Strana 18 od 45 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 171 do 180 od 442

Tema: Kopaonik Sneg 05/06

  1. #171

    Podrazumevano

    @Stojke
    @CrazyKong

    Momci, potpuno ste u pravu. Za pocetak, na Kopaoniku bi trebalo da pocnu da koriste one kapacitete koji imaju - to bi mozda zasad bilo i dovoljno - pa tek onda da se bave unapredjenjem. Za Krcmar, sto se mene tice, nema dileme zasto ga ne ciste. Kada bi ga ocistili, morali bi ponekad i da ga puste da radi, a svi znamo koliko to mrze. Stratesko opredeljenje na Kopaoniku je da odrzavaju samo ono nekoliko laksih staza koje moraju da rade, a za one teze jedva cekaju izgovor da ih iskljuce. A kud ces bolji izgovor od bombi?

  2. #172
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Slazem se sa Stevsom da bi pocetak duboke trebao da bude na mestu pocetka duboke 2 jer bi se time skijasi koji skijaju sa karamana na duboku 2 mnogo lakse izvukli na suvo rudiste, i takodje oni koji skijaju na krcmaru nebi morali prvo da se izvuku do kraja zice ( vrh pancic ) pa onda presedaju na duboku da bi dosli do suvog rudista.

    Nesto sam razmisljao sta mislite da li bi bilo dobro da jednu zicaru (recimo tanjir ) stave na pajino preslo ( kod ukrstanja staza sa karamana i crvene koja ide sa suvog rudista ) - do vrha suvog rudista. Time bi se iskoristila crvena staza koja je jako dobra ali uglavnom sluzi za povezivanje suvog rudista i duboke 1 ili 2, i takodje lakse bi se dolazilo sa vrha karamana na vrh suvog rudista.

  3. #173

    Exclamation

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    Ja ne znam kako se bas to vama dogadja. Ja na Kop idem vec 15-tak godina. I menise to nikad nije desilo(VOZNJA SANKI PO SREDINI STAZE ITD)
    jeste vozili su ovi iz gss-a jer su vozili povredjenog.
    meni se juce desilo...sanke niz karaman greben...sanke uz rtanj... desava se...

  4. #174

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojo
    meni se juce desilo...sanke niz karaman greben...sanke uz rtanj... desava se...
    Nije samo tebi,vec svima nama,samo sto ovoga puta nisu bili klinci vec porodican covek koji je verovatno hteo da fascinira clanove svoje porodice gluposcu koju je izvodio na Malom Jezeru po sredini staze,kasnije i na Malom Karamanu,a samim tim i na ostalim stazama koje spajaju pomenute,SRAMOTA ZA LJUDE KOJI RENTIRAJU MOTORNE SANKE,pa i Rumuniji postoji pisani Bonton koji je duzan svako ko rentira ski sanke da procita i da ga se pridrzava!:mad:

  5. #175

    Podrazumevano

    Išao sam sa kolegom na Jahorinu na dva dana da malo pripremim noge za Austriju. Jahorina je punjena 100%. U nedjelju su radili lift Poljice i dvosjed Prača. Prebacivanje između tih žica bez auta je solidan kondicioni trening. U ponedjeljak su još radili dvosjed Poljice (dok se nije pokvario), dvosjed Ogorjelica (desna) i čini mi se lift Željo (nisam išao tamo).

    Utisci:
    - osnovni cilj postignut: umorne noge (manje od skijanja, više od stajanja u redu)
    - staze duž žica koje su radile su bile sređene
    - na vrhu je duvao jak vjetar, bilo je magle i povremeno je padala kiša (nedjelja) i snijeg (ponedjeljak)
    - staze od vrha uopšte nisu označene i gledao sam početnike kako idu i onuda gdje iskusni skijaši imaju problema
    - stubovi žičara su zaštićeni sa po jednom elanovom strunjačom. Mreže su bile tu samo sredinom osamdesetih. Ako se neko i zapuca u stub, sam je kriv.
    - sa svih žica (i vučnice i dvosjedi) kapa otopljena mast, tako da sam na jakni skupio prekrasne crne mrlje, stražnjica (dupe ili guzica, kako ko voli) mi je pocrnila od tanjira vučnice, a i skije su solidno pocrnile sa donje strane. Ko mi je kriv kad sam izabrao svijetle boje hlača i jakne.
    - red za lift Poljice je rijetko kad bio ispod 80-tak ljudi. Na momente je bilo i preko 120.
    - niko nije uvodio red tj. sprečavao "padobrance" da uskaču preko reda
    - na dvosjedu Ogorjelica sam sjedio na 3cm smrznutog snijega. "Ulovio" sam jednu od korpi koje su prenoćile na vrhu planine.
    - ljudi koji su se zatekli na dvosjedu Poljice u momentu kad se pokvario čekali su bar pola sata da ih pomoćni motor izvuče. Vjetar je bio jak i sigurno nisu uživali.
    - za dva dana sam proskijao u kilometrima kao za 45 minuta skijanja na Gerlitzenu.
    - dvodnevni ski pass sam platio 45 KM (23E).

    Sve u svemu, dvičica.

    Usput, mislim (ne mislim, siguran sam) da na Jahorini postoji nesrazmjer između smještajnih kapaciteta i kapaciteta žičara, tj. ako svi skijaši izađu na stazu i ako sve žice rade, opet će biti gužve i čekanja u redu. Sreća pa je dobar procenat onih kojim je bitno da su na Jahorini, ali ne skijaju, a kad se vrate kući, pričaće kako je skijanje bilo super.
    Stekan







    Toliko o tome da sve zice rade na Jahorini. I da nema guzve , da se ne ceka u redu...............

  6. #176

    Podrazumevano

    A zaboravio sam da kazem i za ski pass. Rekao je da je dvodnevni 23 evra.
    Na kopu je 2700 kada to podelimo otprilike sa 86 recimo da je toliko dobije se isto 23 evra. Ali Kopaonik za te pare mnogo mnogo mnogo vise pruza. 3 cetvoroseda pa cak da i idu sporo to su cetvorosedi...... i jos mnogo vise staza nego na Jahorini koje uopste i nerade...

  7. #177

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    A zaboravio sam da kazem i za ski pass. Rekao je da je dvodnevni 23 evra.
    Na kopu je 2700 kada to podelimo otprilike sa 86 recimo da je toliko dobije se isto 23 evra. Ali Kopaonik za te pare mnogo mnogo mnogo vise pruza. 3 cetvoroseda pa cak da i idu sporo to su cetvorosedi...... i jos mnogo vise staza nego na Jahorini koje uopste i nerade...

    Izvinite greska u izracunavanju ski pass je 31 evro. Ali opet mi nije zao da dam 8 evra vise.

  8. #178

    Podrazumevano

    Definitivno si ovaj put u pravu,Jahorinu ce puno kostati ovakav pristup skijasima ove sezone!

  9. #179

    Podrazumevano

    [QUOTE=Stevs]

    STEVS,zasto mi stalno brises pitanje koje postavljam za BOJANA 87,da li ga poznajes?IliILi da nije u pitanju dupli USER?DAKLE,BOJANE 87,GDE SI SKIJAO OSIM KOPAONIKA?
    PS Nemoj mi brisati poruke!
    Pozdrav,POP

  10. #180
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Pa naravno da su u najnizoj brzini posto su na stazama na kojima ima najvise pocetnika....secate li se kako je picio krcmar dok je radio , svako sedanje na korpu je bilo izazov mislim da je on bio uvek u III brzini
    Inace, obicne zice idu brzinom od 1,5 - 3 m/s....one isklopive idu oko 5 m/s
    Crazy kakve veze ima iskustvo skijasa na stazama? sa brzinom zice kad vec postoji traka?
    Space Shuttle Ski

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas