Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Rezultati 51 do 59 od 59

Tema: kopaonik ski pass '06

  1. #51
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bojan87
    Svi se zalite na cenu ski pasa a niko nije uocio da se cena ski pasa u opste nije promenila u odnosu na prethodnu sezonu.Evo primera:
    Cena sedmodnevnog ski pasa bila je 5900 dinara, a euro je u oktobru 2004 ( kada je oformljen cenovnik) iznosilo oko 65 din. Kada se ove dve cifre podele dobije se cena od tacno 91euro. To znaci da se cena ski pasa nije menjala u odnosu na proteklu godinu vec je samo doslo do inflacije. Takodje i u sezoni 2003/2004 cena ski pasa je bila oko 90eura.To znaci da se cena nije menjala a usluga je polako pocela da se poboljsava (nije zanemarljivo to sto su izgradili tri cetvoroseda).
    Da li si siguran da je evro prosle godine u ovo vreme bio 65? Pre mozda 75 ili tome nesto slicno.

    http://www.nbs.yu/serbian/0_04_10.htm
    Izmenio/la Misko; 15.11.2005 u 13:43.

  2. #52
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Upravu si cene ski pasa prosle i pretprosle godine bile su oko 75 eura. Sto znaci da su ove godine ipak poskupeli za 15-tak eura.(moja greska)
    Ako uspeju da zavrse ove dve nove zicare nece mi biti zaoda dam 15 eura vise.

    Jel zna neko dokle se stiglo sa izgradnjom posto je ostalo jos samo mesec dana do 15 decemnra kada bi trebali da puste zicare u pogon

  3. #53
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bojan87
    Upravu si cene ski pasa prosle i pretprosle godine bile su oko 75 eura. Sto znaci da su ove godine ipak poskupeli za 15-tak eura.(moja greska)
    Ako uspeju da zavrse ove dve nove zicare nece mi biti zaoda dam 15 eura vise.

    Jel zna neko dokle se stiglo sa izgradnjom posto je ostalo jos samo mesec dana do 15 decemnra kada bi trebali da puste zicare u pogon
    Mali Karaman bi trebalo 99% da završe dok je zamena za jednosed neizvesna.
    Izmenio/la Stevs; 15.11.2005 u 18:48.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  4. #54
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bojan87
    Upravu si cene ski pasa prosle i pretprosle godine bile su oko 75 eura. Sto znaci da su ove godine ipak poskupeli za 15-tak eura.(moja greska)
    Ako uspeju da zavrse ove dve nove zicare nece mi biti zaoda dam 15 eura vise.

    Jel zna neko dokle se stiglo sa izgradnjom posto je ostalo jos samo mesec dana do 15 decemnra kada bi trebali da puste zicare u pogon
    Ma ok, nego kazem da npr. na jahorini nije poskupeo, ili je jako slican kao prosle godine i da se dobija vise za ulozen novac, naravno ici cu i na jednu i na drugu planinu ove godine pa cu preneti detaljnije utiske. Jahorina je onako best buy .

  5. #55
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad
    Ne znam da li je uobicajeno sisanje trave , mozda to ima i nekih nus-efekata . Mozda se generalno slabi trava / podstice erozija, ako se sisa pred zimu?

    Lupam, samo mi pada na pamet?
    Ne misli se na čupanje trave Ona i jeste delimicno i tu da bi vezala zemljište ali to vezivanje ne zavisi da li je ona visoka 2m ili 5cm Opet kažem nabacivanje humusa je najbolje rešenje. Evo kako to izgleda u dnu Krčmara koji je pre nabacivanja humusa izgledao kao kosina sa leve strane staze na ovoj slici:

    http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaoni...s/image32.html

    Da je sreće da se nešto ovako uradi sa Dubokom ili Belom Rekom...
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  6. #56

    Lightbulb

    Ne, nisam mislio da drzi zemlju duga trava nego, da se bolje odrazim . Ako pokosis travu pred zimu, mozda ona "crkne" tj. oslabi ako kao "mala" prezimi pod snegom. I kada oslabi / popusti i zemlja ispod (koje na planini nema mnogo preko kamena). Naravno, ovo samo lupetam napamet .

  7. #57
    Administrator Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Poruke
    190

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad
    Ne, nisam mislio da drzi zemlju duga trava nego, da se bolje odrazim . Ako pokosis travu pred zimu, mozda ona "crkne" tj. oslabi ako kao "mala" prezimi pod snegom. I kada oslabi / popusti i zemlja ispod (koje na planini nema mnogo preko kamena). Naravno, ovo samo lupetam napamet .
    Kako kod okrenemo postoji način da se straze srede leti samo Genex neće to da finansira. To je relativno mali novac koji bi mogao da se da meštanima koji bi preko leta pročešljali staze i očistili ih koliko je moguće. Sve u svemu dok se skijalište ne privatizuje izgleda da nema ništa od toga...
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  8. #58

    Podrazumevano

    Da, tesko da ce biti neke vece inicijative dok se ceo ski centar ne proda.

    Mada, moze da bude (skoro) i gore ako se proda nekom bezveze - kao sto se desavalo i sa drugim firmama. Najgore je da se proda nekome ko nece ulagati u dalji razvoj. Sto bi rekli treba naci "strateskog partnera" .

    Cujem da se ski centar Bjelasica prodaje (da je na tenderu) i da se prijavila samo jedna firma na tenderu - sto mislim da je lose (da se 1 firma prijavila). Nije mi jasno kako se nije prijavio i vlasnik najveceg hotela (privatizovan pre 2 godine ili sl.), ulozili su silne milone (mislim oko 15 mil EUR) u sredjivanje hotela a ne treba im ski centar?

  9. #59

    Podrazumevano

    Koliko se secam, tamo negde 80ih skole iz okoline Kopaonika su imale "radne Subote" ciscenja staza od kamenja manjih i malo vecih....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas