Strana 16 od 45 PrvaPrva ... 6141516171826 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 151 do 160 od 442

Tema: Kopaonik Sneg 05/06

  1. #151

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    Salio sam se sa tim. Nisam bio na Jahorini. Nego samo da vidite kako to izgleda kada vi to pricate o Kopu.:mad: :mad: :mad:
    Za razliku od tebe koji je ovu pricu izmislio,ja sam napisao ISTINU a bio sam na Kopaoniku za svoga zivota vise uzastopnih godina nego sto ti imas zivota,pa nemam razloga da nekoga ili nesto kritikujem bez razloga!Voleo bih da se upoznamo kada dodjem na Kop 3.01.,a do tada Zelim ti sve najbolje za Novu Godinu i sto vise da skijas i uzivas u snegu i da posetis jos neku planinu(mozes i najbolje bi ti bilo sa SKI MANIJACIMA)kako bi stekao jos malo iskustva!Pozdrav,POP

  2. #152
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    Salio sam se sa tim. Nisam bio na Jahorini. Nego samo da vidite kako to izgleda kada vi to pricate o Kopu.:mad: :mad: :mad:

    Decko ja nikada nisam opljuvao nekoga u sali, ovo sto smo pricali o Kopu, je ziva istina, ja bih najvise na svetu voleo da Kopaonik bude najbolji svetski ski centar pa da imamo cime da se ponosimo, ali posto to nije treba biti realan:(

    P.S. Pop i ja smo pre dve nedelje stazu, Karaman Greben i ona kako se zove Marine vode izvezli za oko 3 minuta po stazi, a na zici provedes 10 minuta na novom cetvorosedu
    Izmenio/la Bata Bane; 31.12.2005 u 14:36.

  3. #153
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    E jedna stvar mi nikada nece biti jasna cemu sluzi traka za ubrzanje na cetvorosedima kad se krecu jako sporo? Zasto je to tako?
    Space Shuttle Ski

  4. #154
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Ma ta traka sluzi samo da ti ublazi udarac stolice, da bi lakse seo. Ja sam se bre vozio ma Moltaler Gleceru, na 8 sedeznici sa vizirom i ta zica se zove Glecer Expres a na vrh od preko 3000 metara te izbaci za oko 8 minuta pa ti vidi:mad:

  5. #155

    Podrazumevano

    Expres nema sta
    ski rules


  6. #156
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bata Bane
    Ma ta traka sluzi samo da ti ublazi udarac stolice, da bi lakse seo. Ja sam se bre vozio ma Moltaler Gleceru, na 8 sedeznici sa vizirom i ta zica se zove Glecer Expres a na vrh od preko 3000 metara te izbaci za oko 8 minuta pa ti vidi:mad:
    Ma znam cemu sluzi nego me zanima, sto ide onako sporo, lupam na Jahorine nema te trake i ako ne pazis moze lepo da te raspali stolica po nogama (krece se solidno brzo).
    Space Shuttle Ski

  7. #157
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Ma znam cemu sluzi nego me zanima, sto ide onako sporo, lupam na Jahorine nema te trake i ako ne pazis moze lepo da te raspali stolica po nogama (krece se solidno brzo).

    Batice svaka ta zica moze da ide brze samo oni to ne daju:mad:

  8. #158

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bata Bane
    Decko ja nikada nisam opljuvao nekoga u sali, ovo sto smo pricali o Kopu, je ziva istina, ja bih najvise na svetu voleo da Kopaonik bude najbolji svetski ski centar pa da imamo cime da se ponosimo, ali posto to nije treba biti realan:(

    P.S. Pop i ja smo pre dve nedelje stazu, Karaman Greben i ona kako se zove Marine vode izvezli za oko 3 minuta po stazi, a na zici provedes 10 minuta na novom cetvorosedu

    Ja ne znam kako se bas to vama dogadja. Ja na Kop idem vec 15-tak godina. I menise to nikad nije desilo(VOZNJA SANKI PO SREDINI STAZE ITD)
    jeste vozili su ovi iz gss-a jer su vozili povredjenog.
    Izmenio/la Stevs; 01.01.2006 u 17:12.

  9. #159
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Ziv bio ti nama i dobro skijao, i ajmo na neko francusko skijaliste

  10. #160

    Podrazumevano

    A ima razloga zasto pale zice sporije, vecina zica ima 4 brzine, i najcesce se kod nas "voze" na 2goj. Ne zato sto ne moze brze, nego zato sto nece da je puste brze...

    Razlog je prost, vecina skijasa su neiskusni, i onda se brzina prilagodjava njima, da ih ne raspali zica i zgadi skijanje . E sad, zasto to rade i kad postoji traka za ubrzavanje nije jasno, verovatno po navici .

    Ista stvar je i sa tanjirima/sidrima, ako je blaga staza, za pocetnike tanjiri ce ici polako (da ih ne bi tanjir "cimao" u startu i sl.) a ako je crna staza onda ce da ga "roknu" na najbrze (ako su normalni zicnicari).

    Zato ja npr. obozavam stazu Kljuc na Jezerinama, odlican nagib staze po celoj duzini, brz tanjir tako da mozete da se "roknete" sa skijanjem veoma brzo, sto ja volim, da se isforsiram na pocetku a onda nastavim zagrejan. Kada zica vuce 10-20 minuta to je dovoljno da se ja ne zagrejem ceo dan .

    Zato ja mislim, da su brzi tanjiri na dobrim stazama sjajno resenje za napredne skijase , naravno u nasim uslovima, tanjiri su jako jeftini: i za kupovinu, odrzavanje i eksploataciju!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas