Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 18 od 18

Tema: Kopaonik-lanci za sneg

  1. #11

    Podrazumevano

    Mislim da mozes opusteno bez lanaca ako imas ok kola.Jos sa dve zimske...bog da te vidi

  2. #12
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boris
    Naravno,lanci su u gepeku!Ali sam mislio da izbegnem maltretiranje postavljanja istih.Svih ovih godina koliko skijam na Jahorini,čak i prošle godine kada je bilo 2,50 m na skijalištu,nisam ih stavljao.
    Hvala svima na savetima!
    Vidimo se gore od 22.01.
    Da ali jahorina ima bolji (laksi) prilaz.
    Space Shuttle Ski

  3. #13
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Godina
    46
    Poruke
    62

    Podrazumevano

    Samo sa zimskim gumama vrlo izvodljivo. Ja i ortaci imamo iskustvo sa TRAYAL t-200 izlazili smo na vrh sa sledećim automobilima bez lanaca zastava 101, BMW 316i, fiat tempra, volvo s40. zanči nije bitno koja je vuča samo dobre zimske gume i održavanje konstantne brzine. Ukoliko vam se desi da morate da se zaustavite pa ne možete da krenete smotate volan pun levi i čim auto krene ispavite i teraj.

    Postoji još jedan metod koji Skandinavci primenjuju naime u gumama se spusti pritisak na otprilike 1bar a može i manje. Stim što morate da pazite da ne preterate sa smanjivanjem pritiska jer može da se desi da guma ispadne iz felne. Mada i za to postoji rešenje ali da ne dužim. Ako nekog interesuje objasniću i to.

  4. #14
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Godina
    46
    Poruke
    62

    Podrazumevano

    NAPOMENA sve ovo gore je izvodljivo samo ako ste iskusan vozač i ako je težina pravilno raspoređena u autu. Naravno i da je bar malo više opterećena vučna osovina mada i ne mora, nesme se preopteretiti suprotan kraj u odnosu na vučnu osovinu.

  5. #15

    Podrazumevano

    Ja mislim da se ne treba zezati sa tim:o treba uvek staviti lance za svaki slucaj . Mozda dok si gore napada puno snega pa ti stvarno zatrebaju lanci a ne mozes da ih nataknes zbog dubokog snega..

    Ja bih preporucio STAVITE LANCE

  6. #16
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Po zakonu o bezbednosti saobracaja u zimskom periodu od Novembra do kraja Februara, lanci spadaju u opremu vozila, tako da te policija moze zaustaviti i ako nemas lance u planinskim predelima moze iskljuciti iz saobracaja. Mi smo isli pe oko mesec dana i bila je mecava na Jarmu ali smo izasli bez stavljanja istih.

  7. #17

    Podrazumevano

    Mislim, da kod nas lanci zimi NISU obavezna oprema, za razliku od ostalih zapadnih zemalja.
    Mislim da policija,ili ko vec, u zavisnosti od vremenskih (ne)prilika proglasava gde se ne sme voziti bez zimske opreme i\ili lanaca.
    Inace "Zimska operema" znaci zimske gume ili letnje gume + lanci na na pogonskim tockovima

  8. #18

    Podrazumevano

    4 x 4 i nema frke oko lanaca

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas