Strana 30 od 45 PrvaPrva ... 20282930313240 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 291 do 300 od 442

Tema: Kopaonik Sneg 05/06

  1. #291

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    Eto na Borovecu je ski pass 105 evra. Na kopu je sestodnevni 7000 i to kad se podeli da evro zaokruzimo na 88 dobije se 79 evra. 25 evra vise. A kaze da je u Banskom oko 145. Da li kopaonik ima najeftiniji ski pass u poredjenju sa bugarskom. Mozda oni imaju bolje staze ali ipak za 20-50 evra vise skijacu i na Kopu
    Evo jos koji podatak, u ovom istom Vengenu u kojem je danas i ceo vikend vozen svetski kup sestodnevni ski pas je 259CHF ili 173evra, a da ti znas sta sve dobijes za taj ski pas umro bi. Stvarno je potpuno besmisleno uporedjivati cene Kopa sa Banskim ili Borovecom, a takodje i doticnih sa zapadnim ski centrima. Dakle nije skupo dati 2x vise para ako dobijes 10x vise za te pare. Takodje nije skupo dati 20evra vise da dobijes 2x vise na kvalitetu.

    I jos jedan podatak, bratwursten u Cirihu na ulici kosta 6-7CHF, a u Vengenu danas kod ciljne ravnine u vreme slaloma 6.5CHF. Toliko o trzisnoj ekonomiji.

  2. #292
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    bratwursten, sta je to?
    Space Shuttle Ski

  3. #293

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    bratwursten, sta je to?
    Pecena kobasica (velika) ili 2 (tanje), hleb i eventualno topljeni sir odozgo. Ima ih svuda po nemackom govornom podrucju, a najbolje su u Becu.

  4. #294
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Thanks na info-u. .
    Space Shuttle Ski

  5. #295

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oddball
    znas sta pope, pun mi je rac da se objasnjavam sa tobom. ono sto mene cudi kod tebe je da ti kao covek koji je fizicki stariji od mene 12 godina ima 3pove da su svi protiv tebe, da ti sve znas najbolje, da si ti bitan u zivotnoj prici svih ljudi i da se na kraju sve vrti oko tebe.
    jedna od odlika zrelog coveka je da saslusa sagovornika i da cuje sta on prica ako vec vrsi dijalog. da si me slusao u X razgovora koje smo vodili sta sam pricao ne bi postovao sa

    1). ako sam promenio user name nisam promenio nacin razmisljanja, a kao sto vidis signatura je ostala, i svi ostali podaci, kao i linkovi za moje postove. a o promeni nicka ti si znao i pre, kada sam ti rekao jos kod bata baneta u kaficu da cu staviti tag "oddball" na kacigu koju si mi prodao i da cu verovatno promeniti nick na forumu, a to je bilo pre svih prica oko reklamiranja.
    kad sam vec spomenuo i to, mogao da napises kako je zaista tekao razgovor izmedju nas dvojce kada smo se culi telefonom. a sve je pocelo sa:

    i dalje stojim iza te price. zasto bih nekoga koga ne poznajem reklamirao za dzabe. reklama je posao, a posao se naplacuje u keshu ili na kompenzaciju.
    2). mi jesmo seli u grandu da popijemo jutarnju kafu i tamo jeste ceh izasao onoliko koliko je izasao i to jeste cinjenica, ali takodje je cinjenica da na mestima poput rtnja (za koji tada nisam znao ni da postoji) za tu kolicinu novca se dobije mnogo vise (ili; da bi se dva espresa, kisela i negazirani sok platili mnogo manje).

    najbolje da ces ti uticati na moje odluke. dovoljno sam zreo i samostalan da ih donosim sam. a mogao si vec da spomenes i izbor koji sam imao: da radim kako mi se kaze - ili da istupim. ja mazohista nisam i smatram da bi svako normalan pod tim uslovima istupio.
    posto se izgleda sve svodi na ovo

    i tvog 3pa "teorije zavere"

    nikakvih skrivenih namera nisam imao, jednostavno nisam zeleo da objasnjavam svima jer neke ljude to ne zanima. koga je to interesovalo pm-ovao me je.


    mnogo volis da prozivas

    izvinjavam se clanovima na postu. ovo je offtopic tim pre sto nisam vise u toj ekipi. ima u njoj super ljudi i drago mi je da sam ih upoznao i sa njima cu ostati u kontaktu.
    Ja nemam sta vise da dodam tvome pisanju ti si sve rekao,a obzirom da te poznaju MANIJACI ja nemoram vise nista vezano z tebe da pisem!

  6. #296

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos79
    Evo jos koji podatak, u ovom istom Vengenu u kojem je danas i ceo vikend vozen svetski kup sestodnevni ski pas je 259CHF ili 173evra, a da ti znas sta sve dobijes za taj ski pas umro bi. Stvarno je potpuno besmisleno uporedjivati cene Kopa sa Banskim ili Borovecom, a takodje i doticnih sa zapadnim ski centrima. Dakle nije skupo dati 2x vise para ako dobijes 10x vise za te pare. Takodje nije skupo dati 20evra vise da dobijes 2x vise na kvalitetu.

    I jos jedan podatak, bratwursten u Cirihu na ulici kosta 6-7CHF, a u Vengenu danas kod ciljne ravnine u vreme slaloma 6.5CHF. Toliko o trzisnoj ekonomiji.

    Nemoj da pricas o Vengenu kada tamo nikad neces otici. To je isto kao da uporedjujes sa val diserom a na val di ser odavde cisto sumnjam da je neko bio.

    Uporedjuj neke ski centre gde svako moze da ide (KOPAONIK , JAHORINA , BOROVEC, BANSKO, BREZOVICA) a ne vengen i ostale ski centre gde se vozi svetski kup

  7. #297
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    Nemoj da pricas o Vengenu kada tamo nikad neces otici. To je isto kao da uporedjujes sa val diserom a na val di ser odavde cisto sumnjam da je neko bio.

    Uporedjuj neke ski centre gde svako moze da ide (KOPAONIK , JAHORINA , BOROVEC, BANSKO, BREZOVICA) a ne vengen i ostale ski centre gde se vozi svetski kup

    Bad Kleinkircheim, peosle nedelje vozen svetski kup, Bata Bane bio

    Val Diser, vozen svetski kup, Bata Bane bio

    Vengen, vozen svetski kup Bata Bane bio

    Val Meinier i Val Thorens, najveci ski centar sa oko 600 km. uredjenih staza Bata Bane ide u Martu, i nemo da si toliko siguran da niko nije isao, na takva skijalista a znam jos MANIJAKA koji su isli na ovakva skijalista.

  8. #298
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Udri ga Brus Li . Salim se, Kop Mania, znas kako ski centri kod nas (mi, bugari, makedonci...) vode politiku: Bansko redovi za gondolu extremni, a svake godine im dodje troduplo vise ljudi nego predhodne >>>> akcija koja je usledila, skipass 140evra! a npr. u Livignu 120evra (btw. Livigno je odbio ski kup da se vozi tamo, znaci ladno su odbili najvecu ski manifestaciju na planeti, kao u fazonu ski kup koji ste pa vi) isto tako sad Kop sa 92evra za skipass. Znaci oni sve lepo proracunaju da ti treba da se cimas prvo za vize pa da puknes za prevoz pa da smestaj mozda neces naci povoljno i kad sve saberu onda onako na granici prihvatljivog lupe cenu za ski pass, taman da ti se malcice vise isplati da skijas ovde gde nema viza i cima.... da su samo malo vise digli ljudi bi mahom poceli da planiraju neko zimovanje preko. Mene Bansko ove godine nece videti jer im je pass 140evra sto je otmica. Borovec je sasvim druga prica, ove godine su stavili 2 isklopiva 4roseda sa naznakom express (u prevodu 6 min od podnozja do vrha) i verovatno su opet no.1 u bugarskoj tako da cu mozda da isfrikombinujem nesto da palim tamo.
    Izmenio/la Misko; 16.01.2006 u 13:05.
    Space Shuttle Ski

  9. #299
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Godina
    46
    Poruke
    62

    Podrazumevano

    Juče na TV-u čuh informaciju da će cena ski-pass-a posle raspusta biti smanjena za 20%. Zna li neko nešto više o tome?

  10. #300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    Nemoj da pricas o Vengenu kada tamo nikad neces otici. To je isto kao da uporedjujes sa val diserom a na val di ser odavde cisto sumnjam da je neko bio.

    Uporedjuj neke ski centre gde svako moze da ide (KOPAONIK , JAHORINA , BOROVEC, BANSKO, BREZOVICA) a ne vengen i ostale ski centre gde se vozi svetski kup
    KOP_MANIA, obrati pažnju na:

    http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=456

    pa ćeš videti da je čovek bio tamo dok je to pisao, čak se i uslikao tamo .

    Dakle, spusti loptu, i samo lagano, napao si čoveka potpuno pogrešno i nepristojno (etiketirao da neće tamo nikad otići).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas