Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 41

Tema: Kopaonik u sezoni 2005/2006

  1. #11

    Podrazumevano

    Niko ovde ne osporava da je Kopaonik lepa planina, i da ima raznih lepota (kako prirodnih tako i istorijskih). Ali kao sto rece dyape_zmay nije idealno, a trebalo bi da teze tome.

    Ista stvar kao sto dosta Slovenaca bezi napolje na skijanje, njihovi ski centri ne zaostaju po cenama od stranih a ne nude isti kvalitet.

    Kopaonik, Jahorina, Bjelasica, Durmitor i sl. ski centri imaju veliku prednost zato sto su blizu, tu sada ulazi i Bugarska (dok ne udje u EU ), tj. mozes da stavis pare u dzep uzmes opremu i sibas na skijanje. Mislim da ima dosta ljudi na ovom forumu (i uopste) koji odluce 5 dana pred skijanje gde idu .

    Ali neka mi neko odgovori na pitanje: zasto kopaonik? (za SKIJANJE)
    Izmenio/la wlad; 15.10.2005 u 18:34.

  2. #12

    Podrazumevano

    WLAD,
    evo ti jedan od mnogo odgovora koji se mogu dati.Za vreme SANKCIJA kada GENEX nije mogao ni 10% plate da isplacuje van zimske sezone,mi obicni ljudi smo im bili dobri a bogami i nase pare,ali sada nije takvo vreme i Kopaonik se mora ELITIZOVATI zarad stranih turista koji se dizu u NEBESA a dolaze iz okolnih zemalja koje i nisu nesto bogatiji od nas, a kada dodje neki zalutali Englez ili neki drugi zapadnjak na SKIJANJE a ne na neki od SEMINARA to se objavljuje u nacionalnom dnevniku.
    Drugi razlog je LAZNA kategorizacija staza,sve sto je crvena na Kopu,u standardnoj kategorizaciji FIS-a je plava,a sem tri staze(ledenice,gvozdac i bela reka2)na kojima se mogu skijati ljudi koji znaju da skijaju ni jedna nezadovoljava problem za savladjivanja ljudske misli o savladjivanju prepreka.A i te tri staze ne sredjuju toboze nemoze ratrak da izadje i ispegla staze.Cene,ne,nemogu da pisem vise o toj pljacki!

    POZDRAV

  3. #13
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Ma ljudi Kopaonik je prelep kao planina ali necu da placam caj 145 dinara, i kafu 150 dinara, a ista ta kafa i caj Austriji, Francuskoj i Italiji je manje od 1 Eura. A to sto neko moze da skija u Austriji je posledica rada bez slobodnih dana i to 348 dana u godini i kada nakrpim 650-700 Eura brate ja lepo skijam u Austriji za te pare, na opeglanim stazama kao staklo, ne cekam na red da bih seo na sedeznicu i pocepao pantalone i ne putujem do Pancica 19.5 minuta na minus 15, nego udjem u gondolu i za 5-7 minuta sam na 3000 metara. I ja volim da skijam na plavim i crvenim stazama vise nego na crnim, i zato idem tamo.

    Bata Bane

  4. #14
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bata Bane
    ali necu da placam caj 145 dinara, i kafu 150 dinara, a ista ta kafa i caj Austriji, Francuskoj i Italiji je manje od 1 Eura. A to sto neko moze da skija u Austriji je posledica rada bez slobodnih dana i to 348 dana u godini i kada nakrpim 650-700 Eura...
    Ovo jednostavno nije istina. Čaj je bio 50-60 do max 80 dinara bar na mestima na kojima ja svraćam. A kad se spustiš Belom rekom bio je i 30 dinara Eto sad sam ja mogao da udarm replay i kažem čaj je 30 dinara. Mislim budimo realni. Čak i na fensericama tipa Malo jezero čaj garantovano nije bio preko 100-120 dinara. Naravno niko te ne bije po ušima da ga piješ za tu cenu. Mislim i u Beogradu možeš da nađeš mesto gde ćeš da popiješ piće po trostruko skupljoj ceni. Ništa neobično... Ovom prilikom žeilim da pozdravim ekipu iz bifea Jaram koji su uvek bili korektni i jako gostoprimljivi, a tada me ne zanima apsolutno da li ću da platim čaj 50 ili 80 dinara jer su to sitnice na koje ne obraćam pažnju na jednom odmoru.
    Sa druge strane da dam 700E za 7 dana skijanja toliko za sad nisam bogat, pre bih za te pare bio mesec dana na Kopaoniku i smrzavao se na žičari na -15 u krajnju ruku i to je neka draž skijanja. Ako mi smeta zima koja je preduslov za skijanje pa koji đavo onda i idem da skijam...
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  5. #15
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Ako ti tako kazes

    Mislim da je glupo vise raspravljati o Kopu, svako ima svoje misljenje i o ukusima ne treba raspravljati
    Izmenio/la Bata Bane; 16.10.2005 u 01:45.

  6. #16
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Godina
    44
    Poruke
    74

    Podrazumevano

    ne znam da li ste primetili, ali misljenja za kopaonik su ili skroz pozitivna ili skroz negativna. zlatna stredina ne postoji, nesto tipa: ok je bilo, mozda cu i sledece gsezone da odem.

  7. #17

    Podrazumevano predlog

    idemo na kop kada prvi sneg padne svi zajedno pa cemo da vidimo ko je u pravu :o

    do pisanja...

  8. #18
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Godina
    44
    Poruke
    74

    Podrazumevano

    pa, da znas amater, mozda bi tako bilo najbolje... izdvojimo jedan ski vikend (ili tri-cetiri dana) i sami probamo. ja na kopu bas dugo nisam bio, a u bansko sam isao jer je (verovao ili ne) aranzman u agencijama bio jeftiniji (!)

  9. #19
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Evo priblizava se 10 decembar pa me interesuje da li je neko bio na kopaoniku i dali zna dokle se stiglo sa izgradnjom cetvoroseda za pancic. Koliko sam cuo cetvorosed na malom karamanu je zavrsen i vec je pusten na probu.

    Sezona samo sto nije pocela!!!!!!!!


  10. #20

    Exclamation krcmar

    ma sve je to lepo,nego sta je bilo sa krcmarom.jel ga ciste il se lade
    ski rules


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas