Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Kopaonik-lanci za sneg

  1. #1

    Podrazumevano Kopaonik-lanci za sneg

    U nedelju sa porodicom putujem na Kopaonik.Interesuje me stanje na putu
    i na pravcu preko Jošaničke Banje i preko Brzeća.Da li su neophodni lanci za sneg?

  2. #2
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boris
    U nedelju sa porodicom putujem na Kopaonik.Interesuje me stanje na putu
    i na pravcu preko Jošaničke Banje i preko Brzeća.Da li su neophodni lanci za sneg?
    Ja se ne bih zezao i kretao bez lanaca u gepeku, pogotovo sto si sa porodicom (pretpostavljam da idu i deca)
    Space Shuttle Ski

  3. #3
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Zadnje nedelje decmbra izašao sam bez lanca bez ikakvih problema. Sve zavisi u kakvom je stanju put mada je vrlo moguće da kod kapije stoje panduri i prisiljavaju da se stave lanci...
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  4. #4

    Podrazumevano

    ili lesinari koji ti se bacaju pod tockove da bi ti objasnili da ne mozes bez lanaca
    ski rules


  5. #5

    Podrazumevano

    nemojte se zezati ljudi i nosite lance...na planinama su obavezni,ako ne budete morali da ih stavljate cool...na kopu se vreme brzo menja i odjednom moze da zaveje i sta ce te onda?tako da pamet u glavu a lance u gepek za svaki slucaj
    board-moja prva,prava i jedina ljubav

  6. #6

    Podrazumevano

    Ja sam bio pre ned dana gore i nisam mogao da se popnem bez lance.Sva srece sto sam ih nosio u gepeku!

  7. #7

    Podrazumevano

    Ja sam ipak Borisovu poruku shvatio drugačije, shvatio sam da se raspituje da li može da se dodje bez lanaca, a ne da li da nosi lance (pošto se podrazumeva da nosi lance na planinu).

  8. #8
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Ma koliko se činilio da je lakše voziti sa lancima imajte u vidu da je auto sa lancima na pogonskim točkovima jako "nestabilan". Zamislite da su točkovi na kojima su lanci igla od šestara, a nepogonski točkovi drugi deo šestara koji pravi lukove. Baš tako će da Vam se i ponašati auto. Zato pamet u glavu i ne oduzimajte naglo gas u krivinama...
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  9. #9

    Podrazumevano

    Mislim da ako su ti gume dobre (letnje za kisu, a pogotovu zimske) i ako nista ne pada mozes bez problema da izadjes gore. Naravno ako pada sneg i duva na potezu Rendara-Jaram kako god da ga ciste ce biti do 0,5 m snega na putu tako da su lanci neophodni.

  10. #10

    Podrazumevano

    Naravno,lanci su u gepeku!Ali sam mislio da izbegnem maltretiranje postavljanja istih.Svih ovih godina koliko skijam na Jahorini,čak i prošle godine kada je bilo 2,50 m na skijalištu,nisam ih stavljao.
    Hvala svima na savetima!
    Vidimo se gore od 22.01.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas