Strana 20 od 45 PrvaPrva ... 10181920212230 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 191 do 200 od 442

Tema: Kopaonik Sneg 05/06

  1. #191
    Junior Member Johny avatar
    Datum registracije
    21.03.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    43
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ket
    Ajmo ljudi, daljte malo svezih informacija sa Kopa.Idem gore 14. januara,a plasi me taj deciji raspust,jel ima guzve na zicama?Kakve su staze?Ma sve me zanima?
    evo vrlo sveze, stigao sam pre 3-4 sata.
    ja sam bio samo 2 dana, stvari stoje ovako - snega ima, mene su malo paranoisali izvestaji na sajtu, ali ima ga toliko da ne razmisljas o tome. trenutno najveci problem je magla, koja je u sredu bila "onako" a u cetvrtak se spustila jace, pa opet nije radila crna duboka. uz to, na pancicu je poprilicno brijao vetar, a posto se naravno vozis do gore godinama uz poneki tajmaut, nisam nesto preterano isao gore - inace je i zatvorena staza onim delom koji ide ka pocetku karamana zbog izgradnje novog cetvoroseda. naravno zatvorena je mrezom koja je vec "naceta", pa ti vidi.
    sto se staza tice, u sredu su bile solidno sredjene dok ih je sneg te noci iznenadio pa su u cetvrtak ujutru bile nesredjene ali odlicne - do podne su ih skijasi sami "sredili" tako da je bio haos, ali odlazeci sam video ratrake kako krecu. guzve? da, kad se spusti magla SVI odu na karaman, tako da se tu napravi red, mada onda ubrzaju zicaru, ali je bolje otici na crvenu duboku npr, to je bio moj recept. jedino kazem, magla je na trenutke takva da sam 3 puta uleteo u sneg do zuba misleci da skrecem na pajino preslo... ma bilo je super, kad malo razmislim!

  2. #192

    Podrazumevano

    [QUOTE=Bojan87]
    Citirati Originalno postavljeno od pop67

    DAKLE,BOJANE 87,GDE SI SKIJAO OSIM KOPAONIKA?

    Dakle da ti odgovorim mada to nema nikakve veze sa ovom nasom raspravom.
    Dakle nisam skijao nigde u zapadnoj evropi, ali sam zato skijao na jahorini i na borovecu.Kopaonik ne moze da se poredi sa jahorinom a jedini suparnici u ovom delu evrope su mu borovec i bansko.
    Po trenutnom stanju stvari Jahorina je otprilike kao kopaonik 2000.Znaci zice su zastarele, pola zica ne radi a i ako rade pitanje je koliko ce raditi.Jedina stvar koja je bolja na jahorini je cena propratnih sitnica ( kafa,sok,..) , mada realno gledano i na Kopu ima mesta gde se moze jesti i piti za male pare. Kopaonik u ovim uslovima pruza mooogo vise od jahorine.
    Sto se tice poredjenja Kopaonika i Boroveca tu su stvari malo drugacije.Da smo Borovec i Kopaonik poredili pre pet godina situacija bi bila ista kao gore navedena, ali posto se u zadnjih dve godine dosta uradilo u pogledu infrastrukture mislim da polako Kop staje rame uz rame sa Borovcom.Za sada Bugarski ski centri su za korak ispred ali mislim da ce izgradnjim jos dva cetvoroseda i ponovnim otvaranjem krcmara kopaonik biti ako ne isti onda malo bolji od bugarskih ski centara.

    Pope nemam nameru da se raspravljam oko toga da li su bolji uslovi za skijanje na Kopaoniku ili na Val Dizeru, jer su takva poredjenja nemoguca.Mislim da kopaonik treba da tezi da postane nesto nalik zapadnim ski centrima, ali realno gledano on to nece nikada postati zbog svog geografskog polozaja.
    Stvarno me fasciniraju zaljubljenici u domaće potencijale. Kako može planina od 2000 metara nadmašiti jednu od 2.700 (a možda rastegnu žicu i do 3.000) ? Jeste li videli razvojni plan za Borovec, staze koje su u planu ? Šta misliš da Bugari sede i čekaju da ih Kop nadmaši sa izgradnjom 4 dopelmajera ? A šta je sa ski topovima ? Kako komentarišete tri puta sporiji četvorosed nego u Bugarskoj ? O kvalitetu staza mislim da ne vredi pričati. Spojiti 6 km vožnju od Markudžika do donje gondole sa delovima staze crno-crveno se može porediti sa onom livadom za ispašu zvanom Kop ?

  3. #193
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojan
    Stvarno me fasciniraju zaljubljenici u domaće potencijale. Kako može planina od 2000 metara nadmašiti jednu od 2.700 (a možda rastegnu žicu i do 3.000) ? Jeste li videli razvojni plan za Borovec, staze koje su u planu ? Šta misliš da Bugari sede i čekaju da ih Kop nadmaši sa izgradnjom 4 dopelmajera ? A šta je sa ski topovima ? Kako komentarišete tri puta sporiji četvorosed nego u Bugarskoj ? O kvalitetu staza mislim da ne vredi pričati. Spojiti 6 km vožnju od Markudžika do donje gondole sa delovima staze crno-crveno se može porediti sa onom livadom za ispašu zvanom Kop ?

    Ne znam da li si skijao nekada na sledecim stazama na kopaoniku: dve najbolje staze bela reka 2 i krcmar, zatim slede gobelja greben i gobelja relej ( malo krece ali super) , gobelja i ledenice, crna duboka ( i ona spada medju krace ali je po mom misljenju malo bolja od gobelja).

    Ne kazem da je Kop trenutno bolji od Boroveca jer nerade i nesredjuju neke od boljih staza,ali recimo kada bude proradila zica na krcmaru i kada pocnu bolje da sredjuju belu reku i ledenicu, mislim da ce Kopaonik imati mogo toga da ponudi i za zahtevne skijase.

  4. #194
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Da li je neka planina visoka 2000 ili 4000m i nije toliko bitno kao kakva je konfiguracija terena na tih x000m, a na kopu i nije bas najsjajnija, na krcmaru nikada nisam skijao a od ovih ostalih ni jedna mi se nije bas 100% svidela, BR2 je dobra ali samo na jednom jako kratkom delu, crna duboka pored toga sto je prekratka ja ne znam sta je tamo crno. Meni je crvena bolja od crne, e o krcmaru svi pricaju i meni se cini da je staza extra, mada ponavljam nikada nisam skijao na krcmaru. Dalje minus je i sto su zice katastrofalno povezane treba da sipcim do br pola sata.
    Space Shuttle Ski

  5. #195

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Da li je neka planina visoka 2000 ili 4000m i nije toliko bitno kao kakva je konfiguracija terena na tih x000m, a na kopu i nije bas najsjajnija, na krcmaru nikada nisam skijao a od ovih ostalih ni jedna mi se nije bas 100% svidela, BR2 je dobra ali samo na jednom jako kratkom delu, crna duboka pored toga sto je prekratka ja ne znam sta je tamo crno. Meni je crvena bolja od crne, e o krcmaru svi pricaju i meni se cini da je staza extra, mada ponavljam nikada nisam skijao na krcmaru. Dalje minus je i sto su zice katastrofalno povezane treba da sipcim do br pola sata.


    Kao prvo ne trebas uopste da "sipcis" i to jos pola sata. Stignes do bele reke za 5 minuta. samo imas onaj mali deo od vrha gvozdca do bele reke i uopste netrebas da sipcis. Kada dodjes do vrha Ledenica samo u spust i eto te na vrhu Belih reka. Znaci za pet minuta. A sto se tice same staze prvi deo je extra a drugi deo bi isto bio extra kada bi ga sredili. A ja mislim da sa novim ratracima mogu to da urade..

  6. #196

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    Kao prvo ne trebas uopste da "sipcis" i to jos pola sata. Stignes do bele reke za 5 minuta. samo imas onaj mali deo od vrha gvozdca do bele reke i uopste netrebas da sipcis. Kada dodjes do vrha Ledenica samo u spust i eto te na vrhu Belih reka. Znaci za pet minuta. A sto se tice same staze prvi deo je extra a drugi deo bi isto bio extra kada bi ga sredili. A ja mislim da sa novim ratracima mogu to da urade..
    Voleo bih da ti stopujem vreme od Konaka do vrha Bele Reke, ako uspes da stignes za manje od 1h ja se ubijem momentalno. A ako neces da zipcis mnogo onda 1h30min.
    Evo proste racunice, 10min peske od Konaka do pocetka KGB, 5min cekanje u redu i to u najoptimisticnijoj varijanti, 15min do vrha KGB, 15min peske do vrha Malog Karamana i jos min 15min pesacenja do pocetka Bele Reke. A ta prica da od vrha Malog Karamana do pocetka Belih Reka mozes da stignes za 5min moze da pije vodu al samo ako ides na motornim sankama, ili trcis leti u patikama, a na skijama brate potpuno nemoguce (na langluaf skijama je verovatno moguce ako si pro).
    Izmenio/la milos79; 06.01.2006 u 12:21.

  7. #197
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    Kao prvo ne trebas uopste da "sipcis" i to jos pola sata. Stignes do bele reke za 5 minuta. samo imas onaj mali deo od vrha gvozdca do bele reke i uopste netrebas da sipcis. Kada dodjes do vrha Ledenica samo u spust i eto te na vrhu Belih reka. Znaci za pet minuta. A sto se tice same staze prvi deo je extra a drugi deo bi isto bio extra kada bi ga sredili. A ja mislim da sa novim ratracima mogu to da urade..
    Ima da se gura više od pet minuta i to mene isto nervira (nervira me čak i što se sa sidra Gvozdac izlazi onoliko rano pa moraš da se penješ do Malog Karamana ili Kneževskih bara) No dobro u nekim centrima moraš autom da ideš do druge staze tako to i nije toliko strašno

    Što se tiče BR. Ništa im neće pomoći pa ni novi rataci i 3 metra snega sve dok se ne razminira i počisti deo ispred levka i sam levak. A to će biti onog trenutka kad uleti neki veći kapital u Brzeće. Do tada možemo samo da sanjamo o kvalitetnom skijanju na BR.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  8. #198
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    Kao prvo ne trebas uopste da "sipcis" i to jos pola sata. Stignes do bele reke za 5 minuta. samo imas onaj mali deo od vrha gvozdca do bele reke i uopste netrebas da sipcis. Kada dodjes do vrha Ledenica samo u spust i eto te na vrhu Belih reka. Znaci za pet minuta. A sto se tice same staze prvi deo je extra a drugi deo bi isto bio extra kada bi ga sredili. A ja mislim da sa novim ratracima mogu to da urade..
    KOP_MANIA brate ja cu sa manijacima da organizujem da te odvedemo negde sve o nasem trosku (npr. na Jahorinu) kako bi progledao i poceo da pises realno o Kopu. Ok sve razumem i da si verovatno iz tih krajeva i da si proskijao na kopu ali brate ne da ga mastis nego ne znas da se zaustavis.
    Space Shuttle Ski

  9. #199
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bojan87
    Dakle nisam skijao nigde u zapadnoj evropi, ali sam zato skijao na jahorini i na borovecu.Kopaonik ne moze da se poredi sa jahorinom a jedini suparnici u ovom delu evrope su mu borovec i bansko.
    Po trenutnom stanju stvari Jahorina je otprilike kao kopaonik 2000.Znaci zice su zastarele, pola zica ne radi a i ako rade pitanje je koliko ce raditi.Jedina stvar koja je bolja na jahorini je cena propratnih sitnica ( kafa,sok,..) , mada realno gledano i na Kopu ima mesta gde se moze jesti i piti za male pare. Kopaonik u ovim uslovima pruza mooogo vise od jahorine..
    Ja pocinjem ozbiljno da sumljam da si igde osim na Kopaoniku skijao. Kao prvo molim te mi malo detaljnije objasni po cemu to kop i Jahorina ne mogu da se porede, naravno pretpostavljam da si govorio o Kopu kao boljem, ta 2 centra su itekako "uporedljiva" moje misljenje je da je jahorina bolja, ali nikako ne bih mogao da kazem da je svetlosnu godinu udaljena od Kop-a.

    Vidim poredis zice. ovo sto si ti napisao nema veze sa zivotom. Najsporija zica na jahorini je min duplo brza od najbrze na Kopaoniku. A od cetvoroseda jedno 3-4 puta. Stanje zica na Kopu je katastrofalno, dzabe i cetvorosed i sve kad to ne radi kako treba. BR idu solidnom brzinom al al zato svaki 17ti stub je prav. Za stubove na BR krivi toranj u pizi je savrseno prav . Sto se tice rada zica, ajd na kraju sezone da prebrojimo sta je i koliko radilo pa da vidimo gde stvari bolje stoje?
    Space Shuttle Ski

  10. #200

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    KOP_MANIA brate ja cu sa manijacima da organizujem da te odvedemo negde sve o nasem trosku (npr. na Jahorinu) kako bi progledao i poceo da pises realno o Kopu. Ok sve razumem i da si verovatno iz tih krajeva i da si proskijao na kopu ali brate ne da ga mastis nego ne znas da se zaustavis.


    Ja kao prvo nisam is TIH KRAJEVA vec sam iz Novog Sada. Ja na Kopaonik ne idem da bi postao svetski poznati skijas vec radi rekreacije i zezanja.
    I na Kop idem vec 15-20 godina.
    A sto se tice bele reke najbrze je ovim putem, to moze ja mislim i STEVS da ti potvrdi ako isto misli kao i ja ili bilo ko ko se skija na KOPU.


    Ako kreces iz KONAKA odes na cetvorosed mali karaman to ti je nekih 5 - 10 minuta do vrha. Krenes ka vrhu zice Duboka 2 i imas stazicu do dna KNEZEVSKIH BARA to ti isto treba 5 minuta. NA knezevskim barama obicno nema nikog. POpnes se tanjirom za 5 minuta i ti si vec na kraju gvozdca i jos samo onaj spust i ti je to. Sve ukupno 20 - 30 min. I do vrha gvozdca uopste nema tabananja..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas