Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 38

Tema: Kopaonik: pljuvači i nepljuvači

  1. #21
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojan
    Ima tu jos nekih stvari pored samog iznosa novca, jedna sminkersko potkradacka atmosfera koja ljude odbija. Mozda se stvari krecu nabolje ali los imidz se tesko menja.
    Ovo se slažem i to je posbno izraženo u februaru kada je zimski raspust, zato tada i izbegavam da idem tamo. Mada poslednjih godina baš zbog tog lošeg glasa takave face i šminkerica idu na dosta skuplja mesta nego Kopaonik. Kopaonik im kao više nije IN mesto . Najbolji meseci su kraj januara i sredina marta ako ima dovoljno snega.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  2. #22
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Ja stvarno neznam sta neko trazi na kopaoniku u spicu sezone i jos se zali na cene i sve ostalo(pa i na moru je cena u julu paprena, pa zasto ne bi bila i na Kopaoniku). Tacno se zna da su na Kopaniku krajem januara i pocetkom februara cene astronomske ali to je zbog toga sto je tada zimski raspust i tada je potraznja veca od ponude tako da i cene idu gore (koliko se ja razumem u ekonomiju). A ako neko zeli da ide na kopaonik u tom periondu onda neka i da malo vise para. Sto se tice mene ja svake godine idem sredinom marta. Tada za cetvorokrevetni apartman u jatu dam 185eura (oko 45 eura po osobi)za hranu i put jos jedno 150 eura (oko oko 37 eura po osobi) i dobijem zimovanje od 85 eura po osobi.Pritom sunce sija sedam dana i snega ima koliko god pozelis (prosle godine oko 120cm). I stvarno mislim da skijanje u evropi ne moze da se nadje za manje pare (manje od 100eura).

    Takodje smatram da se na kopaonik ide da bi se uzivalo, odmorilo i skijalo(rekreativno).Ako neko zeli profesionalno skijanje onda svakako traba da zaobidje kopaonik jer je to mesto rekreativnog skijanja i prvenstveno uzivanja (kopaonik nije planina koja se nalazi na alpima ili karpatima, i ne treba ocekivati da ima staze duzine 5km).

    Ako se nekome ne svidja kopaonik ili prvenstveno zeli profesionalno skijanje onda treba da ode na alpe i tamo moze da uziva do mile volje.Pluvanje po kopaoniku stvarno nije u redu jer kopaonik ima dosta toga da ponudi.Sve sto je potrebno je malo snalazljivosti i sve ce te dobiti za mnogooo manje para nego u bilo kom drugom ski centru u evropi.

  3. #23

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bojan87
    Ja stvarno neznam sta neko trazi na kopaoniku u spicu sezone i jos se zali na cene i sve ostalo(pa i na moru je cena u julu paprena, pa zasto ne bi bila i na Kopaoniku). Tacno se zna da su na Kopaniku krajem januara i pocetkom februara cene astronomske ali to je zbog toga sto je tada zimski raspust i tada je potraznja veca od ponude tako da i cene idu gore (koliko se ja razumem u ekonomiju). A ako neko zeli da ide na kopaonik u tom periondu onda neka i da malo vise para. Sto se tice mene ja svake godine idem sredinom marta. Tada za cetvorokrevetni apartman u jatu dam 185eura (oko 45 eura po osobi)za hranu i put jos jedno 150 eura (oko oko 37 eura po osobi) i dobijem zimovanje od 85 eura po osobi.Pritom sunce sija sedam dana i snega ima koliko god pozelis (prosle godine oko 120cm). I stvarno mislim da skijanje u evropi ne moze da se nadje za manje pare (manje od 100eura).

    Takodje smatram da se na kopaonik ide da bi se uzivalo, odmorilo i skijalo(rekreativno).Ako neko zeli profesionalno skijanje onda svakako traba da zaobidje kopaonik jer je to mesto rekreativnog skijanja i prvenstveno uzivanja (kopaonik nije planina koja se nalazi na alpima ili karpatima, i ne treba ocekivati da ima staze duzine 5km).

    Ako se nekome ne svidja kopaonik ili prvenstveno zeli profesionalno skijanje onda treba da ode na alpe i tamo moze da uziva do mile volje.Pluvanje po kopaoniku stvarno nije u redu jer kopaonik ima dosta toga da ponudi.Sve sto je potrebno je malo snalazljivosti i sve ce te dobiti za mnogooo manje para nego u bilo kom drugom ski centru u evropi.
    Bojane ja se slazem sa tobom da je ponuda JADNA a cene neadekvatne toj ponudi.Da li bi napisao u kojim ski centrima do sada skijao,cisto radi poredjenja.
    Hvala!
    POZDRAV,POP

  4. #24
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    55
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Ist to i ja radim ali kad ideem na Zabljak, ali smo pominjali hotelsku hranu.
    Bar u Austriji su mali privatni hotelcici sa nekoliko soba ili apartmana. Konkretno gde sam ja odlazio, vlasnik hotela je i kuvar i konobar i cistac i recepcioner i mogu ti reci da uopste nema onog osecaja hotelske hrane a mesa na 100 nacina, cak su nam jedno vece spremali cevape znajuci da smo SRBI i mozes da jedes koliko sam neces, sta da ti kazem kad je izmedju ostalog bilo skampi, lignji i drugih morskih plodova

  5. #25

    Podrazumevano Za Bata Baneta

    JE... sje.. si me sad moram do frizidera,a juce sam prestao da veceram.Spremi SKAMPE sutra kad dodjemo kod tebe ili nemoj da pises o njima!Vidimo se sutra,pozdrav

  6. #26
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Bojane,
    Smještaj od 185E za 4 osobe u Jatu u drugoj polovini marta je stvarno povoljan.
    Ipak je taj isti apartman u januaru 372E, što je nešto više od četvorokrevetnog za 280E http://www.tiscover.at/at/guide/5,de...95at/home.html ili šestokrevetnog za 301E http://www.tiscover.at/at/guide/5,de...97at/home.html na Gerlitzenu (znam, i sebi sam dosadan sa propagiranjem imperijalističkog Gerlitzena http://www.gerlitzen.net/).
    Sve sto je potrebno je malo snalazljivosti i sve ce te dobiti za mnogooo manje para nego u bilo kom drugom ski centru u evropi.
    Snalažljivost je kad za iste ili malo veće pare odeš negdje i prosto nevjeruješ koliko je SVE savršeno. Nakon toga su ti kriteriji procjene skijališta potpuno drugačiji i shvatiš da si do tada bacao pare na skijanje i da si bio ovca za šišanje.

    Stevs,
    Pa valjda polako prolaze godine kada su pojedinci stavljali sav naš novac u svoj džep. Ako treba pomoći svojoj zemlji u takvim situacijama ja sam za pa makar tek za 10 godina skijao kao u Austriji.
    Jel' to dolazi vrijeme samoupravnog socializma? Sad pare ne idu pojedincima? Možda će se oni u bližoj budućnosti odreći svojih para u opštu korist. Biće oni dobri i bez mene. Ja bih skijao sad, jer ću za 10 godina ući u šestu deceniju života (a i onda ću skijati, ako Bog da).
    Kad (i ako) naša skijališta dostignu austrijska, da li će zadržati sadašnji nivo cijena ili će ga malo spustiti? Nisam ubijeđen. Tek tad će nam Austrija biti jeftina.

    Ja bih strašno volio da su naša skijališta kao Austrijska. Ali nisu ni blizu. Živim kao i većina od plate, nisam nažalost jedan od spominjanih pojedinaca i za svoje pare hoću maksimum koji mogu dobiti.

  7. #27

    Podrazumevano

    Kopaonik je visoravan - Durmitor je planina!!!
    DURMITOR RULEZ

    Sorry, ako se neko nasao povrijedjen, ali tako je

  8. #28

    Podrazumevano

    @daki

    Reci mi, kada pocinju da rade zice (ove godine) na Durmitoru? Kad padne veci sneg ili 20 decembra?
    (moze li se ocekivati pocetkom decembra ili sl. - tj. da li se to desavalo ranijih godina)

  9. #29

    Podrazumevano

    Samo dve tri stvari da prilozim zanimljivoj diskusiji....

    Bojan mi uze rec iz usta sa Jahorinom...pitanje je sto niko ne pljuje Jahorinu toliko kao Kopaonik ? Iako su zice stare i lose i svake godine treba da menjas jaknu zato sto se upropasti od ulja koje kaplje sa zice, i staze se ne sredjuju kako treba i ima kamenja kada sneg malo popusti itd...itd...
    Zakljucak je da je Kopaonik izasao na los glas i ja mislim sa dobrim razlogom.

    Nije sve tako crno kako "pljuvaci" hoce da pretstave ali daleko od toga da je dobro. Cene su jake, staze se slabo rade, krcmar ciste pet godina :mad:, i ono sto meni najvise smeta uglavnom te tretiraju kao stoku...

    Sa druge strane nije tako skupo kako se misli/prica, pogotovu van spica, za vikend moze covek lepo da se naskija (Ako pop ispegla Gvozdac skijama ), nije mnogo daleko od BG, a pogotovu od KG....

    Apsolutno pozdravljam pomake na unapredljenju infrastrukture i nadam se da ce za godinu dve da se urade jos neke nuzne stvari u pogledu kvaliteta staza i odrzavanja istih. A sto se tice onoga tretiranja kao stoke, to u stvari i nema veze sa samim Kopaonikom vec vise sa nasom zemljom i (ne)srecom da zivimo u njoj

    I na kraju, celi dan nisam jeo, nadajuci se onim skampima koje je Bata Bane obecao za veceras

    Pozdrav

  10. #30
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Stevs,
    Jel' to dolazi vrijeme samoupravnog socializma? Sad pare ne idu pojedincima? Možda će se oni u bližoj budućnosti odreći svojih para u opštu korist.
    Nisi me razumeo kad sam rekao da pojedinci stavljaju novac u svoj džep mislio sam direktno na lopovluk i krađu...
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas