Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 59

Tema: kopaonik ski pass '06

  1. #21
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    54
    Poruke
    174

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojan
    mozes se naskijati i na vrsackom bregu a jos i besplatno
    Moze i kod mene u Lestanima na bunkeru
    Izmenio/la Bata Bane; 05.11.2005 u 22:05.

  2. #22
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    i uvek se dobro naskijam
    Postoje tri varijante: dobro, bolje i najbolje.

  3. #23
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Ili što bi ovdje oko mene odradili gradaciju: dobro, doooobro i dobro u pi... materinu.

  4. #24

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Sva svjetska skijališta su za rekreaciju. Samo daju puno više za iste pare.

    Ajde molimte stekane navedimi ta svetska skijalista koja daju puno vise za iste pare.
    Ja mislim da jedino mozda Bansko daje za iste pare malo vise sto se uredjenosti staza tice i jedne gondole.

    p.s. Molim te napisi mi cene radi uporedjivanja
    Izmenio/la KOP_MANIA; 06.11.2005 u 08:21.

  5. #25
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Već sam nekoliko puta pisao na ovu temu (pogledaj teme "Kopaonik u sezoni 2005/2006", "Skijanje u Austriji"), ali evo konkretno koliko me je koštalo skijanje na Gerlitzenu prošle zime:
    - Sezonski porodični ski pass (dvoje odraslih i dvoje djece) = 650E
    - Smještaj 7 dana januara i 7 dana marta (četvorokrevetni apartman na skijalištu sa korišćenjem bazena) = 2 x 315 = 630E
    - Hranu sami spremamo, kupujemo u Spar-ovim samoposlugama (cijene kao i kod nas) = 300E
    - Vize, gorivo i putno osiguranje = 400E
    - Sitni troškovi na stazi (sokovi i kafe) = 100E
    UKUPNO (četvoročlana porodica, dva odlaska po 7 dana) = 2080E

    SEDMICA PO ČLANU PORODICE = 260E

    Vjerujem da se i na Kopaoniku može proći sa tim parama, ali kvalitet skijanja se ne može porediti (pogledaj moje i Bata Bene-ove postove u drugim temama). Gerlitzen u Austriji vrijedi za malo skijalište sa stazama za cijelu porodicu. Koristeći iste kriterije, Kopaonik je vrlo malo skijalište sa stazama za penzionere (izuzev Duboke).
    Usput, da li je ijedan novi četverosjed "pokrio" Duboku?

  6. #26
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Godina
    44
    Poruke
    74

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    ...jedino mozda Bansko daje za iste pare malo vise...
    pa dovoljno, gde ces bolje!!!

    jesi li bio u banskom?!

  7. #27

    Podrazumevano

    Kopaonik je vrlo malo skijalište sa stazama za penzionere (izuzev Duboke).
    [/QUOTE]

    Da li si se mozda skijao na stazi BELA REKA II ili na stazi GVOZDAC.
    BELA REKA II je dugacka ali je cesto bez snega zbog svoje pozicije.
    GVOZDAC jesta kratka staza ali je odlicna za skijanje.

    I ne mozes da od Kopaonika trazis da ima staze dugacke nekoliko kilometara

  8. #28
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Mislim da kopaonik moze da bude jedan veoma dobar ski centar samo kada bi se sve dovelo u red. Naprimer Kop poseduje dosta dobrih staza Crna Duboka, Krcmar, Gvozdac, Ledenica, Bela Reka, Gobelja ali problem je u tome sto su ove najbolje staze neiskoriscene ili u opste nerade. Problem je sto se kopaonik okrenuo prema porodicnom turizmu a zanemario prave skijase.Kada bi se krcmar ocistio od kasetnih bombi, kada bi gvozdac i ledenica radile cele sezone (a ledenica u opste pokrenula), kada bi se malo poboljsala komunikacija sa belim rekama (i naravno postavili topovi za sneg) mislim da bi Kop mogao mnogo toga da ponudi i iskusnijim skijasima.

    Nadam se da ce kopaonik to shvatiti u skorije vreme i da cemo se ponositi sto imamo tako dobar ski centar u sred Srbije.

  9. #29
    Member stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    60
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Kopaonik ima preduslove da bude skijalište koje se može porediti i sa nekim austrijskim. Gradnja novih žičara ukazuje da se ide u tom pravcu.
    Međutim, još puno toga treba uraditi. Kad bi u Srbiji postojalo još nekoliko sličnih skijališta, Kopaonik bi sigurno imao dovoljno žica da ne bude redova, sve staze pokrivene umjetnim snijegom (pa i Bela Reka II) i sve staze bi uvijek bile savršeno sređene. U protivnom, skijaši bi išli na ta druga skijališta. I cijene usluga bi tad bile prilagođene onom šta se nudi i šta nudi konkurencija.

    Uz činjenicu da se bez viza ne može vani, Kopaonik ostaje najbolje (jer nema boljeg) i najskuplje (jer im se može) skijalište u Srbiji. Za nekog ko nije vidio bolje, bolje od Kopa ne postoji. Ko jednom uspije otići vani i proskija po zapadnim skijalištima (ne obavezno za mnogo veće pare), u prvi momenat ne može vjerovati da je moguće da je sve tako savršeno. Savršeno je, jer ih je konkurencija na to natjerala.

    Dok Kopaonik, Jahorina ili Bjelašnica ne dođu do tog nivoa, ja se držim Austrije.

  10. #30

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    Kopaonik je vrlo malo skijalište sa stazama za penzionere (izuzev Duboke).
    ---

    Da li si se mozda skijao na stazi BELA REKA II ili na stazi GVOZDAC.
    BELA REKA II je dugacka ali je cesto bez snega zbog svoje pozicije.
    GVOZDAC jesta kratka staza ali je odlicna za skijanje.

    I ne mozes da od Kopaonika trazis da ima staze dugacke nekoliko kilometara
    KopMania, ne moze da se odbrani nesto sto je neodbranjivo. Pomenuto je kako Kop nudi manje za iste pare (od npr. Austrije), na to si reagovao da jedino Bansko moze da nudi vise za iste pare (sto je tacno) i upitao gde to ima u Austriji za iste pare.

    Dobio si tacan odgovor (260EUR/nedelja skijanja u AT) a odgovaras samo na poslednju recenicu, tj. kacis se na to da Kop ima penzionerske staze.

    Priznaj da moze da se skija i u Austriji za iste pare kao na Kopu (a svakom [dobronamernom gradjaninu ]) je jasno da je Kop daleko iza Austrije.

    --

    Stekan: Kop nije jedino skijaliste do kojeg se dolazi bez vize, ima ih dosta drugih: Jahorina, Bjelasnica, Zabljak, Bjelasica, Bansko, Borovec, Pamparovo i tako dalje. Naveo sam samo one koji imaju bolju perspektivu od Kopa a vecina ih je i boljih od Kopa...

    Mojih 0.02 dinara .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •  
infoKOP
Najposećeniji srpski skijaški internet portal. Sve o Kopaoniku na jednom mestu!
Zaprati nas