Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 41

Tema: Kopaonik u sezoni 2005/2006

Hibridni pregled

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano Kopaonik - prolece

    Interesuje me dokle se stiglo sa izgradnjom zicara?
    Da li neko zna oce li proraditi krcmar ove sezone?
    Izmenio/la Bojan87; 24.03.2006 u 16:16.

  2. #2
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Godina
    44
    Poruke
    74

    Podrazumevano

    moj ti je savet da ne ides na kop, nego negde drugde. prosla sezova je po cenama bila kao austrija, a i sam znas sta austrija a sta kop za te pare pruzaju.

  3. #3
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dyape_zmay
    moj ti je savet da ne ides na kop, nego negde drugde. prosla sezova je po cenama bila kao austrija, a i sam znas sta austrija a sta kop za te pare pruzaju.
    Nađi mi smeštaj za 90E i ski pass za 70E kao i autobusku kartu za 10E i odmah idem u Austriju...

    Mislim toliko preuveličavate te cene...
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  4. #4
    Member duleKG avatar
    Datum registracije
    25.08.2005
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    41
    Poruke
    36

    Podrazumevano pa da

    pa posteno samo za put do tamo ti treba 100tinak e i viza i sta sad sve treba na takva zimovanja ne mozes da podjes ispod 600+ e pa vidi

  5. #5
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano A sad cinjenice...

    Smjestaj u apartmanu za 4 osobe koji putuju svojim autom skijanje u Austriji kosta (ukupno za svu cetvoricu) :

    - smjestaj: 440E (apartman: 350E ; boravisna taksa: 1,43x7x4= 40E ;zavrsno ciscenje apartmana: 50E) http://www.ferienhausvermittlung.de/...anzelhoehe.htm
    (ja placam ukupno 330E, ali link ne dajem, jer apartman cuvam za sebe)

    - ski pass: 4x142= 568E http://www.gerlitzen.net/?cat=thinco...&sid=wi&lid=de

    - vize: 4x35E= 140E (u BiH)

    - putno osiguranje: 4x45= 180E

    - put (gorivo, vinjeta, cestarine, tuneli): max 200E

    - hrana (sami spremate, kupujete u InterSpar-ovim samoposlugama): max 300E

    UKUPNO ZA CETVORICU = 1828E

    PO GLAVI STANOVNIKA = 457E

    Nijedno nase skijaliste ne moze ponuditi ni djelic onog sta dobijate za ove pare:
    -Sve staze mnogo siroke i mnogo dugacke
    -Sve staze sa snjeznim topovima
    -Sve staze UVIJEK savrseno sredjene
    -Brzi cetverosjedi
    -NIKADA cekanje na zici ukljucujuci i vikende
    -itd. itb.

    Ja sam na Kopu bio tri puta: prvi put, zadnji put i nikad vise. U Austriju idem petu zimu (po dva puta - januar i mart).

    Ko ne trazi (po internetu) nece ni naci, ali ce zato pricati kako je Austrija preskupa i redovno ici na Kop.

  6. #6

    Podrazumevano

    Ja ne branim Kopaonik, i jeste da Austrija nije preskupa, ali je to ipak 76EUR dnevno (skijaske dane racunam) .

    Naravno da je to daleko od nasih ski centara, ali ja npr. na Bjelasici mogu da dobijem smestaj (u malom hotelu) sa doruckom+vecerom (sjajna hrana, domaca) + ski pass = 28EUR na dan. Pored toga imam trosak za put od 10EUR (sve ukupno) i ceo put mi traje 2h (1h vozom do Kolasina i 1h nazad). Ovo putovanje vozom je daleko najbezbednije (za zimu) plus nije zanemarljiva razlika (utrositi 2h ukupno u odnosu na >20h za Austriju).

    Ja se oderem od skijanja, i to mi je glavno, jeste da ima mnogo manje staza (koje su uredjene skroz OK) ali sam zadovoljan, zato sto pored staza/skijanja postoje i druge stvari koje su jednake i kod nasih i Austrijskih planina (cist vazuh, visina, zdravlje i sl. ).

    I ne tako nebitna stavka, tvoja kalkulacija se odnosi na 4 coveka, nije bas lako pronaci 4 coveka koji ce da plate 76EUR/dan.

    Mislim da je to super (Austrija) ali ipak mislim da je nama (za pocetak) bliza Bugarska koja nudi (barem mi se tako cini) isti kvalitet kao i Austrija?

    Ja sam Kopaonik izbacio odavno iz kombinacije (bio sam 2 puta na zimovanju tamo) prosto zato sto ima premalu visinsku razliku (pad) i to nece nadoknaditi gradjenjem 10 gondola .

    Sada sam u guzvi, ali cim skupim vremena da mogu da bezim napolje na skijanje, mislim da ce to da bude Bansko .

  7. #7

    Podrazumevano

    slazem se da je kop skup ali se slazem i sa stojketom oko njegovih komentara...nije svima nama austrija toliko bliska s' obzirom na primanja...recimo ja sa 250eu mesecno nemam bas puno izbora,kopaonik ili jahorina i to ako se pobrinem da neke stvari platim karticom tj na 10 meseci...pocetnik sam u snowbordu ali se trudim da naucim,volim zimu i dao bih jedan dan na kopaoniku ili na nekoj planini za sto dana mora i plaza... ali su finansije i dalje problem,drago mi je da ima ljudi koji mogu da skijaju na glecerima leti,nadam se da cu i ja nekada moci ali stvarnost vecine nas ma koliko mi voleli skijanje i zimu je kopaonik,jahorina ili zabljak i to jednom u sezoni.ovde citam dosta o uporedjivanju jahorine i kopaonika,po meni su totalno razlicite planine i tesko da mogu da se porede,zadovoljan sam i sa jednom i sa drugom iako na kopaoniku nisam jos uvek obisao sve staze,sto zbog kvarova na raznim zicama,sto zbog mog neiskustva,sto zbog ne poznavanja planine i precica...ali istrajacu,kopaonik je prelep i treba ga upoznati...

  8. #8
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Godina
    44
    Poruke
    74

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojo
    ... iako na kopaoniku nisam jos uvek obisao sve staze,sto zbog kvarova na raznim zicama ...
    upravo si sam sebi odgovorio zasto je mali broj ljudi koji idu na kop
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  9. #9

    Podrazumevano

    nadam se da ce ove godine biti sve ok,da ce i te nove zice proraditi... ali se isto nadam da nece zapostaviti ni stare...nisam rekao da je jos jedna velika razlika izmedju kopaonika i jahorine to sto je odrzavanje staza na kopu u odnosu na jahorinu odlicno i sto se na kopaoniku zna gde otprilike idu oni koji znaju a gde idu pocetnici,ja kazem da neznam puno ali se trudim ali sam se svega nagledao na jahorini...od sudara do borbe za zivot na stazi...mozda nisam obracao paznju na kopaoniku ali nikog nisam udario niti nekome presekao put ali na jahorini sam par puta leteo bez krila ne mojom krivicom... bez obzira na sve obe planine su prelepe samo jos nedostaju pravi ljudi i malo para pa da sve bude ok...

  10. #10

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojo
    nadam se da ce ove godine biti sve ok,da ce i te nove zice proraditi... ali se isto nadam da nece zapostaviti ni stare...nisam rekao da je jos jedna velika razlika izmedju kopaonika i jahorine to sto je odrzavanje staza na kopu u odnosu na jahorinu odlicno i sto se na kopaoniku zna gde otprilike idu oni koji znaju a gde idu pocetnici,ja kazem da neznam puno ali se trudim ali sam se svega nagledao na jahorini...od sudara do borbe za zivot na stazi...mozda nisam obracao paznju na kopaoniku ali nikog nisam udario niti nekome presekao put ali na jahorini sam par puta leteo bez krila ne mojom krivicom... bez obzira na sve obe planine su prelepe samo jos nedostaju pravi ljudi i malo para pa da sve bude ok...
    Mislim da se bas zbog toga Kop odvaja od na pr. Brezovice ili Jah jer na Kopu ipak vlada neka kultura..Na Brezi ..svakakvih kamikaza!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas