Rezultati 1 do 10 od 442

Tema: Kopaonik Sneg 05/06

Hibridni pregled

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Podrazumevano

    Bio sam na Kopaoniku od 11 - 18. Utisci su stvarno zalosni. Sem sto je samo jedan dan bio suncan, sto se moze reci da je visa sila i manje vise sreca da se uhvati lepo vreme, sramota je da na silasku (na 1m od korpe) sa cetvoroseda m. karaman izleces na kamen velicine cigle. Ako nemaju topove za sneg imaju lopate barem da nanesu malo snega na tim mestima preko kojih svi moraju da predju. Inace, snega je bilo u izobilju na par metara. Tragikomicna su obavestenja na tv-kopu da npr. tankaju gorivo od 12-04 !? Staze su uglavnom bile u totalnom haosu. Ono sto se cini da su malo utabane, ustvari su skije ugazile. Ipak Kopaonik moze da postane mesto za skijanje tek kada ga preuzme neka ozbiljna firma i izbaci sve one koji misle da su planinu od nekoga nasledeili. Nemam nista protiv da platim ski pass i 150e ali da dobijem ono sto sam platio. Za ovih 90e se dobija samo imitacija skijanja i unistavanje opreme i to na 1m snega. Kako li bih prosao da je bilo manje snega?!

  2. #2
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Max
    sramota je da na silasku (na 1m od korpe) sa cetvoroseda m. karaman izleces na kamen velicine cigle. Ako nemaju topove za sneg imaju lopate barem da nanesu malo snega na tim mestima preko kojih svi moraju da predju.
    To kamenje je posledica toga da je izlazna stanica bila suvise visoko tj. korpe su bukvalno dodirivale podlogu pa su bar tri dana kopali da bi snizili nivo. Tada je bilo bar 80cm snega pa je svo kamenje koje je bilo visak ostalo rasprseno po okolini. Koliko vidim pokusali su sa topovima to da prekriju ali izgleda da nisu uspeli
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  3. #3

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Max
    Bio sam na Kopaoniku od 11 - 18. Utisci su stvarno zalosni. Sem sto je samo jedan dan bio suncan, sto se moze reci da je visa sila i manje vise sreca da se uhvati lepo vreme, sramota je da na silasku (na 1m od korpe) sa cetvoroseda m. karaman izleces na kamen velicine cigle. Ako nemaju topove za sneg imaju lopate barem da nanesu malo snega na tim mestima preko kojih svi moraju da predju. Inace, snega je bilo u izobilju na par metara. Tragikomicna su obavestenja na tv-kopu da npr. tankaju gorivo od 12-04 !? Staze su uglavnom bile u totalnom haosu. Ono sto se cini da su malo utabane, ustvari su skije ugazile. Ipak Kopaonik moze da postane mesto za skijanje tek kada ga preuzme neka ozbiljna firma i izbaci sve one koji misle da su planinu od nekoga nasledeili. Nemam nista protiv da platim ski pass i 150e ali da dobijem ono sto sam platio. Za ovih 90e se dobija samo imitacija skijanja i unistavanje opreme i to na 1m snega. Kako li bih prosao da je bilo manje snega?!
    Ne znam gde si ti skijao ali staze su bile daleko od haosa!To kamenije istina su bile na silasku ali nisu bile kao "cigle",daleko od toga!Malo si preterao!

  4. #4
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Sta se desava sa dubokom 1, vidim da skoro nikada ne radi. Ustvari radi iskljucivo kada nema vetra i kada je skroz suncano.

  5. #5

    Podrazumevano

    Izgleda da Bele reke nisu u funkciji za skijanje posto na sajtu www.tckopaonik.com/sr/ski_info.html pise SAMO ZA IZVLACENJE :(
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

  6. #6
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Pa verovatno se tokom proteklih toplih dana sneg istopio na beloj reci, jer je ona najvise osuncana, a temperatura je bila i do 10-tak stepeni.

  7. #7

    Podrazumevano

    Ja idem na Kop u subotu [25.02.] i opasno sam se iznervirao kad je krenulo ovo toplo vreme. Za prosli vikend sam bas poludeo bio, ali koliko vidim poslednje prognoze [a gledam nekoliko prognoza dnevno] ipak ce biti novog snega ovih dana.

    Koje prognoze pratite i koje vam deluju najsigurnije?

    Ja pratim visinu snega na: http://www.hidmet.sr.gov.yu/index_lat.php
    A prognozu za narednih nekoliko dana na:
    http://www.weather.com/outlook/trave...om=search_city
    i
    http://wetter.rtl.de/europa/uebersic...8&ort=Kopaonik
    Kao sto rekoh, svi prognoziraju sneg, a ja se nadam da su u pravu pa da mogu da skijam ko covek...

  8. #8

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mar1u5
    Ne znam gde si ti skijao ali staze su bile daleko od haosa!To kamenije istina su bile na silasku ali nisu bile kao "cigle",daleko od toga!Malo si preterao!
    Nije preterao, zaista je pojedinih dana bilo tako! Bio sam na Kopu u periodu od 11. do 18.2. nije bilo bas sunca, al je sneg padao ko lud i bilo ga je mimo staza preko metar. Koliko kapiram, kad pada sneg, ovi sto tabaju staze treba da rade u tri smene kako bi iskoristili sto vise taj snezni potencijal kako bi utabali sto vise snega te ga tako duze sacuvali na stazama. Tih dana zaista su utabane staze bile retkost, i to gde je bilo kao utabano mislim da su veci doprinos dali skijasi, a i opet to je bilo na Karamanima... Ove malo lepse staze za vozenje su bile jezive, posebno Duboka oko sastava sa Dubokom 2 s Karamana i nesto iznad na onoj padini i Gvozdac..
    Slazem se da je strmije staze teze odrzavati zato sto skijasi prilikom otklizavanja vise habaju takve staze od ravnih tipa Karaman greben, ali ipak... Ja sam na Borovecu vozio i po strmijim stazama koje su bile perfektne - ravne povrsine, nabijene al bez leda, bez hupseva koji nastaju otklizavanjem i slicno. Da, ima i onih koje kazu da su Duboka i Gvozdac teze staze.. ali u slucaju Kopa, one su teze zato sto su neuredjene, a ne zato sto imaju veliki uzduzni nagib ili jos i veliki poprecni nagib i kosinu gde zesce deluju centifuga i ostale sile - ali to nisu kriterijumi nasih genijalaca sa Kopa. Po njihovom rezonu i ja u Jagodini na mom Djurdjevom brdu mogu da napravim jedno 10 takvih 'teskih' staza na kojima mozes da zeznes ligamente (ako nisi u dnoj kondiciji) ili u najboljem slucaju sjebes opremu... A da je sve vreme, uprkos tolikom snegu i na stazama tipa Karaman bilo odranih delova - bilo je.
    OK, verujem da odlicni skijasi u odlicnoj formi bez vecih problema prevazilaze i takve 'uredjene' staze, ali ako je gospodi iz Genexa stalo do dobrog, masovnog ski turizma, onda staze treba da prilagode prosecnim i solidnim skijasima, kojih je najvise - a onima koji samo vole freestyle, njima ono sto nazivamo kompletnom turistckom ponudom nije ni potrebna (ne u toj meri).
    Saljem i jednu fotku od prosle nedelje dela staze Gvozdac, kao ilustraciju price...
    Pozdrav
    Izmenio/la Stevs; 18.08.2006 u 14:33.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas