Чим се било где на форуму спомене Копаоник одмах се једна иста екипа људи накостреши и крене да пљује на све могуће и немогуће начине.
Sa ovim se ne slažem, a evo i zašto:
Forumi postoje za razmjenu iskustava. Obično onaj sa više iskustva ima i više toga da kaže. Nije obavezno da će to biti i nešto pametno. Onaj sa manje iskustva može, a ne mora da prihvati tuđe iskustvo.

Ako koga interesuje, evo mog iskustva:
Skijam od 1978 i najviše sam skijao na Jahorini, Bjelašnici i Vlašiću, a 1997 sam bio i na Kopu. Od kad sam 2001. "otkrio" Austriju, sve prethodno spomenuto dolazi u obzir samo za jednodnevne izlete.
Ja, supruga i dvoje djece najveći stepen iskorištenja novca za skijanje postignemo skijajući u Austriji. Da sam neoženjen i 20 godina mlađi, možda bih i ja gledao kako da se "prošvercam" na nekoj od domaćih planina.

Kop je prekrasna planina sa puno sadržaja za zabavu i noćni život. Na njoj se može i skijati.
Što se tiče skijanja, sve je preskupo u odnosu na ono šta nudi. Riječ "preskupo" služi za poređenje. Ko nije skijao na zapadnim skijalištima, nije u situaciji da poredi (niti komentariše), jer ne zna kako je tamo, niti može to da zamisli. Ovo nije pljuvanje po Kopaoniku, već iznošenje mišljenja nekog ko može da poredi.
Što se tiče ostalih (neskijaških) aktivnosti, van su moga interesovanja, pa ih ne mogu ni komentarisati.