama, a ja ću ga uputiti šta je šta, mada fotografije ne mogu da dočaraju ono što se vidi svojim očima, a ni ni u kom slučaju da omoguće da se oseti sva lepota ove planine.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas